نام برخی سایتهای وهابیت و حامی وهابیت

از آنجایی که (وهابیت ) اهل تسنن را پوشش و سپر بلا برای خود ساخته اند لذا تا جایی که ممکن است از بکار بردن کلمه وهابیت در سایتهای خود امتناع می کنند و از کلمه یا جملاتی نظیر سایت اهل سنت و ... برای پیشبرد اهداف خود استفاده می کنند ،به همین جهت شما برای اطلاع پیدا کردن سایتهای آنها در مرورگرهای اینترنت نظیر کلمه گفته شده را جستجو نمایید.
دو نمونه از این سایتها :www.ahlesonnat.com و www.sonnatnews.com می باشد که داخل این سایتها نیزسایتهای گوناگونی معرفی شده است.

مثلا در سایت اهل سنت که نشانی آن ذکر شد(www.ahlesonnat.com) مطلبی ذکر شده که پرده از واقعیت این سایت و سایتهای نظیر آن برداشته است و حقیقت و هویت اصلی آنها که همان وهابیت باشد را نشان داده است. به طور مثال در این سایت پرسشی با این مضمون ذکر شده که: وهابیت چیست و چرا به بعضی‏ها وهابی می‏گویند؟ جواب دهنده به جای اینکه حقیقت کریه و زشت وهابیت را برای همگان روشن کند همانگونه که اهل سنت واقعی اینگونه اند، اما در عین حال با تعریف و تمجیدی کم سابقه که حتی در میان وهابیان تند رو هم کم سابقه است می نویسد:
«در میان مذاهب اربعه‌ی اهل سنت، مذهب حنبلی برخوردی صریح‏تر و شفاف‏تر از دیگر مذاهب نسبت به خرافات دارد. از سویی در زمان محمدبن عبدالوهاب(رح) بیشتر مردم از مسیر صحیح عقیده‌ی توحیدی فاصله گرفته بودند و در وادی خرافات گام برمی‏داشتند. از دیگر سو ایشان که از دانشمندان اهل سنت و جماعت و پیرو مذهب حنبلی بود بسیار صریح با خرافات و انحرافات مقابله نمود. دشمنان دین به پیروی از سیاست شوم خود: (فَرِّقْ تَسُدْ : تفرقه بینداز و سروری کن) برای ایجاد تفرقه‌ی بیشتر بین مسلمین اقدامات محمدبن عبدالوهاب را مذهبی تازه ‏نامیدند و مسلمانان ناآگاه نیز به پیروی آنها از ظهور مذهبی نو سخن گفتند که البته این نامگذاری اصولاً درست نیست»
جالب اینجاست که این نویسنده به ظاهر سنی ولی در اصل سلفی وهابی برای این جواب خود به چند دلیل دیگر هم استناد جسته و در یکی از این دلائل با لحنی تند و بی ادبانه که همان لحن واقعی وهابیت است نسبت به شیعیان می نویسد:
« اصل مطلب این است که شیعیان چون مذهب ما را باطل می‏دانند لذا از طرفی با تمام امکانات تبلیغی عملاً مشغول اجرای سیاست شوم سنی‏زدایی و شیعی‏گرایی هستند و از طرفی برای جلوگیری از هرگونه عکس‏العملی از سوی علمای اهل سنت و نیز به سکوت وادار نمودن آنها بجای اقامه‌ی حجت و ارائه‌ی دلیل و برهان ناچار به تهدید و تهمت و حبس و تهذیب و ... اقدام می‏کنند. که از جمله اقدامات وحشیانه و ددمنشانه‌یشان دو مورد زیر است:
1- از وحدت دم می‏زنند و دائم علمای مخلص و صادق و شجاع اهل سنت و جماعت را متهم به تفرقه‏اندازی می‏کنند.
2- با چماق و برچسب وهابیت به ترور دانشمندان و آگاهان مبارز و نستوه سنی اقدام می‏نمایند.»
در سایت سنی نیوز هم وقتی مراجعه کنید می بینید که این سایت عملا وهابیت نیوز است چرا که اکثر مطالب این سایت در رابطه با وهابیت و حمایت از این فرقه است به طور مثال:
سايت سني نيوز با درج خبر مرگ، بن جبرين مفتي وهابي که ريختن خون شيعيان را مباح ميدانست ! از وي به عنوان يکي از بارزترين علماي جهان اسلام نام ميبرد و آن را تسليت می گويد اين در حاليست که بن جبرين در فتوايي ريختن خون شيعيان را مباح دانسته و آن را کليد ورود به بهشت اعلام کرده است !
آيا اهل سنت راستين ! از افرادي که ريختن خون برادران ! شيعه خود را مباح ميدانند طرفداري ميکنند ؟! يا عناصر حامي تفکر وهابيت ؟!
به هر حال وهابیت از هر طریقی برای اهداف شوم خود استفاده می کند و در این بین هستند افراد و سایتهایی که متاسفانه خواسته یا ناخواسته در دام این فرقه ضاله افتاده اند.

دیدگاه ها

سلام، برادران اهل تسنن از حرف های بعضی برادران ناراحت نشن، وجه اشتراک شیعه و اهل تسنن یکتا پرستی و قبول داشتن نبوت است، پس نباید این وجه اشتراک رو فراموش کرد. حساب اهل تسنن با وهابیت و داعش جداست، این ها برادران ما هستند و بعضی ها میخوان با حرفاشون تفرقه بندازن بین ما مسلمونا که هیچ وقت موفق به چنین کاری نمیشن.

از پدر پرسیدم شغل اجدادی خویش+افتخاری کرد وگفت آن ها غلام حیدرند

دوستان عزیز احترام اهل سنت رو نگه داریم، من خودم سعادتی شد باهاشون ارتباط داشته باشم بسیار آدم های خوب و مهربانی هستند، حتی بنده 3 روز مهمانشون بودم خودش بنده ی خدا برام مهر و سجاده می آورد. سوال داشتم در مورد نماز مسافر مثل گل جواب داد، خلاصه 3 روز نون و نمکش رو خوردم اومدم شهر خودم باز زنگ زده که کی میای؟! اصلا براشون هم بحث شیعه و سنی موضوعیت نداره. این چیزها رو بگذارید کنار.

آقای ناشناس درسته ک طبق دستور امام خامنه ای باید اتحاد داشته باشیم و داریم اما شما حق نداری ب ی فرد خارج دین بگی رضی الله.

آقای چاپلوس ابا شکم شما کی هستی که فتوا صادر کردی به فرد خارج از دین رضی الله نمیشه بگی؟؟؟ پایه حقوقت چقده؟؟؟؟

وقتی ولی معصوم رو قبول ندارند چه فرقی می کنه سنی باشن یا وهابی هر دوگمراهند چون ولی معصوم خدا رو پس زدن

من یک شیعه هستم وهابی با سنی فرق دارد وهابی مثل سگ و نجس است و کافرودست پخت انگلیس

ممنون برادر من سنی ام از وهابیت هم خیلی بیزاریم که آبروی سلام را برده

چیز به اسم سنی دیگه وجود نداره
اینا همشون از ائمه ما نفرت دارن و اگه هم باشه بازم برادر ما نیستند
خلیفه های آنها دشمنان اهلبیت بودن و اینها هم از آنها پیروی میکنم همانطور که در زیارت عاشورا آمده اِنّی سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ وَ حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُمْ در صورتی که اهل سنت از دشمنان ائمه مخصوصا 2 حمایت میکنند درسته بایدوحدت باشه

سلام.من شیعه ام.شما لازم نیست کاسه ی داغ تر از آش بشی.وقتی رهبر میگن وحدت یعنی وحدت.فکر کردی تو اولین کسی هستی که زیارت عاشورا خوندی و رهبری تا حالا زیارت عاشورا نخوندن.وقتی برادر سنی من امام علی رو به خضرت علی رضی الله عنه خطاب میکنه.من اعتقاد او رو قبول ندارم اما برای احترام مثلا خلیفه دوم رو حضرت عمر رضی الله عنه خطاب میکنم.شما هم که هم وحدت رو قبول داری و هم نداری این که نمیشه.تکلیف خودت رو با خودت مشخص کن.والسلام

جالبه این دیدگاه این همه احادیث در رابطه با حب و بغض و اینکه کسی ک حب اهل بیت داشته باشه نمیتونه حب غاصبارو داشته باشه ولی تو در خواست رضایت میکنی از خدا برای خلیفشون ک جالبه خدا هدایتت کنه ب حق علی

واقعا شما با امیرالمومنین حضرت علی ابن ابی طالب چه مشکلی دارید

برادر من سنی و وهابی از فرش تا عرش باهم فرق دارند
سنی ها برادران دینی ما هستند و به کوری چشم شما وهابی ها ما با هم متحدیم

من سنی ام و وهابیتی که شما میگید همان سنی ها هستند وشما هستید به اسم وهابیت داری به سنی توهین میکنید

کاربر گرامی، شما قطعا سنی نیستید بلکه وهابی هستید چراکه هیچ سنی واقعی ای خود را وهابی نمی داند بلکه از وهابیت بیزار است همانطور که هیچ شیعه ای فرقه ضاله بهائیت را از خود نمی داند و از آن بیزار است. پس نام برادران اهل تسنن را با نام زشت وهابیت یکی ندانید

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
3 + 0 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .