نفرت پراکنی سلاح آل سعود برای هدف قرار دادن شیعیان

سازمانهای «دموکراسی و حقوق بشر آمریکایی ها در بحرین» و سازمان «صلح برای دموکراسی» اعلام کردند: ترویج گفتمان نفرت، ارعاب و نفرت پراکنی علیه اقلیت ها سیاستهایی است که مقامات آل سعود علیه شیعیان این کشور اعمال می کنند.

این دو سازمان در جلسه شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو تاکید کردند: مقامات سعودی به طور سیستماتیک علیه اقلیت ها بویژه جامعه شیعیان تبعیض قائل می شوند. این تبعیض در زمینه های اشتغال، سیاست، رسانه، دسترسی به سایت های فرهنگی و سیستم قضایی نمود پیدا می کند.

سازمان های مذکور بیان کردند: چنین تبعیضی از طریق نوعی برنامه آموزشی در سطح کشور که نسبت به افترا و تعصب علیه اقلیت ها بویژه شیعیان ترغیب می کند، تقویت می شود این درحالی است که مقامات این کشور بارها به اصلاح کتاب های آموزشی و بهبود گفتمان نفرت تعهد داده بودند اما در این زمینه موفق نبوده اند.

در گزارش این دو سازمان با اشاره به اینکه کتاب های درسی در عربستان همچنان نسبت به تخریب وجهه اقلیت ها بویژه شیعیان اقدام می کنند، تاکید کردند: براساس محتوای این کتاب ها، شیعیان مومن نیستند بلکه کافرند. این کتاب ها به صورت سیستماتیکی نسبت به تخریب مناسک دینی شیعیان اقدام می کنند.

براساس گزارش سازمان های حقوق بشری، ترویج نفرت پراکنی در رسانه های سعودی همچنان ادامه دارد ومدعی می شوند که شیعیان علیه رژیم این کشور توطئه چینی می کنند.

در این گزارش با اشاره به اینکه ترویج پیام های نفرت انگیز علیه شیعیان در شبکه اجتماعی تویتر در عربستان شدت گرفته است، آمده است: اقلیت های دینی در عربستان سعودی برای انجام مناسک دینی با موانع بزرگی روبرو هستند.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
4 + 10 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .