دلیل سوم پیشرفت وهابیت تسلط بر حرمین شریفین و استفاىه ابزاری ازآن

برخاستن دین مبین اسلام از شبه جزیره عربستان و قرار داشتن بیت الله الحرام در مکه و مرقد مطهر پیامبر اکرم در مدینه, عربستان را از نظر تاریخی در موقعیتی ممتاز قرار داده است . در نظر بسیاری از مسلمانان جهان به ویژه مسلمانان خارج از منطقه خلیج فارس، عربستان، جلوه گاه اسلام واقعی است و وهابیها به عنوان پرده داران خانه کعبه و جانشینان پیامبر اسلام از آن بهره برداری می کنند.
در طول ساله میلیون ها زائر از سراسر کشورهای اسلامی برای زیارت به این اماکن متبرکه می آیند، وهابیان افزون بر این که سالیانه ثروت هنگفتی از این راه بهدست می آورند با ایفای نقش میزبانی مسلمانان و نگاهبانی حرمین شریفین برای خود اعتبار و امتیاز کسب می کنند.
فرصت گردآمدن مسلمانان سراسر جهان در ایام حج هر سال و آمادگی روحی آنان در این ایام و محیط معنوی در این مراسم خود به خود بستر بسیار مناسبی را برای طرح دعوت ها و جنبش های اسلامی فراهم می سازد.
مبلغان وهابیت با غنیمت شمردن این فرصت نهایت تلاش خود را برای تبلیغ وهابیت به کار می گیرند، وجود مشترکات وهابیت با زائران فراوان این طیف سبب شده است که گروههای اهل سنت در برخی مواقع به راحتی تحت تاثیر آموزه های وهابیت قرار گیرند و در بازگشت به کشور خویش منادی وهابی گری شوند.
پرداخت هزینه های عادی سفر مانند غذا ومسکن و نیزمبالغ هنگفتی برای خرید هدیه و سوغات و خریدهای تجاری در این زیارت درآمد عظیمی دارد. ارز حاصل از حضور زائران خارجی پس از نفت بزرگترین منبع درآمد ارزی وهابی هاست که این درآمد صرف تبلیغ وهابیگری می شود.(چالشهای فکری و سیاسی وهابیت, ص 108-109)

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
7 + 9 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .