رفتن به حج،وقتی پولش به جیب وهابیت می رود چگونه است؟

با توجه به اين كه مي دانم پولي كه براي رفتن به حج وعمره مي دهم صرف خريدن سلاح براي كشتن مسلمان ها مي شود آيا رفتن به حج و عمره اشكالي دارد؟

در اين رابطه به دو پاسخ بسنده ميكنم :
الف ) اينكه وظيفه ما در امور ديني اين است كه از مراجع تقليد پيروي كنيم خيلي ها با بحث هاي احساسي كاسه داغ‌تر از آش شده و بدون دليل بر يك مساله پافشاري مي كنند كه اين بي‌معني است. نظر 4 تن از مراجع بزرگوار در زير آورده مي شود:
متن اين استفتاء به شرح زير است:
با سلام و احترام
با توجه به اعلام بانك جهاني مبني بر درآمد 30 ميليارد دلاري دولت عربستان به‌واسطه حج و از طرف ديگر، كمك اقتصادي اين دولت به آمريكا و اسراييل در راستاي اعمال معاندانه عليه شيعيان، آيا رفتن به حج، مصداق كمك به ظالم است؟ توصيه حضرتعالي براي تشرف به عمره و تمتع (با توجه به شرايط فعلي)، چيست؟
نظر حضرت آيت‌الله خامنه‌اي:
بسمه تعالي
سلام عليكم و رحمة الله و بركاته
تا وقتي از طرف نهادهاي مسئول منعي اعلام نشده، انجام عمره و فريضه حج مانعي ندارد.
موفق و مؤيد باشيد.
نظر آيت‌الله مكارم شيرازي
بسم الله الرحمن الرحيم
در تمام طول تاريخ زيارت بيت‌الله الحرام و بسياري از مراقد ائمه(ع) غالباً مستلزم پرداخت وجوهي به ظالمين بوده است. اگر اين گونه كمك‌ها اشكال داشته باشد، بايد هم زيارت خانه خدا تعطيل شود و هم زيارت مراقد ائمه(ع) و اين كار هرگز به مصلحت اسلام نيست.
هميشه موفق باشيد.
نظر آيت‌الله نوري همداني
بسمه تعالي
سلام عليكم
حج و عمره در شرائط فعلي بلامانع است.
نظر آيت‌الله سيستاني
بسمه تعالى
براي كسي كه شرايط استطاعت داشته باشد، حج واجب است.
موفق باشيد.
ب( بايد ديد كه حضور شيعيان در مدينه و مكه چه فوايدي دارد كه علم به اين تاثيرات باعث رغبت به انجام اين سفر ميگردد. اين فوايد به طور خلاصه ذكر مي گردد:
1- با ترك و تحريم سفر حج و عمره يك عمل از اعمال مستحب و واجب ترك مي شود و اين كار راه را براي فشار بيشتر بر روي شيعه باز ميكند كه :شيعه اعتقادي به پيامبر و خانه خدا نداريد وگر نه به زيارت آن مي آمد و شروع به تبليغات منفي بر عليه تشيع ميكنند.
2- با حضور شيعيان در تجمعات مسلمانان و مذاهب مختلف اسلامي بسياري از آنها كه بر اثر تبليغات مسمومي كه بر عليه تشيع صورت گرفته نسبت به تشيع ديد خوبي ندارند، با اصل تشيع آشنا شده و بسياري از دروغ هاي رسانه ها فاش شده و مظلوميت و حقانيت تشيع آشكار مي شود.
3- در صورتي كه تشيع در اين اماكن كه بسياري از آثار مربوط به تشيع و اهل بيت در اين سرزمين است حضور نداشته باشد وهابيت كج فهم و گمراه به راحتي در محو اين آثار تلاشش را چند برابر ميكند زيرا راي مخالفي در آن سرزمين وجود نخواهد داشت . اين نكته را در نظر بگيريد كه حضور خيل كثيري از شيعيان در اين سرزمين اين اجازه را به آنها نخواهد داد .ان شاء الله.
4- در عربستان و مخصوصا مدينه شيعه بسيار مظلوم است و حضور شيعه در چنين شرايطي در عربستان باعث دلگرمي و قوت قلب شيعيان اين سرزمين خواهد بود. و سخت گيري بيش از اين بر شيعه در اين كشور با حضور خيل عظيم شيعيان جهان منتفي خواهد بود.
5- حضور شيعه در اين كشور و ارتباط با مسلمانان مختلف جهان مي تواند بزرگترين مكان و فرصت جهت تبليغ تشيع و افشاي حقانيت اهل بيت و همچنين تبليغي براي نظام مقدس جمهوري اسلامي باشد .
دلايل ديگري نيز ميتوان بر اين امر شمرد كه نفي كننده هر گونه شبهه در جهت تحريم سفر حج وعمره باشد.
علاوه :
اين مسئله مربو ط به سيا ستها وروابط خارجي نظام جمهوري اسلامي، ونظر مبارك مقام معظم رهبري مربو ط است كه مسئله اهم ومهم را ملا حضه ودر نظر مي گيرند .

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
7 + 2 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .