تاریخ وهابیت

گنبد و بارگاه حضرت خدیجه همسر پیامبر گرامی اسلام؛قبل و بعد از تخریب توسط سعودی‌ها

گنبد و بارگاه حضرت خدیجه (سلام الله علیها )همسر پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) ؛قبل و بعد از تخریب توسط وهابیون سعودی‌

قبرستان ابوطالب یکی از زیارتگاه های مسلمانان در مکه به شمار می‏ آید. این مکان را به نام مقبره معلی (یا معلاة) و مقبره بنی هاشم نیز می‏شناسند.

قبرستان ابوطالب محل دفن بسیاری از افراد خاندان بنی هاشم و برخی از نزدیکترین یاران رسول خدا صلی الله علیه و‌ آله و سلم است.

وهابی ترین استان عربستان سعودی

استان قصیم یکی از استان های مرکزی عربستان می باشد که به دلیل موقعیت جغرافیایی، نزدیکی به شهر ریاض پایتخت عربستان و نیز نفوذ فوق العاده فرقه وهابیت در این استان از اهمیت زیادی برخوردار است.

استان قصیم که مرکز آن شهر بریده است، در مرکز عربستان قرار دارد، حدود یک میلیون و سیصد هزار نفر که حدود پنج درصد جمعیت عربستان را تشکیل می دهند، در 73 هزار کیلومتر مربع مساحت استان قصیم زندگی می کنند.

گاف پادشاه عربستان در یهودی خواندن پادشاهان سابق!!

«سلمان بن عبدالعزیر» شاه سعودی که به گزارش‌ رسانه‌های معتبر جهان از بیماری «الزایمر» رنج می‌برد در سخنرانی اخیرش پادشاهان سابق و پیشینیان خود را یهودی خواند و برای آنها طلب آمرزش کرد.

بنا به نقل شبکه خبری «الساحل المتن»، ملک سلمان به هنگام برشمردن شاهان سعودی از آغاز تشکیل این کشور نفتی تا کنون، بعد از خواندن نام‌ «ملک عبدالله»‌ گفت: «والیهود الله یرحمهم: و خداوند (سایر) یهودیان را بیامرزد».

پیدایش فرقه وهابیت و تفاوت آن با دیگر مذاهب اهل تسنن

در این رابطه لازم است در سه محور بحث را متمرکز کنیم:
1 . تاریخچه تفکر و عقاید وهابیت: عقاید و تفکرات مذهبی که اساس و اصول فرقه‌ وهابیت را می‌سازد، قرن‌ها پیش بذر آن بوسیله بعضی از علمایی که خودشان را به مذهب حنبلی، (یکی از مذاهب اهل سنت) نسبت، می‌داده‌اند پاشیده شده و رفته رفته از حوزه فکری پدید آورنده آن، تجاوز نموده و بعضی از عوام نیز در دام و حصار این عقاید انحرافی و نفاق قرار می‌گیرند.

تاريخ پيدايش وهابيت و برخورد جامعه اهل سنت با اين پديده

بسم الله الرحمن الرحيم

موضوع: تاريخ پيدايش وهابيت و برخورد جامعه اهل سنت با اين پديده

استاد حسيني قزويني

موضوع بحث، تاريخ پيدايش وهابيت و برخورد جامعه اهل سنت با اين پديده است.

يكي از نكاتي كه در رابطه با هر يك از فِرَق اسلامي بايد مورد بحث و بررسي دقيق قرار بگيرد، تاريخ و انگيزه پيدايش آن فرقه است.

طبق روايت نبي مكرم (صلي الله عليه و آله) كه فرمودند:

تفترق أمتي علي ثلاث و سبعين فرقة، كلها في النار إلا فرقة واحدة.

أمت من به 73 فرقه متفرق خواهند شد و جز يك فرقه، تمام آن فِرَق، اهل آتش هستند.