عربستان جسدهای شهیدان انقلاب را مثله می کند

به گزارش ادیان نیوز به نقل از پایگاه المراه الجزیره، گروهی از فعالان حقوق بشر و انقلاب اقدام به انتشار تصاویری از جسد مثله شده رهبر همبستگی عدالت و آزادی « شهید مرسی علی الربح» کردند، تصاویر مذکور که هر بیننده ای را به وحشت می اندازد نشان می دهد که شهدای انقلاب در آخرین لحظات زندگی خود با وحشی گری و بی وجدانی تمام شکنجه می شدند.
شهدایی از قبیل « خالد عبدالکریم اللباد» و دو تن از خویشان وی که در نوامبر 2012 ترور شد، « عصام ابوعبدالله » و « عبدالله اللاجامی» در لحظات اخیر خود و حتی بعد از جان دادن مورد شکنجه های وحشتناکی از قبیل سوزاندن و ایجاد جراحت های عمیق بر روی چهره و سایر اعضای بدن و همچنین مثله کردن قرار گرفتند.
در بسیاری از موارد می توان آثار برش های عمیق بر روی پاها و دست های شهدا را مشاهده کرد ، همچنین جسدهای آنان بدون اجازه و اطلاع خانواده ها مورد تشریح قرارگرفته است، به طوری که شکم ها و سینه های آنان دوخته و جمجمه هایشان شکافته می شد، نمونه این نوع شکنجه را می توان بر روی جسد شهید مرسی 38 ساله مشاهده کرد که ابتدای هفته گذشته به شهادت رسید.
ناظران حقوق بشر بر این عقیده اند که این نوع رفتارها از جمله سیاست های ثابتی است که نظام آل سعود سال هاست آن را در پیش گرفته است و می توان نمونه های مشابه آن را در انقلاب الشرقیه در سال 1979 نیز مشاهده نمود.
لازم به ذکر است که از نوامبر سال 2011 تاکنون 17 نفر در عربستان شهید شدند که جسدهای آنان به شکل وحشتناکی مثله شده و مورد تشریح قرار گرفته است، در حالی که در مورد دلایل تشریح هیچ نوعی توضیحی به خانواده های آنان داده نمی شد./

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
1 + 3 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .