ماموستا خليفه‌زاده: نبش قبر "حجر بن عدی" با هدف ضربه زدن به وحدت شیعه و سنی است

امام جمعه بوكان هدف صهيونيسم جهانی و وهابيت از توهين به مقدسات دين مبين اسلام را ايجاد تفرقه بين شيعه و سنی اعلام كرد و گفت: آ‌ن‌ها به‌دنبال جنگ بين مسلمانان شيعه و سنی هستند.

به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ ماموستا «عبدالرحمن خليفه‌زاده» امام جمعه بوكان در گفت‌وگو با خبرنگار ابنا در اروميه اظهار داشت: هدف وهابيون از نبش قبر حجر بن عدی توهين و ضربه‌زدن به مقدسات دين مبين اسلام است.

وی ابراز كرد: وهابيون با اقدام اخير خود و توهين به بزرگان دين خدا، ياران پيامبر(ص) و حضرت اميرالمؤمنين(ع) به‌دنبال مقابله با مسلمانان و ايجاد جنگی مذهبی بين شيعه و سنی هستند.

امام جمعه بوكان با اشاره به اينكه نبش قبر كردن و برداشتن جسد مرده مسلمان اهانت بوده و مورد تأييد هيچ مذهبی نيست، افزود: حجر بن عدی يكی از صحابه پيامبر(ص) بوده كه احترام او بر هر مسلمانی واجب و كسانی‌ كه قبر اين صحابه ‌را تخريب كرده‌اند، مسلمان نيستند.

خليفه‌زاده با تأكيد به اينكه وهابيت درصدد اختلاف و تفرقه‌افكنی ميان شيعه و سنی هستند و می‌خواهند با اين اعمال وحدت مسلمانان را بر هم ‌زنند، تصريح كرد: مسلمانان بايد در برابر اين استكبار جهانی ايستادگی كنند.

امام جمعه بوكان خاطرنشان كرد: علمای شيعه و علمای اهل تسنن اين اقدام را غيرقابل قبول دانسته و نيز هيچ‌ سازگاری با دين مبين اسلام ندارد و ايستادگی در مقابل هتک حرمت صحابی پيامبر(ص) پاسخی محکم و قوی در برابر آن است.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
1 + 17 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .