یورش وحشیانه نیروهای آل سعود به منازل شیعیان

نیروهای امنیتی آل سعود با حمله به چند منزل، شماری از اساتید دانشگاه، پزشک و عالم دینی را بازداشت کرده اند. تعداد زیادی از فعالان سیاسی و اجتماعی این کشور به‌خاطر اظهارات سیاسی و مذهبی انتقادی‌ محکوم شده‌اند و هزاران تن بدون تفهیم اتهام در بازداشت‌گاه‌های عربستان به‌سر می‌برند.
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

به گزارش «شیعه نیوز»، ماموران امنیتی رژیم آل سعود شیخ بدر الطالب و شیخ محمد العطیه دو روحانی شیعه عربستانی را در شهر مکه و جده بازداشت کرده اند.همچنین نیروهای امنیتی سعودی با حمله وحشیانه به چند منزل، شماری از اساتید دانشگاه، پزشک و عالم دینی را بازداشت کرده اند و وسايل منزل را شكسته، خانه و اثاث را به هم ريختند.

اسامی بازداشت شدگان به شرح زیر است:

«ابراهيم» و «حسين الحميدي» ـ «الشيخ محمد العطية» ـ «شيخ بدر آل طالب» ـ دكتر «عباس العباد» ـ دكتر «علي الحاجي» استاد دانشگاه ریاض ـ استاذ «أحمد الناصر».گفتنی است در گزارش سال 2012 دیده‌بان حقوق بشر تأکید شده است که ریاض صدها تن را طی برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز بازداشت کرده است. همچنین تعداد زیادی از فعالان سیاسی و اجتماعی این کشور به‌خاطر اظهارات سیاسی و مذهبی انتقادی‌ محکوم شده‌اند. در این گزارش آمده است که همچنان هزاران تن بدون تفهیم اتهام در بازداشت‌گاه‌های عربستان به‌سر می‌برند.

شیخ بدر الطالب

مطابق این گزارش، وزارت کشور عربستان هرگونه اعتراض در این کشور را ممنوع اعلام کرده است.نیروهای امنیتی سعودی نیز از ابتدای سال 2011 تاکنون 14 معترض را در منطقه الشرقیة به‌قتل رسانده‌اند. این افراد خواهان اجرای اصلاحات سیاسی در این کشور بودند.

به‌گفته «اریک گولدشتاین»، معاون مدیر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقای دیده‌بان حقوق بشر، دولت عربستان به‌شدت تمامی افرادی را که منتقد اقدامات و مواضع رسمی حکومت بودند، مورد تهدید و تحت پیگرد قرار داده و محدودیت‌هایی را بر آن‌‌ها اعمال کرده است.

شیخ محمد العطیه

شایان ذکر است تمامی بازداشت شدگان از مناطق شیعه نشین قطیف و احسا هستند.جمعیت شهر شیعه نشین القطیف طبق سرشماری سال ۲۰۰۴، برابر با ۵۰۰٬۰۰۰ هزار نفر بوده‌ است. با بوجود آمدن بهار عربی در کشورهای مصر، یمن، بحرین و تونس، مردم شهر قطیف نارضایتی خود را از شرایط نابسامان شیعیان و اعتراض به شیوه اداره امور کشور بدست حکام آل سعود با برگزاری راهپیمایی های گسترده اعتراض خود را از وضع موجود نشان داده اند و حکام آل سعود با شلیک گلوله های جنگی و ایجاد رعب و وحشت با معترضان برخورد می‏کنند.

منبع: ابنا

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
4 + 0 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .