وهابیون و مافیای مواد مخدر در کمین جوانان شیعه

وهابیون و مافیای مواد مخدر در کمین جوانان شیعه
تعليمات ديني در كرمان درست آموزش داده نمي‌شود و همين باعث شده وهابيت و مافياي مواد مخدر از علاقه مردم به مذهب سوء استفاده كرده و تبليغات منفي و خلاف واقع دين مبين اسلام در آنجا تبليغ مي‌شود؛ براي مثال هركس در درگيري با نيروي انتظامي از اشرار كشته شود از سوي آنها شهيد محسوب مي‌شود!.به گزارش "شیعه نیوز" ابوالفضل چمندي دبير جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه شهيد باهنر كرمان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، با بيان اينكه دولت نهم و دهم، كرمان را به يك كارگاه عمراني تبديل كرده و توجه بسيار ويژه‌اي به مناطق محروم داشته‌اند، اظهار داشت: البته مشكلات مردم جنوب استان محروم كرمان فقط در زمينه عمراني محدود نمي‌شود و ابعاد ديگري هم دارد.

وي فقر و عدم اشتغال‌زايي را از جمله مشكلات مردم كرمان عنوان كرد و وجود اين مشكلات براي مردم اين استان را داراي اثرات اجتماعي توصيف كرد.

دبير جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه شهيد باهنر كرمان با اشاره به وقوع خشكسالي كه چندين سال گريبان‌گير مردم كرمان شده است، خاطرنشان كرد: همين عامل باعث شده كه تنها منبع درآمد مردم اين منطقه يعني كشاورزي، رونق نداشته و قاچاق سوخت و مواد مخدر تنها راه حل براي گذراندن زندگي مردم باشد.

وي با بيان اينكه با اجرايي شدن طرح هدفمندي يارانه كه با تدبير مناسب دولت همراه بود، قاچاق سوخت تقريبا به صفر رسيده و اهتمام دولت در مبارزه با قاچاق مواد هم محدوديت‌هاي جدي براي قاچاق فراهم كرده است، گفت: اكنون بايد جايگزين‌هاي مناسب شغلي را به صورت زود بازده فراهم كرد.

چمندي اضافه كرد: از طرف ديگر تعليمات ديني در كرمان درست آموزش داده نمي‌شود و همين باعث شده وهابيت و مافياي مواد مخدر از علاقه مردم به مذهب سوء استفاده كرده و تبليغات منفي و خلاف واقع دين مبين اسلام در آنجا تبليغ مي‌شود؛ براي مثال هركس در درگيري با نيروي انتظامي از اشرار كشته شود از سوي آنها شهيد محسوب مي‌شود!

دبير جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه شهيد باهنر كرمان با بيان اينكه عبادت‌گاه‌هاي جنوب استان كرمان شبيه به زمان بت‌پرستي بوده كه اين بسيار نگران كننده است، تصريح كرد: مبارزه فرهنگي براي مقابله با مبلغان وهابي و تعصبات قبيله‌اي نيازمند هدف‌گذاري دقيق دولت است.

چمندي با ابراز تاسف نسبت به اينكه تاكنون رسانه‌هاي داخلي استان كرمان پوشش مناسبي از مشكلات مردم اين منطقه ندادند، اظهار داشت: آنها نتوانستند محروميت اين مناطق را به افكار عمومي كشور برسانند؛ البته به نظر مي‌رسد در اين مقوله بايد اطلاع‌رساني مناسب‌تري صورت گيرد.

وي با بيان اينكه اوضاع جنوب استان كرمان به خصوص در زمينه فرهنگي نگران كننده است و مطمئناً اگر دولت در اين زمينه كوتاهي كند، عواقب خوبي را در پي نخواهد داشت، اظهار داشت: تاكنون جوانان در قالب اردوهاي جهادي در اين مناطق حضور يافته‌اند كه با وجود تلاش فراوان اما باز هم نياز به توجه فرهنگي دولت است.

دبير جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه شهيد باهنر كرمان با بيان اينكه انقلاب ما انقلاب مستضعفين بوده و توقع ما دانشجويان از دولت اصولگرا كه تا به حال اهتمام وي‍ژه‌اي در حل مشكلات اين مناطق داشته اين است كه در زمينه فرهنگي ورود جدي پيدا كند، خاطرنشان كرد: مسئولان بايد از نزديك در جريان مشكلات مردم محروم قرار گيرند و ارتباط بيشتري با طبقات مختلف جامعه داشته باشند.

چمندي در پايان تاكيد كرد: جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه شهيد باهنر كرمان وظيفه خود مي‌داند كه آستانه حساسيت براي رسيدگي به معظلات مردم اين منطقه را در بين مسئولان و مردم بالا ببرد و مطالبات مردم مهربان و انقلابي اين منطقه را از مسئولان بخواهد.