چه کسي تفرقه مي اندازد؛ وهابيت يا شيعه؟

سامي جواد کاظم" از نویسندگان جهان عرب در مطلبی تحت عنوان "چه کسي تفرقه مي اندازد؛ وهابيه يا شيعه؟" به بررسی وضعیت جاری در جهان اسلام پرداخت. متن کامل این مقاله به شرح ذیل است:
ملعون است کسي که خواستار وحدت اسلامي نباشد، ملعون است کسي که بين امّت اسلامي تفرقه بيندازد، امّا؟
چگونه مي توانيم وحدت ايجاد کنيم و تفرقه را کنار بگذاريم؟ و اصولاً اسباب و عوامل تفرقه از کجا ناشي مي شود؟
سنّي و شيعه متفقند که قدرتها و دست هاي گمراه کننده اي براي انحراف اسلام از مسير واقعي خودش وجود دارد. دستهایی که با نيرنگ و با استفاده از انواع راهکارها می خواهند به این هدف شوم خود برسند، ما بايد به اين امر واقف باشيم و در عین حال؛ به صرف شعار حفظ وحدت، از اصول اعتقادي مان دست نکشيم و دشمنانی را که سعي در ایجاد تفرقه بين ما دارند، محکوم نماییم.
از جمله روش هايي که دشمنان ما در اين زمينه بدان توجّه خاصّی دارند، بسيج کردن شخصيت هاي به اصطلاح اسلامي-تروريستي است.
مهم ترين تکيه گاه ها آنها در اين زمينه «تاريخ» است، که پيوسته محلّ اعتماد و پايه استنادات ما می باشد، کاري که اين موذي ها در رابطه با تاريخ اسلام انجام داده اند، وارد کردن اسرائيليات و ايجاد شبهات بي شمار در اعتقادات ما مسلمانان، از طريق بسيج شخصيتهاي به ظاهر اسلامي بوده که به آنها التزام داشته و هم اینک آنها را تقديس مي کنند.
و این تاريخ، در تمام امورات زندگي ما سايه افکنده است. حال، آيا مي توانيم گذشته را فراموش کنیم و فقط به زمان حال توجّه نماییم، اين امر چگونه قابل اجراست؟
من به عنوان يک مسلمان شيعه با غيرت، با یک مسیحی بحث میکنم، ولیکن مسيحي مرا شکست مي دهد، آيا مي دانيد چرا؟ چون براي من از احاديث بخاري و موطأ مالک سند مي آورد و از تفسيرات قرآني آنها استفاده میکند و اینگونه مرا از جواب سوالش عاجز مي سازد، چون من نمي خواهم به تاريخ اسلامي برادران اهل سنّتمان خدشه اي وارد شود...
کمي تأمل کنيد که اگر شخص کينه توزي به من بگويد: محرمیت با شير دادن به بزرگسال یعنی چه؟! آیا این کار شما زنا است یا خیر؟ اگر من به اين سخن انتقاد کنم، به من خواهد گفت که موطأ مالک را بخوان، مگر اينکه موطأ را ردّ کنم، در اينجا، من، یا بايد بر ايجاد تفرقه عمل کنم، و يا خود را ملزم به آنچه که مالک گفته، نمايم و او را به چيزي قانع کنم که خودم بر آن قانع نيستم...
مگر نه اين است که هر مذهبي عقايد و شعائري دارد که فقط مخصوص پيروان خودش است، نه ديگر مذاهب و فرقه ها؟ پس چرا سران سعودي شيعيان را مجبور مي کنند بر حسب طريقه وهابيه حج بگذارند، آيا ما احکام و شعائر خاصّ خود نداريم؟ بر مبناي اکثريت و اقليّت به ما جواب ندهيد، چرا که اگر شما ما را اقليت فرض مي کنيد، اولاً پس چرا از ما وحدت مي خواهيد؟ و ثانياً آيا هر اکثريتي بر حق است؟ نصّ صريح قرآن است که مي گويد اکثر اعراب منافقند... و اکثرشان نسبت به حق سست عقيده اند (اکثرهم للحقّ کارهون) ... و تعداد کمي از بندگان من شکرگزارند... (و قليل من عبادي الشکور).
در آخرين موسم حجّ، مفتي سعودي از شيعيان انتقاد کرد و گفت: چرا آنها همچون ما بر فرش نماز نمي خوانند؟ اين سخن چه از سر حماقت و يا براي تمسخر و طعن بر شيعه، در هر دو صورت تلاش براي تفرقه است، چرا او بر وحدت اسلامي ملزم نيست؟
در تاريخ شما (وهابیت) شخص فاجر و بدکار حق دارد همراه با مسلمان نماز بخواند و حق دارد مسلمانان را به بهانه اجتناب از خروج از بيعت و عدم ايجاد تفرقه بين جماعت رهبري کند، بر اين اساس، چرا به رهبری بن لادن راضي نشويد!؟
ما دين خود را داریم و مفتخر به حب اهل بیت(ع) هستیم، چرا از ما انتقاد مي کنيد؟ چرا بر ما شماتت مي کنيد که ياد امام حسين (عليه السلام) را زنده نگه مي داريم؟ چرا سعي مي کنيد امور منفي را به ائمه ما نسبت دهيد.
شبکه تلویزیونی«روتانا» (کانون تبلیغ زنا و فسق و فجور برای جهانیان) بر اساس تاریخ مجعول شما (همان تاريخي که در آن شير دادن به بزرگسال جايز است) برنامه اي پخش کرد و اسلام را به باد ريشخند و استهزا گرفت، آنگاه مفتي الازهر آمد و گفت اين مسأله از جهت حلّ بحران مسکن اشکالي ندارد، اگر مرد و زن غريبه ای در يک اتاق ساکن شوند، جايز است که زن مرد را شير دهد تا بر او محرم شود و در اين صورت مي توانند در يک اتاق ساکن شوند! اين تاريخ شماست که از ما مي خواهيد از افتضاحات آن چشم پوشي کنيم و در مقابلش ساکت شویم!
امروزه قوانين سخیف وهابيت از خلال فتاواي عجيب و غريبي که روزانه بر ما پديدار مي شود، موجبات تحقير و سرزنش غربي ها را بر ما فراهم آورده است، آيا من به عنوان یک مسلمان شیعه، بايد مجبور باشم به خاطر اسلام بر چنين فتاوايي سکوت کنم؟
دکتر تيجاني، زماني که از رساله دکتراي خود در فرانسه دفاع مي کرد، به او گفتند پيامبر شما نعوذ بالله همجنس باز بوده و یا با زنان عقيم ازدواج مي کرده (عليرغم اينکه 9 زن داشته) آنجا دکتر تيجاني از جواب دادن عاجز ماند و مجبور شد برايشان توضيح دهد که او ملزم به اين تاريخ نيست و از آنان خواست با نهج البلاغه با او بحث کنند و در آن زمان کميته داوران متوجّه اصل موضوع مي شود و مدرک دکترا به وي اعطا مي کند.
خداي عزّ و جلّ ‌مي فرماید: «لَکُمْ دِينُکُمْ وَلِىَ دِينِ».
ای وهابی! تو به هر چه مي خواهي اعتقاد داشته باش ولي آن را بر ما تحميل نکن!
و در آخر؛ ما اماميه، کساني را که بر مذهب ما نباشند، محترم مي شماريم، عادات و سنن آنها را که موافق با اسلام ما نيست، محترم مي شماريم، چون آنها بر اعتقادات ما تجاوز نمي کنند و ما را ملزم به ايمان و اعتقاد بر دين و آيين خود نمي کنند.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
1 + 0 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .