سربریدن یک کودک به دست وهابیون همپیمان آمریکا در سوریه+عکس

عناصر یکی از گروه‌های تروریستی که آمریکا آن را در فهرست گروه های میانه رو قرار داده است، ویدیویی را از سربریدن یک کودک در شمال سوریه منتشر کردند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، در این ویدیو تروریست‌ها در یکی از مناطق حلب در شمال سوریه، پس از متهم کردن یک کودک به جنگیدن در کنار نیروهای ارتش سوریه، او ا سربریدند.
فعالان، گروهک تروریستی "نور الدین الزنکی" را که در حلب و حومه شمالی آن مستقر است، به دست داشتن در این جنایت متهم کردند.

روزنامه الاخبار لبنان با اشاره به اینکه این کودک فلسطینی است، تأکید کرد، گروهک "نور الدین الزنکی" که دولت آمریکا آن را در فهرست گروه های "میانه رو" در سوریه قرار داده است، یک کودک فلسطینی به نام "عبدالله عیسی" را سربریدند.
در این ویدیو، یکی از عناصر مسلح با چاقویی کوچک یک کودک را پشت کامیون سر می‌برد، و یکی دیگر از عناصر مسلح که در کنار او ایستاده، فریاد می‌زند "هیچ کس را در حندرات رها نمی‌کنیم".
حندرات منطقه‌ای در شمال شهر حلب است که شاهد درگیری‌های شدید گروه‌های مسلح با نیروهای ارتش سوریه است.
پیش از این ویدیویی از آن کودک مجروح پشت یک کامیون منتشر شده بود، که عناصر مسلح در اطراف او جمع شده بودند و او را به عضویت در "تیپ قدس" (از گروه‌های فلسطینی حامی ارتش سوریه) متهم می‌کردند.
"رامی عبدالرحمن" مدیر مرکز دیده بان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان این کشور در لندن به خبرگزاری فرانسه گفت: این کودک که حدود 13 ساله بود، در منطقه حندرات بازداشت شد، ولی او را در منطقه "المشهد" در شرق محل بازداشتش سربریدند. این منطقه تحت کنترل مخالفان در شهر حلب است.
عبدالرحمن با بیان اینکه نمی‌توان اطمینان یافت که آیا آن کودک فلسطینی بود خاطرنشان کرد که تیپ قدس اعلام کرده که آن کودک از نیروهایش نبوده است.
عبدالرحمن اظهار داشت که این کودک بیمار تالاسمی بود، و این اقدام یکی از بدترین اعدام‌ها از آغاز بحران در سوریه به شمار می‌آید.
وی خاطرنشان کرد که این اعدام وحشیانه به دست عناصر گروه "نور الدین الزنکی" انجام شد.
این گروه تروریستی که در شمال حلب مستقر است، در بیانیه‌ای مدعی شد که این اعدام "یک اشتباه فردی است و جزء سیاستهای کلی این گروه نمی‌باشد" و همه عاملان آن بازداشت شده‌اند.
سازمان عفو بین الملل در ژوئیه گذشته گروه‌های مسلح در استانهای حلب و ادلب سوریه را به ارتکاب جنایات جنگی متهم کرد. عفو بین الملل در بیانیه خود 5 گروه مسلح ازجمله "نور الدین الزنکی" و "جبهه النصره" (شاخه القاعده در سوریه) را به نقض قوانین بین المللی و ارتکاب جنایت جنگی متهم کرد.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
2 + 6 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .