وهابی‌ای که هم شیعه شد هم طلبه! ( حجت الاسلام حسن تونو،که وهابی بود)

وهابی‌ای که هم شیعه شد هم طلبه!
حجت الاسلام حسن تونو، وهابی بود که به مذهب تشیع درآمد؛ وقتی از او پرسیدیم اصلی ترین عامل در این اتفاق چه بود، گفت انقلاب اسلامی ایران.به گزارش ادیان نیوز ،حوزه نیوز در خبری نوشت:
وقتی شنیدم طلبه ای از اندونزی در یکی از مدارس علمیه قم مشغول تحصیل علوم حوزوی است که با انقلاب اسلامی ایران به حقانیت مذهب تشیع دست یافته و پیرو آن شده بود، بر آن شدم تا او را بیابم و مصاحبه ای را پیرامون جزئیات شیعه شدنش جویا شوم.

گفت‌وگو با این طلبه اندونزیایی خواندنی است:
تا ۱۹سالگی همانند، دیگر اعضای خانواده ام از پیروان اهل سنت و شافعی مذهب بودم؛ پس از آن مدتی کوتاهی یعنی تا سن ۲۱سالگی وهابی شدم؛ البته نه آن وهابی های بی منطق و معتقد به آدم کشی، بعد از مدتی به عضو یک گروه اخوان المسلمین اندونزی که شعبه فرعی اخوان المسلمین مصر درآمدم و در مدت بسیار کوتاهی با این که جوان ترین عضو آن گروه بودم از تأثیرگذاران آن حزب معرفی می شدم؛ البته باید بگویم که تنها آرزوی مشترک تمامی اعضای گروه اخوان المسلمین، تشکیل حکومت اسلامی و دولت اسلامی است. متأسفانه اندیشه حمایت از تشکیل دولت اسلامی در کشور اندونزی به دلیل این که نزدیک به ۹۹درصد مردم این کشور ملی گرا هستند، طرفدار ندارد.

*جمهوری اسلامی، امید همه حق‌طلبان
پس از آن که خبر پیروزی انقلاب اسلامی ایران به گوش رسید، بسیار خوشحال شدیم که حداقل یک حکومت اسلامی در نقطه ای از جهان به قدرت رسیده است. اما بعد از آن که متوجه حمله عراق به ایران شدیم، با خودمان فکر کردیم، ایران برای پیروزی انقلاب اسلامی، شهدای زیادی را داده و جوانان بسیاری از این کشور از دنیا رفته اند و قاعدتا باید برای دفاع از حکومت اسلامی خود، احتیاج به نیروهای جوان داشته باشد.

از این رو با تعدادی دیگر از جوانان گروه اخوان المسلمین اندونزی عازم ایران شدیم تا از حکومت اسلامی ایران حمایت کنیم؛ البته از سوی دیگر نیز عشق به امام خمینی(ره) پیدا کرده بودیم و این بر انگیزه ما برای سفر به ایران و دفاع از حکومت جمهوری اسلامی ایران افزود. معتقد بوده و هستیم، امام خمینی(ره) نه فقط متعلق به ایرانی ها بلکه برای همه مردم جهان است، چون عشق به اسلام و حاکمیت اسلام داشتیم و امام خمینی(ره) این آرزوی ما را تحقق بخشیده بود.

*خیلی علاقه داشتم به جبهه بروم
وقتی برای اولین بار به ایران آمدیم و به شهر قم رسیدیم، مشاهده کردم در همین میدان شهداء، چادر سیاری برپا شده بود که برای ثبت نام عموم مردم برای حضور در جبهه اقدام می کرد. پیر و جوان برای رفتن به جبهه به این چادر مراجعه می‌کردند؛ وقتی شور و شوق جوانان را دیدم بسیار خوشحال شدم که یک حکومت اسلامی و رهبر آن، طرفدارانی این چنین عاشق دارد.

ما هم دوست داشتیم که برای دفاع از جمهوری اسلامی ایران به جبهه های جنگ برویم، اما مسئولین جمهوری اسلامی به ما اجازه حضور در جبهه ها را نمی دادند؛ چرا که معتقد بودند، این امر باعث می شود موقعیت دیپلماتیک ایران در صحنه بین المللی بحرانی تر از قبل شود.

بحرانی بودن موقعیت دیپلماتیک ایران به این دلیل بود که از یک طرف ایران پس از انقلاب، در دنیا موقعیت مطلوبی نداشت و به عنوان تروریست و کشوری خطرناک معرفی شد و از سوی دیگر، به عنوان خارجی وارد این کشور شده بودیم و به همین دلایل اجازه ندادند در جبهه ها حضور پیدا کنیم. باید گفت؛ استقامت ایرانی ها باعث شد که رفته رفته، جمهوری اسلامی در دل مسلمانان جهان جا بیفتد،

ما دوست داشته و داریم که تمام مردم دنیا، جهان بینی امام خمینی(ره) که آئینه اسلام و مذهب شیعه است را بشناسند.

در لابه لای دروس حوزوی با تحقیق روشن شد، مذهب شیعه حق است و مذهب قبلی ما باطل است، باطلی که هنوز بی خبر از حقیقتند. به همین دلیل ۶ماه پس از ورودم به ایران شیعه شدم.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
15 + 0 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .