عوامل رشد وهابیت

رشد وهابیت در سوریه

دلیل رشد وهابیت در سالهای اخیر در سوریه چه بوده است؟

در پاسخ به این سوال که دلیل گسترش وهابیت در سوریه چه بوده است و اینکه چگونه ممکن بود سلفی‌هایی که دشمن خونی علویان و حزب بعث هستند، در سوریه رشد کردند باید گفت این سوالی است که برای پاسخ به آن باید کمی به عقب بازگشت و رخدادهای شهرهای حماه و حمص در سال 1982 میلادی را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.
در این سال، اعضای اخوان المسلمین سوریه که تمایلات شدید وهابیت و سلفیت داشتند در دو شهر حمص و حماه علیه دولت حافظ اسد سر به شورش بر داشتند.
در جریان درگیری های خونین، این دو شهر تقریبا به مدت دو هفته در تصرف اخوان المسلمین قرار گرفت.

هجمه بر فرهنگ شيعه

استاد حسيني قزويني

کمک سعودی به گروه های وهابی قاره سیاه برای مقابله با گسترش تشیع

به گزارش «شیعه نیوز»، گزارش ها حاکی از آن است که عربستان برای مقابله با ایران در قاره سیاه دست به کار شده است.

اطلاعات سعودی روابط گسترده ی را با جنبش های سلفی جهادی افراطی در قاره آفریقا برای مقابله با آنچه او آن را " مداخله ایرانی و انتشار تفکر شیعی" نامیده، آغاز کرده است. سایت الحدث نیوز گروه تروریستی "الشباب" و افراط گرایان "بوحرام" نیجریه را از جمله این گروه های افراطی مورد حمایت سعودی در آفریقا به منظور این هدف معرفی کرده است.

اعلام شدن تعداد تکفیری های خارجی در سوریه

موسسه "واشنگتن برای مطالعات خاور نزدیک" از وجود حداقل 20 هزار نفر از افراد مسلح غیر سوریه از 50 کشور جهان سخن گفته و در گزارش خود گفته است که 10٪ از این تعداد از اروپا، امریکا و استرالیا به سوریه آمدند.
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

موسسه آمریکایی " واشنگتن برای مطالعات خاور نزدیک"، روز شنبه 21-9-2013 طی گزارشی اعلام کرد، به دنبال بررسی و تحقیقاتی که این موسسه در در رابطه با حضور افراد بیگانه در سوریه انجام داده، مشخص گردید، که در حدود 20 هزار عضو وابسته به القاعده از 50 کشور جهان در سوریه حضوری فعال دارند.

امیر قطر با همدستی قرضاوی به دنبال ترویج تفکر ضاله وهابیت است

به گزارش «شیعه نیوز»، محمد صلاح زاید رییس حزب صوفی "النصر" در مصر اعلام کرد: امیر قطر به همدستی قرضاوی درحال اشاعه تفکر ضاله وهابیت است.

وی عنوان نمود: امیر قطر با نام خدمت به اسلام، مسجدی به نام محمد بن عبدالوهاب پایه گذار دینی تفکرساختگی وهابیت با مساحت 175 هزار متر مربع دردوحه ساخته است که بیشتر از 18 در و 96 قبه دارد.