مهملات ویاوه گوی مبلغ سلفی مصری در واکنش به درخواست قانونی شیعیان این کشور

ناصر رضوان مبلغ سلفی مصری و موسس جمعیت موسوم به "جمعیت دفاع از صحابه و آل" مدعی شد این درخواست، اعترافی از سوی خود شیعیان مصر است مبنی بر اینکه آنها دین دیگری دارند که هیچ ارتباطی با اسلام ندارد! وی سپس در اظهاراتی تند تر، شیعه را از مذاهب منحرف از اسلام بر می شمرد.
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

به گزارش «شیعه نیوز»، ناصر رضوان مبلغ سلفی مصری و موسس جمعیت موسوم به "جمعیت دفاع از صحابه و آل" درخواست شیعیان مصر مبنی بر داشتن عبادت گاههایی مخصوص به خود را رد و بر آن اعتراض نمود.

وی مدعی شد این درخواست، اعترافی از سوی خود شیعیان مصر است مبنی بر اینکه آنها دین دیگری دارند که هیچ ارتباطی با اسلام ندارد! این مبلغ سلفی افزود: اگر اینها خود را مسلمان می دانند عبادات و آداب و رسوم خود را در مساجد به جا آورند! آداب و رسومی که ادعا می کنند می خواهند در عبادت گاه های ویژه خود و یا همان حوزه ها انجام دهند.

ناصر رضوان سپس در اظهاراتی تند تر، شیعه را از مذاهب منحرف از اسلام بر می شمرد و می گوید: شیعیان مخالف ماده 219 قانون اساسی هستند زیرا این ماده برای حمایت ملت مصر از شیعه، خوارج و تمام مذاهب منحرف از دین اسلام در قانون وضع شده است!

شایان ذکر است که "ماده 219 از سوی احزاب سلفی مصر برای گنجاندن در قانون اساسی این کشور وضع شده است و افزودن این ماده به قانون اساسی مدتی است که در مصر بحث و جنجال به پا کرده است، دراین ماده قوانین شریعت اسلامی به جای اصولش به عنوان منبع اصلی قانونگذاری در نظر گرفته شده است".

چندی پیش بهاء الدین شعبان دبیر کل حزب سوسیالیست مصر در اعتراض به همین ماده 219 در اظهاراتی خواستار یک قانون اساسی مناسب برای تشکیل دولتی مدنی- دموکراتیک جدید شد، قانونی که به آزادی فکر و اعتقاد احترام بگذارد، قانونی که بر علیه احزاب و ادیان دیگر تحریک نکند و آشوب به راه نیندازد؛ وی سپس در خطاب به کمیته 50 نفری مسئول تدوین قانون اساسی گفت: متون وهابیت نباید وارد قانون شود.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
7 + 0 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .