مقابلۀ شدید وهابیت با گسترش تشیّع :

مقابلۀ شدید وهابیت با گسترش تشیّع
مقابلۀ شدید وهابیت با گسترش تشیّع:هم اكنون در حدود چهل هزار سایت اینترنتیِ وهابیت علیه تشیع در حال فعاليت بوده و به شبهه فكني و اهانت مشغولند. از 1800 شبکۀ ماهواره ای که در منطقه فعال هستند، 300 شبکه تنها علیه تشیّع برنامه سازی می کنند*. وهابیون در سراسر جهان و کشورهای اسلامی شعبه و نمایندگی دارند (وهابیون امروز به لباس علمای اهل تسنّن درآمده و از جایگاه آنان در نشر افکار خویش کوشش می کنند و متأسفانه بین 70 تا 80 درصد از مساجد مسلمانان در جهان در دست مبلّغین وهابی است). وزیر اعلان و ارشاد عربستان سعودی اخیراً در مصاحبه ای اعلام کرد: « ما در طول ایام حج ده میلیون و ششصد و هشتاد و پنج هزار جزوه و سی دی و كاست به بیست زبان زندۀ دنیا، در اختیار حجاج بیت الله الحرام قرار دادیم».

*کانالهای ماهواره ایِ فارسی زبانِ لس انجلس اکثراً توسط وهابیت خریداری شده و یک فعالیت هماهنگ را علیه تشیّع آغاز نموده اند. مدیران و مجریان این شبکه ها اکثراً از اعضای افشا شدۀ تشکیلات ماسونی هستند.

نود درصد اين جزوات و كاست ها و سي دي ها غالباً مطالبی عليه شيعیان بوده است كه ایشان را مشرك و كافر و بدعتگذار معرفی می نماید*. وهابیون در موسم حج که هنگام گردهمایی مسلمانان جهان است، نهایت تلاش را در هجمه علیه تشیّع صورت داده و سخنرانانی می گمارند که بر مذهب الهی بتازند. وهابیون امسال در تلاش برای سست نمودن اعتقادات حجاج ایرانی، یک تلویزیون فارسی زبان نیز تأسیس کرده اند. اخیراً در همايش وهابیت در رياض، مفتياني چون شيخ عبداله بن جبرين، شيخ عبدالرحمان براج و شيخ صالح فوزان كه از شخصيتهاي طراز اول فقهي و سياسي عربستان سعودي هستند رسماً از دولت این کشور درخواست كردند كه نهايت فشار و خشونت را بر شيعيان اعمال نموده و از ورود ایشان به مساجد و مراكز دانشگاهي ممانعت به عمل آورد.

*در کشور پاکستان نیز شیعیان تحت فشار شدیدی به سر می برند که از ناحیۀ شبه نظامیان سلفی بر ایشان تحمیل می شود به طوری که شهر پاراچنار که مرکز ثقل شیعیان پاکستان می باشد حدود سه سال است که تحت محاصرۀ نظامی سلفیون قرار دارد. بيش از پانصد و پنجاه هزار نفر در اين منطقه از امکانات اوليۀ زندگي محرومند و تا کنون زنان و کودکان بسیاري به علت نرسيدن غذا و دارو جان خود را از دست داده اند. انفجار بمب در مساجد شیعیان و ربودن ایشان و بریدن دست و پا و سر آنان از جنایات معمول شبه نظامیان سلفی در این کشور است. در پاكستان تنها در عرض يك‌سال، شصت عنوان كتاب با سی ميليون تيراژ علیه شيعه چاپ و منتشر گشت(مجلۀ تراثنا؛ شمارۀ6،ص32). وهابیون اخیراً هشت میلیارد دلار برای تبلیغ وهابیت در کشور مصر که در آن گرایش شدیدی به مذهب تشیّع پیدا شده است اختصاص داده اند. لازم به ذکر است که برخی از افراد سرشناس و حتی برخی از فرزندان شخصیتهای علمی- مذهبی این کشور به تشیع گرویده اند و مفتیان اهل سنّت این کشور در این زمینه اعلام خطر کرده اند. به گزارش خبرگزاري فارس، خبرگزاري عراقي براثا به نقل از كارشناسان مصري در رشتۀ تاريخ دانشگاه الازهر اين كشور فاش كرد که عربستان سعودي طي سی سال اخير بيش از 86 ميليارد دلار برای ترويج وهابيت در اين دانشگاه هزينه كرده است. در مراکش نیز از مدتها پیش موج گرایش به تشیّع برخاسته است و به سبب نفوذ جريان سلفي‏گري وهابي در این کشور دهها هزار تن از مستبصران مراکشی به دليل گرايش به مذهب تشیع در شرایط بسیار بدی قرار گرفته اند. تشیع در کشورهای غرب آفریقا در حال گسترش است و هم اکنون تعداد شیعیان در این منطقه به هفت میلیون نفر رسیده است. وهابیون با نگرانی بسیار از این امر در صدد اجرای برنامه هایی برای مقابله با نفوذ تشیع در این منطقۀ غنی هستند. وهابیون در راستای «طرح ایجاد یک کمربند سلفی در جنوب ایران» با سوء استفاده از فقر موجود در استانهای جنوبی کشور، با سرمایه گذاری فراوان، تبلیغات گسترده و مهاجرتهای هدفمند سعی در تغییر بافت جمعیتی این منطقه دارند. وهابیون برنامه ریزی گسترده ای برای تبلیغ وهابیت در ایران انجام داده و در حال حاضر دانشجویان سراسر کشور را هدف گرفته اند.

عبدالمالك ريگي رهبر نظامي وهابيت ايران که معدوم گردید نیز در سخنرانيها و اطلاعيه هایش جنگ با شيعيان را از اصول مسلّم اسلامي شمرده و به پيروانش دستور قتل شیعیان را مي داد.چنان که اشاره شد وهابیت نیز همانند متحد خود صهیونیزم، از گسترش تشیّع شدیداً احساس خطر نموده و آن را بزرگترین تهدید برای موجودیت خویش می داند. این نگرانی به حدی است که در جنگ 33 روزۀ اسرائيل عليه لبنان، مفتيان عربستان؛ شيخ عبدا... بن جبرين (شخصيت شمارۀ دوی وهابیت عربستان)، شيخ عبدالرحمان البراج و... فتوا دادند که هر گونه کمک به سازمان حزب ا... و حتی دعا براي پيروزي آن حرام است (دولت سعودی در همکاریِ تنگاتنگ با غرب، در حال مبارزه با شیعیان در لبنان، عراق و یمن است).

وهابیون آمار دادند که تنها در کشور ايتاليا در طی يک دهه، پانصد هزار مسيحي و يهودي و بودایي و... را به مسلک وهابیت در آوردند. آنها مدعي اند که در يک دهه در آمريکاي لاتين، چهار ميليون و پانصدهزار مسيحي و يهودي و... را وهابي کرده‌اند. ما چه کرديم؟ در خوزستان چه تعداد از جوانان وهابي شدند؟ در فلان دانشگاه چقدر تبليغ وهابيت شد؟... تنها فرقه‌اي که در ميان مذاهب اسلامي چيزي براي گفتن ندارد وهابيت است، ولي با زر و زور و تزوير فرهنگشان را در جامعه غالب مي‌کنند...

*وهابیون از هنگام فروپاشی اتحاد شوروی، بر تبلیغ وهابیت در آسیای میانه و قفقاز و نفوذ بر این منطقه تمرکز نموده اند که این فعالیت به جنگ در جمهوری چچن انجامید. وهابیون اخیراً سه رهبر مذهبیِ مخالف وهابیت را در جمهوری اینگوش و دو مقام مذهبیِ متنفّذ را در جمهوری چچن و ایالت داغستان روسیه ترور کرده اند. رومن سيلانتيف، اسلام‏شناس مشهور در برنامۀ «دين و جهانِ» راديو روسيه اظهار داشت: «تا به حال پنجاه رهبر روحاني اسلامي در شمال قفقاز به دليل مبارزه با وهابيت کشته شده اند». لازم به ذکر است که وهابیون و صهیونیستها با نفوذ در برخی از مراکز قدرت در جمهوری آذربایجان که 95 درصد مردم آن شیعه هستند، شروع به تخریب مساجد شیعیان به بهانه های مختلف کرده اند.

در پاكستان، سه ميليون طلبۀ وهابي براي نشر فرهنگ وهابيت دوره مي‌بينند. در افغانستان، یازده هزار مدرسه در سال 1383 ساخته‌اند كه هفتاد هزار طلبۀ وهابي، فقط در افغانستان دوره مي‌بينند. قبلاً يك‌سري از طلبه‌هاي اهل سنّت يا معلمين را از استانهاي شرقي و جنوبي به مدينه منوّره مي‌بردند و در دانشگاه اسلامي مدينه آموزش مي‌دادند... اخيراً عربستان سعودي براي اينها در امارات، مدرسه علميه‌اي با گنجايش دوازده هزار طلبه ساخته است كه مرتباً جوانان را از ايران، پاكستان، افغانستان و تاجيكستان به امارات مي‌برند و دوره‌هايي به آنها آموزش مي‌دهند و يك ريش وهابي هم برايشان درست مي‌كنند و پول‌هاي كلاني در اختيارشان قرار مي‌دهند و اينها را براي تبليغ، به شهرها و روستاها مي‌فرستند(عربستان سعودی 400 مدرسۀ وهابی در کشور یمن تأسیس نموده است.).اگر مي‌بينيم که وهابيت در گوشه و کنار جهان فعاليت مي‌کند و برخي از جوانان‌ را فريب مي‌دهد نه از اين باب است که چيزي براي گفتن دارد بلکه به سبب خالي بودن عرصه‌هاي بين المللي از فرهنگ شیعه است.دکتر عصام العماد در «المنهج الجديد...في الحوار مع الوهابيين» مي نويسد: «اگر ما فرهنگ تشیّع را در عرصۀ بين المللی به صورت شفاف و بدون هيچ گونه تنشي معرفي کنيم، جوانان اهل سنّت و وهابي با آغوش باز به سوی آن سرازير مي‌شوند». وهابیون رسماً اعلام كرده اند: «شبكه‌هاي ماهواره‌اي شيعه، خطرناك‌تر از بمب هسته‌اي است».

*علیرغم فعالیت شدید و سرمایه گذاری عظیم وهابیت در امر تبلیغات و انفعال جامعۀ تشیّع در این زمینه، مذهب شیعه در حال گسترش است و این امر خود به تنهایی دلیلی بر اصالت آن است. جوانان اهل تسنن و وهابی دیگر حاضر نیستند اعتقادات پدران و علمای خود را چون مصادیق آیۀ شریفۀ «و اذا قیل لهم تعالوا الی ما انزل اللّه و الی الرسول قالوا حسبنا ما وجدنا علیه آبائنا»، بدون دلیل بپذیرند. هنگامی که آنان فرهنگ تشیّع و وهابیت را بررسی می کنند، بر اساس آیۀ شریفۀ «الذین یستمعون القول فیتّبعون احسنه...»، فرهنگ تشیّع را انتخاب می کنند. به عنوان نمونه، ادریس الحسینی که یک پژوهشگر توانمند مراکشی است می گوید: من تصمیم داشتم در دفاع از معاویه و یزید کتابی بر ضد تشیّع بنویسم. پس از بررسیِ منابع تاریخی و تفسیری و کلامی و... دریافتم که آنچه در منابع اهل سنت آمده بیشتر بیانگر حقانیت شیعه است. آقای الحسینی پس از پایان مطالعاتش کتابی نوشت با عنوان: «و لقد شيّعني الحسين(ع)» که تحت عنوان «حسین(ع) مرا شیعه کرد» به فارسی ترجمه شده است- از منبع.

آنچه که در روح فرهنگ تشیع است عبارتست از بازگو کردن معارف نورانی اهل بیت(س)و این همان تعبیر امام علی بن موسی الرّضا(ع) است که فرمود:«اگر مردم زیبایی‌های کلام ما را درک نمایند، از ما تبعیت خواهند نمود».لذا ما بارها گفته ایم که هرگونه اهانت به مقدسات اهل سنت علاوه بر گناه نابخشودنی، خیانتی به تشیع است.امام صادق(ع) فرمود: «...تعامل من با اهل سنّت اين‌گونه است كه اگر مريض شوند به عيادتشان مي‌روم و اگر از دنيا بروند به تشييع جنازه‌شان مي‌روم و...». فحش و توهين و ناسزا، کار كسي است كه حرفي براي زدن ندارد.

در هر جامعه‌ای که فرهنگ شیعه در آن نفوذ کرده، بلافاصله تفکّر وهابیت آغاز به فعالیت کرده است. یکی از دوستان ما که پانزده سال است در کانادا زندگی می‌کند چندی قبل به من گفت: یک روز یکی از مبلّغین وهابی آمده بود نزد ما و گفت: ما سه چهار سال فعالیت می‌کنیم تا یک یهودی و مسیحی را مسلمانِ وهابی کنیم. همین مسلمان وهابی دو جلسه در کانون شیعه می‌نشیند و شیعه می‌شود. شما چه می‌کنید که در دو جلسه زحمت سه سالۀ ما را بر باد می‌دهید؟...

*در خود عربستان سعودي که مهد وهابيت است اينها موفقيت نداشته‌اند. امروز کلمۀ وهابي واژه ای تنفّر زا شده است و خود وهابی ها مي‌گويند به ما سَلَفي بگوييد. منظور از سلف نزد وهابيت، صحابه اند یعنی افرادي چون معاويه، مروان، عمرو عاص و... . (بر اساس آمار، جمعیت سلفی‌ها در عربستان حداکثر 20 درصد است در حالی که آمار شیعیان 22 درصد می باشد.اخیراً شیعیان عربستان تحت فشار شدیدی قرار گرفته اند. در پی اهانت نیروهای وهابی مستقر در مسجدالنّبی به شیعیان در سال گذشته و جرح و قتل شماری از ایشان، ناآرامی هایی در مناطق شیعه نشین بروز کرد که منجر به بستن پنج مسجد شیعیان در شهر الخبر شد).

در هر هفته، ده بیست نفر يا در بعضي از هفته‌ها بيش از سی نفر به بنده مراجعه مي‌كنند و رسماً به مذهب اهل بيت(س) مشرّف مي‌شوند. در حدود چهل روز پیش يك آقايي از لندن آمده بود که 25 سال مبلّغ بهائي بود و تحت تأثير صحبت‌هاي ما در ماهواره به مذهب شيعه گروید.

دکتر ناصر قِفاری در رسالۀ دکترای سه جلدی خود به نام «اصول مذهب الشیعه الاثنی عشری» که کتاب درسی دانشگاه بین المللی مدینه است می نویسد: اخیراً عدۀ زیادى از اهل سنّت به مذهب شیعه گرویده‏اند و اگر كسى كتاب «عنوان المجد فى تاریخ البصره و نجد» را مطالعه كند به وحشت مى‏افتد كه چگونه برخى قبایل عربى به صورت كامل مذهب شیعه را پذیرفته‏اند.اینها این چنین اعلام خطر می‌کنند ولی متأسفانه ما نتوانستیم آن گونه که زیبندۀ فرهنگ و مکتب ماست از فرهنگ شیعه دفاع کنیم. ..

* بیش از پنج هزار تن از علما و اساتید دانشگاهها و شخصیتهای علمی اهل سنت و وهابی تا کنون به آئین تشیّع گرویده اند (و برخی از ایشان کتابهای ارزشمندی در حقانیت تشیع نوشته اند) که شرح حال ایشان در کتاب «موسوعه من حیاه المستبصرین»(در 14 جلد- تا کنون) گرد آمده است(اما هرگز یک عالِم شیعه از تشیّع خارج نشده است). دلیل عمدۀ گرایش اهل تسنن به مذهب تشیّع، بی اعتمادی نسبت به احادیث صحاح ستۀ اهل سنّت(که عصمت پیامبر اسلام را زیر سؤال برده و مخالف با کتاب و سنت است)می باشد. عقیدۀ تجسیم(جسمانیت حق) نیز که در احادیث کتابهای صحیح بخاری و صحیح مسلم و دیگر منابع اهل سنت وجود داشته و عمدتاً از کانال یهود وارد فرهنگ اهل سنت شده است(اسرائیلیات) موجب وهن شدید اسلام و سوء استفادۀ یهودیان و مسیحیان در هجمه علیه اسلام گردیده است. در این صحاح مقدس، مطالبی بسیار موهن(شبیه مطالبی که در تورات محرّف در مورد انبیای الهی وجود دارد) دربارۀ پیامبر اسلام(ص) وجود دارد(البته اقدامات تروریستهای سلفی نیز در گرایش جوانان اهل سنّت به تشیّع بی تأثیر نیست).لازم به ذکر است که افسانۀ جعلی «غرانیق» که مبنای کتاب «آیات شیطانی» قرار گرفته است از برخی از همین منابع اخذ شده است. راوی این داستان بی اساس که شواهد متقنی بر بطلان آن دلالت می کند محمدبن کعب قرظی(متولد سال چهلم هجری) از نسل یهودیان مسلمان شدۀ بنی قریظه بوده که به فرمان خداوند توسط مسلمانان قلع و قمع شدند.احمد ماهر کارشناس علوم قرآني مجمع پژوهش‌‌هاي اسلامي مصر اعلام نمود که کتاب صحيح بخاري مشتمل بر احاديث نادرست زيادي است که مغایر با قرآن کريم می باشد. برخی از مفتیان وهابیت چون عبدالمحسن عبیکان نیز اخیراً به این امر اذعان نموده اند.

در موسسۀ مرکز الأبحاث العقائدیه در قم کتابهایی را که به زبانهای فارسی، عربی، اردو، انگلیسی و آلمانی علیه تشیع نوشته شده بود را شمردند و مجموعاً پنج هزار عنوان کتاب شد. در حدود 70 ٪ از این تعداد کتاب توسط وهابیون و ایادی ایشان نوشته شده است. در 26 سال اخیر، حدود سه برابر این چهارده قرن، علیه شیعه کتاب نوشته شده است و این نشانگر هجمۀ سنگین و وسیع مخالفان فرهنگ تشیع است که از گسترش آن به وحشت افتاده‌اند. یکی از اساتید دانشگاه مدینۀ منوره به نام دکتر غُنِیْمان صراحت دارد: «نحن الوهابیین علی یقین بأن المذهب الإثنی عشری هو الذی سوف یجذب إلیه كل أهل السّنه و كل الوهابیین فی المستقبل القریب... ما وهابیان یقین داریم تنها مذهبی که در آیندۀ نزدیك تمامیِ اهل سنت و وهابیت را به سوی خود جذب می‌کند، مذهب شیعۀ اثنی عشری است».[

* شیخ یوسف القرضاوی، رئیس اتحادیۀ جهانی علمای مسلمین در یک سخنرانی پس از هجمه علیه مذهب تشیع، به جامعۀ اهل سنت هشدار داد و گفت: من دریافته ام که کل کشورهای عربی از مصر و سودان و الجزایر و مغرب و... گرفته تا کشورهایی چون مالزی و اندونزی و... در برابر فرهنگ تشیّع شکست خورده و تسلیم آن شده اند.شايان ذكر است كه فرزند شيخ القرضاوي به نام عبدالرحمن به مذهب تشيّع گرويده است.

از این رو، اینها با تمام توان به میدان آمده‌اند و از همه ظرفیتهای اینترنتی و ماهواره‌ای و انتشاراتی بهره می‌گیرند تا بتوانند فرهنگ تشیّع را در عرصۀ بین المللی مخدوش نمایند (راز پیشرفت دین بی اساس وهابیت تا به امروز، تنها سرمایه گذاری و برنامه ریزی بوده است). کلیۀ شبهات موجود در این پنج هزار عنوان کتاب، از مرز هشت هزار مورد تجاوز کرده است...تخریب و القاء شبهه، ساده است. چه بسا فردی بتواند در پنج دقیقه، دهها شبهه مطرح کند و چه بسا پاسخ‌گویی به یک شبهه، دهها ساعت وقت نیاز داشته باشد.من هشدار می دهم که اگر ما در این عصر یک واجب فوری و عینی داشته باشیم، آن عبارت است از پاسخگویی به تهاجم وهابیت بر ضد شیعه و متأسفانه ما در این زمینه قدم های مثبتی برنداشته ایم.

يكي از روش‌هاي جديد تبليغ وهابيت، انتشار مطالب ضد شيعي از علمای شيعي است و در اين دو سه دهۀ اخير، خيلي روي اين مسئله سرمايه‌گذاري كرده‌اند. شما اگر برنامه‌هاي شبكه‌هاي وهابيِ صفا و وصال و نور را به مدت يك هفته دنبال كنيد مي‌بينيد كه يكي از حسّاس‌ترين مطالب‌شان اين است كه بعضي از علمای شيعه، عليه شيعه حرف زده‌اند. مثلاً روي دكتر موسي موسوي، نوۀ مرحوم سيد ابوالحسن اصفهاني(ره) سرمايه‌گذاري‌ زيادي در سايت‌ها و ماهواره‌ها و كتابها‌یشان كرده‌اند. وی كتابي نوشت به نام «الشيعه و التصحيح». وهابیون این کتاب که سراسر اهانت، افتراء و تهمت علیه شيعه است را در ده ميليون نسخه چاپ كرده و در کشورهای اسلامی به رایگان توزیع کردند. وهابيت از اين دكتر موسي موسوي یک بت ساخته ‌است. يكي از مراجع عظام به من ‌گفت: «موسي موسوي در زمان شاه، شراب‌خواري و زناكاري اش و رفتن به كاباره‌ها و نزديكي‌اش با ستاره‌هاي سينمايي نقل مطالب روزنامه‌ها بود». حتي ايشان به بعضي از رقّاصه‌هاي مشهور كه با هم بودند چك داده بود و از ايران فرار كرد و چكش هم برگشت خورد و در روزنامه‌ها هم منتشر شد. يكي از آقايان هم گفته بود: «حتما ايشان مي‌دانست پولي كه به اينها مي‌دهد حرام است، لذا چك بِلا محل صادر كرده بود!».(*همکاری وی با وهابیون و نوشتن کتاب برای آنها نیز انگیزۀ مادّی داشت. وی از این راه مبالغ هنگفتی به جیب زد).این شخص هفت هشت سال پیش در اثر افراط در شرب خمر در عربستان به درک واصل گردید. حالا ببينيد كه وهابي‌ها، امروز هاله‌اي از قداست در اطراف این شخص كشيده‌اند و وی را به عنوان يك روشنفكر شيعه معرفي مي‌كنند!... الان اينها از سيد ابوالفضل برقعي، يك بت ساخته‌ و او را آيت ا... العظمي معرفي مي‌كنند و هر روز نوارهاي وی را در شبكۀ نور پخش مي‌كنند و شبكه‌هاي عربي هم با زيرنويس عربي پخش مي‌كنند، با اين ‌كه سوابق ايشان كاملاً واضح و روشن است*...يكي از دوستان نزديك ايشان، جناب آقاي حسيني ورجاني به خود من می گفت که: «در همان بيماري كه از دنيا رفت، ما به عيادت او رفته بوديم و ايشان وصيت‌نامه‌اش را براي ما خواند و گفت من شيعي هستم و معتقد به امامت و عصمت دوازده امام هستم و اشتباه كرده بودم».

*وی به سبب اهانت به آیت ا... بروجردی(ره) مجبور به ترک قم شده و از آن پس آغاز به تبلیغ علیه تشیّع نمود.

خدا را شاهد می گیرم که اینها در میدان گفتگو اظهار عجز می کنند؛ روزی در کنار بیت الله الحرام، مفتی اعظم عربستان، شیخ عبدالعزیز آل شیخ که فرزند بنیان‌گذار وهابیت و از نوادگان محمدبن عبدالوهاب است را دیدم و درخواست پاسخ به چند سؤال کردم. ایشان آدرس و تلفن دفترش در طائف را به ما داد. ما به دفتر ایشان رفتیم. یکی از اساسی‌ترین سؤالاتی که من پرسیدم و ایشان نتوانست پاسخ دهد، بحث توسّل بود. از وی پرسیدم: چرا شما توسّل را شرک می دانید؟ پاسخ داد: زیرا نوعی بت‌پرستی است. گفتم: خداوند توسّل به پیامبر اکرم(ص)را امری مشروع دانسته است:«وَ لَوْ أَنَّهُمْ إِذْ ظَلَمُوا أَنْفُسَهُمْ جَاءُوكَ فَاسْتَغْفَرُوا اللَّهَ وَ اسْتَغْفَرَ لَهُمُ الرَّسُولُ لَوَجَدُوا اللَّهَ تَوَّابًاً رَحِیمًاً...و اگر هنگامی که بر خویشتن ظلم کردند، نزد تو می آمدند و از خداوند طلب آمرزش می کردند و رسول برایشان طلب آمرزش می نمود، خداوند را توبه پذیر و مهربان می یافتند».[ برادران حضرت یوسف (ع) از پدر درخواست می کنند:«قَالُوا یَا أَبَانَا اسْتَغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا...گفتند ای پدر برای گناهان ما طلب آمرزش نمای». حضرت یعقوب(ع) به آنان نگفت که شما مشرک شده‌اید و بروید خدا را بخوانید. بلکه فرمود:«سَوْفَ أَسْتَغْفِرُ لَكُمْ رَبِّی».ایشان گفت: این مربوط به زمان حیات پیامبر است و هنگامی که پیامبر از دنیا رفت، توسّل هم تمام شد. اگر توسّل به پیامبر کار درستی است، چرا بعد از دفن پیامبر یک نفر از صحابه نیامد کنار قبر پیامبر متوسّل شود؟ گفتم: شیخنا، از شما عجیب است. صدها روایت در کتابهای شما هست که صحابه کنار قبر پیامبر اکرم(ص) می‌آمدند و متوسّل می‌شدند. گفت: یک مورد را بگویید. گفتم: بلال بن حارث، صحابۀ پیامبر اکرم(ص) در زمان قحطی در دورۀ عمر بن خطاب کنار قبر پیامبر اکرم(ص) می‌آید و می‌گوید: «مردم از قحطی از بین رفتند. از خداوند طلب رحمت فرمای». ایشان گفت: این روایت ضعیف است. گفتم: دو نفر از استوانه‌های علمی و رجالی شما بر صحیح بودن این روایت شهادت داده‌اند؛ ابن حجر عسقلانی در کتاب فتح الباری فی شرح صحیح البخاری؛ جلد2، صفحۀ412 و ابن کثیر دمشقی در کتاب البدایه و النهایه؛ جلد7، صفحۀ105 می‌گویند: روایت صحیح است. ایشان گفت: آن کتابها را برای من بیاورید. ایشان هم مانند بن‌باز نابینا بود. کتاب را آوردند و برای ایشان خواندند. ایشان شروع کرد به شرح مبانی شرک و توحید و... . در این حال یکی از همراهان وی گفت: ای شیخ، ایشان می‌گوید که ابن حجر و ابن کثیر روایت را صحیح می‌دانند، شما اگر می توانید در صحّت روایت مناقشه کنید، نه این که بحث را منحرف کنید. ما این مناظره را ضبط کرده و در سایت خود قرار داده‌ایم. در تاریخ هر چه جلوتر می‌رویم بر رسوایی وهابیت افزوده می‌شود. چند روز قبل یکی از عزیزان از کویت با من تماس گرفت و گفت: بسیاری از اساتید و مبلّغان وهابی در اینجا علیه وهابیت موضع گرفته‌اند. یکی از اساتید دانشگاه که قبلاً مروّج سخت‌کوش وهابیت بود در جلسۀ درس گفت: ما شرم می‌کنیم که بگوییم پیش از این مروّج وهابیت و تابع امثال بن‌باز و دیگران بوده ایم...».

*وهابیت امروز در حال انشعاب به دو جریان تجدیدنظر طلب و سلفی است. امروز تجدیدنظر طلبان وهابی چون شیخ حسن بن فرحان مالکی در کتابهایی چون «داعيه و ليس نبياً» عقاید وهابیت را شجاعانه به نقد می کشند.

دیدگاه ها

این روایات رو من هم قبول ندارم
توسل به پیامبر!!!
یعنی شیعه از نظر توحید اینقدر فقیر هست که فقط دنبال وسیله هست
حضرت آدم به کی توسل میکرد؟؟؟
پیامبر به کی توسل میکرد؟؟؟
این احادیث هم قبول نداریم
شما مشرک هستین
من از کتب شیعه میتونم بالای 100 بار عقیده کثیف شما را رد کنم

Member since:
1 مهر 1389
Last activity:
47 هفته 5 روز

از یک وهابی بهتر از این انتظار نمی رود ، باید به امثال تو که لحن وگفتارت اینقدر زشت و بی ادبانه است بگوییم: ادب از که آموختی از بی ادبان

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
4 + 11 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .