راه‌های جذب گروه داعش؛

گروه داعش در سال‌های اخیر توانسته است نیروهای زیادی را از ده‌ها ملیت مختلف جذب کند، نیروهایی که از پنج قاره دنیا خودشان را به عراق و سوریه رساندند تا به عضویت گروه داعش در بیایند.

چگونه یک گروه توانسته است که از این همه کشور، عضو جذب کند؟ چرا افرادی زندگی در اروپا و آمریکا را رها می‌کنند و به سوریه و عراق می‌آیند تا در یک شرایط سخت بجنگند و همکیشان خود را ذبح کنند؟ برای یافتن پاسخ این پرسش‌ها با گزارش زیر همراه باشید.

تأکید بر حکومت اسلامی!

بسیاری مسلمانان در کشورهای اسلامی و عربی، یکی از مهم ترین دلایل مشکلات امروز مسلمانان را از بین رفتن خلافت اسلامی و تشکیل حکومت های مستبد و غیر اسلامی در کشورهای اسلامی می دانند، برای این گونه افراد تشکیل یک دولت اسلامی راه نجات از مشکلات امروز و مقدمه شروع دوران طلایی تمدن اسلامی است.

داعش با توجه به علاقه مسلمانان به تشکیل دولت اسلامی، یکی از مهمترین برنامه هایش را تشکیل یک دولت اسلامی بزرگ اعلام کرده است، داعش حتی برای این که مصمم بودن خود را در این زمینه نشان بدهد، سال ها پیش نام خودش را از القاعده عراق به دولت اسلامی عراق تغییر داد.

داعش برای این که دغدغه خودش را برای تشکیل دولت اسلامی و اجرای حدود دینی به نمایش بگذارد، سریعا بعد از اشغال هر منطقه ای، برقراری حکومت اسلامی را در آن منطقه اعلام می کند و به نام اجرای حدود، شروع به اعدام و شلاق زدن مخالفین خود می کند.

امروز در سوریه تنها گروه های داعش و جبهه النصره هستند که صریحا هدف خود را از مبارزه، برقراری دولت اسلامی در این کشور اعلام می کنند، به همین دلیل بسیاری از جنگجویان غیر سوری، جذب این دو گروه می شوند.

تاکید بر از بین بردن مرزها بین دولت های اسلامی

بخش زیادی از مردم کشورهای عربی مسلمان، یکی از دلایل افول قدرت کشورهای اسلامی را به دلیل اجرای قرارداد سایس پیکو پس از جنگ جهانی اول می دانند، قرادادی که کشورهای عربی مسلمان را به کشورهای کوچک تجزیه کرد و بین این کشورها مرز ایجاد کرد، لذا شعار از بین بردن مرزها و ایجاد یک خلافت اسلامی واحد می تواند افراد بسیاری را از کشورهای عربی مسلمان جذب کند.

داعش در همین راستا از سال پیش اعلام کرد که که به دنبال برداشتن مرزها و ایجاد یک خلافت اسلامی واحد در سرزمین های اسلامی است و برای دادن جنبه عملی به این شعار سال گذشته گستره فعالیتش را از عراق به سوریه گسترش داد و سوریه و عراق را یک سرزمین واحد خواند.

داعش همچنین پس از اشغال بخشی از کشور عراق به سرعت خاکریزهای و موانع مرزی بین دو کشور عراق و سوریه را از بین برد و اعلام کرد که این کارش قدم اول برای از بین بردن مرزها بین تمام کشورهای اسلامی است.

سرمایه گذاری بر روی کودکان و نوجوانان

یکی از برنامه های داعش در ابتدای ورودش به سوریه، برگزاری دوره های دینی برای کودکان و جوانان بود تا بتواند از این طریق کودکان و نوجوان را جذب خودش کند، داعش پس از اتمام این دوره های دینی، بسیاری از شرکت کنندگان را به اردوگاه های آموزشی نظامی برد تا پس از آموزش، آنها را در درگیری ها به کار بگیرد.

داعش پس از جذب کودکان و نوجوانان پر انرژی به آنها مسئولیت هایی را می دهند، داعش پس از شستشوی مغزی کودکان و نوجوانان، آنها را در عملیات های مختلف از جمله عملیات های انتحاری به کار می گیرد.

کودکان و نوجوانانی که از سنین پایین عضو گروه داعش شده اند، به این گروه وفادارتر هستند، چون آنها همه وجود خودشان را جزئی از گروه داعش می دانند و نیز این کودکان مبلغان خوبی برای این گروه هستند.

تاکیدات بر روایت تکفیری از آخرالزمان

رهبران و طرافداران داعش در صحبت هایشان اشاره های زیادی به روایت های آخرالزمان دارند، روایت هایی که در آن گروهی از مسلمانان پس از قیام، عدل و داد را در جهان برقرار می کنند و حرکت خودشان را بر قیام آخرالزمانی مسلمانان تطبیق می دهند و نبرد خودشان را با دیگران، نبرد نهایی مسلمانان موحد با کافر در آخرالزمان می دانند.

تطبیق دادن روایات اهل سنت در خصوص آخرالزمان با رویدادهای امروز یکی از شیوه های تبلیغاتی داعش است و گروه داعش، سرزمین شام را مکانی معرفی می کند که مسلمانان در این سرزمین در نبرد نهایی آخرالزمان پیروز می شوند.

فعالیت گسترده و آزادانه در شبکه‌های اجتماعی

داعش برخلاف بسیاری از گروه های تکفیری دیگر، در شبکه های اجتماعی همچون تویتر و فیس بوک فعال است، اعضا و طرافداران داعش صدها حساب در شبکه تویتر دارند، آنها در این حساب ها به صورت شبانه روزی، اخبار و تصاویر پیشروی ها و عملیات های داعش را منتشر می کنند.

با توجه به اینکه شبکه های اجتماعی همچون توئیتر و فیس بوک در کشورهای عربی و میان مسلمانان غرب نشین محبوب هستند، خوراک های تبلیغاتی داعش به بسیاری از افراد می رسد و تعدادی از آنها جذب این تبلیغات می شوند.

پخش فیلم از عملیات‌ها

داعش تلاش کرده است که عملیات های نظامی اش را به صورت کامل فیلم برداری کند، داعش این فیلم ها را با یک تدوین حرفه ای در اینترنت منتشر کند، انتشار فیلم های عملیات های بزرگ و موفق داعش در عراق و سوریه که با سرودهای جهادی همراه است، باعث جذب افراد بسیاری به داعش شده است.

داعش در تبلیغات ویدیویی اش بر نیروهای غیر سوری تاکید زیادی می کند و واحد تبلیغاتی داعش، مصاحبه های بسیاری را با با اعضای غیرسوری گروه داعش می کند تا آنها، مسلمانان دیگر را به پیوستن به داعش تشویق کنند.

جذب ریش‌سفیدان عشائر سوریه و عراق

یکی از ترفندهای داعش، جذب اشخاص متنفذ عشائر در سوریه و عراق است تا به دنبال جذب این افراد متنفذ، باقی افراد آن عشیره هم به داعش بپوندند، داعش کمک های مالی زیادی را به رهبران عشائر سوریه و عراق می کند تا آنها با نیروهایشان به داعش بپیوندند، داعش همچنین از اختلافات بین عشائر مختلف استفاده می کند تا یک عشیره به دلیل کینه از یک عشیره دیگر، به خود جذب کند.

آینده گروهک تروریستی داعش

در ده سال فعالیت گروه داعش، این گروه های ضربه های زیادی خورده است و بسیاری از رهبرانش کشته شدند، اما باز هم این گروه به فعالیت خود ادامه می دهد، به نظر می رسد که علاوه بر برخورد فیزیکی با این گروه، باید به دنبال خشکاندن راه های جذب این گروه باشیم و تفکرات این گروه هدف بگیریم، چون تفکرات گروه داعش خطرناک تر از اعضای این گروه است و این تفکرات گروه داعش است که ادامه حیات این گروه را تضمین می کند.

دیدگاه ها

صلواتی ختم کنید خواهران و برادران گرامی خدا بزرگ است داعش را نابود میکندانچنان که در ذهن همه باقی بماند

داعش نجس

خدا لعنت کندهرچیییییی داعشی رو ک لرزه بر اندام انسانها میندازن. لعنت خدااااا

اللهم عجل لولیک الفرج
وای اگر خامنه حکم جهادم دهد...
ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد...

انشاءالله خدا نابودشون کنه داعش یه سری لاشی وناآگاهن که هیچ بویی از انسانیت نبردن و چیزی از دین و مذهب سرشون نمیشه فقط یه سرس درمونده ان که به داعش پیوستن میگن محمد رسول الله همون پیامبری که گفته حتی سگ درنده رو هم مصلح نکنید بعد اینا یه سری افراد بیگناه و کودکان رو زنده زنده سلاخی میکنن آخه شما چی میدونید از اسلام حتی یه بچه هم میتونه راه درست و غلط رو تشخیص بده اونوقت شما تو منجلاب گیر افتادین که خلاصی ندارین چون خداوند متعال این توفیق رو به هر کسی عنایت نمیکنه.

اگه قرار باشه این دواعش سخیف به ایران چپ نگاه کنند مطمعن باشید همه ما جوونها با اذن رهبرمون بلند میشیم و با خون این حرامی ها ایران و رنگین کمان میکنیم

ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست

ما همتونو ميكشيم،داعشيا يسري وحشيه نجس هستند و تا أبد جاتون ته جهتهم
مگ مردم مظلوم چكار كردند؟؟

من یه دختر کوردم به شرف و شرافتم قسم پاش برسه میتونم اسلحه دست بگیرم ولی باید یکی باشه هدایت کنه

داعشی عزیز اگه جرات داری بیا اینجا بی صاحب نیس

هه همه به داعش فحش میدن میگن بده ؛نه که خوب باشه ها نه ولی مردم خودمون از همه بدترن منتهی کسی صداش درنمیاد. ما اول باید کشور خودمونو درست کنیم ماها فقط صدامون درنمیاد دور وبرمون چ خبره
یه سر بری اینستا اونا دخترامون اونام پسرامون یکی از یکی بدتر خیر سرمون جامعه اسلامی هم داریم تازه برای رای دادن به جوونا آزادی هم میدن میرن تو خیابونا میرقصن جمع کنید باووو

خدا لعنت کند داعش حرامزاده را

اینا خیلی زیادن راهی وجود نداره روزی میرسه که به ایرانم حمله کنن و حالمونو جا بیارن

امیدوارم خدای متعال یه خرد جمعی خوب به مسلمین عطا کند تا از کشتن همدیگر و هدر دادن منابع اسلامی به این راحتی جلوگیری کنند. آخه کشتن یکدیگر اون هم بر سر عقیده و ایمان! چون تو اعتقاد مثل اعتقاد من نیست پس باید بکشمت؟؟!!!

اللهم عجل الولیک الفرج
لبیک یا خامنه ای

فقط داعشو عشقه

تو یک حرامزاده ای با همه اونایی که عاشقشونی برید بمیرید همتون که البته به زودیم میرید درک
به توالت تاریخ سپرده میشید

خاکتو سرت

داعش حروم زاده

امیدوارم همه داعشی برن زیر سونامی.زلزله 120ریشتری زمین زیر پاشونو بشکافه برن تو جهنم.یه گروه کثیف که بوی فاضلاب میدن.موش هایی که جز خون چیزی ح نمیکنن.اگه ارتش یک کشور داشتم رو سرشون بمب اتم میریختم.تا شیری که از دوسالگی خورد یادشون بیاد.کسایی که به دختر 7ساله رحم نمیکنن.داعش کاش از زمین واسمان اتش بباره روتون.جلادهای بی مغز.

چطور میشه در گروه اونها ثبت نام کرد...این همه جون دارن ثبت نام میکنن از اروپا

خاک تو سرت

خاک بر سر داعشی ها

داعش مرگ به نیرنگ تو خون جوانان ما میچکد از چنگ تو

ای بزرگان دین .۲تا بچه ان دیگه اینا .شما که خودتو بزرگتر،میدونی،چرا بخاطر حرف ۲تت بچه به ناموسشون فهش میدی ؟؟؟؟عیسی به دین خود موسی به دین خود

من فرمانده گروه نفوزیت رحیم اباد هستم با اینکه 8000 نفر افراد دارم بهم اجازه نمیدن برم با داعش به مبارزه بپردازم میگن قتل عام میشین و قابل ذکر هست که تمام افراد یک نفر اون ها قابلیت 4 تا از تکاور های اونا رو داره اونوقت بعضی ها تازه چشم باز کردن میگن بریم با داعش مبارزه کنیم اخه دهنت بو شیر میده میتونی تو نت سرچ کنی گروه نفوزیت رحیم اباد تا قدرت مارو ببینین ما رو اجازه نمیدن اونوقت شما میخواین مبارزه کنین خخخ

اگه تو فرمانده باشی من رئیس جمهور ایرانم بابا برو خودتو خر کن بهتر آنکه برای شهادت بریم ونسی بمان هم. بشود . هرکی میخواد بره به یاعلی یک بره .

یا امام زمان

يني يكي يكيشون

ی استان ازایران های باغیرت براتون بسه!ترسوهای بی وجود بیایدایران تا قتل عامتون کنیم

داعش جرات داره نزدیک مرز ایران بشه اونوقت بهشون نشون میدیم که ایران با کشورای دیگه فرق داره در عرض 24 ساعت نابودشون میکنیم

به لطف خداداعش روزبه روزداره نابودمیشه دیگه پول هم نداره اعضای گروهش دارن فرارمیکنن امامحالااین کشورهاهستن که میگن نبایدزنده برگردن وبایدکشته بشن چون تروریستن وبرای کشورشون خطرناکن! طبق حدیث آخرزمان درخصوص قیام پرچم های سیاه که اولی یارسفیانی ودومی سیدخراسانی اولی شکست خوردحالانوبت دومی که درحدیث اشاره شده به بیرق سیاه برسردارند(لبیک یاحسین ع) خلاصه به لطف خداظهورنزدیک است انشاالله

اون الهه تنهایی و علیرضای ۱۷ ساله که دهنش بوی شیر میده فکر میکنم زیادی پای فیلمای اکشن نشستن برای همینه که میگن مواظب کارهایی که بچه ها میکنن باشید.
الهه حماقت بیشتر بهت میاد حاضری چه کاری رو از ایران شروع کنی؟ آخه حرومی، جنایت و بمب گذاری و خراب کاری و ترور و وحشی گری! اینه اون اهدافی که بهشون فکر میکنی؟!
اون پدر و مادر بی همه چیزتون که کثافت زدن با این بچه بزرگ کردنشون چی بهتون دادن خوردید که انقدر هار شدید؟ گوشت سگ؟
حاضری از ایران شروع کنی مردمو بکشی بی ناموس؟
خرجش یه اتوبوسه که لاشه کثیفتو ببره تا اون ور مرز و تو خوکدونیه همفکرای نجست پیادت کنه. کثافت کاریاتو نگهدار واسه اونجا البته اگه زنده گذاشتنت وقتی دستشون بهت رسید
اصلا داعش یعنی دولت اسهالیه عراق و شام شما رو سننه که فارسی هم حرف میزنید؟ حداقل زبان ما رو نجس نکنید

وقتی ادمی یک سال تلاش می کنه مدافع حرم بشه بهش اجازه نمیدن ولی داعش بدون هیچ شرایطی جذب می کند
داعشی شد خیلی راحته

شمایی که میگین بخاطر فشار مالی میخوای به عضو داعش بشی وقتی رفتی اونجا اینقده بهت تجاوز میکنن که ارزوی مرگ میکنی.فکر میکنی پول مفت بهت میدن بعدن میگن برو حال کن؟!! اخه یکم منطقی فکر کنید
اللهم عجل لولیک فرج

قیام پرچمهای سیاه درآخرزمان دوپرچم ازمشرق وخراسان
اولی یارسفیانی
دومی پرچمی کوچک برسردارند(سربندلبیک یاحسین ع)

سلام طبق مطالعاتی که من کردم دلیل پیوستن مربوط به حدیث پیغمبر اسلام مبنی بر پیوستن به پرچم های سیاه در آخرالزمان ولو باخزیدن روی برف باشد البته اشتباه متوجه شدند پرچم های سیاه مربوط به عزاداران و شیعیان می باشد که جهت یاری قائم حرکت خواهند کرد لطفا اطلاع رسانی فرمائید تا دیگر مسلمانان نپیوندند

سلام طبق مطالعاتی که من کردم حیثی از پیغمبر داریم که به پرچم های سیاه که از شرق در میایند بپیوندید ولو بر روی برف بخزید البته این حدیث مربوط به پرچم سیاه عزاداران امام حسین است که جوانان مسمان به اشتباه فکر می کنند مربوط به داعش است و به آن می پیوندند خواهش می کنم اطلاع رسانی کنید که پرچم سیاه آخر الزمان مربوط به شیعیان است تا دیگر جذب نشوند

من دست سردار سلیمانی میبوسم و میگم داعش ما ملت غیورایران آشغالای کثافتای کافری مثل شمارو از صحنه روزگار محو میکنیم مرگ بر داعش درود بر خامنه ای

این بچه ها که میخوان عضو شن میشه ی سر تا جای ما بیان ببینم میتونن اینجا طاقت بیارن بعد اگه لازم بود واسشون ویزا میدیم بعد برن اونور

داعش هیچ پخی نیست

همون طور که مسائل مالی مخصوص کارشناس مالی و مسائل فیزیک مربوط به کارشناس فیزیک و ... هستش، مقابله و برنامه ریزی طرح مقابله با اون هم مربوط به رهبر و کارشناسای همین کاره
به ما چه، هر چی کارشناسش دستور بده مثل نسخه دکتر قابل اجراست
فقط این وسط اگه اشتباهی برای خودمون برنامه ریزی کنیم کلاه سرمون میره و مثل ما که رشته زیست شناسی هستیم ممکنه بمیریم
همین الان هم کارشناسای مالی و اقتصادی مملکتمون فشار مالی و روحی زیادی با این برنامه ریزیهاشون برامون ایجاد کردند.
هم ما له میشیم هم شهید و هم هلاک...

تویی که میخوای داعش بری اونجا اول از همه چیز باید خودتو در اخیار قدیمی ترا بزاری جهت انجام فریضه لواط بعد خواهر و مادرت و همسرتو در اختیارشون بذاری جهت انجام فریضه جهاد نکاح و این کار از نظر داعشیها بسیار سفارش شده و ثواب داره و بی حساب وارد بهشت (جهنم) میشی مگه اون جونو ندیدی که خواهر و زن برادر خودشو برده بود داعش و به هر سه نفرشون تجاوز جنسی کرده بودن و خواهرش را حامله به خونه برگردوند!؟

بد نیست زود برید تا اون بدن نجستون از ایران گم شه
مادر و خواهرتون را میدین دست اینها حتما چکار میشه کرد

وای اگر خامنه ای اذن جهادم ده

تویی که ۱۷ ساله ،‌تو اب دهنتو نمیتونی جمع کنی ، دهنت بو شیر میده حالا میخوای ااااادم بکشی ؟
هه خیلی خنده داره که بزرگ تر از سنت حرف میزنی ، ایشالله بمیری

امیننننننننن لایکککککککککککک خواهز یا داداش

ایشالاه خدا عذابتون کنه ، لبیک یا خمینی مرگ بر داعش
اونا هیچ غلطی نمیتونن کنن ، ینی جرعتشو ندارن ، شما هم انقدر لاف نزنین چون عددی نیستین ، مرگ بر شما ،

میشه یکی از ملاکا تونو بگین ؟ با دیدن فیلمای اینا دل سنگ اب میشه شما دیگه از سنگ بد ترین ، حیوون صفتا ، اشغالا

چقدر بعضیا احمق وطن فروشن ، خیلی بی رحم و سنگدلین ، دوره اخر زمون شده

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
5 + 3 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .