رئیس دانشگاه الازهر: ما باید با اندیشه وهابیت مبارزه کنیم

رئیس دانشگاه الازهر:
ما باید با اندیشه وهابیت مبارزه کنیم
دشمنان اسلام همواره با سیاست "جدایی بیانداز و حکومت کن" بر جهان اسلام مسلط شده و هر طور که خواسته اند با مسلمانان بازی کرده اند.به گزارش شیعه آنلاین، شیخ "احمد الطیب" رئیس دانشگاه الأزهر مصر طی اظهاراتی بی سابقه، وهابیون را مورد حمله و انتقاد شدید قرار داد.

شیخ "احمد الطیب" که در ششمین سمینار بین المللی فارغ التحصیلان سخنرانی می کرد، گفت: وهابیون برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان و گوشه نشین کردن اندیشه اسلامی تلاش می کنند و گام بر می دارند. آنان فقط به دنبال نشر اندیشه تکفیری هستند. وهابیون به دنبال اسلام ظاهری می گردند.

رئیس دانشگاه الأزهر مصر در ادامه افزود: جوانان مسلمان روز به روز ناامید تر می شوند و دلیل این مسأله اختلافات شدید مذهبی است که در صف مقدم آن چهره های وهابی مشاهده می شود. وهابیون با اندیشه های انحرافی خود "فقه جدید" ایجاد کرده اند که نکات بسیار عجیب و غریبی دارد.

"احمد الطیب" همچنین گفت: این اختلافات مذهبی ما را از فکر کردن در مورد مشکلات بیت المقدس اشغالی، جنگ عراق، دو نیم شدن سودان و دیگر مشکلات اصلی جهان است دور کرده است.

وی در ادامه افزود: این انحرافات در حالی توسط وهابیون منتشر می شود که امت اسلامی از عقب ماندگی رنج می برد و علت آن هم فرو رفتن در باتلاق اختلافات مذهبی است. از همین رو ما باید در مقابل این گونه اندیشه ها بایستیم و با آن مبارزه کنیم.

شیخ "احمد الطیب" همچنین گفت: دشمنان اسلام همواره با سیاست "جدایی بیانداز و حکومت کن" بر جهان اسلام مسلط شده و هر طور که خواسته اند با مسلمانان بازی کرده اند. متأسفانه ما امروز همه چیز را از غرب وارد می کنیم، حتی اندیشه را. ما باید بیدار شویم و جلوی این مسأله را بگیریم تا آلت دست دشمنان نشویم.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
4 + 1 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .