شهادت حضرت زهرا(س) برای دفاع از ولایت و اسلام راستین

حضرت زهرا(س) برای دفاع از چه موضوعی به شهادت رسید؟

حضرت صدیقه شهیده فاطمه زهرا سلام الله علیها برای دفاع از ولایت و امام زمان خویش یعنی امیرمومنان علی بن ابی طالب علیه السلام و گرفتن حق و حقوق خدادادی خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام و احیای دین مبین اسلام که میراث پدر بزرگوارش حضرت ختمی مرتبت (ص) بود به شهادت نایل آمد و به همگان نشان داد که برای دفاع از حریم ولایت تا پای جان می بایست مقاومت نمود.
پس حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا سلام الله علیها برای نجات اسلام راستین و حفظ دستاوردهای پدر بزرگوارش رسول خدا صلی الله علیه و آله و نجات دین مقدس اسلام از نابودی و نیز رسیدن خلافت به صاحبان اصلی آن یعنی امیرالمومنین علی علیه السلام و اولاد مطهر ایشان و در لبیک گفتن به ندای امام زمانش و کمک و یاری آنحضرت با تمام وجود و تحمل صدمات روحی و جسمی شدید و با فدا کردن فرزندش اوج ایثار و جان نثاری در راه حق و امامت را به نمایش گذاشت و به همگان نشان داد که حتی اگر در بالاترین درجات انسانی و ملکوتی هم اگر باشیم ولی به امام زمان و ولی امرمان و خلیفه الله حمایت و یاری نرسانیم این اعمال و کردار ما هیچ نفعی به حال ما نخواهد داشت.
آن حضرت با فدا کردن خود باعث شد که ثمره سالها تلاش و کوشش پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و امیرالمومنین علی علیه السلام در برپایی حکومت اسلام راستین برای مسلمانان واقعی حفظ شده و چهره واقعی مدعیان اسلام و غاصبان خلافت برای همگان روشن شود و مظلومیت اهل بیت عصمت و طهارت و روسیاهی آن برای غاصبان وهتک حرمت کنندگان تا ابد در تاریخ باقی بماند.
لذا همه ما باید با الگو گرفتن از حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها برای حفظ اسلام و امامت با تمام وجود خود را فدای این امر مقدس بنماییم.
همچنین شما می توانید با مطالعه خطبه فدکیه حضرت زهرا سلام الله علیها به دلایل این فداکاری از دیدگاه خود آن بزرگوار دست یابید، بخشی از این فرمایشان اینگونه است:
«...بدانيد ما در مقابل آزار و اذيتهاي شما صبر مي‏نمائيم، همانند صبر کسي که با شمشير بدن او را قطعه قطعه نموده و در بدنش نيزه فرو رفته باشد...
اي پدر بعد از رفتن تو وقايع بزرگ و قضاياي مشکلي براي من رخ داد، اگر تو مي‏بودي اين چنين بر ما سخت نمي‏گذشت.
ما همچون کويري که باران در آن قطع گرديده تو را از دست داده‏ايم، قوم تو فاسد گرديده‏اند، و تو شاهد آنان باش، براي هر اهلي مزيت و برتري بر ديگران مي‏باشد، و تو اي پدر آن هنگام که از ما جدا گشتي و خاک بين ما فاصله گرديد اين مردمان کينه‏هاي خود را نسبت به ما ظاهر نمودند.
اکنون که تو در بين ما نيستي و فدک غصب گرديده، مردم نيز از ما چهره برگرفته و از ما روي گردانند، ما را خوار نمودند، البته در روز قيامت خواهند فهميد که به کجا بازگردانده شده‏اند...
من با شما(انصار و مهاجرین) آنچه را که بود در ميان گذاشتم و مي‏دانم که شما مرا ياري نخواهيد نمود، و لباس بي‏وفائي بر قلبهاي شما پوشيده گشته است.
اين سخنان به خاطر بر لب رسيدن جانم بود، که عقده‏هاي دل خود را وا نمايم، اين اظهار غصه‏هاي سينه‏ام بود که نتوانستم در اتمام حجت خويش آن را کتمان نمايم.
پس شتر خلافت را در حالي که استخوانهايش در هم شکسته و بي‏رمق افتاده محکم بگيريد و غضب خداوند جبار و ننگ ابدي را براي خود قطعي بدانيد که به زودي آناني که ستم روا داشته‏اند خواهند فهميد که به کجا برگردانيده شده‏اند...»(برای مطالعه بیشتر رجوع کنید به: نگرشی مختصر بر زندگانی چهارده معصوم، ص 191 تا 227، سید محمد علوی، قم، انتشارات نغمات، چاپ دوم )

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
11 + 6 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .