ناگفته هایی از محمد بن عبد الوهاب

ارکان اسلام شش تاست
شيخ سليمان بن عبدالوهاب(برادر محمد بن عبدالوهاب) که اهل علم بود، سخنان او را به شدت انکار مي‏کرد روزي شيخ سليمان از شيخ محمد پرسيد:
«کم ارکان الاسلام يا محمد بن عبدالوهاب؟ فقال خمسة. فقال: أنت جعلتها ستة، السادس من لم يتبعک فليس بمسلم هذا عندک رکن سادس للاسلام»
«اي محمد بن عبدالوهاب ارکان اسلام چند تاست؟ گفت: پنج تاست. سليمان گفت: تو آن را شش تا کرده‏اي، ششمي اين است که هرکس از تو پيروي نکند، کافر است».
الدررالسنیه ص 39

خداوند چه کسانی را ازاد میکند؟؟
زيني دحلان مي‏نويسد:
«شخص ديگري روزي به او گفت: در شب ماه رمضان چند نفر از آتش آزاد مي‏شوند؟ گفت: صد هزار نفر و در شب آخر، به تعداد همه‏ي کساني که در تمام ماه آزاد شده‏اند. مرد گفت: شماره‏ي پيروان تو به عشر عشر اين تعداد نمي‏رسد، و اين مسلمانان که خداوند آنها را آزاد مي‏کند، چه کساني هستند؟ در حالي که تو مسلمانان را به خود و پيروانت منحصر کرده‏اي؟!»
الدررالسنیه ص39

سخن هزار نفر یا یک نفر
شخصی که رئيس قبيله‏اي بود و محمد بن عبدالوهاب قدرت آزار رساندن به او را نداشت، از او پرسيد که درباره‏ي اين که مردي راستگو و ديندار و امين که تو به راستگوئي او اعتراف داري به تو خبر دهد که در پشت فلان کوه گروه بسياري گرد آمده و قصد جان تو را دارند، تو هزار سوار براي دفع آنها بفرستي، سواران بروند و از آن جمع اثري نباشد، آيا تو سخن آن هزار سوار را باور مي‏کني يا آن يک راستگو را؟ پاسخ داد که سخن آن هزار سوار را آن مرد گفت: همه‏ي مسلمانان از علماي زنده و مرده در کتابهاي خود، سخنان تو را تکذيب مي‏کنند پس بايد سخن آنان را تصديق کنيم.
الدررالسنیه ص40

کتابی در رد برادر
چون اختلاف ميان شيخ سليمان و شيخ محمد شديد شد، شيخ سليمان از ترس جان خود، به مدينه‏ي منوره نقل مکان کرد و رساله‏اي در رد او نوشت و برايش فرستاد، بسياري از علماي حنبلي هم رساله‏هايي در رد او نوشتند و براي او فرستادند، اما هيچ يک از آنها براي او مؤثر واقع نشد .
الدررالسنیه ص40

دین متصل یا منفصل
شخصی از محمد بن عبدالوهاب پرسيد: اين دين که تو آورده‏اي، متصل است يا منفصل؟ گفت: مشايخ من و مشايخ ديگران از ششصد سال قبل تا امروز، همه مشرک بوده‏اند، آن شخص اظهار داشت که در اين صورت، دين تو منفصل است نه متصل. بنابراين آن را از چه کسي گرفته‏اي؟ گفت: به من وحي و الهام شده است مانند خضر. آن مرد گفت: در اين صورت اين وحي و الهام نبايد منحصر به تو باشد و هرکس ديگر ممکن است چنين ادعائي بکند همين طوري که تو مي‏کني؟
الدررالسنیه ص40

وارونه به شهرهایشان برگرداندند
زيني دحلان مینویسد:
«از جمله کارهاي زشت محمد بن عبدالوهاب اين بود که چون مردم را از زيارت قبر پيامبر صلي الله عليه و اله منع کرد، عده‏اي از مردم احسا عازم زيارت رسول خدا صلي الله عليه و اله شدند، شيخ محمد از اين امر باخبر شد و چون عبور آن مرد از درعيه (مقر محمد بن عبدالوهاب) بود و در آنجا جلو آنها را گفتند و به دستور وي ريش همه‏ي آنها را تراشيدند و در فاصله‏ي درعيه تا احسا، آنها را وارونه سوار مرکبهايشان کردند به شهرشان برگرداندند».
الدررالسنیه ص40

بگذارید مشرکین بروند
زيني دحلان در ادامه مینویسد:
محمد بن عبدالوهاب بار ديگر شنيد که گروهي از کساني که از او پيروي نمي‏کنند، از راههاي دور به زيارت و حج مي‏روند و گذرشان از درعيه است، هنگامي که گذر آنها به درعيه افتاد، شنيده شد که شيخ محمد به يکي از اتباع خود مي‏گفت: بگذاريد مشرکين (يعني زائران قبر مطهر پيامبر صلي الله عليه و اله) به راه مدينه بروند و مسلمانان (وهابيان) با ما بمانند.
الدررالسنیه ص40

خون اهل سنت مباح است
هرکس که به کتب محمد بن عبدالوهاب مراجعه کند، مي‏بيند تمام مسلمانان را اعم از سني و شيعه، کافر و واجب القتل مي‏دانست. او صريحا گفته است:
«يباح قتل المسلمين الذين يعتقدون عقيدة أهل السنة و اغتنام اموالهم»
«کشتن و غارت اموال مسلماناني که به عقيده‏ي اهل سنت معتقدند، مباح است»
کشف الشبهات والایمان و الاسلام ص44 طبع استانبول سال 1986 م-
پس همه‏ي جنگهائي که سعوديها در عصر او و بعد از مرگ او به راه انداختند، همه به استناد فتواي وي بوده است.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
11 + 8 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .