سعودی ها هنوز در دوره جاهلیت بسر می برند ، سید عقیل سراج رییس سازمان نهضت العلماء یکی از بزرگترین سازمان های اسلامی اندونزی

به گزارش ادیان نیوز ، سید عقیل سراج رییس سازمان نهضت العلماء یکی از بزرگترین سازمان های اسلامی اندونزی اقدام حکام سعودی در گردن زدن یک زن خدمتکار تبعه اندونزی به وسیله را تقبیح کرد و گفت: چگونه می توان یک متهم را بدون دفاع را محکوم و اعدام کرد.وی در ادامه مردم عربستان سعودی را بی ادب و فاقد روحیات انسانی دانست و گفت: البته این موضوع به نوع فرهنگ مردم این کشور باز می گردد و اینکه آنها هنوز هم در دوره جاهلیت بسر می برند.
رییس نهضت العلماء اندونزی تاکید کرد: کارگران اندونزیایی در بسیاری از کشورها که حتی مسلمان هم نیستند مشکلاتی نظیر آنچه در عربستان با آن گرفتارند را ندارند و با آنان برخوردی انسانی می شود اما متاسفانه در عربستان چنین رفتاری دیده نمی شود.
عقیل سراج در ادامه با اشاره به اینکه با سعودی ها نمی توان روابط عاطفی و دوستانه برقرار کرد، گفت: چندین سال در عربستان به عنوان دانشجو تحصیل کرده ام اما در تمام این دوران این امکان فراهم نشد که با هیچ یک از آنها روابطی عادلانه و دوستانه برقرار کرد.

وی با اشاره به بدرفتاری و سوءاستفاده سعودی ها از کارگران زن اندونزیایی گفت: آنها در صحبت های خود از الفاظ نامناسب و رکیک به طور مرتب استفاده می کنند و توجهی به رعایت ادب ندارند.رییس سازمان نهضت العلماء اندونزی اعزام خدمتکاران زن اندونزیایی به عربستان را اشتباه دانست و گفت: بسیاری از مردم عربستان سعودی دارای افکار کهنه و جاهلی هستند و رفتارهای ناشایست آنها نیز به همین فرهنگ و تفکر آنها ارتباط دارد.

حکام سعودی هفته گذشته "رویاتی" یک خدمتکار زن اندونزیایی را به اتهام قتل همسر کارفرمای خود در شهر مکه با شمشیر گردن زدند که این موضوع موجی از خشم و نفرت نسبت به حاکم سعودی در اندونزی ایجاد کرد.مجمع علماء اندونزی نیز در چند روز گذشته اعلام کرد که قصد اعلام فتوای حرام بودن اعزام کارگر به کشور اندونزی را دارد.

مردم اندونزی نیز طی روزهای گذشته با تجمع در مقابل دفتر رییس جمهوری این کشور ضمن اعلام نفرت و انزجار خود از حکام سعودی، دولت اندونزی را در دفاع از کارگران اندونزیایی شکست خورده اعلام کردند.
بدرفتاری کارفرمایان عربستانی با کارگران اندونزی به ویژه کارگران زن مشکلات اساسی را در روابط دو کشور فراهم آورده است. رییس جمهوری، وزیر امور خارجه، رییس مجلس نمایندگان و دیگر مقامات اندونزی نیز مراتب اعتراض شدید خود را نسبت به رفتارهای غیرانسانی حکام سعودی اعلام کردند.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
1 + 3 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .