خواسته های جنسی همسر ۱۳۹۰/۰۸/۲۱ - ۲۹۶۰۳۴ بازدید

عقدی هستم شوهرم می خواهد او را با دست ارضا کنم گاهی وقت ها اعصابم خرد می شود ولی به خاطر خدا هر چه می گوید می کنم، کار دیگری هم از من می خواهد که برایم چندش آور است. به او بگویم یا تحمل کنم چون او خوشش می آید؟

خواهر محترم!
یکی از نیازهای اساسی که خداوند در وجود انسانها به ودیعه گذاشته است نیاز جنسی است که اگر این نیاز از طریق درست ارضاء شود مایۀ بقاء نسل و استحکام خانواده است؛ اما ارضای نادرست آن می تواند مشکلات زیادی را برای انسان به دنبال آورد.
دوران عقد هم به خاطر محدودیت هایی که برای دختر و پسر در زمینه ارضاء این نیاز وجود دارد ممکن است مشکلاتی برای آنها ایجاد کند؛ لذا مدیریت صحیح این امر می تواند به بهتر شدن روابط همسران کمک کند. اما این به آن معنا نیست که شما به تمام خواسته های همسرتان تن داده و علی رغم میلتان هر آنچه او می خواهد انجام دهید؛ زیرا برخی از کارها علاوه بر ضررهای جسمی، عزت نفس شما را خدشه دار کرده و در وجود شما نسبت به همسرتان نگرش منفی ایجاد می کند. پس به شما توصیه می کنیم:
1. به نیازهای همسرتان توجه جدی داشته و دوران عقد را بهانه ای برای شانه خالی کردن از مسئولیت خود قرار ندهید. ضمن آنکه می توانید بدون انجام دخول، نیاز او و خودتان را برآورده سازید؛ زیرا زن و مرد می توانند بدون دخول هم به ارضاء برسند.
2. انجام عمل جنسی را ناپسند ندانسته و با منت این کار را برای همسرتان انجام ندهید و بدانید که این عمل در اسلام ثواب نیز دارد.
3. در مقابل خواسته های غیرمعقول همسرتان نه تندی کرده و نه تسلیم شوید؛ بلکه با احترام و منطق از انجام آن سر باز زنید. او را متوجه کنید که هر کاری روشی دارد و اگر از غیر آن بخواهد وارد شود ممکن است صدماتی به خود و شما بزند. با توجه به اینکه برخی از روشهای نزدیکی عامل بسیاری از بیماری هاست و فطرت پاک آدمی نیز با آن سازگار نیست.

نظرات

میهمان
من یه بار یه پسره من دعوت کرد خونشون من یه جوری مامانمو پبچوندم رفتم خونه پسره.... پسره ب من گفت فقط چایی میخوریم ولی رفتم اونجا بعد نیم ساعت گفت برو لخت بخواب رو تخت منم ترسیدم از ترس رفتم رو تخت خوابیدم ولی لخت نکردم پسره اومد لخت بود بهم گفت گفتم لباساتو بیرون کن چرا بیرون نکردی خودش لباسامو در اورد ب اونجام دست زد خوردش خیلی خوشم اومد بعد ب من گفت اینکاراو انجام بدم من چندشم شد بخورم بعد یه کاراهای دیگ کردیم بعد از اون هر هفته باهم قرار میزاریم میریم خونشون همون کاراهارو انجام میدیم ب نظرتون ادامه بدم یه ن
پرسمان
سلام علیکم، همان طور که در اشعار شاعران بزرگ و ضرب المثل ها آمده است: «عاقل آن است که اندیشه کند پایان را» وقتی هیچ دلیل عقلی، عرفی، پزشکی، دینی برای روابط دختر و پسر و روابط نامشروع جنسی وجود ندارد و علاوه بر آن آسیب های متعددی برای آن ذکر شده است، روی آوردن به چنین روابط آسیب زایی چه معنایی دارد؟
میهمان
سلام من یک پسر ۱۷ سال هستم من خیلی به سکس را دوست دارم هر روز آرام قرار ندارم و دلم سکس میخواد نمی دونم چکار کنم
پرسمان
سلام علیکم، از آنجا که شما در دوران بلوغ و اوج تمایلات جنسی قرار دارید؛ طبیعتاً به خاطر فعالیت غُدَد جنسی و ترشح هورمون ها در دوران بلوغ تمایلات جنسی در این سنین رو به افزایش است تا جوانان را به ازدواج و تشکیل خانواده سوق دهد؛ بنابراین تعجبی ندارد که شهوت و تمایلات جنسی به شما فشار بیاورد و یا با مواجهه با اندک محرِّک جنسی، از لحاظ جنسی تحریک شوید. کاری که باید شما انجام دهید، کنترل تمایلات فزون یافته جنسی و مدیریت شهوت است تا خدای ناکرده این مسئله شما را به گناه آلوده نگرداند؛ بنابراین در این سنین باید کاری کنید که شهوت و غریزه جنسی تان دیرتر فعال شود. برای این منظور بایستی برنامه زندگی خویش را طوری تنظیم کنید تا با انواع و اقسام محرِّک های جنسی کمتر روبرو شوید و یا با کارهای اختیاری خویش سبب تحریک جنسی خود نگردید. مثلاً اگر اندیشیدن به مسائل جنسی و یا مشاهده اندام و چهره جنس مخالف سبب تحریک و تهییج جنسی تان می گردد، سعی کنید با هوای نفس خویش مبارزه کنید و این نوع کارها بپرهیزید. یادتان باشد شیطان خیلی ظریف عمل می کند و از طرق مختلف وارد می شود و با زمینه چینی و مقدمه سازی به تدریج بستر گناه را فراهم می آورد. با فراهم شدن بستر گناه اراده ها به شدت تضعیف می شود و دیگر رهایی از گناه، کار بسیار دشواری خواهد بود، پس لزوم هوشمندی و مقابله با وسوسه های شیطانی از همان ابتدا باید در دستور کارتان قرار گیرد تا شما را به سوی گناه سوق ندهد.
میهمان
سلام من ۱۴سالمه پسرم مشکل خودارضایی دارم و نمیتونم ترکش کنم
سعیمو کردم چند بار ولی نشد. تا وقتی ک نمی‌دونستم هفته ای یا ماهی ی بار انجام میدادم
بعد از اینکه فهمیدم این کاری ک میکنم بهش میگن خود ارضایی شد روزی ی بار
و هر وقتم خود ارضایی میکنم احساس ارامش پیدا میکنم
اگر راهی برای ترک این کارم هست بگین لطفاً..
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی!
آرامشی که شما با انجام خودارضایی کسب می کنید در حقیقت نوعی آرامش قبل از طوفان است که بر شدت تنش ها و اضطراب تان خواهد افزود.
اگرچه ممکن است با انجام خودارضایی مقداری از تنش و اضطراب تان کاسته شود و به ظاهر به آرامش برسید، اما دیر یا زود گرفتار انواع و اقسام آسیب ها، پیامدهای منفی و عوارض ناخوشایند و بعضاً جبران ناپذیر خودارضایی خواهید شد و بر میزان تنش و اضطراب روحی و روانی افزوده خواهد شد و به ناچار مجبورید به دفعات زیاد و به فواصل کم خودارضایی را انجام دهید و این باعث تشدید آسیب ها، پیامدهای منفی و عوارض ناخوشایند در شما خواهد شد و شما را در یک سیکل معیوب و دور باطل قرار خواهد داد. به همین خاطر به شما توصیه می کنیم خودارضایی را با استفاده از راهکارهای متعددی که دارد برای همیشه ترک نمایید. برای ترک خودارضایی راهکارهای متعددی در سایت وجود دارد که با جستجوی ساده در دسترس تان خواهد بود.
میهمان
سلام من۲۱ سالمه پسرم مجرد هستم خیلی شهوتی هستم طوری که در روز ۵ خودارضایی میکنم حتی به خواهرم نظر دارم لطف لطفا راهنمایی کنید
پرسمان
سلام علیکم، اگر شما نیز مثل خیلی از جوانان و نوجوانان به پدیده خودارضایی مبتلا شده اید؛ طبیعتاً اگر همین روند به همین منوال ادامه پیدا کند؛ دیر یا زود با انواع و اقسام عوارض ناخوشایند، پیامدهای منفی و آسیب های آن روبرو خواهید شد. در حال حاضر برای پیشگیری می توانید با به کارگیری برخی راهکارها خودتان را از این پدیده زشت و بسیاری از آسیب ها و پیامدهای منفی آن برهانید. حتی اگر موفق شوید این رفتار زشت و آسیب زا را کمتر انجام دهید و یا به تأخیر اندازید، غنیمت است و خودتان را از شدت آسیب ها رهانیده اید؛ پس ناامیدی را کنار بگذارید و به تلاش های خود برای غلبه بر این مشکل ادامه دهید.
البته اگر قصد ترک خودارضایی و رهایی از آسیب های آن را دارید، اما به تنهایی نمی توانید به این مهم برسید ایرادی ندارد که با مراجعه حضوری به مراکز مشاوره‌ای و خدمات روانشناختی معتبر و گفتگو با مشاوران و روانشناسان باتجربه اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهید و راهکارهای ترک خودارضایی را زیر نظر آنها تمرین کنید تا به نتیجه برسید.
میهمان
سلامخانم هستم و۱۷ ساله
نامزدم که البتہ صیغــہ محرمیت شش ماهه خوندیم خیلی تو امور جنسی پیشروی میکنه
هرچند که دخول انجام نمیشه ولی از نظر من خوشایند نیست این حد از پیشروی و نمیتونم یا درواقع روم نمیشه بهش بگم اینکارو انجام نده
بنظرتوݧ چیکار کنم💔
پرسمان
سلام علیکم، اگر صیغه محرمیتی که بین شما و نامزدتان جاری شده براساس موازین شرعی و برای آشنایی و شناخت بیشتر بوده است؛ در این فرض باید به مفاد صیغه محرمیت پایبند و ملزم باشید. اگر در مفاد صیغه محرمیت شرط عدم رابطه جنسی و دخول شده است، شما مُجاز به برقراری رابطه جنسی با همسر صیغه ای تان نیستید و اگر هم چنین شرطی نیست، باز اخلاقاً مُجاز به برقراری رابطه جنسی با همسر صیغه ای تان و ابراز عشق و علاقه زیاد نیستید؛ چون این احتمال وجود دارد که به هر دلیلی ازدواج شما به سرانجام مطلوب نرسد که در صورتی که شما با همسر صیغه ای تان رابطه جنسی برقرار کرده باشید برای خودتان و او مشکل ایجاد خواهید نمود.
به هر حال، بهتر است با جرئت ورزی و اعمال قاطعیت اجازه پیشروی را به او ندهید و بیشتر در صدد شناخت خلق و خوی بیشتر هم بربیایید.
میهمان
من یه زن۱۹ ساله شوهرم ۲۳ ساله اش هست هر شب ازم سکس میخواد خسته میشم چیکار کنم
پرسمان
سلام علیکم، اگر شما تازه ازدواج کرده اید این را بدانید که معمولاً شور و حرارت جنسی و تقاضای برقراری رابطه جنسی به دفعات زیاد و به کرات در اوایل ازدواج در اکثر قریب به اتفاق همسران دیده می‌شود و این ممکن است به خاطر تمایلات فزون‌یافته جنسی و نیز ناکامی‌ها و عطش جنسی و عاطفی بوده باشد که معمولاً جوانان به صورت طبیعی قبل از ازدواج با آن روبرو هستند. این مسئله حتی می‌تواند به شکل افراط در بیاید و وقت بسیاری از همسران را مشغول سازد. البته به مرور زمان با ارضای بهینه و مطلوب غریزه جنسی و نیازهای عاطفی به تدریج از آن شور و حرارت جنسی و عاطفی اوایل ازدواج کاسته می‌شود و روابط همسران در یک سیکل طبیعی قرار می‌گیرد و جای نگرانی نیست.
به هر حال، از آنجا که میزان رابطه جنسی شوهرتان مقداری زیاد است توصیه می شود در این خصوص با وی گفتگو کنید، آسیب ها و مضرات زیاده روی دراین باره را بیان کنید و سعی کنید با همکاری وی نیاز او را تعدیل کنید تا آسیبی متوجه وی و شوهرتان نشود.
میهمان
من وشوهرم حدود۱۰ ساله ازدواج کردیم الان شوهرم مدتی هست که ازم میخواد من خودمو به پشتش بمالم وبعد ازارضای من خودش دخول انجام میده میخوام ببینم چرا اینکارمیکنه راستش بهش شک کردم که ممکنه هم جنس گرایی کنه لطفا کمکم کنید.
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام حضور پرسشگر گرامی، فانتزی های جنسی افراد با هم فرق می کند و گاهی نیز رنگ به رنگ می شود، طبق نظر اسلام و زوج درمانگران زن و شوهر در اتاق خواب با رعایت دو شرط می توانند هر نوع لذت جنسی را از هم داشته باشند ۱- رضایت طرفینی ۲- رعایت مسائل بهداشتی، پس لطفا به این فانتزی جنسی شوهر تان احترام بگذارید و او را از این جهت راضی کنید تا بتوانید از زندگی زناشویی لذت ببرید.
میهمان
منم ی جوان ۲۳ساله هستم از افغانستان الان در ایران حضور دارم من در افغانستان زن دارم عروسی کردم من فقط عاشق باسنم واقعا علاقه ای شدیدی به باسن دارم همیشه با زنم رابطه جنسی ام از عقب بوده اون هیچ لذتی نمیبرد ولی من واقعا کیف میکردم الان هم هرجای ک میرم وقتی ی زن از جلوم رد میشه من نمیتونم جلوی خودمو بگیرم همینجوری زول میزنم ب باسنش حتی بار ها شده من ب یاد یک باسن خود ارضایی میکنم.
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام و سپاس از اینکه پرسمان را برای پاسخ و راهنمایی برگزیده اید، برادر عزیز و ارجمند، پاسخ شما به دو بخش تقسیم می شود.
۱- رابطه ی شما با همسرتان، در این خصوصباید عرض کنم که طبق فرموده ی اسلام، زن و شوهر هنگام ارتباط جنسی با هم می توانند به دو شرط هر نوع لذتی را از هم داشته باشند ۱- رضایت طرفینی۲- رعایت موارد بهداشتی، البته رابطه ی جنسی مقعدی(دخول در مقعد) کراهت شدیدی دارد و در روایتی از امام جعفر صادق علیه السلام آمده است که ما اهل بین هرگز این کار را نمی کنیم.
۲- انسان باید تکانه ی جنسی خود را کنترل نماید تا خودارضایی نکند و به گناه آلوده نشود، شما نیابد چشمان خود را رها کنید که به چه می خواهند نگاه کنند باید کنترل انها در دست عقل و دین تان باشد تا آسیب نبینید.
میهمان
از شوهرم نزدیک دوساله جدا شدم ولی اون به زور چند بار رابطه بامن داشته ول کنم نیست بازم ازم رابطه میخواد دیوونم کرده وافسردم
پرسمان
سلام علیکم، اگر طلاق رجعی بوده یعنی شوهر می خواسته طلاق بدهد و رجوعش به شما و نزدیکی در زمان عده بوده است طلاق باطل است و زن و شوهر هستید و اما اگر طلاق خلعی بوده یعنی شما از او تنفر شدید داشتید و چیزی بخشیدید تا طلاق دهد در این صورت تا شما رجوع به بذل نکنید طلاق به حال خود باقی است و شوهر حق رجوع و نزدیکی با شما را ندارد .
میهمان
یه موضوعی خیلی وقته اذیتم میکنه ....به حدی شده حس میکنم نامزدیمو بهم بزنم ....من نامزدم همیشه وقتی با من حرف میزنه به رابطه جنسی فکر میکنه و حرف های سکسی میزنه و از اندامم تعریف میکنه این خوبه اما بعضی اوقات حس خوب بهم دست نمیده و فکر میکنم منو به خاطر خودم دوست نداره و فقط به خاطر رابطه جنسی دوستم داره....در صورتی اعتماد کامل بهش دارم و میدونم رابطه قبلی هم نداشته حتی ...چیکار کنم با این تفکر مقابله کنم که ارتباط و حس خوبی نسبت به رابطمون داشته باشم و مثبت فکر کنم؟؟؟
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه ما نمی دانیم که آیا بین شما و نامزدتان عقد شرعی خوانده شده یا نه؟، اما در هر صورت باید بدانید که مردان به صورت طبیعی به خاطر عطش جنسی و ناکامی هایی که در این خصوص داشته اند، معمولاً تمایلات جنسی زیادی دارند و علاقه زیادی هم به روابط جنسی نشان می دهند؛ بنابراین تعجبی ندارد که نامزدتان نسبت به مسائل جنسی شوق و علاقه بیشتری نشان می دهد و در این خصوص با شما سخن بگوید.
میهمان
من شوهر ندارم اما نمی‌دونم چطوری خودمو سکس کنم میتونید یه راهنمایی کنین من نمی‌دونم چطوری آروم بشم
پرسمان
سلام علیکم، برای کنترل غریزه جنسی و مهار فشار تمایلات جنسی بهترین راه برای دخترانی که هنوز ازدواج نکرده اند و شوهر ندارند خویشتنداری جنسی، تقویت خودمهارگری و خودکنترلی به منظور حفظ و حراست خویشتن از انحرافات و آسیب‌های اخلاقی و اجتماعی است.
همچنین با والایش انرژی‌های جنسی و بردن آن به سمت فعالیت‌های هنری، فکری، ورزشی، اجتماعی و معنوی و در پیش گرفتن رژیم غذایی مناسب (با مراجعه به کتاب‌های طب سنتی و تغذیه)، از آسیب‌های جسمی و روحی خود مانع شوند؛ علاوه بر این باید از تمرکز بیش از حد بر نیاز جنسی (به عنوان مثال نظربازی، دیدن عکس‌ها و فیلم‌های محرک، گفتگو دربارة مسائل جنسی، جک‌های جنسی و...) که به شعله‌ور شدن آتش نیاز می‌انجامد، بپرهیزند و بکوشند که با خودگویی‌های منطقی و آرام کننده و انس با عبادت و تلاوت قرآن و یادکرد مداوم پاداش‌های الهی و درس گرفتن از زندگی افرادی که همین شرایط را با صبوری و پاکدامنی پشت سر گذاشته و می‌گذارند، موقعیت پیش آمده را به عنوان واقعیتی که باید با ‌آن سازگار شوند، بپذیرند و با آن سازگار شوند. همچنین توصیه می شود با استفاده بهینه از اوقات فراغت و ایجاد مشغولیت های ذهنی و فکری مختلف، مجالی برای اندیشیدن در خصوص مسائل جنسی برای خودشان نگذارند.
میهمان
سلام..من دوست پسر دارم خیلی هم دیگ رو دوست داریم بهم وابسته شدیم من شبا موقع خواب اصلا ارام و قرار ندارم دوس دارم هر شب پیشم باشه باید چیکار کنم؟
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام حضور پرسشگر گرامی!
نمی دانیم هدف شما از ارتباط با دوست پسرتان چیست، اما اگر قصد ازدواج دارید باید بدانید که در این گونه مسائل باید واقع بین بود و نمی شود روی احساسات تصمیم گرفت، لذا اول باید امکان رسیدن به هم دیگر را بررسی کنید، که به فرض حصول سایر شرایط که عرض خواهم کرد آیا اصلا امکان دارد که به همدیگر برسید؟
بحث دیگر این است که به فرض این دوستی منجر به ازدواج شود، اما «تنها عشق هرگز کافی نیست». این سخن پرفسورآرون تی بک است، او یکی از بزرگترین روانشناسان بالینی جهان است که در رابطه با مشاوره قبل از ازدواج کار تحقیقی بسیاری انجام داده است.. ایشان در کتاب خود که با همین نام منتشر شده، می گوید که بسیاری از جوانان فقط با اکتفاء به کششهای عاطفی واحساسی وعشق و علاقه ی غیر منطقی و بدون سنجیدن آیتمهای دخیل در یک ازدواج پایدار و موفق؛ اقدام به برقرای رابطه با جنس مخالف و ازدواج می کنند، اما بعد از مدت کوتاهی که کششهای عاطفی و احساسی شان نسبت به هم افت پیدا می کند تعارضات شخصیتی و ناهمکفی های اجتماعی، اقتصادی، و .... برجسته می شود و زندگی مشترکشان را در معرض طوفانهای سهمگینی قرار می دهد. این گونه ازدواجها اکثرا با جدایی و تلخکامی های بسیار زوجین و خانواده های اصلی آنها همراه است لذا همانطور که گفته شده عاقل آنست که اندیشه کند پایان را. یکی از عوامل اصلی ناپایداری ازدواجها شرکت نکردن زوجین در مشاوره پیش از ازدواج است تا همخوانی آنها در زمینه ی ویژگی های روانشناختی – شخصیتی، زیستی، نگرشی، اجتماعی، فرهنگی و تحصیلی، و خانوادگی، مورد بررسی قرار گیرد. پس برای داشتن ازدواجی پایدار لازم است که دختر و پسر قبل از ازدواج به یکی از مراکز معتبر مشاوره جهت مشاوره ی پیش از ازدواج مراجعه کنند آیا چنین کاری برای شما و ایشان فراهم است؟
میهمان
سلام. من یه دختر ۲۸ ساله هستم و چهار ماهه که عقد کردم. مساله اینه که شوهرم از رابطه مقعدی خوشش نمیاد و میگه حرامه. که البته خودم هم بدم میاد. ولی ایشون حتی از رابطه دهانی زن برای مرد و مرد برای زن بدش میاد و میگه ضرر و عوارض داره. حالا من نگران بعد از ازدواج هستم که چه جوری میتونیم یه رابطه نرمال داشته باشیم و چه جوری قراره منو برای سکس آماده کنه؟ مگه میشه یک راست سر اصل مطلب رفت و این کارها رو انجام نداد
پرسمان
سلام علیکم، اینکه شوهرتان تمایلی به برقراری سکس نامتعارف(مقعدی و دهانی) ندارد، نکته بسیار مثبتی است؛ چون مکاتبات زیادی با این سامانه وجود دارد که زنان از چنین تقاضایی از سوی شوهرتان شکایت دارند. ضمن اینکه چنین روابطی از لحاظ پزشکی بسیار آسیب زاست و با عزت و کرامت انسانی هم سازگاری ندارد.
زن و شوهر هرگونه لذتی می توانند از هم ببرند ولی نه در حدی که از حالت انسانیت خارج و به واسطه لذایذ جنسی به اعمالی که در شأن انسان نیست روی بیاورند. این عمل برای حفظ شأن و شخصیت یک انسان مسلمان و مومن مناسب نیست. خداوند متعال راه صحیح آمیزش با زن را از مجاری خاصی قرار داده است. او غریزه جنسی را وسیله ای برای تکثیر نسل و تربیت فرزندانی قرار داده است که جانشین (خلیفه الله) او در زمین باشند و مدارج بالای انسانی صعود کنند. متاسفانه در دنیای غرب از آنجا که تمام مسائل حول محور انسان و لذایذ شخصی او می چرخد (اومانیسم) تا حدی در ارضای غرائز جنسی پیش رفته اند که به اعمال ناپسند و مشمئز کننده ای مانند سکس دهانی و مقعدی روی آورده اند.
البته در آموزه های دینی توصیه و سفارش اکیدی به ملاعبه، عشق بازی و معاشقه کافی قبل از آمیزش جنسی؛ یعنی تحریک زن از طریق بوسه، لمس و مالش بدن و در آغوش گرفتن شده است که در ارضای جنسی زن نیز نقش بسزایی دارد و حتی در حدیثی آمده است مردی که قبل از نزدیکی با همسرش ملاعبه و بازی کند و او را برای آمیزش جنسی آماده سازد، مورد نظر و لطف و رحمت ویژه خدا قرار می‌ گیرد. این مسئله به معنای سکس دهانی نیست.
میهمان
سلام. من یه دختر ۲۸ ساله هستم و چهار ماهه که عقد کردم. مساله اینه که شوهرم از رابطه مقعدی خوشش نمیاد و میگه حرامه. که البته خودم هم بدم میاد. ولی ایشون حتی از رابطه دهانی زن برای مرد و مرد برای زن بدش میاد و میگه ضرر و عوارض داره. حالا من نگران بعد از ازدواج هستم که چه جوری میتونیم یه رابطه نرمال داشته باشیم و چه جوری قراره منو برای سکس آماده کنه؟ مگه میشه یک راست سر اصل مطلب رفت و این کارها رو انجام نداد
پرسمان
سلام علیکم، اینکه شوهرتان تمایلی به برقراری سکس نامتعارف(مقعدی و دهانی) ندارد، نکته بسیار مثبتی است؛ چون مکاتبات زیادی با این سامانه وجود دارد که زنان از چنین تقاضایی از سوی شوهرتان شکایت دارند. ضمن اینکه چنین روابطی از لحاظ پزشکی بسیار آسیب زاست و با عزت و کرامت انسانی هم سازگاری ندارد.
زن و شوهر هرگونه لذتی می توانند از هم ببرند ولی نه در حدی که از حالت انسانیت خارج و به واسطه لذایذ جنسی به اعمالی که در شأن انسان نیست روی بیاورند. این عمل برای حفظ شأن و شخصیت یک انسان مسلمان و مومن مناسب نیست. خداوند متعال راه صحیح آمیزش با زن را از مجاری خاصی قرار داده است. او غریزه جنسی را وسیله ای برای تکثیر نسل و تربیت فرزندانی قرار داده است که جانشین (خلیفه الله) او در زمین باشند و مدارج بالای انسانی صعود کنند. متاسفانه در دنیای غرب از آنجا که تمام مسائل حول محور انسان و لذایذ شخصی او می چرخد (اومانیسم) تا حدی در ارضای غرائز جنسی پیش رفته اند که به اعمال ناپسند و مشمئز کننده ای مانند سکس دهانی و مقعدی روی آورده اند.
البته در آموزه های دینی توصیه و سفارش اکیدی به ملاعبه، عشق بازی و معاشقه کافی قبل از آمیزش جنسی؛ یعنی تحریک زن از طریق بوسه، لمس و مالش بدن و در آغوش گرفتن شده است که در ارضای جنسی زن نیز نقش بسزایی دارد و حتی در حدیثی آمده است مردی که قبل از نزدیکی با همسرش ملاعبه و بازی کند و او را برای آمیزش جنسی آماده سازد، مورد نظر و لطف و رحمت ویژه خدا قرار می‌ گیرد. این مسئله به معنای سکس دهانی نیست.
میهمان
سلام زنی هستم ۳۳ ساله،شوهرم اکثر می‌ره مسافرت و منم شدیداً دلم سکس میخواد دلم میخواد روزی سه مرتبه شوهرم منو بکنه ولی اکثرا مسافرته من چیکار کنم دلم سکس میخواد شرعی و حلال،چنبار هم خودارضایی داشتم ولی پشیمون شدم به خاطر گناهش،همین الان هم شوهرم نیست و دلم رابطه میخواد چطور آروم بشم؟
پرسمان
سلام علیکم، با سلام؛ بهترین توصیه برای زنانی همچون شما که باید در این شرایط محرومیت‌های جنسی را تحمل کنند و هیچ راهی برای ارضای مشروع وجود ندارد و به هیچ روی نمی‌توانند زندگی کنونی خود را ترک کنند، این است که با والایش انرژی‌های جنسی و بردن آن به سمت فعالیت‌های هنری، فکری، ورزشی، اجتماعی و معنوی و در پیش گرفتن رژیم غذایی مناسب (با مراجعه به کتاب‌های طب سنتی و تغذیه)، از آسیب‌های جسمی و روحی خود مانع شوند؛ علاوه بر این باید از تمرکز بیش از حد بر نیاز جنسی (به عنوان مثال نظربازی، دیدن عکس‌ها و فیلم‌های محرک، گفتگو دربارة مسائل جنسی، جک‌های جنسی و...) که به شعله‌ور شدن آتش نیاز می‌انجامد، بپرهیزند و بکوشند که با خودگویی‌های منطقی و آرام کننده و انس با عبادت و تلاوت قرآن و یادکرد مداوم پاداش‌های الهی و درس گرفتن از زندگی زنانی که همین شرایط را با صبوری و پاکدامنی پشت سر گذاشته و می‌گذارند، موقعیت پیش آمده را به عنوان واقعیتی که باید با ‌آن سازگار شوند، بپذیرند و با آن سازگار شوند؛ البته در صورت احساس نیاز به راهنمایی‌های بیشتر حتما باید از مشورت با بانوان مشاور و شرکت در گروه‌های درمانی همسو غفلت نکنند.
همچنین توصیه می شود با شوهرتان گفتگو کنید و از او بخواهید که به شما و نیازهای تان بیشتر توجه کنید و در صورت امکان شرایط کاری خود را طوری تنظیم کند که بیشتر در کنار شما باشد و یا زمینه را طوری فراهم آورد که شما نیز همراه شوهرتان باشید و در مسافرت ها او را همراهی کنید. موفق باشید
میهمان
سلام. من یه دختر ۲۸ ساله هستم و چهار ماهه که عقد کردم. مساله اینه که شوهرم از رابطه مقعدی خوشش نمیاد و میگه حرامه. که البته خودم هم بدم میاد. ولی ایشون حتی از رابطه دهانی زن برای مرد و مرد برای زن بدش میاد و میگه ضرر و عوارض داره. حالا من نگران بعد از ازدواج هستم که چه جوری میتونیم یه رابطه نرمال داشته باشیم و چه جوری قراره منو برای سکس آماده کنه؟ مگه میشه یک راست سر اصل مطلب رفت و این کارها رو انجام نداد
پرسمان
سلام علیکم، اینکه شوهرتان تمایلی به برقراری سکس نامتعارف(مقعدی و دهانی) ندارد، نکته بسیار مثبتی است؛ چون مکاتبات زیادی با این سامانه وجود دارد که زنان از چنین تقاضایی از سوی شوهرتان شکایت دارند. ضمن اینکه چنین روابطی از لحاظ پزشکی بسیار آسیب زاست و با عزت و کرامت انسانی هم سازگاری ندارد.
زن و شوهر هرگونه لذتی می توانند از هم ببرند ولی نه در حدی که از حالت انسانیت خارج و به واسطه لذایذ جنسی به اعمالی که در شأن انسان نیست روی بیاورند. این عمل برای حفظ شأن و شخصیت یک انسان مسلمان و مومن مناسب نیست. خداوند متعال راه صحیح آمیزش با زن را از مجاری خاصی قرار داده است. او غریزه جنسی را وسیله ای برای تکثیر نسل و تربیت فرزندانی قرار داده است که جانشین (خلیفه الله) او در زمین باشند و مدارج بالای انسانی صعود کنند. متاسفانه در دنیای غرب از آنجا که تمام مسائل حول محور انسان و لذایذ شخصی او می چرخد (اومانیسم) تا حدی در ارضای غرائز جنسی پیش رفته اند که به اعمال ناپسند و مشمئز کننده ای مانند سکس دهانی و مقعدی روی آورده اند.
البته در آموزه های دینی توصیه و سفارش اکیدی به ملاعبه، عشق بازی و معاشقه کافی قبل از آمیزش جنسی؛ یعنی تحریک زن از طریق بوسه، لمس و مالش بدن و در آغوش گرفتن شده است که در ارضای جنسی زن نیز نقش بسزایی دارد و حتی در حدیثی آمده است مردی که قبل از نزدیکی با همسرش ملاعبه و بازی کند و او را برای آمیزش جنسی آماده سازد، مورد نظر و لطف و رحمت ویژه خدا قرار می‌ گیرد. این مسئله به معنای سکس دهانی نیست.
میهمان
سلام. من یه دختر ۲۸ ساله هستم و چهار ماهه که عقد کردم. مساله اینه که شوهرم از رابطه مقعدی خوشش نمیاد و میگه حرامه. که البته خودم هم بدم میاد. ولی ایشون حتی از رابطه دهانی زن برای مرد و مرد برای زن بدش میاد و میگه ضرر و عوارض داره. حالا من نگران بعد از ازدواج هستم که چه جوری میتونیم یه رابطه نرمال داشته باشیم و چه جوری قراره منو برای سکس آماده کنه؟ مگه میشه یک راست سر اصل مطلب رفت و این کارها رو انجام نداد
پرسمان
سلام علیکم، اینکه شوهرتان تمایلی به برقراری سکس نامتعارف(مقعدی و دهانی) ندارد، نکته بسیار مثبتی است؛ چون مکاتبات زیادی با این سامانه وجود دارد که زنان از چنین تقاضایی از سوی شوهرتان شکایت دارند. ضمن اینکه چنین روابطی از لحاظ پزشکی بسیار آسیب زاست و با عزت و کرامت انسانی هم سازگاری ندارد.
زن و شوهر هرگونه لذتی می توانند از هم ببرند ولی نه در حدی که از حالت انسانیت خارج و به واسطه لذایذ جنسی به اعمالی که در شأن انسان نیست روی بیاورند. این عمل برای حفظ شأن و شخصیت یک انسان مسلمان و مومن مناسب نیست. خداوند متعال راه صحیح آمیزش با زن را از مجاری خاصی قرار داده است. او غریزه جنسی را وسیله ای برای تکثیر نسل و تربیت فرزندانی قرار داده است که جانشین (خلیفه الله) او در زمین باشند و مدارج بالای انسانی صعود کنند. متاسفانه در دنیای غرب از آنجا که تمام مسائل حول محور انسان و لذایذ شخصی او می چرخد (اومانیسم) تا حدی در ارضای غرائز جنسی پیش رفته اند که به اعمال ناپسند و مشمئز کننده ای مانند سکس دهانی و مقعدی روی آورده اند.
البته در آموزه های دینی توصیه و سفارش اکیدی به ملاعبه، عشق بازی و معاشقه کافی قبل از آمیزش جنسی؛ یعنی تحریک زن از طریق بوسه، لمس و مالش بدن و در آغوش گرفتن شده است که در ارضای جنسی زن نیز نقش بسزایی دارد و حتی در حدیثی آمده است مردی که قبل از نزدیکی با همسرش ملاعبه و بازی کند و او را برای آمیزش جنسی آماده سازد، مورد نظر و لطف و رحمت ویژه خدا قرار می‌ گیرد. این مسئله به معنای سکس دهانی نیست.
میهمان
دوساله که ازدواج کردم تقریبا ..همسرم اول رابطه جنسی خیلی خیلی دوست داشت ولی حالا ۳ هفته یبارم به من دست نمیزنه در روز یبار شاید منو بغل کنه و خیلی کم با من حرف میزنه وقتی هم من درخواست رابطه می کنم میگه عزیزم و..من نمی خوام خواهش می کنه منم که نیاز دارم چیکار کنم که رابطه ..بخواد
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی در مورد مشکل بی میلی جنسی و به نوعی سرد مزاجی همسرتان باید گفت که مشکل سرد مزاجی ایشان قابل درمان بوده و نباید عاملی برای سردی روابط زوجین شود. توصیه می شود هرگز همسرتان را به خاطر مشکلی که دارد سرزنش نکنید. ضمن احترام گذاشتن به وی، سعی کنید اندیشه های خود را به تدریج مطرح کنید و توجه او را به این مسأله مهم (روابط عاطفی و جنسی با همسر) جلب کنید. اگر مستقیما او را تخطئه کنید و صریحا او را به خطا و اشتباه کاری متهم کنید، حرف شنوی او از شما و تغییر مسیر در او صورت نخواهد گرفت. همیشه اجبار وخشونت جواب منفی را با خود به همراه دارد. فراموش نکنید حل این مشکل تا حد زیادی مرهون همکاری و صبر وحوصله شما خواهد بود و تصور نشود با خوردن یک دانه قرص و یا یک قاشق شربت این مورد حل شدنی خواهد بود. برای دریافت توضیحات دقیق و مفصل تر در این مورد به این لینک حتما مراجعه کنید: https://b۲n.ir/۰۶۳۳۱۷
میهمان
۱۲ سال ازدواج کردم و ۳ فرزند دارم ، هر دو ۳۵ ساله هستیم ، از همسرم متوجه شدم از آلت بزرگ همانند فیلم های پورن خوشش میاید ، آلت من هم کوچک نیست اما او لذت را در آنها میبیند ، من نگران هستم که آیا خیانت میکند یا نکند من در عمل جنسی کم هستم ، در صورتی که من آلتم ۱۵ سانتیمتر طول و ۱۵ ساتی متر قطر دارد ، چرا همسرم احساس بیشتر خواستن میکند،
پرسمان
سلام علیکم، ۱. اندازه طبیعی آت مردان بین ۸ تا ۱۶ سانت است و بنابراین آلت شما در حداکثر نرمال است و هیچ مشکلی ندارد.
۲. آنچه در فیلمهای پورن نشان داده می شود یا از مردانی است که بیماری خاصی مثل ژیگانتیسم و.... دارند کهالتشان غیر طبیعی است یا موارد دیگر که فقط برای جلب نظر بیننده است. شما خیال کرده اید همه مردها این گونه اند. نه خیر اغلب مردها آلتی در حد ۱۰ تا ۱۴ سانت دارند و هیچ مشکلی هم ندارند.
۳. ۹۰ درصد ارگاسم و لذت زن ناشی از مالش کلیتوریس اوست و کلفتی آلت هیچ نقشی در ارگاسم زن ندارد . الت فقط نقش انتقال اسپرم به داخل واژن را دارد. حتی بدون دخول و با مالش کلیتوریس می توان زن را ارضا کرد.
۴. و نکته آخر این که چرا شما برادر عزیز اجازه می دهید همسرتان فیلم مستهجن ببیند که به این افکار منحرف مبتلا شود و مقدمات پاشیدن زندگی از هم فراهم گردد. شما نباید اجازه دهید چنین فیلمهایی در منزلتان پخش شود . اگر طالب زندگی خوب و آرام و شاد هستید بساط این گون فیلم ها را از خانه خود برچینید تا همسرتان تمام شهوتش را با شما دفع کند نه با فیلمهای خراب و .... مراقب باشید زندگیتان در خطر است
میهمان
سلام من ۱۸سالمه از ازدواج خیلی خیلی میترسم از همه چیزش و این که مسأله اصلی ازدواج را نمیتونم قبول کنم اصلا و به هیچ وجه و میترسم برام در ازدواج مشکل ساز شده و از این که بعد ازدواجمون شوهرم منو بزنه هم میترسم باید چیکار کنم؟تصمیم گرفتم ازدواج نکنم.
پرسمان
سلام علیکم، به طور کلی در انسان نیازهایی در وجودش نهاده شده است که یکی از بهترین بسترها برای ارضای بخشی از نیازهای غریزی و فیزیولوژیکی انسان، ازدواج است. ازدواج ضمن اینکه نیاز جنسی افراد را به بهترین شیوه ارضا می کند، حِس مادر و پدر شدن و تربیت فرزندان را نیز به انسان عطا می بخشد و انسان را به آرامش می رساند و با ارضای نیازهای مختلف انسان، باعث بازداری از گناه در فرد و جامعه می شود.
اگر شما در انتخاب همسر دقت کنید و با مشاورۀ پیش از ازدواج(Pmc) همسر متناسب خودتان را انتخاب کنید، ترس و نگرانی شما از سوءرفتار شوهرتان در زندگی مشترک وجهی ندارد.
میهمان
سلام من دخترم ۲۲سالمه نامزدم ۲۵سالشه..خیلیم همو دوس داریم...وقتی با هم سکس داریم دوس داره یه زن قدرتشو حین سکس ببینه ..خوشش میاد از این حرکت ...میگه دوس دارم زن های دیگه بهت حسودی کنن ک ما اینقد خوب با هم رابطه داریم ..هرکار کردم ک دوس ندارم این اتفاق بیفته قبول نمیکنه ..میگه فقط یبار انجام بدیم من از تو سرم بره بیرون تمومه..قول داده بعدش اصن انجام نده ..فقط اصرار داره واسه یبارم شده یه زن حین سکس مارو ببینه..ب نظر شما این چجوری رفع میشه؟؟
پرسمان
سلام علیکم، دانشجوی گرامی، ضمن سپاس از همراهی تان با پرسمان، ان شاءالله از شهر بی بی فاطمه معصومه سلام الله علیها بهترین ها را برای شما در زندگی خواهانیم.
توضیح بیشتری نیاز است تا دریابیم مرادتان از دوره نامزدی چیست و آیا بین تان هیچ عقد شرعی و رسمی خوانده نشده؟!! زیرا داشتن روابط جنسی در مراحل ازدواج نیازمند رعایت نکاتی است که در صورت تمایل در مکاتبات بعدی خدمت تان عرض می گردد.
در مورد سؤال تان گفتنی است که اگر بین تان عقد شرعی و رسمی خوانده شده و از نظر برقراری رابطه جنسی مشکلی نیست، در مقابل خواسته های غیرمعقول و غیرمعمول همسرتان به ویژه خواسته ای که در متن ارسالی خود بدان اشاره نمودید نه تندی کرده و نه تسلیم شوید؛ بلکه با احترام و منطق از انجام آن سر باز زنید. او باید متوجّه شود که هر کاری روشی دارد و اگر از غیر آن بخواهد وارد شود ممکن است صدماتی به خود و شما بزند. برخی از روشهای نزدیکی و برخی الگوهای برقراری رابطه جنسی عامل بسیاری از بیماری ها و اختلالات روان شناختی و آسیب ها یاخلاقی است و فطرت پاک آدمی نیز با آن سازگار نیست. برخی از افراد به دلیل دیدن برخی فیلم، کلیپ، عکس و یا ... الگوهای نامتعارفی از روابط جنسی در ذهن شان شکل گرفته که فکر می کنند اگر یکبار آن را به عمل تبدیل کنند، دغدغه ذهنی شان برداشته می شود، در حالی که هیچ تضمینی در این مورد وجود ندارد و مسئله روانی و هیجانی به این سادگی ها که وی فکر می کند نیست؛ بنابراین توصیه پرسمان این است که با توجّه به مطالب فوق با احترام و منطق او را متقاعد سازید که این شیوه از رابطه جنسی حریم شخصی و زوجی شما را به بیراهه می کشاند و اگر در این مسیر نتوانستید خود شما او را متقاعد سازید، ضروری است از همراهی مشاور و روان شناسی متعهد و با تجربه کمک بگیرید.
میهمان
باسلام من پسری مجرد۲۸ساله هستم ...بادختری که تو عروسی دیمش ازشون خواستگاری کردم ولی سنشون کمه قبل نکردن وخیلی دوسدارم رابطه داشته باشم .وکیس مناسبم همون دخترس اونو دوستدارم ولی هروز ازدورمیبینمش ..وچندباری ام ازش خواستم تاباهم دوست بشیم .قبول نکرد من خیلی دوسش دارم .والان که باهم دوشت شدیم .من ایشون یه رابطه داشتیم وایشون ارضانمیشدن ویک تشت بزرگو پراز اب کردم دوتامونم رفتیم تواون باهم سکس کردیم .بداینه سکس کردیم ایشون بشدت دردداشتن .وبلاخره محرم شدیم .رابطمونم شروع شد.واینکه تو اب داغ داغ ماارضا میشیم وچندباریم ذدرحال سکس .ناخواگه دستشویی داشتم نتونستم وسط ول کنم ..خالی کردم توالت خانومم وایااین مشکله ؟همسرم ۱۶ساله هستن.وخیلی لاغر وقتی که سکس یادخول داریم خودشو تکون میده نمیزاره مجبورمیشم دستو پاشوببندم کارمو بکنم چندباریم بخاطرجیغ کشینشون مجازات شدیم از دست پدرومادرمون .فهمیدن ...ایاپدرومادرمون بفهمن اشکال نداره؟؟؟؟راه حل بگین خواهش میکنم .باتشکر
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی، ارائه ی راهکار برای برون رفت از مشکلی که مطرح فرموده اید نیاز به پرسش و پاسخهای حضوری دارد لذا یا باید بطور حضوری به یک سکچوال تراپ مراجعه کنید یا با شماره ۰۹۶۴۰۰ مرکز ملی پاسخگویی - مشاروه تماس بگیرید.
میهمان
سلام من بیست سالمه خیلی نیاز جنسی دارم خواستگار دارم ولی خانوادم اجازه ازدواج نمیدن میگن زوده چیکار کنم چجوری راضیشون کنم؟
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه شما در ابتدای فصل ازدواج قرار دارید و هنوز فرصت های زیادی برای ازدواج دارید، اما اگر خواستگارن خوب و مناسبی دارید و پدر و مادرتان بی خودی با ازدواج تان مخالفت می کنند شما می توانید برای حل مشکل و جلب موافقت پدر و مادرتان، در این خصوص، همه راه ها را امتحان کنید و گاهی با الفاظ بهتر، مستدل تر و با ارائه دلیل و برهان آن هم در یک فضای آرام و صمیمانه با آنان صحبت کنید و بکوشید آنها را مُجاب و متقاعد نمایید. البته اگر بتوانید از وساطت افراد خیراندیش، ریش سفیدان، بزرگان فامیل، افراد برجسته، چهره های سرشناس و صاحب نفوذ روی پدر و مادرتان استفاده کنید و با کمک آنها مسئله را حل و فصل کنید. مطمئناً اتخاذ این شیوه بی تأثیر نخواهد بود و ممکن است به تدریج دل پدر و مادرتان را نرم گردانید. بالاخره هستند کسانی که روی آنها نفوذ دارند و پدر و مادرتان حرف آنها را می شنوند و می پذیرند.
میهمان
سلام مردی هستم ۳۵ ساله قبلا خیلی گرم بودم ولی الان از رابطه تنفر بسیار زیادی دارم اصلا فکر میکنم اشتباه ازدواج کردم سرد شدمخسته ام از این که کسی درکم نمی کنه خسته که من رو با پول می خوان
چکار کنم
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگرگرامی یکی از مهمترین ارکان مشاوره مخصوصاً در زمینه راهنمایی که باعث می گردد نتیجه مطلوبی از آن حاصل گردد میزان اطلاعاتی است که شما باید در اختیار مشاور قرار دهید؛ ای کاش توضیحات بیشتری در مورد ویژگی های خودتان و همسرتان بیان می کردید. آیا روابط عاطفی خوبی با هم دارید؟ آیا رفتار، گفتار، یا چیزی در همسرتان وجود دارد که باعث ناراحتی شما می شود؟ آیا چیزی در مکان خلوت شما وجود دارد که سبب ناراحتی شما می شود؟ آیا تخیلات جنسی لذت بخشی دارید؟ نگاهتان نسبت به مسائل جنسی چیست؟ آیا رابطه جنسی با همسر را لذت بخش می دانید و یا اینکه این کار را زشت و پلید می دانید؟ آیا..
پرسشگر گرامی شما باید به نظر می رسد باید به دنبال علت بی میلی و سرد مزاجی جنسی نسبت به همسرتان باشید و ببینید چرا تمایلی به رابطه زناشویی ندارد ؟
تنفر و سردمزاجی از رابطه جنسی، یکی از اختلالات جنسی می باشد که معمولا در اثر علل زمینه ای، مانند علل جسمانی، روانشناختی بوجود می آید.
لطفا علاوه بر پاسخ دادن به این سوالات، هر مساله دیگری که ممکن است شما را در رابطه با مسائل جنسی نگران یا ناراحت نماید را نیز بیان نمایید. ما نیز منتظر پاسخ شما در مکاتبه بعدی هستیم تا با در نظر گرفتن جوانب موضوع راهکارهای مناسب را خدمت شما تقدیم کنیم.
میهمان
سلام من یک پسر ۱۶ ساله ام و متاسفانه گاهی اوقات خیلی شهوتی میشم ب طوری که نمیتونم بهش غلبه کنم هرکاری هم ک بگین برا ی جلو گیری از ارضا کردم ولیواقعا در برخی موارد نمیشه کاریش کرد بنظرتون چیکار کنم
پرسمان
سلام علیکم، مطمئن باشید اگر شما تلاش کنید ترک خودارضایی دور از انتظار نیست و شما می توانید با کمی همت و تلاش خودارضایی را به تدریج کم کنید تا به صفر برسانید. خصوصاً اگر بتوانید از تنهایی بپرهیزید موفقیت شما روز افزون خواهد شد؛ چون شما در حضور افراد و در جمع جرئت انجام خودارضایی نخوهید داشت و لااقل اراده شما این مقدار توانایی را دارد که در حضور افراد و در جمع خودارضایی نکنید.
معمولاً جا به جایی مکانی، تغییر سریع موقعیت، فرار از تنهایی و حضور در جمع خانواده و سایر افراد، ایجاد مشغولیت های ذهنی و کاری، بلند شدن از رختخواب و قدم زدن و... می تواند از شدت تحریک جنسی شما بکاهد و شما را از انجام خودارضایی منصرف گرداند.
هرگز نباید در فضای ناامیدی به سر ببرید و خودتان را غیرقابل بخشش و گناهکار بدانید. تلاش های هرچند اندک شما در ترک خودارضایی ستودنی است و انگیزۀ شما را بیشتر خواهد کرد.
میهمان
سلام ببخشید من یک پسر ۱۶ ساله هستم من خیلی نیاز به کار های جنسی دارم باید چه کار کنم ممنون
پرسمان
سلام علیکم، از آنجا که شما در دوران بلوغ و اوج تمایلات جنسی قرار دارید؛ طبیعتاً به خاطر فعالیت غُدَد جنسی و ترشح هورمون ها در دوران بلوغ تمایلات جنسی در این سنین رو به افزایش است تا جوانان را به ازدواج و تشکیل خانواده سوق دهد؛ بنابراین تعجبی ندارد که شهوت و تمایلات جنسی به شما فشار بیاورد و یا با مواجهه با اندک محرِّک جنسی، از لحاظ جنسی تحریک شوید. کاری که باید شما انجام دهید، کنترل تمایلات فزون یافته جنسی و مدیریت شهوت است تا خدای ناکرده این مسئله شما را به گناه آلوده نگرداند؛ بنابراین در این سنین باید کاری کنید که شهوت و غریزه جنسی تان دیرتر فعال شود. برای این منظور بایستی برنامه زندگی خویش را طوری تنظیم کنید تا با انواع و اقسام محرِّک های جنسی کمتر روبرو شوید و یا با کارهای اختیاری خویش سبب تحریک جنسی خود نگردید. مثلاً اگر اندیشیدن به مسائل جنسی و یا مشاهده اندام و چهره جنس مخالف سبب تحریک و تهییج جنسی تان می گردد، سعی کنید با هوای نفس خویش مبارزه کنید و این نوع کارها بپرهیزید. یادتان باشد شیطان خیلی ظریف عمل می کند و از طرق مختلف وارد می شود و با زمینه چینی و مقدمه سازی به تدریج بستر گناه را فراهم می آورد. با فراهم شدن بستر گناه اراده ها به شدت تضعیف می شود و دیگر رهایی از گناه، کار بسیار دشواری خواهد بود، پس لزوم هوشمندی و مقابله با وسوسه های شیطانی از همان ابتدا باید در دستور کارتان قرار گیرد تا شما را به سوی گناه سوق ندهد.
به طور کلی، عوامل متعددی در افزایش شهوت نوجوانان و جوانان نقش دارند که با شناسایی آنها و حذف یا کاهش تدریجی آنها می توان از تأثیرات منفی شهوت و فزون یابی آن جلوگیری به عمل آورد.
میهمان
سلام ۲۰ سالمه هنگام سکس همسرم دوست داره من سکسی صحبت کنم نمیدونم چی بگم واقعا چ کلماتی باید بگم
پرسمان
سلام علیکم، یکی از مشکلات شایع این است که زن و شوهر از همدیگر توقعات مختلفی دارند اما در راستای آن به همسر خود هیچ توضیحی نمی دهند و فقط انتظار دارند که همسر توقعات او را به جای آورد، در مورد این موضوع نیز باید از همسر خود بپرسید چه حرفهایی را دوست دارید که من موقع عمل جنسی بگویم، ایشان باید بطور شفاف این جملات را به شما یاد دهد و بعد انتظار داشته باشد که شما در هنگام عمل جنسی برای غنی کردن آن از آنها استفاده کنید. به یاد داشته باشید که روابط جنسی غنی، یکی از مولفه های مهم زندگی زناشویی است و کوتاهی در آن می تواند تبعات ناخوشایندی به دنبال داشته باشد.
میهمان
سلام من ۵ساله ازدواج کردم ولی هنوزدخترهستم میترسم ازنزدیکی شوهرم خیلی دوسم داره ونمیخوادمن اذیت بشم ولی خودش اذیت میشه چکارکنم
پرسمان
سلام علیکم، به احتمال زیادی شما دچار مشکل واژینیسموس شده اید، این مشکل یکی از مشکلات شایع در زندگی جنسی زنان به شمار می رود، اما خوشبختانه این مشکل درمان پذیر است و راه علاج دارد، خصوصاً اگر علل جسمی آن منتفی باشد، علل روانی با روان درمانی و مشاوره و به کارگیری برخی راهکارها به راحتی درمان پذیر است و جای نگرانی نیست؛ بنابراین بهتر است با مراجعه به مراکز درمانی و گفتکو با مشاوران، روانشناسان، درمانگران اختلالات جنسی و سکس تراپیست های باتجربه در پی درمان باشید. هر گونه تعلل و اهمالکاری در این جریان پذیرفتنی نیست.
میهمان
من ۱۵ سالمه بچهام سه ماهشه شوهرم خیلی گرم همش دوست داره سکس کنم از این قرار بچه ام خیلی گریه میکنه اصن روزا نمی خوابه نمی تونم کارامو انجام بدم و مجبور خونمو شب تمیز کنم موقع که بچه م میخوابه اونجا شوهرمبزور منو میاد مبره و با سکس میکنه سکس خیلی طول میکشه بنظرتون چیکار کنم
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی، این را ابتدا باید بدانید تا زمانی که یک زن عذر شرعی نداشته باشد باید در مقابل خواسته های جنسی شوهرش تمکین کند و در حقیقت تمکین نکردن زن از گناهان بزرگ و باعث تضییع حقوق شوهر محسوب می شود و در روایتی از امام صادق (علیه السلام) می فرماید: " زنی که شوهرش را در خوابگاهشان معطل کند و راضی به عمل زناشویی نشود تا این که مرد به خواب رود، تا وقتی که مرد در خواب است ملائک آن زن را لعنت می کنند. (کافی،ج ۵،ص ۵۰۷ و ۵۰۸) به طور کلى یکى از حقوق شوهر بر زن، حق تمکین جنسى است و صرف نظر از برخى استثناها، بودن زن یا شوهر در حالت احرام، روزه واجب، بودن زن در حالت حیض یا نفاس و...، محدودیت قابل توجهى براى این مسئله در نظر گرفته نشده است. پس تمکین کردن نیاز جنسی بدون عذر از حقوق واجب شوهر بر زن است و ترک آن حرام و گناه محسوب می شود. در مورد زمان آمیزش بهتر است با شوهرتان به توافق برسید و زمانی را انتخاب کنید که خسته نباشید و رغبت به روابط زناشویی داشته باشید. پس بهتر است با شوهرتان در این مورد صحبت کنید. موفق باشید.
میهمان
سلام دوران نامزدی ناخواسته رابطع جنسی داشتیم من راضی نبودم وزوری انجام شد بعدنامزدم دست رو قران گزاشت که ناخواسته بود ازلحاظ روحی خیلی اسیب دیدم ماحساس میکنم به پدرمادرم مدیون هستم ،چکارکنم احساس عزاب وجدان ولم کند
پرسمان
سلام علیکم، تردیدی در این نیست که از لحاظ قانونی و شرعی دختر و پسری که باهم عقد شرعی می‌خوانند و به هم محرم و زن و شوهر می‌گردند، می‌توانند از همان لحظه جاری شدن خطبه عقد نزدیکترین روابط زناشویی و جنسی را به طور کامل با هم داشته باشند و از وجود هم لذت ببرند، البته از لحاظ عرفی توصیه می شود که همسران در دوران عقد روابط زناشویی خود را در سطح ابتدای قرار دهند و مراحل اصلی و نهایی و ازاله بکارت را برای بعد از عروسی رسمی مؤکول کنند. اگر شما در دوران عقد با همسرتان روابط نزدیک داشته اید، گناهکار نیستید؛ بنابراین عذاب وجدان احساس گناه وجهی ندارد.
اگر هم هنوز محرمیتی بین شما برقرار نیست و ناخواسته دچار لغزش و گناه شده اید، با توبه به درگاه الهی قابل جبران است و گناه شما ربطی به والدین تان ندارد.
میهمان
سلام خسته نباشید آیا شوهر موقع سکس به همسرش میتونه بگه جنده کی هستی میگه جنده یعنی کسی که باهمه میخابه ومن همه کس توهستم توهم همه کس منی
پرسمان
سلام علیکم، یکی از شرایط روابط جنسی میان زن و مرد این است که باید از هر گونه بد آموزی و انحراف برکنار باشد تا در کنار رابطه جنسی کرامت انسانی نیز محفوظ بماند. اسلام آنقدر به مسأله لذت بردن طرفین از عمل جنسی عنایت داشته که در ضمن احادیثی از سوی اولیای دین به ظریف ترین مسایل در کسب لذّت طرفین همراه با حفظ کرامت انسانی آنها اشاره شده است. حتی از آموزه های دینی به دست می آید، همبستر شدن زن و شوهر و ارضای غریزه جنسی عبادت محسوب می شود. گرچه خواسته افراد در جهت دستیابی به لذّت جنسی بیشتر، امری طبیعی و به حق می باشد.
* از لحاظ شرعی: البته که گفتن فحش و کلمات رکیک نسبت به یکدیگر حرام و در هیچ حالی جایز نیست، لکن آنچه بین زن و شوهر برای تحریک احساسات و لذّت بردن بیشتر از یکدیگر بین آنها رد و بدل می شود در حد معمول و تا آنجا که خلاف شأن انسان مؤمن نباشد اشکال ندارد. اما نباید هرگز از تبعات چنین رفتاری غفلت ورزید؛ زیرا گاه ممکن است چنین رفتاری به یک عادت تبدیل شده و خواسته یا ناخواسته حیطه اجرای آن به غیر از فضای خلوت روابط زناشویی کشیده گردد.
میهمان
سلام،خانمی هستم که ۱ماهه که عقد کر یم و راضیم خدادوشکر، ما در خانواده مون رسم نداریم که در دوره ی عقد دخول اتفاق بیوفته، بلکه شب زفاف( بعد عروسی) را مناسب میدونیم و پدر مادرم خیلی حساسن رو این موضوع ولی همسرم خیلی گرمه و با وجود توضیحات و دلایل من قانع نمیشه ، از طرفی هم رویم نمیشود این موضوعو با خانواده ام در میون بزارم حتی با خواهر هایم آخه خیلی بسته ان و این حرفا رو بد میدونن ، ما دوره عقدمون ۱ ساله است ، نمیدونم چکار کنم!!
پرسمان
سلام علیکم، اگر شوهرتان قصد رابطه جنسی با شما را دارد بر شما شرعاً اطاعت از وی در دوران عقد لازم نیست. البته می توانید با دست و بدن تان و معاشقه بدون دخول وی را ارضا کنید تا تنش های جنسی وی کاهش یابد.
این را بدانید دختر وقتی عقد می کند تا زمانی که در منزل پدر حضور دارد و پدر خرج زندگی او را تأمین می کند و شوهر نفقه او را نمی پردازد، انجام وظایف و مسئولیت های زندگی زناشویی بر زن تماماً واجب نیست؛ بنابراین برخی از مَراجع عظام تقلید در دوران عقد با شرایطی که ذکر شد لزوم اذن و اجازه گرفتن برای خروج از منزل و یا اطاعت از شوهر را و نیز همبستری را شرعاً واجب نمی دانند؛ بنابراین اگر شوهرتان اصرار زیاد دارد این مشکل اوست؛ چون یا باید تا شروع زندگی مشترک صبر پیشه کند و یا مقدمات عروسی را فراهم کند و بتواند با خیالی آسوده به هدف و خواسته خویش برسد. به هر حال، اگر شوهرتان اصرار زیاد بر رابطه جنسی دارد، این مشکل اوست و وی باید موانع آن را برطرف کند. ناراحتی وی ربطی به شما ندارد؛ چرا که وی می تواند بساط عروسی را راه بیندازد و زندگی مشترکش را شروع کند و دائماً شما را در کنار خود داشته باشد و مشکل را به صورت اساسی حل کند.
میهمان
۲۲ سالمه یه دختر مجردم بی نهایت نیاز جنسی دارم.اما خواستگار ندارم.اگ هم بیان میزارن میرن.ن زشتم.ن هرزه.ن بی حجاب.ن خانواده بدی دارم.درس خونده هم هستم.خیلی ناراحت میشم و گریه میکنم.حس میکنم خدا منو فراموش کرده چون من نمیخوام ب راه کج برم اما این بی توجهی خدا ب من داره کاری میکنه ب کج برم.من چیکار کنم خدا نگاهم کنه .خالصانه بهش میگم نزار کج برم دستمو بگیر یه ادم درست سر راهم‌بزار.
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی،مطمئنا شما تنها کسی نیستید که در مورد ازدواج به مشکل برخورد نموده اید لذا ناراحتی و نگرانی و... راه اصلی خروج از این وضعیت و رسیدن به هدف نیست؛همان طور که می دانید در جامعه ما سن ازدواج بالا رفته است. درست است که زیاد دعا کرده اید و دعایتان مستجاب نشده است ولکن این به معنای بی اعتنایی خداوند به شما نیست. شاید مانعی بر سر راه ازدواج شما بوده است و شما باید آن مانع را برطرف می کرده اید و تا زمانی که امید داشته باشید می توانید اوضاع را تغییر دهید.بنابراین شما نباید امید تان را از دست بدهید .موثرترین اقدام شما باید یافتن موانع ازدواجتان و برطرف کردن آنها باشد. مانع می تواند رفتار و ویژگی های شما یا خانواده یا نگرش اهل محل به شما بوده باشد. مثلا ممکن است رفتار، حالت، گفتار یا ... شما پیام بدهد که آدم پرتوقعی هستید یا ممکن است که شما در برخورد اجتماعی سرد و بسیار آرام باشید یا برعکس بسیار تند و تیز و هیجانی برخورد کنید. همچنین گاهی برخی دختران مذهبی تصور می کنند که بهترین برخورد با نامحرم و وقار به معنی اخم کردن یا بداخلاقی با نامحرم است که چنین نیست بلکه وقار به معنی احترام و سر سنگین بودن است ولکن به معنی اخمو بودن نیست که این باعث نداشتن خواستگار است. و یا ممکن است خانواده شما مثلا مادر یا پدرتان در برخورد با خانواده خواستگار روش مناسبی ندارند و به عنوان نمونه با آنها بسیار تند و جدی یا طلبکارانه صحبت می‌کنند یا در مورد شما اظهار نظرهایی می‌کنند که برای خانواده پسر قابل قبول نیست، مثلا مادرتان می‌گوید دختر من اصلا اهل کار کردن در خانه نیست و باید آب خوردن را هم دستش داد. البته آنچه تذکر دادم از باب مثال بود، این که کسانی به خواستگاری می‌آیند و بعد منصرف می‌شوند حتما دلیلی دارد. بنابراین تلاش کنید این نکات و موانع را شناسایی کرده و در صدد رفع آنها برآیید.
میهمان
من ی خانوم۲۱ساله هستم،نامزدم۲۸سالشه.همسرم منو خیلی دوسداره،منم دوسش دارم ،،بهم دیگه خیلی اهمیت میدیم..وقتی بهم نزدیک میشه نمیدونم باید چیکار کنم،درواقع میدونم باید چیکار کنم اما نمیتونم عملیش کنم،خجالت میکشم!.
اما بخاطر اینکه اون دوسداره تمام سعی خودمو میکنم..و اینم بگم ک اون همیشه دوسداره من واسه انجام رابطه راضی باشم،ب زور کاری نمیکنه.،سوال من ازتون اینه ک چطور دوتامون راضی باشیم؟؟و لذت ببریم؟؟بدون خجالت!!
پرسمان
سلام علیکم، پرسش گرامی بسیاری از دختران در ابتدای زندگی مشترک از قرار گرفتن در کنار جنس مخالف و روابط جنسی در آن حد احساس راحتی نمی کنند و زمانی که ارتباط جنسی با همسر خود بر قرار می کنند دچار استرس می شوند. البته این امر تا حد زیادی طبیعی می باشد و خود به خود و با گذشت زمان حل می شود، بنابراین چون در ابتدای زندگی مشترک قرار دارید، نگران نباشید و حل این مشکل را به گذشت زمان واگذار کنید. برای اینکه از رابطه جنسی لذت ببرید باید شرم و حیا و خجالت را کنار بگذارید شما باید قبل از اینکه با همسر خود رابطه جنسی بر قرار کنید، در ذهن خود رابطه جنسی با او به تصویر بکشید، در این حالت سعی کنید بر استرس و کم رویی خود غلبه کنید. و از احساس خود برای همسرتان بگوئید و از او بخواهید شما را در زمینه غلبه بر کم رویی و این گونه حس نسبت به روابط جنسی کمک کند. همیشه هم سعی کنید با کلام ، نگاه، حرکات و رفتار خود به آرامی همسرتان را به سمت خود جذب کنید. بگذارید او نشانه های عشق و محبّت را در شما نسبت به خود ببیند. مطمئن باشید عشوه و ناز زنانه شما سبب بهتر شدن روابط شما خواهد شد. موفق باشید.
میهمان
سلام من ۱۷سال دارم آلتم یه زره کوچیک چگونه بزرگ کنم
پرسمان
سلام علیکم، باید توجه داشت که کوچکی آلت تناسلی تنها زمانی مشکل ساز است که طول آن در حالت نعوظ و سفت شدن کمتر از ۵ سانتیمتر باشد و در صورت ازدواج نتوان با آن عمل نزدیکی را انجام داد. در غیر این صورت، مشکل آفرین نخواهد بود و می‌توانید در صورت ازدواج در آینده، روابط زناشویی رضایت بخشی با همسرتان داشته باشید.
توجه داشته باشید که تا کنون داروی مؤثر قطعی برای افزایش طول آلت تناسلی ساخته نشده است و علی رغم تبلیغات زیاد و گسترده برخی سایت ها، تأثیر داروها موقتی بوده و یا عوارض بسیار ناخوشایندی به همراه دارند. در ضمن وسایل و ابزار و روش‌هایی هم که برای این منظور در گذشته و حال استفاده می‌گردد، هر کدام عوارض و مشکلات خاص خود را دارند که در شرایط معمولی بدون تجویز پزشک متخصص توصیه نمی‌گردد، بنابراین توصیه می‌شود بدون تجویز و صلاحدید پزشک متخصص از هیچ دارو و روشی برای افزایش طول آلت تناسلی خود استفاده نکنید و به هیچ وجه به توصیه های افراد غیر متخصص و افراد کوچه بازاری توجه نکنید و همچنین فریب تبلیغات گسترده برخی شرکت ها و گمپانی های تجاری و تبلیغاتی در رسانه های جمعی و برخی سایت ها را نخورید تا بی جهت برای خود مشکلی ایجاد نکنید.
اگر در این سن آلت تناسلی شما در حالت نعوظ به ۹سانتیمتر برسد، اندازۀ آلت تناسلی شما طبیعی است. البته چون شما در دوران رشد قرار دارید، این انتظار می رود که در سنین جوانی حدود ۲۵ سالگی رشد آلت تناسلی شما به حد ایده آل خود برسد؛ بنابراین جایی برای نگرانی نیست و شما هرگز نباید برای بزرگ گردن آلت تناسلی به کارها و روش های غیرمعتبر و مضر روی بیاورید و به خودتان آسیب بزنید.
میهمان
من ی خانوم۲۱ساله هستم،نامزدم۲۸سالشه.همسرم منو خیلی دوسداره،منم دوسش دارم ،،بهم دیگه خیلی اهمیت میدیم..
وقتی بهم نزدیک میشه نمیدونم باید چیکار کنم،درواقع میدونم باید چیکار کنم اما نمیتونم عملیش کنم،خجالت میکشم!.
اما بخاطر اینکه اون دوسداره تمام سعی خودمو میکنم..و اینم بگم ک اون همیشه دوسداره من واسه انجام رابطه راضی باشم،ب زور کاری نمیکنه.،سوال من ازتون اینه ک چطور دوتامون راضی باشیم؟؟و لذت ببریم؟؟بدون خجالت!!
میهمان
من۴۸ سال عمردارم رابطه جنسی ام سردشده چه باید کرد
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام حضور پرسشگر گرامی، کاهش میل جنسی به همسر به خاطر گذشت زمان موضوعی است که در تمام زندگی های زناشویی رخ می دهد و تنها راه مقابله ی بدون آسیب با آن، تنوع بخشید به روشهای رابطه ی جنسی و نحوه آرایش همسر و نیز آراستن خودتان است. ما در حدود پانصد روش برای رابطه ی جنسی داریم که در سایتهای مختلف ذکر شده است که می توانید با استفاده از آنها رابطه ی جنسی تان با همسرتان را غنی کنید، موضوع دیگر ایجاد تغییراتی در رژیم غذایی و استفاده از غذاهای انرژی زا و به اصطلاح گرم است، و مصرف اقلامی مانند سیر، زنجبیل(زنجفیل) و خرما نیز در گرم شدن تبع بسیار موثر است، استفاده از داروهای تحریک جنسی و نعوظ آور مثل سیلدنافیلد، ویگرا، و سایر داروهای تقویت کننده با تجویز پزشک متخصص سکچوال تراپو داروهایی مثل آفردویت که ریشه ی گیاهی دارد نیز تاثیر مطلوبی در بالارفتن میل جنسی دارد. البته در داروخانه ها ژل های خاصی نیز برای تحریک جنسی خانمها عرض می شود که مفید است و باعث همراهی زن با مرد در رابطه ی جنسی می شود.
میهمان
سلام توروخدا کمکم کنیدیکسال و نیمه عقد کردم و نذاشتم که شوهرم نزدیکی کامل باهام داشته باشه من خودم نخواستمو اونم بخاطر من بیخیال شده حالا هروقت تنها میشیم میگه تا به نکردن فکر میکنم بدنم سست میشه احساس میکنم دیگه هیچ وقت نمیتونم باهات رابطه داشته باشم اونقدر که اومدم انجام بدمو تو گفتی ن دیگه سرد شدم خوشم نمیاد ازاین کار همش حرفایه ناامید کننده میزنه میگه دیگه خودمم بخوام نمیتونم باهات رابطه داشته باشم اونقدر ساز مخالف زدی هروقت بهش فکر میکنم از رابطه بدم میاد ...حالا من چیکار کنم دنیا داره رو سرم میچرخه .دوماهه دیگه ام عروسیمه.تو این مدت عقد همیشه دعوا شده کارمون. .توروخدا کمکم کنین. ..
پرسمان
سلام علیکم، اگر شما قبل از عروسی و در دوران عقد از ارتباط جنسی کامل خودداری کرده اید، ایرادی به شما نیست؛ چون شوهرتان اگر در صدد ارتباط جنسی با شما می بودند، می بایست موانع عروسی را برطرف می کردند و زمینه ارضای مطلوب خویش را فراهم می کردند. به هر حال این وظیفه اوست که موانع عروسی را برطرف نماید.
این را بدانید دختر وقتی عقد می کند تا زمانی که در منزل پدر حضور دارد و پدر خرج زندگی او را تأمین می کند و شوهر نفقه او را نمی پردازد، انجام وظایف و مسئولیت های زندگی زناشویی بر زن تماماً واجب نیست؛ بنابراین برخی از مَراجع عظام تقلید در دوران عقد با شرایطی که ذکر شد لزوم اذن و اجازه گرفتن برای خروج از منزل و یا اطاعت از شوهر را و نیز همبستری را شرعاً واجب نمی دانند. ضمن اینکه زن می تواند قبل از دریافت مهریه از برقراری رابطه جنسی خودداری کند، مگر اینکه به تأخیر رضایت دهد.
ضمن اینکه بسیاری از حساسیت ها و اِعمال محدودیت های دوران عقد به نفع دختر و پسر بوده و برای پیشگیری از بارداری ناخواسته و مسائل دیگر است و قصد و غرض سویی در کار نیست.
بهتر است در این زمینه با شوهرتان در یک فضای آرام و صمیمی به گفتگو بنشینید تا از لج بازی وی کاسته شود. البته اگر غیر از مسائل زناشویی اختلافات دیگری هم داشته و دارید؛ بهتر است در صدد حل اصولی آن بربیایید و نیز از مشاوره های تخصصی استفاده کنید و با مراجعه حضوری به مشاوران خانواده، زوج درمانگران و خانواده درمانگران با تجربه، این مسئله را به طور اساسی پیگیری نمایید تا صلح و آرامش به زندگی تان برگردد.
میهمان
سلام،من ۱۵ ساله ازدواج کردم دوتا هم بچه دارم.رابطم باشوهرم خیلی خوبه،اون در طول روزهای هفته سه یاچهار بارازمن سکس میخواد.من هم هیچ مشکلی ندارم تنها مشکل من بی خوابی بعداز سکس،هرموقع باشوهرم سکس داریم من اون شب تا صبح بی خواب میشم،تپش قلب میگیرم فشارم میادپایین،حالم خیلی بد میشه این بی خوابی من تا شب بعد ادامه داره،تنها مشکل من اینه لطف کنید راهنماییم کنید،ممنون میشم
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام وتسلیت ایام شهادت حضرت ابی عبدالله الحسین و یاران با وفایش، پرسشگر گرامی، احتمال دارد تپش قلب، پایین امدن فشار و بدشدن حالتان به خاطر بی خوابی بعد از رابطه ی جنسی باشد، نگفته اید که آیا در رابطه ی جنسی به ارگاسم نیز می رسید یا نه؟ اما به هر حال باید عرض کنم که یک عامل می تواند ضعف جسمی باشد زیرا رابطه جنسی چندین برابر کار عادی از انسان انرژی می سوزاند و اگر دچار ضعف جسمی باشید بعد از عمل جنسی انرژی جسمی تان به شدت افت می کند و باعث بروز مشکلاتی که ذکر کردید می شود لذا لازم است به پزشک تغذیه مراجعه کنید تا ایشان رژیم غذایی مناسب جهت ارتقاء انرژی جسمی تان تعیین کند در ضمن استفاده از قرص «ملاتونین» که ریشه ی گیاهی دارد به تنظیم و بهبود خوابتان کمک می کند می توانید با مراجعه به پزشک از ایشان بخواهید که این قرص را تجویز و دستور استفاده از آنرا برایتان بیان کند. البته این قرص را بعد از عمل جنسی میل کنید نه قبل از آن.
میهمان
سلام. زن من از زمانی که عقد کردیم رفتار عجیبی هنگام شروع رابطه از خودش بروز میده چند وقتی هست که هنگام شروع رابطه شروع به خندیدن میکنه زمانه که بدن اون رو لمس میکنم احساس قلقلک میکنه و به شدت میخنده. ما خیلی باهم خوبیم و خیلی میخندیم اما خنده های شدید هنگام لمس بدنش من رو ازار میده و اجازه نمیده بهش دست بزنم. تا الان چیزی نگفتم ولی واقعا خسته شدم از این وضعیت نمیدوم چکار باید بکنم این رفتار دقیقا از بعد عقدمون بروز کرده. ممنون میشم اگه کمکم کنید
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام حضور پرسشگر گرامی، احتمال دارد این رفتار یک مکانیزم دفاعی باشد برای بازداری خود و شما از عمل جنسی، زیرا احتمال دارد همسرتان بخاطر مشکلاتی همانند توصیه ی مادرشان مبنی بر مواظبت برای ازدست ندادن پرده بکارت در هنگام عقد و یا بد دانستن رابطه جنسی به خاطر آموزشهای غلط و یا..ناهشیاز دست به این کار می زنند تا ازطرفی موجی ناراحتی شما نشوند و ازطرف دیگر از خطر برهند.
به هر حال بهتر است شکیبایی به خرج دهید و در دست یابی به ایشان شتاب نکنید و طبق توصیه ی روایاتی که از معصومین صلوات الله علیهم اجمعین رسیده است ابتدا ملاعبه ی مفصل داشته باشید و به ایشان بگویید که قصد پیش روی ندارید و کم کم و به تدریج در دفعات بعد که ایشان به اندازه ی کافی تحریک شدند شما نیز اندکی پیش رفت نمایید تا مشکل به تدریج برطرف شود.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.