چرا اهل سنت دست بسته نماز می خوانند؟

چرا اهل سنت دست بسته نماز می خوانند؟ آیا نمازی که شیعیان می خوانند درست است یا نماز دست بسته اهل سنت؟

نمازی که ما شیعیان می خوانیم عین نمازی است که رسول خدا(ص) انجام می داد بنابر این نماز ما شیعیان نماز صحیح و درست است. برای روشن شدن مطلب به این نکات توجه کنید:
یکی از مهمترین اختلافاتی که بین شیعه و اهل سنت در نحوه نماز خواندن وجود دارد در باز و بسته بودن دست در حین نماز است در این رابطه باید گفت که نمازی که شیعیان می خوانند کاملا شبیه نمازی است که پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله ) می خواند و به این مطلب حتی در کتب معروف اهل سنت هم به آن اذعان شده است برای نمونه به این مورد توجه کنید:
محمد بن عمر و ابن عطا روايت كرده اند ابو حميد ساعدي از ده نفر از اصحاب رسول خدا شنيد كه يكي از اين ده نفر ابوقتاده است پس ابو حميد مي گويد من داناترين شما به نماز رسول خدا هستم به او گفتند : نماز را عرضه كن پس گفت : رسول خدا زماني كه به نماز مي ايستاد دو دست خود را بالا مي برد تا موازي دو گوشش قرار مي گرفت سپس تكبير مي گفت تا اينكه هر عضو بدنش در جاي خود قرار مي گرفت سپس حمد و سوره را قرائت مي كرد سپس تكبير مي گفت سپس دو دستش را تا گوشش بالا مي آورد سپس به ركوع مي رفت و دو كف دست خود را بر زانو مي گذاشت سپس آرام مي گرفت نه سرش را بالا مي آورد و نه زياد پايين مي انداخت و مي گفت خدا سخن كسي كه او را مدح كند شنيد سپس دو دستش را بالا برد تا كنار گوشش قرار گرفت سپس گفت : الله اكبر و سپس خود را به زمين انداخت و دو كف دست خود را كنار خود گذاشت سپس سر بلند كرد و بر پاي چپ نشست و انگشتان دو پايش را موقع سجده باز كرد و سجده كرد و سپس الله اكبر گفت و بلند شد و بر پاي چپ نشست تا همه اندامش آرام گرفت سپس در سجده بعد همين كار را كرد .... همه گفتند : راست گفتي رسول خدا اينچنين نماز مي خواند .
امام مالك در الموطا و ابوداود آن را نقل كرده اند و ترمذي درباره آن گفته است: حديث حسن صحيح (سنن ابن ماجة ، ج 1، ص 280 ، سنن أبي داود، ج 1، ص 170 كتاب الصلاه باب استفتاح الصلاه ، سنن الترمذي، ج 1، ص 188 باب ما جاء في وصف الصلاه ، مسند أحمد ج 5، ص 424، سنن الدارمي ، ج 1، ص 314 كتاب الصلاة باب صفة صلاة رسول الله ، السنن الكبرى للبيهقي، ج 2، ص 72 ، عمدة القاري، ج 6، ص 104 ‘ صحيح ابن حبان ج 5 ص 196...)
بخاري هم آن را به طور مختصر نقل كرده است.(صحيح البخاري ، ج 1، ص 201، كتاب الصلاة ، باب سنّة الجلوس في التشهد).
شوكاني ميگويد: صاحبان صحاح سته(صحاح سته شش کتابی هستند که کاملا مورد قبول اهل سنت می باشند) جز نسائي آن را نقل كرده اند و ترمذي آن را صحيح دانسته است، و بخاري آن را به صورت مختصر نقل كرده است.(نيل الأوطار، ج 2، ص 198).
در اين روايت كه قصد راوي بيان كامل نماز رسول خدا با همه جزئيات است هرگز مطلبي درباره دست بسته بودن رسول خدا نقل نشده است بعد از ثبوت اين خبر صحيح از پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله وسلم روشن ميگردد كه عمل شيعه در دست باز نماز خواندن مطابق با سنت رسول الله است . بنابر اين بقيه مذاهب اسلامي بايد پاسخگو باشند كه چرا مخالف سنت نبوي عمل ميكنند. البته ما به ذكر روايت از كتب اهل سنت اكتفا كرديم چرا كه در كتب شيعه و روايات شيعه اين مسئله اجماعي است. و هيچ قول مخالفي در شيعه نسبت به اين امر وجود ندارد.
اما در مورد تكتف و دست بسته نماز خواندن که اهل سنت آن را انجام می دهند باید توجه داشته باشید که این کار بعد از پيامبر اكرم توسط خلیفه دوم بدعت شده است . اميرمؤمنان علي (ع ) مي فرمايد: لايجمع المسلم يديه في الصلاه و هو قائم بين يدي الله يشبه باهل الكفر من المجوس؛ نمازگزار دست هاي خودرا در حالي كه در برابر خدا ايستاده است روي هم قرار ندهد كه با اين عمل شيوه مجوسيان كافر را حكايت مي كند (وسائل الشيعه , ج 4, باب 15 از ابواب قواطع نماز حديث 7 - منشور عقايد اماميه , جعفر سبحاني , انتشارات مؤسسه تعليماتي و تحقيقاتي امام صادق , ص 279 و 280)
دست بسته نماز خواندن از زمان خليفه دوم عمر بن خطاب به دستور وی بدعت شده است . گفتني است كه همه فرقه هاي اهل سنت دست بسته نماز نمي خوانند; همانند مالكي ها .... و اين از اموري است كه از زمان خليفه دوم مرسوم شده و ما آن را بدعت و حرام مي دانيم . مسلما رسول خدا(ص ) و اميرالمومنين با دست باز نماز مي خواندند و بايد توجه داشت آنهايي هم كه با دست بسته نماز مي خوانند آن را مستحب مي دانند.
توجه داشته باشید که پيامبر اسلام اگر دست بسته نماز مي خواندند و سنت هميشگي پيامبر آن گونه بود, در اين صورت , همه آن طور مي خواندند و كسي در آن اختلاف نمي كرد. از خصوصيات شيعه پاي بندي به سنت پيامبر است . اگر پيامبر اسلام دست بسته مي خواندند: اولا, شيعيان قطعا دست بسته مي خواندند در حالی که هيچ كدام از امامان معصوم شيعه نگفته اند كه پيامبر دست بسته نماز مي خوانده است )مستند العروه , آيت الله شيخ مرتضي بروجردي , ج 4, ص 445). ثانيا, اگر عمل پيامبر مي بود, اهل سنت نيز دست بسته خواندن را واجب مي دانستند در حالي كه هيچ كدام از چهار فرقه فقهي اهل سنت اين عمل را واجب نمي دانند حتي مالكي ها آن را مستحب هم نمي دانند(الفقه علي المذاهب الخمسه , مغنيه , ص 109( آنان كه اولين بار دست بسته نماز خواندن را رسم كردند چنين فكر كردند كه چنين حالتي به خود گرفتن، يك نوع احترام و تواضع در برابر خداوند است و براي همين , دستور دادند كه از آن به بعد در نمازها دست بسته باشند. . بنابراين , اهل سنت نيز اين عمل را عمل پيامبر نمي دانند, بلكه عمل صحابه پيامبر بعد از رحلت نبي اكرم (ص ) مي دانند و داستان آن را چنين آورده اند كه وقتي كه اسيران ايراني را نزد عمر بن خطاب آوردند, عمر بن خطاب آنها را دست بسته ديد و پرسيد: چرا چنين كرده ايد؟ گفتند: رسم ما ايرانيان اين است كه در برابر پادشاهانمان چنين مي ايستيم . عمر بن خطاب از اين حالت خوشش آمد و دستور داد از اين پس در نماز چنين بايستند و مردم هم مطابق دستور عمل كردند و به اين ترتيب , تكتف, سنت شد(مستند العروه , ج 4, ص 445 - جواهر, ج 11, ص 19( شيعيان علي (ع ) براساس رواياتي كه از امامان معصوم رسيده , به تكتف معتقد نيستند و به جاي آن , دست ها را روي ران ها مي گذارند و پايين مي اندازند. برخي از روايات چنين است : الف ) به امام صادق (ع ) يا امام باقر(ع ) گفته شد: كسي دست خود را روي دست ديگر مي گذارد و نماز مي خواند, حكم اين چيست ؟ جواب داد: اين , تكتف است و انجام نشود. ب ) علي (ع ) فرمود: مسلمان با گذاشتن دست خود روي دست ديگر, خود را به مجوس تشبيه نمي كند. ج ) امام باقر(ع ) فرمود: در نماز تكتف نكن كه اين كار مجوس است .

دیدگاه ها

با سلام خدمت تمامی دوستان گرامی. اولین سوالی که پس از مرگ از بندگان خداوند میشود این است ک تا چ حد به نماز پایبند بوده اند.مقوله ی نماز بقدری با اهمیت است ک به اولین سوال پس از مرگ شناخته میشود.حال اینکه چگونگی خواندن نماز به چ نحوی بوده است امری است ظاهری(نظر شخصی بنده) اما مهم ترین بخش کار باطن کار است.اگر با ظاهر کار قضاوت کنیم ک فرد با چ روشی نماز خوانده است و با همان دلیل استدلال کنیم ک نماز آن فرد مقبول درگاه خداوند است یا خیر، کاری بس خطاست.زیرا اولا ما جای خداوند نیستیم و ثانیا ما نمیدانم فرد با چ ذهنیتی نماز را به ج آورده است.
نمازی ک برادر یا خواهر شیعی یا سنی آن را با دستانی باز یا بسته بجا می آورد، هم میتواند مورد مقبول درگاه الهی واقع شود و هم خیر.مقبولیت نماز به افکار و ذهنیت آدمیست ک سنجیده میشود.
پس کسانی ک ((واقعا)) به دنبال یافتن راه راست هستند به باطن کارها و عباداتشان اهتمام بورزند زیرا ک به جا آوردن هر عبادتی با ظاهر و روشی درست اما با افکار سمی و اشتباه، آنها را هدایت نخواهند کرد.اما چرا میگویم ((هدایت))؟؟مگر قرار است با انجام عبادات دینی هدایت شویم؟؟چرا قرآن ملزومات هدایت را (ایمان و (عمل صالح!)) معرفی میکند؟؟ جواب واضح است:
(نیات و ذهنیات افراد از انجام کار،) زیرا هدف از عبادت تغییر در روحیه و افکار انسان است ولاغیر.
ای برادر یا خواهری ک شیعه هستی یا سنی، اگر نمازت تو را به انسانی بهتر تبدیل کرد و باعث اعتلای روحیت شد،در درستی نمازت شک نکن و این حق را بر خودت جایز ندان که بتوانی در مورد درستی یا نادرستی دیگران قضاوت کنی.چرا ک اینکار باعث گمراهیت خواهد شد.چرا ک به خود اجازه خواهی داد که به جای خداوندی که از همه داناتر است ،بر اعمال و رفتار دیگران قضاوت کنی.
دوستان این مطالبی ک عرض کردم تماما نظرات شخصی بنده است اما میتواند جای تفکر و تغییر در دیدگاهتان داشته باشد. با التماس دعا از همه ی خوبان

سلام عید سعید قربان به همه ی مسلمانان مبارک
دوستان دور و اطرافتون نگاه کنید اگر توان مالی دارید
به مستمندان کمک کنید از روی ظاهر قضاوت نکنید
بعضیها با سیلی صورتشون سرخ نگه میدارند
تو کوچه ی خودت همسایه فقیر نداری 2 تا کوچه
بالاتر یکی محتاجه از گوشت قربونی بهش برسون
تا عید برای همه عید باشه
روزهای دیگه هم از زکات و پول اضافه بده به مستحق
نمیدونم اضافه گویی کردم شما همه با فکرید
تشکر

هیچ شیعه ای به اهل سنت توهین نمیکنه .مگه این همه از شیعیان رو تو عربستان یا جاهای دیگه میکشن ما میگیم سنی کشته .قبول کنیم کشتار از توهین بد تره

سلام به همه ی جویندگان راه حق
با این پیشرفت تکنولوژی و در دسترس بودن همه ی مطالب
فردا پیش خدا بهانه ای نداریم که ندیدیم نفهمیدیم
پس بیایید درباره ی راه حق تحقیق کنید بی تردید اگر تعصب
نداشته باشیم راه حق را پیدا میکنیم متشکرم

بخدا مذهب شیعه حقه اگر این طور نبود کتاب هامون مثل اهل سنت پر از اختلاف و ناهماهنگی بود در ضمن این اهل سنت که از قران به تنهایی تفسیر میگیرند مگه نمیدونند که قران پر از معجزست پس چطور میتونند به سادگی از معنای اون احکام دینشون رو تفسیر کنند باسه شناخت دینتون برید اولین شاخه های مذهبتون رو بشناسید مثل شیعه امیرالمومنین(ع) وسنی ها ابوبکر وعمر وعثمان ببینید ایا میشه ایافرادرو با هم مقایسه کرد.

سلام بی تردید شیعه ای که کارها و اعمال وروش حضرت علی ع
را سر لوحه زندگی قرار بده شیعه ی حقیقی است کارهایی که آن
حضرت نمیکرد نمیکند قرآن خودش معجزست و درونش معجزه هایی
برای دوران ها و به روز آوری حقانیتش است وقتی یه قاری خوش
صوت فقط با قرایتش تعداد زیادی رو به اسلام هدایت میکنه چرا
نشه توحید و معاد ونبوت ازش فهمید اهل سنت معصومیت برای
اصحاب ندارند کلام صحیح پیامبر و هر سخنی که با قرآن تضاد نداشته
باشد را قبول میکنند حضرت علی شیر خدا برای مصلحت اسلام به قولی.،
با خلفا همراهی کرد بهتر نیست راه و روش علی ع را قبول کنیم و همه
در مقابل کفر با هم متحد باشیم و. . .
تشکر

سلام به هر عزیزی که گذرش به این سایت میفتد
اسلام دین برادری و برابری است اسلام از ابتدا سنی و شیعه نداشته است
همه ی کسانی که به نبوت خاتم رسل حضرت محمد مصطفی (ص)
ایمان می آوردند زیر یک پرچم با کفار میجنگیدند همه ی مسلمانان
یکدیگر دوست داشتند انصار (اهل مدینه)به مهاجرین که شهر و دیار خود
رها کرده بودند کمک میکردند تا در آسایش باشند من دوست داشتم
همانند زمان نبی دوستی همه با هم رفیق به معنای واقعی میبودیم
حال به عنوان یک سنی به شما میگویم، نمیشود کسانی که جانشان را
کف دستشان گذاشتند و در خطرات جانی که اندک بودند و غزوات که
تعدادشان یک به چند ده تن بود (عقل سلیم میگه اگر هدف رسیدن به
مقام و منصب بود نباید ایمان میاوردن چون تعدادشون کم بود)و احتمال
کشته شدن خیلی زیاد چطور میشه بگیم انسانهای بدی بودن.
پس بازم فکر وتحقیق کن سنی نشو ولی بدون همین لعن ونفرین
بزرگترین مانع برای رفاقت وبرادری است(از نظر شخصی من)چون سایر
اختلافات زیاد به چشم نمیاد بیایید مثل زمان نبی عزیز با هم دوست باشیم
همسایه اگه گرسنه است هواشو داشته باشیم دوستدار هم باشیم و
مسلمان قرآنی باشیم. تشکر

سلام برادران شیعه یک درخواست ازتون دارم لطفا از دور در مورد اهل سنت قضاوت نکنید
از شنیده ها دست بردار اگه میخوای قضاوت کنی از نزدیک ببین بیا سنی دیندار بلوچستان
ببین بیا ببین چقدر صبورن بیا ببین مردانگیشون را بیا ببین نون خشک اگه بخوره به میهنش
ایران خیانت نمیکنه از دور شنیدی بلوچا حنفین خطرین و فلانو فلانن بخدا این اهل سنت
نامردی رو با مردی جواب میدن بیا یه هفته گذری بزن ببین بدی میبینی همه ی مردم
ایران باغیرتند کرد و بلوچ و عرب و شمالی و جنوبی و وسطی و اینوری اونوری نگیم
بهتره ایرانی بگیم تشکر

برادربلوچ وهموطن باغیرت من،هیچکس بخودش اجازه نمیدهدبه مردان وزنان دیاررستم،توهین واهانتی بکند.من زنجانیم ولی عاشق مردم بلوچ،چه شیعه وچه سنی.

هیچ شیعه ای به اهل سنت توهین نمی کنه مخصوصا برادران بلوچ که تاج سر همه مردم ایران هستن شیعیان اهل سنت را برادران خود می دانن . شیعیان فقط با وهابیت مشکل دارن وگرنه اهل سنت برادران شیعیان هستن . وهابی ها با انتحاری و قتل چهره اسلام را خراب کردن

سلام
من خودم از نزدیک دیدم یه بنده خدایی با لباس بلوچی
در اصفهان سی وسه پل راه میرفت من که با لباس فارسی
جای چند نفری ایستاده بودم حرفهای آنها که نشان از ترس
و عدم شناخت بود را میشنیدم چه خوبه که ندیده و با حرفهای
این و اون راجع به قوم و مذهبی قضاوت نکنیم
تشکر

سلام برادران امام حسین چرا شهید شد مگر نه اینکه میخواست اسلام زنده و مسلمانان سر بلند باشند
چرا دشمنی رو بدوستی تبدیل نکرد هر کس دینش برایش عزیز است اهل سنت اهل بیت را کمتر از
شیعیان دوست ندارند من که میگم بیشتر دوست دارند چرا در عاشورا غلو(بزرگنمایی)گریه آور میکنید
بخدا رشادت امام حسین و یارانش بی کم وکاست به ما رسیده. بخدا همون حقیقتش منو که سنی هستم
بغضمو میترکونه اشک میاد تو چشت بخوای نخوای بس غلو در مورد اهل بیت نبی نکنید.اهلسنت مقدساتی
دارن بخدا از شما توقع ندارم دوست داشته باشین ولی دل ما که ایرانی هستیم با یه لعن شما به اصحاب
نبی رحمت ودوستی،به درد میاد نکنید ایرانی اسلامی علوی باشید کاری که علی مرتضی نمیکرد نکنید
دلسوزتون با دعا برای هدایت خودمو شما تشکر

برادروهم میهن عزیزم،شیعه هیچوقت بخودش اجازه توهین به خلفای راشدین رانمیده،مگرقرآن وحضرت رسول(ص) توهین کردن راگناه نشمرده؟مطمئن باشیدتوهین کنندگان،دشمنان ماهستندوقصدشان اختلاف اندازی بین شیعه وسنی.دوستارشما

سلام قرآن به زبان عربی نازل شده حالا چطور اعراب ترجمه قرآن نمیفهمیدن
که بجای مسح میشورند پاکیزگی قبل نماز واجبه چطور با بوی عرق پا میری
نماز میخونی و منتظر گلاب پاش هستی تا بوی مسجد عوض کنه دست بسته یا
دست باز بخونی پروایی نیست مستحبه و امام حسین عزیز پیامبرم در جنگ
با پلیدان 5وقت نمازش خوند قرآن گفته5 بعد برای راحتی 3وقتش کنیم نووره
مگه نماز عصر وعشا چند دقه طول میکشه بدون سنت ونوافل اسلام دین توهین
نیست که نیست بدونید وآگاه باشید که باید تو قبر جواب بدید حق الناس را
باید حلالیت بگیرید حالا کسی که فوت کرده لعنت ومتلک میفرستی فرض کن یه
کوچولو اگه اشتباه کرده باشی چی میشه دوست نداشته باش ولی فحشم به اصحابی
که قبول نداری نده تشکر

سلام دوست عزیز اگر شما به قرانهایی که به عنوان هدیه عربستان به حجاج عرب زبان میدهد نگاه کنید میبینید در هر صفحه تعدادی کلمه را توضیح دادند این را در اصطلاح مفردات میگن این خیلی واضحه اما این که همه میفهمن اره همه میفهمن اما بعضی ها دوست ندارن واقعیت را ببینن حالا شاید تعصبه /یا هر چی نمیدونم قران میگه وامسحو برئوسکم وارجلکم:میگن منظور مسح نیست مسح اولی و شستن دومی میگیم مصداق دیگری هست ؟میگن نه میگیم چرا پس این نظر را دارید ؟؟؟میگن صصحابه میفهمیدن عرض میکنم علی هم جزئ صحابه است که منع کرد !ولش کن سخت نگیر فقط خدا وکیلی فکر نکن همه نفهمن شما کشفش کردی که صحابه عرب بودن.

دوست عزیز شما چه لطیفه ی خنده داری گفتی .نعوذبلامگرپیامبرجاهلونادان بودکه احکام دینشواز عمربپرسه .پیامبری که ندونه دینش چیه واحکامش چیه باید به پیامبریش شک کرد .درضمن گفته ی شما توهین 100%به پیامبر بود.این چه جورپیامبریه که دینشو مستقیم از خدا گرفته ولی احکامشو ازکسی بگیره که مادرو مادربزگو عمش یه نفر وپدرو پدربزگ وداییش هم یه نفربوده .وسلام

دوست عزیز، کدام احکام دین را پیغمبر از عمر پرسیده؟ اگر منظور تان دست بسته نماز خواندن بوده باشد، این دست بسته نماز خواندن طبق این نوشته، بعد از فوت پیغمر و ابوبکر یعنی در دوران خلافت عمر ترویج شده. نه در دوران پیغمبر

سلام قضیه اول سایت که روش نوشته شده وهابیت یعنی چی؟؟؟

پیامبر اسلام(ص) با وجود وحی از طرف خداوند تعالی ایا شیوه صحیح نماز خواندن را از اصحاب خود می آموخت لطفا کمی فکر کنید .

دوست عزیز، کی گفته که پیغمبر شیوه نماز را از اصحاب آموخته اند؟ اگر منظور تان از دست بسته نماز خواندن باشد، طبق این نوشته، دست بسته نماز خواندن بعد از وفات پیغمبر و ابوبکر ، یعنی در زمان خلافت عمر ترویج یافته اند

عزیزم کی گفته پیامبر نمازخواندن رااز صحابه یادگرفته اگربه متن توجه میکردید یکی ازصحابه به صحابه های دیگر طریق نمازگذاردن رسول الله را نمایش میدهدوبقیه صحابه نیزان طریق را تاییدمیکنند مثل این است که این واقعه بغدازرحلت ان حضرت است ودرنمازبدعت گذاشته شده واینطور میخواهند روش نمازخواندن پیامبررا به رخ دیگران میکشند

سلام بر رسول الله واهل بیت پاک ومطهر ایشان.
*****فقط حیدرامیرالمومنین است*****

سوره بقره :
(و بخاطر بياوريد) هنگامي را كه موسي بقوم خود گفت خداوند به شما دستور مي‏دهد ماده گاوي را ذبح كنيد (و قطعهاي از بدن آنرا به مقتولي كه قاتل او شناخته نشده بزنيد تا زنده شود و قاتل خويش را معرفي كند و غوغا خاموش گردد) گفتند آيا ما را مسخره مي‏كني ؟ (موسي گفت) به خدا پناه مي‏برم از اينكه از جاهلان باشم! (۶۷)
گفتند (پس) از خداي خود بخواه كه براي ما روشن كند اين ماده گاو چگونه ماده گاوي باشد؟ گفت خداوند مي‏فرمايد ماده گاوي كه نه پير و از كار افتاده، و نه بكر و جوان، بلكه ميان اين دو باشد، آنچه به شما دستور داده شده (هر چه زودتر) انجام دهيد. (۶۸)
گفتند: از پروردگار خود بخواه كه براي ما روشن سازد چه رنگي داشته باشد؟ گفت: خداوند مي‏گويد: گاوي باشد زرد يك دست كه رنگ آن بينندگان را شاد و مسرور سازد! (۶۹)
گفتند: از خدايت بخواه براي ما روشن كند بالاخره چگونه گاوي باشد؟ زيرا اين گاو براي ما مبهم شده! و اگر خدا بخواهد ما هدايت خواهيم شد! (۷۰)

گویند در آن مجلسی که علامه حلی علماء اهل سنت را محکوم کرد و شاه خدابنده مذهب شیعه را قبول کرد ملاحسن کاشی همراه با علامه بوده و او مردی ظریف و لطیفه گو بوده به پادشاه گفت من دو رکعت نماز مطابق مذهب فقها اربعه ی اهل سنت می خوانم و دو رکعت دیگر هم مطابق مذهب جعفری می خوانم . شما ببینید کدام بهتر و خداپسندانه است؟

آن وقت گفت ابوحنیفه و یکی دیگر از فقها سنی جایز می دانند که با شراب وضو ساخته شود و همچنین ابوحنیفه می گوید که پوست سگ به سبب دباغی کردن پاک می شود و جایز می داند که به جای حمد و سوره یک آیه قرآن خوانده شود . اگر چه به ترجمه باشد و جایز دانسته که بر نجاست سگ سجده کنند و جایز دانسته که به عوض سلام بعد از تشهد ضرطه ای ( باد صداداری که از مقعد بیرون آید ) صادر شود .

پس ملاحسن از شراب وضو ساخت و پوست سگ پوشیده و سرگین (فضله چهار پایان ) سگ را سجده گاه کرد. آنگاه تکبیر گفت و به عوض سوره گفت : « دو برگ سبز » که معنی و ترجمه [ آیه ] « مدهامتان » است که یک آیه است . پس رکوع و سجده به سرگین ( فضله ) سگ کرده ؛ رکعت دیگر را نیز به این طریق به جا آورد . پس تشهد خوانده عوض سلام ضرطه ای ( باد صدادار از مقعد ) صادر کرد و گفت این نماز سنیان است . از آن پس با کمال خضوع و خشوع به دستور مذهب شیعه با مستحبات وضو ساخت و نماز گذارد. سلطان گفت معلوم است که اولی نماز نیست بلکه نماز موافق عقل و شرع و ادب همین نماز دومی است.

منبع: مردان علم در میدان عمل ؛ از سید نعمت الله حسینی – جلد اول – صفحه 468

و : قصص العلماء صفحه 359

اصلا یک کلمه از همینار که گفتی ثابت کن در کجا آمده آیا سندی داری مگر اینکه آن را اجرا کردی؟؟؟؟

شما که به نماز خواندن اهل سنت ایراد میگیرید و عنوان می کنید که همان نمازی را می خوانید که حضرت محمد میخواند. شما نماز ظهر و عصر را باهم و نماز مغرب و عشا را باهم میخوانید آیا حضرت محمد هم این کار را می کرد؟ آیا اذان شما اذان زمان حضرت محمد است؟ آیا وضو گرفتن شما وضوی حضرت محمد است؟ آیا شما نماز سنت پیامبر را مثل او می خوانید ؟ آیا پیامبر هم بروی سنگ نماز می خواند؟
برای ایراد گرفتن از دیگران ابتدا مقابل آینه ایستاده و به نواقص خود بنگرید! شاید به راه راست هدایت شوید! آمین


کاربرگرامی، پاسخ تمام شبهات شما را قبلا در سایت داده ایم. اگر به خودتان زحمت میدادید و کمی اهل تحقیق و رسیدن به حقیقت بودید گرفتار اینگونه توجیهات نادرست نمی شدید. به هر حال امیدواریم جوابهای ما را با دقت مطالعه کرده و به جای جوابهای احساسی اگر جوابی دارید با دلیل و مدرک ذکر کنید

سلام دوستان عزیز کتاب مسلم دومین کتاب مرجع اهل سنت است در صدور فتوی در حدیث شماره 705 در کتاب الصلاه المسافرین باب 6حدیثی از 8 طریق سندی نقل کرده که در ان مسلم قبول دارد رسول اکرم در مدینه در ارامش و غیر اضطراب و جنگ و...نماز ظهر و عصر را نزدیک بهم و مغرب و عشاء را نزدیک بهم اقامه نمود با عبارت ظهر والعصر جمیعا والمغرب و العشاء جمیعا ان را بیان میکند ؟خیلی ساده است جواب سوال شما مثبت است پیامبر اکرم گاها نمازهای یومیه را در وقت مشترکشان یعنی عصر را نزدیک به ظهر و عشاء را نزدیک به مغرب ادا میکردند

پیامبر در بعضی اوقات با اینکه عجله نداشت یا در اضطرار نبودند نماز مغرب و عشا را پشت سرهم میخواندند و علتش هم واضح است . اگه نماز جدا بود پسرهای مسلمان به کار و زندگی و درسشون نمیرسیدند و در نتیجه نسبت به نماز سست میشدند. درمورد اذان سلمان فارسی یه بار دقیقا اذان شیعیان را گفت. به گوش پیامبر رساندند ایشون گفتند چیز نیکو ای گفته است. درمورد وضو بله دقیقا وضوی ما مثل وضوی پیامبر است. خداوند لعنت کند اون کسی که پانصد حدیث از پیامبر را سوزاند و سنت نبوی را به بیراهه کشاند و اگه امامان ما نبودند معلوم نبود کار اسلام به کجا کشانده میشد.

سلام
برادري كه ميفرماييد بيامبرص نماز را با دستان بسته ميخواندند شما هم مثل اين دوستمان جند سند و منبع برا ادعاتون بيان كنيد تا شنونده با منطق واقعيت را قبول كند همينطوري كه نميشه برادر من
ميخوايد من نيز هزار تا داستان بدون منبع ذكر كنم لطفا مسلمانهارو در كمراهي نيندازيد
دلايل قوي بايد و منطقي نه ركهاي كردن به قوت قوي!!!!

برادر گرامی اینکه شما طریق نماز خواندن باز را به پشتیبانی نماز رسول ص اظهار میدارید و نماز گزاری اهل تسنن را اشتبایا طریقه نادرست میخوانید از نظر ما درست نیست اولا ما به طریقه که حضرت رسول الله نماز می خواند نماز می خوانیم دوم هرانجه که ضرور هست قبل از نماز یعنی وضوع به طریق حضرت رسول الله ص انجام میدهیم یعنی شتسن دست ها تا ارنج شتسن روی از زنخ الی موی پیشانی سوم شستن هردو پا ها که شما انرا انجام نمی دهید و جهار مسح یک سوم سر و همجنان ادا نماز های سنت برعلاوه فرض که جناب حضرت رسول انجام داده اند و ادا نماز با جماعت و پیروی از اعمام و بخاطر هرجه بیشتر معلومات شما اینک سایت که معتبر و مشهور است و به زبان انگلیس هست که وقت ان نبود انرا ترجمه کنم که حضرت رسول الله ص دست بسته نماز می خواندند...

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا قُمْتُمْ إِلَى الصَّلَاةِ فَاغْسِلُوا وُجُوهَكُمْ وَأَيْدِيَكُمْ إِلَى الْمَرَافِقِ وَامْسَحُوا بِرُءُوسِكُمْ وَأَرْجُلَكُمْ إِلَى الْكَعْبَيْنِ...)
ای کسانی که ایمان آورده‌اید! هنگامی که به نماز می‌ایستید، صورت و دستها را تا آرنج بشویید! و سر و پاها را تا مفصل [= برآمدگی پشت پا] مسح کنید...)
سوره مبارکه المائدة/6
ما به معجزه بودن قرآن شکی نداریم چون کلام خداست. دقت کنید در ایه خداوند میفرماید (الی المرافق:تا آرنج) الی حد و مرز شستن رو معین کرده،حتی اگر بخواهیم الی رو به معنی،به سوی، معنی کنیم میخوانیم: المرافق،مدافق جمع مکسر رفق است و رفق هم به معنی مفصل و جایی که دو استخوان به هم می رسند، خب ما دو آرنج که بیشتر نداریم؟ توجه کنید! (الی المرافق): به سمتی که مفصل های زیادی دارد! الله اکبر این کتاب معجزس. و همچنین بعد از آن میفرماید:وَامْسَحُوا بِرُءُوسِكُمْ وَأَرْجُلَكُمْ:سر و پاها را تا برآمدگی مسح کنید!

روزي خلفاي راشدين در نماز جماعت حضور داشتند.
پيامبر متوجه شد كه هر كدام از خلفا به يك نحوي نماز ميخواندند.ايشان مشاهده كردند كه حضرت ابوبكر صديق دست خودرا بر روي سينه اش قرار داده بودند و پيامبر اكرم از ايشان پرسيد چرا به اين صورت ميخواني.؟ايشان هم در پاسخ به ايشان فرمودند:يا رسول خدا من دستم را روي قلبم قرار ميدهم تا از با قلبم نماز ر بخوانم.سپس عثمان ذي النورين را ديدند كه دستشان را برروي مجرايشان قرار داده بودند حضرت پرسيدند چرا به اين صورت ميخواني ايشان فرمودند من با نكهداري شهوتم نماز را به ا ميدارم وسپس از عمر فاروق پرسيدند چرا دستانت را برروي شكم قرار دادي و ايشان در پاسخ فرمودند يا رسول الله من با در اوردن نان حلال شكم خود را سير ميكنم و پيامبر از امام علي مرتضي (ع) پرسيدند چرا دستانت را بر پهلوهاي رانت قرار دادي و حضرت علي فرمودند من نماز را با تمام وجودم ميخوانم.و پيامبر اسلام روش نمازخواندن براي مردان رااز روشي كه حضرت عمرفاروق ميخواندند را قبول كردند و سپس فرمودند مسلماني كه نان حرام در مي اورد و به نماز خواندن مشغول ميشود ان نماز حرام است.وبراي زنان را روش حضرت ابوبكر صديق را انتخاب كردند و فرمودند زنان اهل بيت من بايد نماز را از ته دلشان بخوانند.وپس از اين موضوع پيامبر فرمودند:(نمازي كه من ميخوانم و قبول ميكنم را بخوانيد) و اين حديث بي حكمت نيست و مربوط به زمان حال است خودتان به خوبي به اطرافتان دقت كنيد و حكمتش را خواهيد يافت.
مثل اين وبسايت
پاسخ
کاربر گرامی، این کلماتی که بیشتر به قصه شبیه اند تا حدیث را مطالعه کردیم. کاش سند و مدرک این قصه و داستان خود را هم ذکر می کردید. به نظر شما هر حرفی را می شود قبول کرد که شما بدون ذکر حتی یک منبع معتبر این داستان را نقل کرده اید؟بر فرض داشتن سند، آیا سندش صحیح و موثق است؟ آیا همه فرقه های اسلام این حدیث را قبول دارند؟
کمی تعقل کنید و بعد اظهار نظر کنید

بسم الله و بالله،باسلام؛برادر عزیز مدرک یا سندی برای روایتی که داری عرض میکنی داری؟اول اندیشه کن بعد سخن بگو...اجرکم عندالله و رسوله.

کاش این کاربر گرامی جک سال رو نمیگفتند این داستانی که شما نقل کردید بیشتر شبیه جک است نمیدانم چگونه برمطالبی استناد می کنید که بیشتر شبیه افسانه است ر وعمرکه امام بدعت ها را صلحب چنین کمالاتی می دانید شما حتی علمای خود را قبول ندارید در کتب فقهی شما مطالب به وضوح مشهود است که پیامبر علیه السلام چگونه نماز می خوانده وایا بله پیامبر می بایست حرف کسی وخلیقه ای راقبول کند که جهل به غسل جنابت داشت یاعلی ع را که عمر به دفعات کرارا ومرارا گفت لولا علی لهلک العمر ایا باب العلم به گفته پیامبر اشتباه میکردمن حیران مانده ام چطور مسیحی ها به شرافت علی ع رسیدند ولی شما از رو ی تعصب خیر نمی دانم علی بهتر می دانست یافردی خر فروش یا کسی عمرش را میان.اشپزخانه ودست شویی گذراند کسی که مال خدا رو خوردند مثل شتری که به خوردن علف بهاری بیفتد علی که یک ضربه او افضل از عبادت ثقلین بود

ممنون از اینکه کامل پاسخ داده اید و اینکه منابع را هم ذکر کرده اید خیلی خوب است.
فقط متوجه نشدم چرا در بالای صفحه نوشته اید ((وهابیت)) ؟

نماز پیامبر چه شکلی بود
باید تحقیق کرد انگار نه انگار این علم دین هست
وقتی شما روش نماز خواستی باید روش از قران چهار یا پیامبر گرفت
گفته پیامبر:
أَصْحَابِي كَالنُّجُومِ بِأَيِّهِمُ اقْتَدَيْتُمُ اهْتَدَيْتُمْ
اصحاب من مانند ستاره گان اند که از هر کدام ایشان پیروی کنید، راه یاب می شوید.
نماز هر دو درست هست قبولیش با خدا

سلام دوست عزیز صحابه ای که معنای کلاله را نمیداند و یا از ابا در عبارت و فاکهه و ابا گیج میشود و معنی را علنا اعلام میکند نمیدانم چگونه میخواهد برای دیگران هادی باشد ؟کسی که عقل دارد اعلم را برای مجلس امروزی اش انتخواب میکند ایا نباید اعلم را در بین صحابه برای منبع حدیث انتخواب کند ؟به گفته جناب عمر :علی اعلمنا .ودر جای دیگر علی افقهناوبه کرات از ایشان و جناب عایشه این عبارات را داریم کتاب میخوای یک فهرست از منابع اصیل اهل سنت در کتاب الغدیر هست مراجعه کن بعد خودت قضاوت بفرما التماس دعا

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
4 + 10 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .