شهادت شیعیان مصر اولین صحنه ی سریال تکفیر شیعیان به دست قرضاوی است

به گزارش "ادیان نیوز"، نویسنده ی معروف مصری "فاروق الجویدة" در یک مقاله در روزنامه مصری الاهرام نوشت: حادثه ی جیزه اولین صحنه ی سریال اعلام جهاد قرضاوی بر علیه شیعه است. جویده هم چنین نقش برخی از سخنرانی های فعالان دینی و محمد مرسی را در این حادثه بسیار مهم دانست.
وی افزود: نتیجه همه اینها این شد که عده ای در کشور تاریخی مصر به پا خاستند و به جنایتی وحشتناک دست زدند، حادثه ای که هیچ دین ، اخلاق و حتی عقب مانده ترین جوامع آن را نمی پذیرند.
الجویده سپس می پرسد: آیا این همان مملکت دینی ای است که شیوخ فتنه آن را می خواهند و آیا این همان اسلامی است که آنها آرزویش را دارند؟ کشتار هموطنان شیعه آن هم به طرزی وحشتناک، خود برای محکومیت دولتی که مثلا پرچم اسلام را بر افراشته و ادعای طهارت و پاکی می کند در حالیکه با تمام اصول و مبادی و حقوق انسانی و آزادی عقیده مغایر است، کافی خواهد بود.
نویسنده ی دیگر مصری به نام "لمیس اندونی" در روزنامه ی الاهرام می نویسد: کشتار شیعیان مصری آنهم در وسط روز و به این طرز فجیع فقط مرا به یاد عصرهای تاریک بشر می اندازد که بر بالای سر جنازه ها پایکوبی می کردند و شعر می خواندند. اینها همان پیروان قرضاوی هستند که شیعه را خطرناک تر از یهود و کافر خواند و به همین دلیل این کار خود را درست می دانند.
علاء عریبی دیگر روزنامه نگار مصری مینویسد: این جنایت جبران ناپذیر است، قاتلان در هنگام کشتار شیعیان، خدا و پیامبر(صلی الله علیه وآله و سلم) را صدا میزنند اما هیچ یک از ما این خدا و پیغمبری که آنها درهنگام انجام جنایت صدایش می زنند را نمی شناسیم، برخی از روی جهالت و برخی به دلیل سخنان مرسی و هم پیمانانش به این جنایت دست زدند./شیعه نیوز

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
8 + 1 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .