شیعیانی که سنی شده اند!!!

آیا در طول تاریخ شیعیان و علمایی از شیعه را داریم که سنی شده باشند؟ آیا این دلیل بر حقانیت اهل سنت است؟

موج رو به گسترش گرايش ساير اديان و همچنين اهل‌سنت به سمت و سوي تشيع، باعث شده برخي كشورهاي عربي و به خصوص عربستان سعودي دست به اقدامات ننگين و مضحكي بزنند. اخيرا اين شيخ نشين‌ها با پرداخت كليه‌ هزينه‌هاي زندگي به افرادي از مليت‌هاي گوناگون (از جمله برخي ايرانيان) كه از جنبه‌هاي گوناگون هوشي و علمي و ... مستعد شناخته مي‌شوند و همچنين شارژ فكري و روحي آنان مبني بر اين‌كه عمل شما همانند جهاد در راه خدا، بلكه بالاتر است، آنان را شيعه معرفي نموده و پس از گذشت چندين سال، زماني كه آنان كاملا در ميان مردم منطقه و جامعه علمي آنجا جا افتادند، به يكباره اعلام مي‌دارند كه متوجه خطاي خود شده‌اند و تسنن مذهب حق است، لذا از تشيع دست برداشته‌اند. که البته اینگونه اقدامات آنها برای همگان روشن و بیهودگی آن آشکار شده است.
به هر حال همواره آنچه در اینباره باید متذکر شویم این است که در طول تاریخ بوده اند شیعیانی که سنّی شده اند و سنّی های که شیعه گشته اند. کما اینکه کفّار یا اهل کتابی ، مسلمان و مسلمانانی کافر یا اهل کتاب شده اند. لذا آمد و رفت این گونه افراد ، دلیلی بر حقّانیّت یا بطلان یک دین یا مذهب نمی شود. به قول امیر المومنین (ع): « إِنَّ دِينَ اللَّهِ لَا يُعْرَفُ بِالرِّجَالِ بَلْ بِآيَةِ الْحَقِّ فَاعْرِفِ الْحَقَّ تَعْرِفْ أَهْلَه ـــــ همانا دین خدا با شخصیّتها شناخته نمی شود ، با بلکه نشانه های حقّ شناخته می شود. پس حقّ را بشناس ، آنگاه اهل حقّ را هم می شناسی» (وسائل‏الشيعة ، ج27 ، ص135)
عمده اختلاف شیعه و سنّی بر سر مساله ی خلافت رسول خداست ؛ که در این باب برای ادّعای حقّانیّت خود دلائلی دارد ، اهل سنّت نیز دلائلی اقامه می کند. حال باید دلیل هر دو را دید و عاقلانه و نه متعصّبانه قضاوت نمود. این که یک به اصطلاح شیعه ای سنّی شد یا تیجانی شیعه شد ، نه حقّانیّت اهل سنّت را ثابت می کند نه حقّانیّت شیعه را ؛ کما اینکه کافر شدن یک مسلمان ، اسلام را زیر سوال نمی برد.
پس باید حقانیت را با دلیل و مدرک ثابت کرد نه با ادعا.
بعد ذکر این توضیحات باید به عرض شما برسانیم که کسی از علمای شیعه را سراغ نداریم که از مذهب خود دست برداشته باشد و با دلایل منطقی به اهل سنت گرویده باشد. گرچه شاید اهل سنت مدعی باشند که کسانی از شیعه به مذهب اهل سنت گرویده اند در حقیقت این ادعا به چند دلیل قابل اثبات نیست:
1. اولاً آنچه که آنها مدعی آن هستند از علماء شیعه نیست.
2. هویت آنها معلوم نیست، با این توضیح که اول شیعه بوده باشد و بعد سنی شده باشد.
3. شاید از عوام شیعه در اثر تهدید، تطمیع و یا جاهل بودن به مذهب خود و یا در محیط اهل سنت بودن، سنی شده باشند و این گونه سنی شدن نه تنها حقانیت مذهب تسنن را ثابت نمی کند بلکه دلیلی بر ضعف علمی و منطقی آن خواهد بود.
یکی از علمای اهل سنت به نام ابوسلمان عبدالمنعم بلوچ به علامه سید مرتضی عسکری که با تالیفات گرانسنگ خود صدها نفر از اهل سنت را به مذهب تشیع راهنمایی کرده است نامه ای نوشت و در آن مدعی شده که ابوعمر محمد باقر مسعودی شیعه بوده است و اکنون سنی شده است.
علامه در جواب مرقوم فرموده اند که: جناب آقای ابوسلمان عبدالمنعم بلوچ! اینکه نوشته اید: جوان بی تجربه شیعه ای در ایران گفته است من شیعه بودم و سنی شده ام، در پاسخ به این گفتار شما می گوئیم:
اولاً: آیا این جوان به یک عالم شیعه مراجعه کرده و پاسخ کافی نشنیده است؟
ثانیاً: چنانچه شمابه کار و گفتار این جوان بی تجربه استناد می نمائید در مقابل باید بگوئیم: بسیاری از علما و استادان دانشگاه های مصر و سودان و مغرب و الجزایر و دیگر کشورها با خواندن کتابهای این بنده ضعیف خدا، شیعه شده اند و نامه ها به این جانب نوشته اند.
همین جریان سبب شد که ان شاء الله تعالی این نامه ها را به صورت مستقل، چاپ و نشر کنیم بعد نامه ها را یک، یک آورده اند.( عسکری، سید مرتضی، ولایت امام علی ـ علیه السلام ـ در کتاب و سنت، مجمع جهانی اهل بیت ـ علیهم السلام ـ ، چاپ اول، 1424 ق.)

دیدگاه ها

سنی ترین مسلمانان شیعیان هستند
اهل سنت ادعا می کنند به سنت پیامبر عمل می کنند
درحالی که ما شیعیان مثل پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله وضو می گیریم. مثل پیامبر به نماز می ایستیم مثل پیامبر نماز شکسته می خوانیم مثل پیامبر جهاد می کنیم وحج بجا می آوریم
پیامبر متعه را آزاد وحلال میدانست وهیچگاه تکتف نکرده.
اصحاب پیامبر برای محافظت پیشانی مهر می گذاشتند
طلاق ما به سنت پیامبر و سه طلاقه به نص قرآن در جهان شیعه اجرا می‌شود.
صبح شرعی ما مطابق قرآن است.
فقط نماز ها را در وقت مشترک می خوانیم که مصلحت حکومتی زمان موبایل متقین بوده
وعدم ای ما مبنایی صحیح را برای پنج اذان در روز در رساله قید کرده اند
نماز عید قربان و فطر را به سنت بجا می آوریم و مردگان را به سنت نبوی کفن وحنوط میکنیم

با تشکر از شما
خوب بود

سلام علیکم : چندین دلیل عقلی بر حقانیت شیعه به ذهن ناقصم رسیده که در وبلاگ مذکور آورده ام جهت ملاحظه شما تقدیم محضرتان کرده ام

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
10 + 8 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .