شیخ عادل الکلبانی امام جماعت مسجد الحرام

امام جماعت مسجد الحرام و یکی از مفتیان وهابیت که با دادن فتوای کفر شیعیان جنجالی در جهان به پا کرد و موجبات شهادت صدها شیعه بی گناه را فراهم آورد.

وی در اردیبهشت 1388 ، بحثی را در شبکه بی بی سی شروع و با آن شبکه مصاحبه‌ای کرد و از او سوالاتی را پرسیدند و در ضمن سوالات، چند مسله را مطرح کرد و گفت:
شیعیان، حق ورود در هییت کبار علماء ـ هییت سیاست‌گذاری امور فرهنگی و دینی ـ عربستان سعودی را ندارند. با این که شیعیان در عربستان سعودی، جزء هموطنان ما هستند، ولی منهج و سیاست عربستان سعودی، همان سیاست دوران گذشته و بر اساس عدم مشروعیت آزادی دینی است و به شیعیان اجازه نمی‌دهیم که در عربستان سعودی فعالیت کنند یا در مراکز تصمیم‌گیری فرهنگی و دینی داخل شوند.
خبرنگار از او پرسید:
آیا برنامه‌ای که شما در عربستان سعودی دارید و شیعیان را محدود می‌کنید، مخالف سیاست‌های جهانی و اسلام نیست؟
جواب داد:
هل یسمح الفاتیکان ببناء مسجد على أرضه؟
آیا در واتیکان اجازه می‌دهند که مسلمانان در آنجا مسجد بسازند؟ همان‌طوری که در واتیکان، اجازه مسجد ساختن نمی‌دهند، ما هم در عربستان سعودی، شیعیان را در محذوریت قرار می‌دهیم.
خبرنگار از او پرسید:
برخورد واتیکان نسبت به مسلمانان، برخورد دو دین است، ولی برخورد شما با شیعیان، برخورد یک دین با دو مذهب است.
وی گفت:
مگر واتیکان به مسیحیت پروتستان اجازه می‌دهد که در آنجا کلیسا بسازد؟ نه، ما هم با این که شیعیان، خودشان را مسلمان می‌دانند، اجازه نمی‌دهیم هیچ فعالیتی در عربستان سعودی داشته باشند.
وی صراحتا گفت:
تکفیر عامة الشیعة یمکن أن یکون فیها نظر، أما بخصوص علمایهم فأرى أنهم کفار، بدون تمییز.
ما نسبت به تکفیر عوام‌شان، باید مقداری دقت و بررسی کنیم که ملاک کفر، در عوام شیعه هست یا نه. ولی در خصوص تکفیر علماء شیعه، نظر من این است که تمام علماء شیعه، بدون هیچ فرقی، کافر هستند.
اما صاحب چنین فتوایی کیست؟
از زبان خود او به معرفی اش می پردازیم :
من در دوران جوانی، یک آدم گمراهی بودم و نمی‌فهمیدم که دین و خدا و نماز یعنی چه؟ کارم، در کوچه و بازار گردیدن و سینما رفتن بود. حتی تا سن 27 سالگی برای یک‌ بارهم نماز نخوانده بودم.تا این که روزی در ماشین،رادیو را باز کردم و دیدم که کسی قرآن می‌خواند و بعد متوجه شدم که صدای آقای منشاوی است. آیه‌ای را خواند:
وجاءت سکرة الموت. مقداری تکان خوردم!
بعد ازاین به فکر افتادم که ببینم دین و خدا و نماز، یعنی چه؟ گاهی به مسجد می‌رفتم و یک ‌روز نماز می‌خواندم و یک‌ روز نمی‌خواندم. به مسایل عبادی، توجهی نداشتم:
و کنت متساهلا و کنت أهرب من الصلاة.
از نماز فرار می‌کردم.
تا این که مقداری نوارهای قرآن را گوش کردم و تعدادی از آیات را حفظ کردم و به خاطر این که صدای خوبی داشتم، مرا معین کردند به عنوان امام جماعت در مسجد جامع صلاح الدین در سلیمانیه عربستان سعودی.
در سال 1405 از روی قرآن، برای مردم نماز تراویح می‌خواندم و مردم هم پشت سر من نماز می‌خواندند. ولی با این حال، خیلی زیاد در فاز دین و مذهب نبودم.

این معرفی مجملی بود از زبان خود کلبانی ، شخصی که هم اکنون امام جماعت مسجد الحرام است !
اما چنین شخصی چرا و چگونه به منسب امام الحرمین نایل گردید؟
روزنامه الشرق الاوسط در شماره 11093 به تاریخ شنبه 16 ربیـع الثانـى 1430 هجری برابر با 12 آوریل 2009 طی ترجمه مقاله ای به نقل از روزنامه نیویورک تایمز تحت عنوان :
الشیخ عادل الکلبانی
به معرفی شیخ عادل الکلبانی پرداخته و ماجرای امام جماعت شدن وی را در مسجد الحرام اینگونه بیان میدارد :
شیخ عادل الکلبانی از دو سال پیش در آرزوی در دست گرفتن امامت مسجدالحرام یعنی مقدس‌ترین نقطه کره زمین در نزد مسلمانان به سر می‌برد.
شیخ در میان نمازگزاران به خاطر صدای بم خود هنگام تلاوت قرآن مجید شهرت دارد.
این مرد که فرزند مهاجر فقیری از منطقه خلیج می‌باشد خود را "اوبامای سعودی" می‌نامد.
«هنگامی که شیخ عادل الکلبانی در ماه سپتامبر گذشته به تلفن منزلش پاسخ داد، شخصی به وی گفت: خادم حرمین شریفین، ملک عبد الله بن عبدالعزیز، شما را به عنوان امام جماعت مکه مکرمه برگزیده است. شنیدن این خبر وی را کاملا غافلگیر کرد.
وپس از چند روز شیخ عادل با چهره کاملا آفریقایی و صدای بم خود مشغول تلاوت قرآن مجید از پشت بلندگوهای مسجدالحرام شد که از طریق ایستگاه‌های تلویزیونی در سراسر جهان پخش می‌شود.«
نیویورک تایمز در گزارش خود افزود :
شیخ عادل برای شوخی با اشاره به باراک اوباما رییس‌جمهور آمریکا خود را "اوبامای سعودی" می‌نامد.
این روزنامه در ادامه نوشت:
علی‌رغم وجود شخصیت‌های دینی و روحانیون بارز در کشور سعودی برای تعیین در منصب امام جماعت، اما همگی آنان این اقدام ملک عبدالله و تلاش‌های سعودی در راستای ایجاد فضای بازتر و تسامح هرچه بیشتر را مورد ستایش قرار دادند.
شیخ عادل در این باره می‌گوید:
«ملک عبدالله سعی دارد به ما بگوید که می‌خواهد پادشاه همه سعودی‌ها به عنوان یک امت یکپارچه باشد، و هیچ جایی برای نژادپرستی و تفرقه در این کشور وجود ندارد.» شیخ عادل (49 ساله) که به مدت 20 سال امامت جماعت یکی از مساجد ریاض را برعهده داشت، خاطر نشان کرد:
«فرصت برای همه، بدون در نظر گرفتن رنگ و نژاد، جهت رسیدن به مناصب برجسته فراهم است.«
شیخ عادل الکلبانی با صدای بم خود از مهارت ویژه‌ای در تلاوت قرآن مجید برخوردار است، و به همین دلیل به عنوان امام جماعت مسجدالحرام برگزیده شد، و در کنار وی هشت امام جماعت دیگر در ماه مبارک رمضان خدمت خواهند کرد.
شیخ عادل در حالی که به صندلی خود در اتاق‌نشیمن تکیه داده است به خبرنگار نیویورک تایمز می‌گوید:
«تاریخ اسلام آکنده از صفحات درخشانی است که نشان می‌دهد سیاه‌پوستان بسیاری با علم خود به این دین افزوده‌اند، ما مانند جهان غرب نیستیم.«
در بخش دیگری از گزارش نیویورک تایمز درباره امام جماعت جدید مسجدالحرام آمده است:
پوست سیاه شیخ عادل تنها مانع اجتماعی وی نبوده است، از سوی دیگر پدر وی که در دهه پنجاه از راس‌الخیمه که هم اکنون یکی از امارات متحده عربی است به کشور سعودی مهاجرت کرد و به عنوان یک کارمند ساده دولتی کم درآمد مشغول به کار شد، شیخ عادل نیز پس از گذراندن مرحله دبیرستان به استخدام هواپیمایی پادشاهی سعودی در آمد و همزمان با آن تحصیلات شبانه را در دانشگاه ملک سعود آغاز کرد، ولی سپس به تحصیل علوم شرعی، حفظ قرآن مجید و علوم فقه اسلامی روی آورد.

وی در سال 1984 امتحانات گزینش ایمه جماعت را با موفقیت پشت سر گذاشت و برای مدت کوتاهی امام جماعت مسجد فرودگاه ریاض شد و پس از چهار سال امامت جماعت در مسجد ملک خالد را برعهده گرفت.
شیخ عادل -همچون اغلب ایمه جماعت- روزانه پنج بار امامت نمازگزاران می‌ایستد، و پس از نماز با عبور از پارکینگ به منزل خود می‌رود تا در کنار دو همسر و 12 فرزند خود باشد و در نماز روز جمعه خطبه نماز را قرایت می‌کند.
وی پیش‌بینی می‌کند که زندگی‌اش تا آخر عمر بر این منوال ادامه یابد. او در آغاز ماه سپتامبر گذشته پس از جواب دادن به تلفن خانه خود، مطلع شد که بنا به فرمان ملک عبدالله، امام جماعت مسجدالحرام شده است.
به نوشته نیویورک تایمز: شیخ عادل الکلبانی پس از دو روز به ملاقات خادم حرمین شریفتن شتافت و شاهزاده خالد الفصیل به پیشواز وی آمد، هنگامی که می‌خواست خود را به او معرفی کند، شاهزاده با لبخند حرف او را قطع کرد و گفت: «شما مشهور هستید.«
پس از آن شیخ عادل به ملک عبدالله معرفی شد و در مکانی که پادشاه و جمعی از وزرا نشسته بودند جای گرفت. وی به منظور احترام و قدردانی به ملک عبدالله بر بینی وی بوسه زد.!!!
زندگانی عادل کلبانی در وب سایت رسمی او نیز موید گزارش نیویورک تامیز می باشد که وی ابتدا کارگر خطوط هوایی ریاض بوده و طی اتفاقی کار خویش را رها کرده و علاقمند به دین و قرآن شده و در طی یکسال قرآن را حفظ میکند یعنی در سال 1406 هجری .
وی در وبسایت خود از یادگیری قرایت های مختلف قرآن کریم نزد اساتید مختلف ، یادگیری تجوید نزد الشیخ أحمد المعصراوی و یادگیری فرایض نزد شیخ بیضاوی از مهمترین تخصص های خود یاد میکند .
البته اشاره ای نیز به خواندن صحاح سته و عقاید ابن تیمیه نزد بن جبرین و حسن غانم نیز دارد .
چنین فردی به دلیل صدای زیبا امام جماعت مسجد الحرام میشود.
و پس از چندی شروع به دادن فتوا میکند.
تمام علماء شیعه، بدون هیچ فرقی، کافر هستند.
علمایی از کبار آنان اند :
علامه مجلسی ، یعقوب کلینی ، شیخ مفید ، شیخ مرتضی انصاری ، سید رضی ، علامه حلی ، علامه بحر العلوم
حال قضاوت با خودتان....

ضمیمهاندازه
عادل الکبانی امام جماعت مسجد الحرام.jpg6.1 کیلو بایت

دیدگاه ها

او فتواي مك زدن سينه زنهايشانتوسط همكاران و مستخدمان را نيز داد(رضاع الكبير)
البته كه ماو علماي مذهبمان انشالله كافر به طاغوت هستيم (ومن يكفر بالطاغوت و يومن بالله ان شالله ما به طاغوت كافر هستيم

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
3 + 8 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .