نزدیکی از پشت ۱۳۹۵/۰۴/۱۵ - ۱۰۱۳۷ بازدید

سلام، جماع کردن از نشیمنگاه چه حکمى دارد؟؟

این کار کراهت شدید دارد و بهتر است ترک شود. در ادامه به بررسی بیشتر سوال شما می پردازیم:دوست محترم رابطه جنسی از طریق مقعد به هر حال دارای عوارضی برای زن و مرد می باشد و اگر چه این احتمال وجود دارد که با آنچه که شما نوشته اید، بتوان این عوارض را مقداری کاهش داد، اما اولا برخی از عوارض آن باقی خواهد ماند و ثانیا برخی از عوارض آن مانند عوارض روحی و معنوی مربوط به اصل این عمل می باشد، به این معنی که اصل این کار تاثیر منفی در روحیه شما و همسرتان دارد،
در واقع شما با انجام آن کارهایی که نوشته اید، فقط می توانید بر خی از عوارض را کاهش بدهید، که البته اگر این کار زیاد تکرار بشود، دیگر این کاهش نیز وجود نخواهد داشت.
اکنون جهت بیشتر روشن شدن مطلب به برخی از عوارض رابطه جنسی مقعدی اشاره می کنیم
1. اولین عارضه ای که مجامعت از طریق مقعد (پشت- دُبُر) برای زن دارد این است که چون لذت حقیقی جنسی برای زن از طریق مقاربت از فرج و مجرای تناسلی حاصل می شود نه از طریق مقعد، بنابراین زن دچار سرد مزاجی و بی میلی جنسی شده و در آینده نزدیک خود را موجودی می یابد که وسیله دفع شهوت شده و خودش نباید از این عمل خدادادی لذتی ببرد.
2. زن در این نوع ارتباط دچار درد بسیار شدیدی خواهد شد که گاه تا مدتی امکان راه رفتن درست را از او خواهد گرفت ضمن اینکه این درد فراوان، هیچ لذتی از این رابطه جنسی برای او باقی نخواهد گذاشت.
3. از آنجا که ساختمان مقعد طوری است که ظرفیت پذیرش آلت مرد را ندارد (برخلاف واژن یا فرج که خاصیت ارتجاعی و لغزنده دارد) و هر لحظه امکان آسیب دیدگی ماهیچه حلقوی (اسفنگتر) دهانه مقعد و حتی پارگی آن وجود دارد. درنتیجه زن گرفتار درجاتی از بی اختیاری مدفوع شده و نیازمند جراحی و عوارض بعدی می شود. چون مرد در حال لذت جنسی فقط به فکر دفع شهوت خود است و حرکات بدون کنترل او هر لحظه می تواند به زن آسیب فیزیکی وارد کند.
4. مقعد محل ذخیره فضولات دستگاه گوارش (مدفوع) است که حاوی میکروبها فراوانی است. در اثر مالش و دخول آلت مرد این میکروبها می توانند وارد دستگاه تناسلی مرد شده خود و او را به عفونتهای خاصی مبتلا سازند. در حالی که مقاربت از راه واژن یا فرج چنین عوارضی به همراه ندارد.
5. مخاط مقعد بسیار ظریف و نازک است و احتمال پارگی و انتقال ویروس ایدز از طریق آن به داخل خون زیاد است و حتی یکی از علل شیوع ایدز در غرب از طریق جنسی، لواط و مقاربت از طریق مقعد است.
6. از آنجا که دهانه مقعد دارای ماهیچه ای حلقوی است، مانند یک کش محکم دور آلت مرد را گرفته و در لحظه خروج منی مانند یک سد عمل می کند. و در اثر این عمل احتمال پس زدن منی به عقب و فشار به کیسه های منی و غده پروستات و عوارض ناشی از آن خیلی زیاد است.
7. و نکته آخر اینکه از جمله عوارض مقاربت از راه مقعد ابتلای مرد به زود انزالی در آینده است. در نتیجه نمی تواند آنگونه که باید از همبستری با همسرش لذت ببرد و بنابراین دچار سرد مزاجی شده و مشکلات روحی پیدا خواهد کرد.
8. با توجه به این که، سیستم فیزیولوژیکی زن این چنین است که لذّت حادّ و حقیقی جنسی را معمولاً از همان مجرای طبیعی و خدادادیاش (قُبُل) احساس میکند؛ از این رو با مجامعت از همان طریق طبیعی، رابطه ای دو طرفه برقرار شده و دو طرف به نحو رضایت مندی از یکدیگر لذّت میبرند؛ اما نزدیکی از «دُبُر» نمیتوان صد در صد، برآورده کننده ی حاجت روحی و جنسی زن باشد. در ادامه ی این فرآیند، زن با عدم اشباع و ارضاء میل جنسی برخورد کرده و نوعی روان پریشی در ابعادِ عصب و عاطفه پیدا میکند (حالت نورزی). خاصه این که او در این حالت، فقط ابزاری جهت لذت بری یکسویه ی مرد قرار گرفته و نمیتواند عکس العمل مناسب آن هم با جهت گیری لذت بری متقابلِ جنسی داشته باشد.
9. در ادامه ی روند قبل، مرد همچنان به پر کردن ظرفیت جنسی خود مشغول شده و در عرض چند لحظه کوتاه به حدّ بالای کام گیری (اُرگاسمِ فعّال) میرسد و سریعاً حجم بالای شهوت را با بیرون ریختن منی، تخلیه میکند. امّا طرف مقابل، به دلیل ویژگی دیر فعّالی جنسی، هنوز در تکاپوست تا به نحوی خود را هماهنگ با مرد کرده و دستِ کم به همان اندازه که او لذّت برده، غریزه را پاسخ دهد. ولی هنوز در نیمه راه است که مرد با ریخته شدنِ سریع (و بلکه ناخواسته ی) منی به بیرون، به مرحله سرد حسیّ جنسی وارد شده و نمیتواند پاسخگوی خوبی به واکنشِ جنسی زن (که هم اینک گرمِ رابطه سازی است) باشد. در نتیجه این زن است که ناکام میماند و لذا همچنان برداشتِ زن و سهم جنسی اش کمتر از مرد خواهد بود (پس، در عین رضایت، کراهت هم باقی است. چون دیگر دل زن به این حالات خوش و آرامی نمی گیرد و به هر حال، درصدی - حتی اندک - از ضربه های روحی به سیستم عصب و اُرگانیسم زن وارد میشود).
10. چون دخول از قسمتِ دُبُر، توأم با محدودیّت های فیزیولوژیک مرد و زن است؛ از این رو، نیاز به شدّت و سختی از سوی مرد و لزوم اثرپذیری منفعلانه ی زن بوده و این فشار به مقعد زن، عصب های تناسلی مرد را تحریک کرده و موجب فعالیت کیسه ی منی و در آخر، انزال زودرسِ منیِ مرد میشود. مشکلِ بعدی، از هیجان افتادنِ مرد، سستی عضلات، دوگانگی مزاجِ جنسی و حتّی سردمزاجی مرد است. به عبارتی، فقط زن آسیب پذیر نخواهد بود. مرد در دراز مدت و در اثر استمرار این حالات، به نوعی حساسیّت های عصب های آلت جنسی مبتلا شده و نسبت به زودانزالی منی، ناتوان شده و ادامه ی این زودانزالی، میتواند نوعی سردمزاجی در مرد پدید آورد.
10. یکی از عوامل ایجاد عفونت در پروستات، نزدیکی از راه مقعد می باشد.

نظرات

میهمان
آیا میشه هنگام پرده زدن خون نیاد؟؟
پرسمان
سلام علیکم، در بعضی از انواع بکارت احتمال دارد موقع اولین دخول ، خونریزی نداشته باشیم. مثل پرده حلقوی یا پرده ارتجاعی و..
میهمان
همسرم ۱۳ سال هست که یک شب در میان رابطه با من دارد و بعد از به ارگاسم رساندن من رابطه مقعدی را شروع میکنه و انزالش را در مقعد انجام میدهد .و اکثر اوقات درد دارم واگر یک دفعه با این کار مخالفت کنم ویا حتی یک ذره با ذوق این کار را انجام ندهم وسط را بطه بلند میشود ومیرود و قهر میکند ودیگه با التماس هم بر نمیگرده واگر من معذرت خواهی کنم والتماسش کنم باز تا چند رزوز عصبانی هست و کتک های خیلی سنگینی میزنه که چرا من اون لحظه که می خواسته این کار را کردم والان دیگه که اومدی فایده نداره.الان یک هفته هست که به خاطر این موضوع چها شب پی در پی مرازده ونصف شب مرا از خونه بیرون کرده من الان منزل مادرم هستم و نمیدونم باید چه کنم .خواهشا این مشکل چند ساله مرا راهنمای کنید .با تشکر فراوان
پرسمان
سلام علیکم، با سلام حضور پرسشگر گرامی، رابطه ی مقعدی بخاطر آسیبهای جسمی به زن از رفتارهای پر خطر محسوب می شود که می توانید در مورد آسیبهای جسمی آن بطور مفصل مطالب جمع آوری کرده و نشان همسرتان بدهید به همین جهت این عمل از جهت پزشکی جزو رفتارهای پر خطر و از نظر اسلام هم دارای کراهت شدید می باشد، شما ابتدا باید با شوهر خود در مورد خطرات مداومت بر این رفتار بطور مفصل صحبت کنید و به او گوشزد کنید که وقتی سنتان بالا رفت دچار عوارضی می شوید که ایشان باید هزینه ی درمان آنرا بدهد و خودتان باید تحمل سختی و زجر انرا برعهده بگیرید. سپس برنامه ای بریزید که به تدریج از دفعات آن کاسته شود تا به حداقل ممکن برسد مثلا از هفته ای سه بار شروع کنید تا به سه ماه یکبار ختم شود. و از طرف دیگر باید با خلاقیت، روشها و وضعیتهای جدیدی برای نزدیکی از راه واژن پیش بگیرید که شوهرتان جذب آن شود، بطور مثال دخول از پشت به داخل واژن هم احساس دخول از پشت را به مرد می دهد و هم خطرات دخول به مقعد را ندارد، و دهها روش دیگر متنوع. گاهی برخی از خانمها هنگام نزدیکی از راه واژن هیچ عکس العمل و آوای جنسی از خود بروز نمی دهند و شوهرانی که از این آواها لذت می برند برای نزدیکی روشی را برمی گزینند که صدای خانها را دربیاورند و از آن لذت ببرند. لذا خانمها باید بطور تصنعی هم که شده این آواها را هنگام آمیزش واژنی بروز دهند تا مردان به فکر چاره ای دیگر نباشند.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.