نابودي نشانه‌هاي اهل بيت(عليهم السلام)، مأموريت وهابيون تا سال 2012

بزرگترين مأموريت وهابيون تا سال 2012 ميلادي اين است که تمامي نشانه‌ها، نمادها و سوابق مسلمانان سلف و اهل بيت(ع) در سرزمين وحي را نابود کنند.
تا چند سال قبل بلندترين بناي مشرف به صحن مسجد الحرام، قصر ملک فهد پادشاه سابق سعودي بود که بر بلنداي کوه ابوقبيس، صدها متر فراتر از مخدوم خود نشسته بود. اما امروز ديگر اين بنا در برابر برج در دست ساخت "ابراج البيت" در مقابل رکن يماني کوچک مي نمايد. متأسفانه برج‌هاي تجاري مکه (ابراج البيت) که در واقع بايد "شاخ هاي شيطان" خوانده شود و سرشار از نمادهاي ماسوني است بناي کعبه را به محاصره گرفته است.
در سال 2012 که از ديگاه فرقه‌هاي شيطاني شروع نظم نوين دنيوي است، ساختمان ابراج البيت به پايان مي رسد و کعبه چنين در سايه نمادهاي شيطاني قرار خواهد گرفت؛ اگرچه ساعت نصب شده در وسط اين برج ها که بزرگترين ساعت جهان است، روز اول ماه رمضان جاري راه اندازي شد. اين برج در 72 طبقه ساخته خواهد شد که با توجه به حرکت هاي نمادين فراماسونرها انتخاب عدد 72 که به عنوان عدد قدرت نزد کاباليست‌ها شناخته مي شود، قابل توجه است. از نظر آنان 72 تعداد شياطيني هستند که حضرت سليمان (ع) آنها را براي ساختن معبد بزرگ در خدمت گرفته بود. علاوه بر اين افتتاح برج در 21 سپتامبر 2012 نيز جالب است. زيرا از نظر فراماسونرها و گردانندگان سازمان‌هاي مخفي در اين روز که معروف به "روز شيطان" است، از طريق ابراج البيت سايه اين بناي شيطاني بر روي کعبه خواهد افتاد.
آنچه مسلم است اينکه غرب و سران مجامع مخفي شيطان پرست و فراماسونر که ادعاي اداره و کنترل جهان را دارند، براي اجراي آخرين بخش از پروژه نظم نوين جهاني يا همان جهان تک حکومتي شيطاني، عجولانه در پي نمادسازي پيشدستانه اند و با مدد گرفتن از نيروهاي غير ارگانيک، ماوراء الطبيعه‌ ابليسي و جنّي، خود را مهياي اقدامي در ابعاد جهاني نابودي مستضعفان و اسلام کرده‌اند. در اين راستا تنها اسلام، مسلمانان، کعبه و بزرگ‌ترين کانون شيعي؛ يعني ايران اسلامي است که به عنوان مزاحم و آخرين بازمانده‌ در برابر مجامع مخفي و کانون‌هاي قدرت شيطاني ايستاده است. بناي ابراج البيت در واقع مسجد الحرام، کعبه و طواف را تحت الشعاع قرار مي‌دهد. برج اصلي 595 متر در کنار شش برج بزرگ متعلق به «مجموعه بن لادن» هستند که حتي اجازه نمي‌دهد شما تصويري از مسجد الحرام، گلدسته‌ها داشته باشيد. سکوت سازمان جهاني يونسکو و سازمان کنفرانس اسلامي در مقابل اين هيکل ابليسي که جغرافياي حرم را در هم شکسته قابل سؤال برانگيز است.

کنترل مدينه و مکه توسط عده‌اي وهابي
شايد باورکردني نباشد اما متأسفانه عده‌اي اندک مسؤوليت‌ کنترل مسجدالنبي و مسجدالحرام را بر عهده دارند که از نظر اعتقادي با شما فرق مي‌کنند. در بسياري از مواقع اعتقادات آنها هم با اهل سنت و هم با شيعيان فرق مي‌کند. اين عده که وهابي‌ها هستند، علاوه بر اين وظيفه، مسؤوليت ارشاد مسلمانان و امور ديني مربوطه نيز در دست دارند. تأسف بالاتر اينکه بر اساس آموزه‌هاي وهابي‌ مسائل اسلامي! را در مسجدالنبي، بقيع و مسجدالحرام به مسلمانان تذکر مي‌دهند.
وقتي يک زائر ايراني در بقيع شروع به زيارت ائمه اطهار عليهم السلام مي‌کند، بلافاصله تذکر مي‌دهند که کتاب‌ها را ببنديد، هر کسي قصد زيارت دارد به تابلو زيارت نگاه کند که اصلااً زيارت نامه اي در آن تابلو‌ها نوشته نشده است. در حد بسيار اندک و بدون ذکر اسامي و کلي گويي چند جمله‌اي نوشته‌اند. نمي‌گذارند روحانيون کاروان‌ها به زوار توضيح بدهند و اصلاً فرصت زيارت خواندن را حتي در پشت درب‌هاي بقيع نيز به شما نمي‌دهند. فقط در ساعات اندکي از شبانه روز به شما فرصت مي‌دهند که بقيع را زيارت کنيد. مثلاً به خانم‌ها از ساعت 16 عصر که اوج گرماست، اجازه داده شده از پشت ديوارها و به فاصله 200 تا 300 متري، قبور با خاک يکسان شده ائمه مدفون در بقيع را ببينند و زيارت کنند درحالي که خودشان به مراتب در هرجايي از بقيع که بخواهند مي‌روند و هرکاري که خواستند انجام مي‌دهند. براي اين عده اصلاً مهم نيست که به زوار گفته شود قبر ائمه کجاست، و يا اين چهار امام غريب کيستند، سرگذشت آنها چيست و بقيع يعني چي؟ برخي زوار ايراني در بقيع نيت مي‌کردند که اگر برگشتند و به مشهد مقدس و زيارت حضرت امام رضا(ع) مشرف شدند، به آن امام که ما ايراني‌ها آن را غريب مي‌ناميم، بگويند که غربت و غريبي ائمه اطهار در بقيع به حدي است که نمي‌گذارند عاشقان و رهروان آنها حتي زيارت شان کنند.

راههاي تبليغ وهابيت در مدينه و مکه
شايد گفتنش دردناک باشد اما بايد اذعان کرد که وهابي‌ها در مدينه و مکه از هر فرصتي براي تبليغ فرقه خود استفاده مي‌کنند؛ از وقت نماز در حرمين گرفته تا در وقت استراحت در هتل‌هاي محل اقامت.
برخي از شيوخ وهابي در مدينه در صف‌هاي نماز جماعت با شما وارد بحث مي شوند و اعتقادات شما را به چالش مي‌کشند. بسياري از زوار که از زوايايي پنهان اعتقادات اين فرقه ضاله بي اطلاعند و سواد آنچناني نيز براي پاسخ دهي به آنها ندارند چون مطالعه نکرده اند، شيفته آنها مي شوند.
بسياري از وهابي‌ها به زبان‌هاي انگليسي، اردو، فارسي و ترکي مسلط هستند و از همين طريق با زوار بسياري ارتباط برقرار مي‌کنند. بيشترين جذب شدگان به اين فرقه از اهل سنت هستند؛ وهابي‌ها هم که خود را اهل تسنن مي‌نامند و معتقدند تسنن و وهابيت يکي است.
در برخي موارد شيوخ وهابي افراد فقير از کشورهاي جنوب شرق آسيا، شبه قاره و آفريقا را پيدا مي‌کنند و پس از اندکي صحبت کردن با آنها مقداري پول در حد 200 هزار تومان در دستان آنها قرار مي‌دهند. علاوه بر ريال‌هاي سعودي کاغذي حاوي شماره‌هاي تماس منزل، دفتر و مؤسسه‌اي نيز به همراه پول‌ها در اختيار افراد فقير قرار مي‌دهند و آنها را به جلسه حضوري ديگري در خارج از حرمين شريفين دعوت مي‌کنند تا در محل بهتري بر اعتقادات آنها تأثير بگذارند.
از ديگر شيوه‌هاي تبليغ وهابيت کتاب‌هاي خرافي است که در هتل‌هاي محل اقامت زوار و در داخل اتاق‌ها قرار مي‌دهند. شايد باورش سخت باشد که با وجود روحانيون کاروان‌ها و حضور مؤثر نمايندگان بعثه مقام معظم رهبري در هتل‌هاي محل اقامت ايرانيان، کتاب‌هايي عليه تشيع و کاملاً وهابي در داخل اتاق ها گذاشته باشند. يکي از روش‌هاي وهابي‌ها براي جذب افراد قرار دادن کتاب‌هايي با آموزه‌هاي وهابي است که در بسياري از آنها به اعتقادات شيعيان توهين شده است.
ماجراي توهين به پيامبر(ص) و مقدسات اسلامي در بقيع
بستن کتاب‌هاي ادعيه و زيارت زوار ايراني و در برخي موارد اخذ و ضبط آنها، عدم اجازه ايستادن براي خواندن زيارت در کنار بقيع، بکار گرفتن افغان‌هاي فارسي زبان براي زوار ايراني که فرصت زيارت را از شما بگيرند و آموزه‌هاي وهابي را به شما گوشزد کنند، اينها بخشي از اقدامات وهابي‌ها در بقيع است.

گاهي اوقات مأموران ارشاد که به زبان فارسي هم صحبت مي‌کنند براي اينکه فرصت زيارت را از شما بگيرند، با شما درباره مقدسات اسلامي صحبت مي‌کنند. يکي از اين مأموران که افغاني الاصل نيز بود، با يکي از زوار ايراني وارد بحث شد و برخي مسائل در نماز ايراد گرفت و شيعيان را در برخي موارد به مسخره گرفت. مثلاً در يکي از موارد وي مي‌گفت که پيامبر در نمازش پنج مرتبه دچار خطا شد و در واقع سجده سهو به خاطر خطاهاي پيامبر(ص) در اسلام گنجانده‌اند.
متأسفانه برخي زوار نيز که سابقه قبلي ندارند ساعت‌ها به بحث و مجادله با اين وهابي‌ها مي‌پردازند در حالي که غافل از اين هستند که آنها با هيچ دليلي و منطقي اعتقادات خود را تغيير نمي‌دهند. و هر زماني که در بحث‌ها کم بياروند شما را به نيروهاي انتظامي معرفي مي‌کنند و به کلانتري منتقل مي‌کنند و در دادگاه نيز با شهادت دروغين شما را به اتهامات مختلف محکوم مي‌کنند.
يکي از مسائل پشت پرده اين حرکات در بقيع، جلب توجه زوار است بدين معني که فرصت صحبت کردن با ائمه بقيع را از شما مي‌گيرند. در واقع آن قدر با شما درباره مسائل مختلف ديني صحبت مي‌کنند که يادتان مي‌رود براي چي به بقيع قدم گذاشته‌ايد. بنابراين به زوار ايراني توصيه مي‌شود در برخورد با اين جماعت، ضمن بي اعتنايي کامل فرصت زيارت ائمه بقيع را غنيمت بشمرند. و اوقات گرانبهاي حضور در بقيع را به مجادله و صحبت با اين وهابي‌ها ندهند.
تسلط خادمان و مسؤولان حرمين شريفين به زبان فارسي
به دليل حضور بسيار گسترده زائران ايراني در شهرهاي مدينه و مکه اکثر پرسنل خدماتي و نيروهاي امنيتي در حرم شريف نبوي و مسجد الحرام به زبان فارسي سخن مسلط شده و سخن مي‌گويند. در مکالمات اوليه خيلي راحت با شما ارتباط برقرار مي‌کنند. نکته مهم و جالب اينکه برخي اوقات وهابي‌هايي که از نحوه عبادت شيعيان مانند اصرار بر نماز خواندن در روضه النبي و يا در زير ناودان طلا و يا حالت گريه و زاري و پيشماني عصبي مي شوند، عمداً با زبان عربي با شما صحبت مي‌کنند تا براحتي شما را گيج کنند اما بيشتر با زبان فارسي صحبت مي‌کند.
در بازار و فروشگاه هاي بزگ نيز فروشندگان که هر کدام چند کارگر غير عرب دارند، همگي به زبان‌هاي فارسي، عربي، اردو، مالايي، انگليسي و فرانسوي مسلط هستند و براي مکالمات عادي و تجاري هيچ مشکلي براي ارتباط گيري با مشتري‌ها ندارند. نکته جالب تر اينکه از 6 صبح تا 12 شب يکسره بازار باز است.
اقدامات تدريجي آل سعود براي از بين بردن آثار اسلامي برجا مانده از صدر اسلام
يکي از مواردي که حکومت سعودي سالهاست دست به کار آن شده است اقدامات فرسايشي و تدريجي براي از بين بردن آن دسته از آثار و مکان‌هاي مقدس برجا مانده از صدر اسلام و دوره پيامبر اکرم(ص) است که کاروان‌هاي شيعي در زيارت دوره به آن مکان‌ها مي‌روند.
از آشکارترين اين اقدامات، گماشتن ميمون‌هاي تربيت شده در کنار غار حراء است. اين ميمون‌ها از چند جهت خطرناک هستند يکي اينکه وسايل و کيف‌هاي زوار را مي دزدند و اگر به دنبال آنها بروي امکان سقوط از دره نزديک غار را داريد که دو سال قبل يکي از زائران ايراني به همين دليل جان خود را از دست داد؛ دوم اينکه اگر قصد توجه به سخنان روحاني کاروان درباره غار حراء را داشته باشيد، ميمون‌ها آنقدر توجه شما را جلب مي‌کنند که متوجه نمي‌شويد چه مطالبي را گوش کرده ايد. بر همين اساس بسياري از کاروان‌هاي زوار ايراني در پايين کوه مي‌مانند و روحانيون نيز توضيحاتي ارائه مي‌کنند که به هيچ وجه با ديدن غار حراء و محل عبادت پيامبر اکرم(ص) قابل قياس نيست.
از ديگر اقدامات رها کردن گله‌هاي گوسفند در دامه کوه احد و دره احد است که باعث مي شود شما نتوانيد عطر و بوي خوش اين دره را حس کنيد. همچنين در کنار کوه احد و قبرستان احد نيز آنقدر بساط بازار پهن کرده اند که شما گاهي اوقات يادتان مي رود که براي زيارت شهداي احد آمده‌ايد و به خريد مشغول مي شويد.
از ديگر اقدامات، ايجاد پيست موتورسواري در عرفات و نزديکي منا است. معلوم نيست که چه سياستي پشت پرده اين مسائل است اما واقعيت اين است که در عرفات پيست‌هاي موتور سواري فعال هستند و موتورهاي چهارمحور که داراي لاستيک‌هاي پهن هستند را مستقر کرده اند تا زوار بجاي اينکه توجه خود را به اين سرزمين مقدس جلب کنند، به موتور سواري بپردازند. اگر حتي موتور سواري نکنيد، آنها خودشان در پيست‌ها آنقدر موتور سواري مي‌کنند که سر و صداي زياد موتور‌ها مانع از شنيدن صداي رواحاني کاروان و توضيحاتش مي شود. هر چند متأسفانه برخي از زوار، فرصت گرانقدر خود را به موتورسواران وهابي مي‌دهند.
غار ثور جايي است که پيامبر اکرم(ص) و همراه او در آن پنهان شدند و با لانه سازي و تخم گذاري کبوتري و تنيدن تار عنکبوتي در ورودي آن از شر دشمناني که به تعقيب آنها آمده بودند، در امان ماندند و کاروان‌هاي ايراني در زيارت دوره به اين مکان مقدس نيز مي روند. وهابي هاي سعودي در اين محل نيز شترهايي را تزئين کرده‌اند که زوار هم مي‌توانند با آنها عکس بگيرند و هم در برخي موارد سواري کنند. بگذريم از اينکه اگر هيچ کدام از اين کارها را انجام ندهي، در حين سخنراني شترها را در بين جمعيت زوار مي آروند و باعث ترس و ولوله مي‌شوند و رشته کلام از دست شما خارج مي شود. آنها خوب ياد گرفته اند توجه شما را به خود جلب کنند.
از ديگر کارهايي که در همه اماکن زيارتي دوره ديده مي شود بازار خريد بسيار گسترده است. در همه مکان‌هاي زيارت دوره، بازار خريد ايجاد شده و بسياري از زوار به جاي پرداختن به زيارت‌ها به خريد مشغول مي شوند. حتي در گرم‌ترين ساعات روز نيز اين افراد ديده مي شوند و فرصت توضيح و زيارت را به شما نمي‌دهند. اگر بخواهيد به توضيحات ر.وحاني کاروان‌ها نيز گوش کنيد، آنقدر به شما التماس مي‌کنند که سرگرم خريد و چانه زني با آنها مي شويد.
مظلوميت اميرالمؤمنين علي(ع) و حضرت زهراء(ع) در مسجدالنبي
از آنجا که عده‌اي وهابي، توليت و مسؤوليت و تشريح و توضيح حرم پيامبر عظيم الشأن اسلام(ص) را برعهده دارند، نسبت به شيعيان بسيار حساس هستند. تحريف‌هاي زيادي درباره خانه پيامبر(ص) و زندگي حضرت زهراء(ع) و اميرالمؤمنين علي(ع) به خورد زائران مي دهند. مثلاً خانه‌اي که حضرت زهراء(س) و حضرت علي(ع) در آن زندگي کرده اند، منزل پيامبر(ص) نيز بوده است اما وهابي‌ها در توضيح اين مکان مقدس نه تنها نامي از اميرالمؤمنين علي(ع) و بانوي بزرگ اسلام، حضرت زهرا(ع) نمي برند، بلکه آن را انکار مي‌کنند.
هيچ مظلوميتي از اين بالاتر نيست که در مسجدي که حضرت علي(ع) بارها و بارها نماز و خطبه خوانده، سخنراني کرده و در کنار خانه پيامبر(ص) واقع شده هيچ نامي از حضرت برده نمي شود.
مظلوميت حضرت هنوز هم ادامه دارد و عده‌اي وهابي در تلاش هستند تا تحريفات خود را به زائران القاء کنند و وانمود کنند که فرقه آنها بهترين است و ايراني‌ها خرافه پرستند.
در اقدامي ديگر در تمام صحن‌هاي مسجد النبي و روضه النبي و خانه پيامب (ص) هر کجا آثاري از حضرت زهراء (س) و حضرت علي (ع) بوده، حذف کرده‌اند. وقتي از باب جبرائيل وارد مسجد النبي مي شويد در بالاي درب منزل حضرت زهرا به وضوح اين امر مشاهده مي شود که تماماً رنگ سبز بر آثار کشيده شده است.
مظلوميت شيعيان در عربستان
اگر در سطح شهرهاي مدينه و مکه گشت و گذاري کرده باشيد، متوجه مي شويد که تمامي نيروهاي خدماتي اين دو شهر از کشورهاي فقيرنشين حوزه جنوب شرق آسيا، آفريقا و شبه قاره هستند. از کارگران و فروشندگان مغازه‌هاي زنجيره‌اي گرفته تا خادمان حرمين شريفين.
شايد جالب باشد بدانيد تمامي پرسنل خدماتي حرمين شريفين مدينه و مکه از مسلمانان جنوب شرق آسيا و کشورهايي مانند تايلند، بنگلادش، فيليپين و ... هستند علاوه بر آن از کشورهاي هند و پاکستان و افغانستان نيز به وفور در بين اين نيروها مشاهده مي‌شود. در مدت اقامت 6 روزه در مدينه و 6 روزه در مکه مکرمه با گشتي در سطح شهر و بازار بخوبي اين امر قابل مشاهده است و اعراب در هيچ يک از کارهاي خدماتي حضور ندارند. حتي امور ساختمان سازي نيز بر عهده کارگران و بناهاي غير عرب و اکثراً از کشورهاي فقير آفريقا و آسيايي هستند. علاوه بر آن نيروهاي خدماتي هتل‌ها و رستوران‌ها، مغازه‌ها و بقالي‌هاي سطح شهر، کادر مهمانداران شرکت هواپيمايي سعودي، رانندگان اتوبوس‌ها و وسايل حمل و نقل عمومي، بناها و کارگران ساختماني همگي غير عرب عستند.
از بيان اين موضوع مي‌خواستم به اين نکته برسم که در ميان آنها به هيچ وجه قشر شيعه را مشاهده نمي‌کنيد. در واقع دولت عربستان حاضر نيست در ساده‌ترين کارهاي خدماتي نيز از شيعيان استفاده کند. عمده شيعيان در کارهاي خصوصي و يا در نخلستان‌ها مشغول کار کستند و از اين طريق امرار معاش مي‌کنند. اين در حالي است که بيش از 80 درصد منابع نفتي عربستان در مناطق شيعه نشين واقع است و در سال‌هاي اخير با قدرت گرفتن وهابي‌ها تمامي شهرک‌هاي صنعتي و مناطق استراتژيک را از مناطق شيعه نشين خارج کرده اند.
هيچ مظلوميتي بالاتر از اين نيست که در محل زندگي شما ميلياردها دلار سرمايه باشد و شما را به گدايي وادار کنند. بر همين اساس توصيه مي‌‌شود زوار ايراني اگر قصد خريد داشتند، در مناطق شيعه نشي مدينه و بازارهاي آنها خريد کنند که سودي نيز عائد اين مظلومان شود.
سفره‌هاي افطاري مسجد النبي و مسجد الحرام با خرما و آب جوش
ظاهراً رسم است که در برخي ماههاي سال بطور کامل سفره‌هاي افطار به شيوه بسيار مناسبي در تمام صحن‌هاي مسجد النبي و مسجد الحرام پهن اسن و زائران گرامي افطار مي‌کنند.
نکته جالب‌تر نوع غذاهاي استفاده شده در اين سفره‌هااست. اعراب مدينه و مکه هنوز مانند دوران اوليه اسلام با خرما، آب جوش و چاي افطار مي‌کنند و در سفره افطار خرما، رطب و مخلفات اين دو مانند شيريني خرمايي و يا حلواي خرما ديده مي شد. دقايقي قبل از اذان اين سفره‌ها پهن مي شود و بعد از اذان مغرب که تا نماز 20 دقيقه مهلت دارند افطار مي‌کنند و سفره‌ها را جمع آوري مي‌کنند. پهن کردن سفره‌هاي افطار در ماههاي رجب، شعبان و رمضان در مسجد الحرام و مسجد النبي صفاي خاصي دارد که زائران ايراني نيز از اين ضيافت استفاده مي‌کنند.

پاسخ به سؤال شرعي شما با بلندگو
حکومت سعودي و وزارت ارشاد اين کشور اطراف مسجد الحرام و داخل مسجد النبي کيوسک‌هايي را براي پاسخ گويي به مسائل شرعي زوار قرار داده اند. زوار ايراني به دليل همراه داشتن روحاني کاروان و برنامه‌هاي فرهنگي فراوان به اين کيوسک‌ها مراجعه ندارند. اما اين کيوسک‌ها در ساعاتي که مراجعه کننده ندارند، نوار قرآن پخش مي‌کنند. و در صورت مراجعه علاوه بر پاسخ دهي کتاب‌هايي نيز در اختيار زوار قرار مي‌دهند. نکته جالب‌تر اينکه اگر براي مسأله‌اي مراجه کنيد که احتياج به پاسخ دهي داشته باشد، آنها از طريق بلندگو جواب شما را مي دهند در حالي که فاصله شما و فرد پاسخ دهنده کمتر از 40 سانتيمتر است. چون از پشت پنجره به شما جواب مي‌دهد. وقتي دليل اين اقدام را پرسيديم گفتند قصد داريم به ديگر زوار بفهمانيم که اينجا محل رفع اشکال شرعي و پاسخ‌دهي به مسائل ديني است در جوابش گفتم که خوب زوار سواد دارند و از تابلو کيوسک شما متوجه مي شوند که باز هم حرف خود را تکرار کرد.
ارسال پيامک‌هاي عجيب به تلفن‌هاي زوار
معمولاً از بدو ورود به سرمين عربستان مدير کاروان به شما گوشزد مي‌کند که به پيامک‌هايي که برايتان ارسال مي‌شود، پاسخ ندهيد و آن را پاک کنيد. ماجرا اين است که وقتي سيم کارت خود را روشن نگه مي‌داريد پيامک‌هايي با مضمون اينکه اگر با اين شماره (شماره ارائه شده در پيامک) پيامي ارسال کنيد، فلان مبلغ به عنوان هديه به شما تعلق مي‌گيرد و يا اينکه شما برنده فلان مبلغ شده‌ايد کافي است که به فلان شماره پيامک بزنيد، به گوشي شما ارسال مي شود. در اين مواقع خيلي ماهرانه از شارز خط شما کسر مي‌شود. بر همين اساس مديران کاروان‌ها به زوار توصيه مي کنند که به هيچ وجه سيم کارت‌هاي همراه اول خود را اگر قصد تماس نداريد، روشن نگه ندارند. اگر باز است در حالت آف لاين باشد و يا اينکه سيم‌کارت‌هاي اعتباري خريد کنيد و وقتي با اين پيام‌ها مواجه شديد، آن را پاک کنيد.
تعطيلي مساجد حضرت زهرا و علي (ع) و عدم بازسازي مسجد سلمان فارسي
در مدينه در کنار "جبل سلع" مساجدي واقع شده که به مساجد منطقه خندق معروف است. مسجد فتح، مسجد سلمان فارسي، مسجد فاطمه (س)، مسجد علي(ع)، مسجد عمر و نهايتاً مسجد ابوبکر.
آنچه بر مظلوميت شيعيان در اين زيارت‌هاي دوره افزوده و جلب توجه مي‌کند، تعطيلي مسجد حضرت علي(ع) و خراب کردن مسجد حضرت فاطمه(س) است. مسجد سلمان در ابعادي کوچک و شايد حدود 25 متر با ديوارهاي سنگي و کچ بري بسيار کهنه در کنار مسجد فتح واقع شده که در هر گوشه‌اي از آن با ذغال و يا وسايل ديگر افراد يادگاري نوشته اند. فرش‌هاي بسيار کهنه که در بسياري از مکان‌هاي مسجد نيز پاره شده است. اگر قصد دو رکعت نماز خواندن را داشته باشيد، به دليل گرد و غبار داخل مسجد و گرماي زياد بسياري از اوقات ناتوان مي‌مانيد حال آنکه مساجد متعلق به اهل سنت در همين مکان شايد با ميلياردها تومان بازسازي شده است و انواع و اقسام امکانات رفاهي نيز در آن تعبيه شده است. نکته ديگر اينکه تمامي بازارهاي دستفروشي را نيز در کنار مسجد سلمان و فتح برپا کرده‌اند.
حضور گسترده زوار ايراني
بوضوح مي‌توان ديد که شايد چهارپنچم عمره گذاران سرزمين وحي ايراني هستند. ايرانيان در همه مکان‌هاي مقدس سرزمين وحي اعم از مدينه و مکه حضوري بسيار گسترده دارند بگونه‌اي که تمامي نيروهاي خدماتي و حفاظتي اماکن مقدسه به زبان فارسي تسلط دارند.
ايراني‌ها با اينکه بيشترين تعداد زوار را تشکيل مي‌دهند بيشترين نظم را در اعمال و رفت و آمدهاي خود دارند. بارها و بارها مشاهده مي‌شد که زوار حتي نمي‌دانستند حجر الاسود چيست و يا اينکه ناودان طلا کجاست و يا اينکه محل‌هاي دقيق نيايش و زيارت و دعا کجاست اما زوار ايراني با اين مسئله‌ها هيچ مشکلي ندارند.
نکته ديگر اينکه رونق بازارهاي سعودي در اين دو شهر مقدس با زوار ايراني است و هر زائر معمولاً تا يک ميليون تومان از اين بازارها خريد مي‌کنند. شايد اگر در مقايسه با قيمت‌هاي بازارهاي سعودي همان اجناس را در بازارهاي خود در ايران بخرند، خيلي مناسب تر باشد.
رانندگي براي خانم‌ها و حتي نشستن در صندلي جلو خودرو ممنوع
در شهرهاي مدينه و مکه شما خانمي را نمي‌بينيد که در حال رانندگي باشد. در عربستان هنوز اجازه رانندگي به خانم‌ها داده نشده است. نکته جالب‌تر اينکه حتي خانم‌ها اجازه نشستن بر روي صندلي جلو خودرو نيز ندارند. چند سال پيش شايعه شد که عربستان به خانم‌ها اجازه رانندگي داده است اما وقتي از شهروندان مکه و مدينه سؤال کرديم گفتند که چنين مسأله‌اي صحت ندارد و خانم‌ها هنوز اجازه رانندگي ندارند.
حضور گسترده بن لادن در عربستان
در عربستان بسياري از شرکت‌هاي بزرگ خدماتي متعلق به شرکت بن لادن است. موسي بن لادن، عيسي بن لادن از برادران اسامه بن لادن رهبر القاعده هستند که در بزرگترين شرکت‌هاي خدماتي و تجاري عربستان را به خود اختصاص داده اند. همچنين فروشگاه هاي زنجيره‌اي بن لادن نير در عربستان شعب زيادي دارد. اين در حالي است که اکثر مردم سني مذهب عربستان بر خلاف مقامات و حکومت آل سعود، از نظر فکري با اسامه بن لادن موافقند و وي را فردي تروريست نمي‌دانند.

دیدگاه ها

Member since:
1 مهر 1389
Last activity:
43 هفته 2 روز

خوب بود

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
1 + 0 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .