چطور است که شما مدعی وحدت هستید و در بهترین و مهمترین دعایتان که همان زیارت عاشورا است خلفایمان را لعن و نفرین می کنید.

چطور است که شما مدعی وحدت هستید و در بهترین و مهمترین دعایتان که همان زیارت عاشورا است خلفایمان را لعن و نفرین می کنید.

در پاسخ به این سوال توجه به چند مطلب ضروری است:
اولا در هیچ فرازی از زیارت عاشورا نامی از خلفا برده نشده است.
ثانیا يكى از اتّهاماتى كه همواره از طرف اهل سنّت به شيعه نسبت داده شده ، داستان سبّ ولعن بعضى از خلفا و اصحاب پيامبر اكرم (ص) است
كه اين امر در طول تاريخ باعث رنجهاى فراوان و گرفتاريهاى بى‏شمارى براى شيعه گرديده است که یکی از آن موارد استفاده از این مطلب جهت فتوا دادن به قتل شيعیان می باشد.
‏ به شهادت تاريخ وسيره‏نويسان ، سلاطين وخلفاء مستبدّ هميشه از اين موضوع براى قتل عام ونابودى شيعه استفاده كرده‏اند همانگونه كه صاحب كتاب «المنتظم » به اين نكته اشاره كرده و مى‏گويد : حكّام وسردمداران قدرت هر وقت كه مى‏خواستند فردى شيعى مذهب را تعقيب و دستگير وسپس او را مجازات كنند به جرم فحش وناسزا به أبو بكر وعمر بود ، نه اينكه چون پيرو على ( ع ) است ، ويا از آن حضرت دفاع كرده است‏ (المنتظم : 2 / ( ص )36 ، وضوء النبى ( ص ))
به يك نمونه از جنايات تاريخى كه محصول اين انديشه‏هاى دروغين است اشاره مى‏كنيم و قضاوت را به شما خواننده محترم واگذار مى‏كنيم .
‏سلطان مراد چهارمين پادشاه عثمانى در صدد جنگ افروزى عليه ايران بود ، و لذا به بعضى از دانشمندان اهل سنّت متوسّل شد تا جهت شعله ور كردن فتنه جنگ داخلى بين مسلمانان فتوايى از آنان بگيرد ، ولى هيچ يك از علماء و دانشمندان جرأت اين كار را نداشت و به خود اجازه نداد تا مسبّب قتل و خون ريزى شود ، امّا يك جوان دين فروش به نام «نوح افندى » كه بويى از فقه و انسانيّت به مشامش نرسيده بود ، در كمال وقاحت و بى‏شرمى فتوايى صادر كرد كه در آن ابتدا كفر شيعه را ثابت و سپس قتل او را واجب مى‏كرد ، متن فتواى او چنين است : «من قتل رافضيّاً واحداً وجبت له الجنّة ». هر كس يك نفر از شيعيان را بكشد بهشت بر او واجب مى‏شود .
‏ با صدور اين فتوا دهها هزار نفر به قتل رسيدند ، و تنها در حادثه خونين «حلب » چهل هزار نفر از شيعيان اين شهر كشته شدند. (رجوع كنيد به مجلّه تراثنا ج 6 ، ص 32 ، ( موقف الشيعة من هجمات الحضومى )) .

گردآوری و پاسخ:
سید محمد مهدی حسین پور
مدیر گروه سایت وهابیت

دیدگاه ها

ایا استفاده از مطالب شما در وبلاگ شخصی بدون ذکر منبع ان و تهیه جزوه از مطالب شما بدون ذکر منبع ان ( یعنی سایت های پرسمانی ) بلا مانع است ؟

سلام علیکم، کاربرگرامی، استفاده از مطالب با ذکر منبع می تواند در اشاعه فرهنگ ناب جعفری و مبارزه با فرقه انحرافی وهابیت موثر باشد. در این دوران کنونی که هزاران سایت بر علیه مذهب تشیع وجود دارد بهتر است که همه ما سعی و کوششمان بر یاری رساندن به یکدیگر و کمک به هم باشد که نمونه بارز آن ذکر مسائل و مطالب با ذکر منبع است تا دیگران هم با سایتها و وبلاگهای مفید آشنا شوند.
با تشکر، مدیریت سایت پرسمان دانشجویی وهابیت

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
5 + 7 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .