عایشه و رضاع کبیر؟چگونه ممکن است وی شیر دهد؟

در كتب اهل تسنن آمده كه عائشه به مردان غريبه شير ميداده چطور زني كه هيچوقت بچه دار نشده ميتواند شير داشته باشد و همه ما اين رو ميدانيم كه عائشه از پيامبر اكرم(ص) صاحب فرزندي نشده و اين چطور ممكن است لطفا بيان بفرماييد؟

در جواب از سوال شما باید بگوییم: حدیث رضاع کبیر که بدان اشاره کردید متاسفانه از احادیثی است که به وفور در کتب مهم اهل سنت نقل شده است. البته بسیاری از آنان اشاره می کنند که منظور از شیر دادن در این حدیث شیر دادن شخصی دیگر غیر از عایشه بوده است به طور مثال محمد ناصر الدين البانى در صحيح سنن أبى داود مى‌نويسد:فبذلك كانت عائشة رضي الله عنها تأمر بناتِ أخواتها وبناتِ إخوتها أن يرضعن مَنْ أحَبَتْ عائشة أن يراها ويدخل عليها- وإن كان كبيراً- خمس رضعات، ثم يدخل عليها. بر اساس اين روايت، عائشه به دختران خواهر و دختران برادرش دستور مى‌داد به مردانى كه عائشه دوست داشت، آن مردان وى را ببيند و بر او وارد شوند؛ پنج بار شير بدهند؛ اگر چه آن مردان بزرگسال بودند .(صحيح سنن أبي داود، ج6، ص302)
اما متاسفانه در میان علمای اهل سنت کسانی هم هستند که تصريح كرده‌اند كه عایشه خود به مردان غريبه شير داده‌، نه خواهران و يا دختران خواهر او!!!
از جمله شيخ موسى شاهين لاشين متوفاى 1430هـ استاد دانشكده اصول دين و دانشكده حديث دانشگاه الأزهر مصر در كتاب فتح المنعم، شرح صحيح مسلم آورده است كه خود عائشه نيز شير داشته و به پسرى شير داده است تا با آن پسر محرم شود!!!: وكانت عائشه ـ رضي الله عنها ـ ترى أن إرضاع الكبير يحرمه، وأرضعت غلاما فعلا، وكان يدخل عليها، وأنكر بقية أمهات المؤمنين ذلك.
عائشه ، اعتقاد داشت كه رضاع كبير سبب محرميت مى‌شود و قطعا خود او پسرى ( كه نزديك به سن بلوغ بوده) را شير دارد و آن پسر بر او وارد مى‌شد؛ اما ساير مادران مؤمنان، آن را قبول نداشتند .(فتح المنعم شرح صحيح مسلم، ج5 ، ص62