فرق عملیات استشهادی با انتحاری

فرق عملیاتهای استشهادی شیعیان با عملیاتهای انتحاری وهابیون چیست؟

فرق عملیاتهای استشهادی شیعیان با عملیاتهای انتحاری وهابیون بسیار واضح و روشن است. اگر کمی طرز عقائد و تفکر افرادی که دست به این گونه عملیاتها می زنند و نیز ثمره آن را ملاحظه کنید به خوبی فرق آن برایتان روشن می شود.
وهابیون در عملیاتهای انتحاری، خون مخالفان خود را مباح و زن و ناموس آنان را بر خود حلال مي دانند و آيات مرتبط با كفر و شرك را به نحوي تفسير و تعبير مي كنند كه براي جانيان و مرتكب شوندگان چنين جناياتي، بهشت نيز واجب مي گردد! آنان برای کشتن مخالفان خود هیچ حد و مرزی ندارند و از هیچ جنایتی بر علیه آنان کوتاهی نمی کنند. فقط می خواهند بکشند حال این کشته شونده مسلمان باشد یا کافر، مرد باشد یا زن، کودک باشد یا بالغ، پیر باشد یا جوان، حتی اگر میان کشته شوندگان انسانهای بی گناه هم وجود داشته باشد.
اما در عملیاتهای استشهادی شیعیان، ملاک و معیار بسیار تفاوت می کند و کاملا برعکس تفکرات وهابیون است. در عملیاتهای استشهادی شیعیان، کشتن افراد به هر قیمتی جایز نیست. استشهادیون زمانی اقدام به این کار می کنند که یقین داشته باشند افراد بی گناه آسیبی نمی بینند. هدف استشهادیون از بین بردن کسانی است که علیه اسلام اقدامات عملی انجام می دهند.
به هر حال به طور خلاصه می توان گفت در عملیات استشهادی شیعیان:
اولا: قصد و انگیزه اقدام کننده اعلاء کلمة اللّه و دفاع از ایمان، اعتقاد، مقدسات، دین و سرزمین اسلامی است و به همین خاطر به شرف شهادت نایل می شود.
ثانیا: هدف مجاهد شیعه از جنبه شخصی نیل به فوز عظیم شهادت و سعادت ابدی، و از جنبه اجتماعی کشتن یا مجروح ساختن دشمن و ضربه زدن به او و ایجاد رعب و وحشت در دل او و روحیه بخشیدن به مسلمانان است.
ثالثاً: چنین شخصی از جنبه فردی دارای قدرت و قوت روحی، شجاعت، شهامت، ایمان و اعتقاد است، و با آگاهی کامل اقدام به چنین رفتاری می کند.
در حالی که شخص منتحر وهابی در هیچ یک از ابعاد سه گانه یاد شده کمترین شباهت را به مجاهد فی سبیل اللّه ندارد. فردی که دست به خودکشی می زند نه قصد و انگیزه اش الهی است و نه در مقام دفاع از ایمان و اعتقاد دینی است. بلکه عمل او نشانه بی ایمانی یا ضعف ایمان است. و با انجام این عمل گناه کبیره مرتکب شده و گرفتار عذاب الهی می شود. منتحر هدفی جز نفله کردن خود و راحت شدن از مشکلات و گرفتاریهای روحی خود ندارد. و از جنبه اجتماعی نیز کوچکترین تأثیر در رشد اجتماع یا مقابله با دشمن ندارد. اساساً چنین فردی با خود مشکل دارد و شخص ضعیف النفسی است که برای گریز از مشکلات و گرفتاریها و واقعیات زندگی به حیات خود خاتمه داده و جان چند انسان بی گناه دیگر را هم می گیرد.

گردآوری و پاسخ:
سید محمد مهدی حسین پور
مدیر گروه سایت وهابیت

دیدگاه ها

چرا شیعه سنیش میکنی سنی ها هم عملیات استشهادی انجام میدن

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
4 + 4 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .