وهابيت از اوايل انقلاب در استان گيلان تبليغ مي‌کند

وهابيت از اوايل انقلاب در استان گيلان تبليغ مي‌کند

بدون شک مي‌توان اين مسجد را يکي از بزرگترين و مجهزترين مساجد وهابييون در سراسر کشور دانست. اين مسجد سه طبقه که به کتابخانه‌اي بزرگ مجهز است، بخش‌هاي بسيار زيادي ديگري نيز دارد.

به گزارش شيعه آنلاين، حجةالإسلام و المسلمين شيخ «محمد محمود زاده» فعال در امور فرهنگي که از مبلغان استان گيلان است در گفتگو با خبرنگار شيعه آنلاين در مورد فعاليت‌هاي تبليغاتي وهابي‌ها در استان گيلان گفت: أيام فاطميه سال گذشته به همراه تعدادي از دوستان تصميم گرفتيم براي تبليغ به مناطق اهل سنت استان گيلان برويم. پيش از رفتن فکر مي‌کرديم که کار آساني باشد و با هيچ مشکلي مواجه نمي‌شويم زيرا اين ذهنيت را داشتيم که اهل سنت کشورمان پيرو مذهب شافعي هستند که مشترکات زيادي با تشيع دارند و بسياري از آنان هم محب اهل بيت (ع) هستند اما متأسفانه پيش بيني ما نادرست بود.

شيخ «محمد محمود زاده» که عضو طرح «نخبه پروري ياران سبز موعود (عج)» نيز است، افزود: جاي تأسف دارد، وقتي به مناطق سني نشين که حتي کمتر از يک ساعت با شهرهاي بزرگ و اصلي استان گيلان فاصله دارند رسيديم، چيز ديگري ديديم. براي مثال شهرهاي پره سر، رضوان شهر، اسالم، تالش و غيره را که مي‌نگريم حضور آشکار وهابيت به چشم مي‌آيد.

اين فعال فرهنگي افزود: بررسي‌هايي که ما انجام داديم نشان مي‌دهد پيروان فرقه ضاله وهابيت از اوايل انقلاب اسلامي فعاليت تبليغاتي خود را در استان گيلان به صورت بسيار نامحسوس آغاز کرده اند. نيروهايشان در پوشش کارگر، نجار، آهنگر و شغل‌هاي مختلف به استان مي‌آيند و در آنجا مستقر مي‌شوند و فعاليت تبليغاتي خود را به صورت چهره به چهره و مستقيم بر روي افراد انجام مي‌دهند. آنها در مراحل اول از دورترين روستاهاي غيرقابل دسترس تبليغات خود را آغاز کردند و آرام آرام به سمت شهرهاي بزرگ و اصلي تر حرکت کردند.

حجةالإسلام «محمود زاده» گفت: نيروهاي اصلي وهابيت که در استان گيلان مستقر هستند از استان سيستان و بلوچستان آمده‌اند. اين مسأله را مي‌توان از لهجه و حتي لباس پاکستاني آنان فهميد. بودجه فعاليت تبليغاتي آنان نيز مستقيما از آن استان مي‌آيد. البته واضح است اين بودجه از سوي چهره‌هاي اصلي وهابيت در کشورهاي عربستان، کويت و امارات روانه سيستان و بلوچستان شده است.

عضو طرح «نخبه پروري ياران سبز موعود (عج)» در ادامه افزود: بنده اطلاع دارم اين گروه، معلمان طرفدار خود را در تابستان‌ها تحت عنوان سفر عمره تمتع به عربستان مي‌برند و دوره‌هاي فشرده و کوتاه مدت براي آنان مي‌گذارند و به آنان روش‌هاي مختلف تبليغات و جذب نيرو را آموزش مي‌دهند.

حجةالإسلام و المسلمين شيخ «محمد محمود زاده» افزود: در گذشته فردي به نام «قريشي» در استان گيلان وجود داشت که به عنوان رهبر وهابيت در اين استان شناخته مي‌شد. با تلاش امام جمعه استان گيلان، اين فرد به زاهدان تبعيد شد. اما اخيرا مشاهده شده که فرزند همان فرد به استان بازگشته و جانشين پدرش شده است.

اين فعال فرهنگي در پايان گفت: اخيرا مسجدي بسيار بزرگ و مجهز در شهر اسالم که تقريبا در نزديکي شهر خلخال است توسط همين وهابييون ساخته شد. بدون شک مي‌توان اين مسجد را يکي از بزرگترين و مجهزترين مساجد وهابييون در سراسر کشور دانست. اين مسجد سه طبقه که به کتابخانه‌اي بزرگ مجهز است، بخش‌هاي بسيار زيادي ديگري نيز دارد.
منبع:http://www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=khabar&id=1546

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
8 + 0 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .