در بالاي گنبد پيامبر(ص) يك برجستگي وجود دارد جریان این برجستگي چيست؟+عکس !!

aks gonbad عکس برآمدگی روی گنبد پیامبر 1.jpg
در رابطه با این برآمدگی دو نقل قول است که نقل قول اول از دیدگاه ما باطل و نقل قول دوم مورد قبول است. ما به نقل آنها می پردازیم و نتیجه گیری می نماییم:
1- می گویند در سال ۱۳۴۴ هجری قمری، وهابیون قصد جسارت به گنبد مطهر حضرت رسول اکرم (ع) را نیز داشته اند و برای این منظورشان فردی از آنها جهت بمب گذاری و تخریب، به بالای گنبد می رود که به امر خدا ( یا صاعقه و یا هر حادثه دیگری) جسد نحس آن وهابی پست بربالای گنبد خشک می شود و هرچه می کنند تا آن جسد نحس را پایین بکشند نمی توانند. تا اینکه یکی از علمای شیعه حضرت رسول (ص) را در خواب می بیند و قضیه را برای ایشان تعریف و کسب تکلیف می کند که حضرت بدین مضمون می فرمایند که این درس عبرتیست برای دیگران. و بعدها با یک قابی آن جسد نحس را می پوشانند.
2- از ابن جوزی نقل شده است که روزی قحطی شدید در مدینه به وجود آمد و مردم به نزد عایشه آمدند. وی گفت: به قبر پیامبر (صلی الله علیه و آله) بنگرید. آنها دریچه ای از سقف قبر آنحضرت به سوی آسمان باز کردند به طوریکه بین قبر و آسمان هیچ سقف و پوششی نبود. در این حال رحمت الهی از آسمان نازل شد. بعدها بازکردن این دریچه جزو سنتهای مردم مدینه شد که تا زمان سمهودی در قرن نهم نیز ادامه داشت. ولی بعد از زمان او تنها جای آن باقی است.
حال با توجه به این دو نقل، کدامیک را می شود قبول کرد؟ آیا این برآمدگی نشان از دریچه ی رحمت الهیست یا محل عذاب و لعنت ابدی یک کافر وهابی؟!
باید گفت هرچند قول اول در هیچ جای معتبری نقل نشده است و هیچ مبنای معتبری ندارد ولی بنا بر هر دو قول، این وهابیت هستند که زیر سوال می روند و محکوم می شوند. چراکه در داستان اول وهابیها به خاطر قصد جسارتی که بر قبر مطهر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله داشتند مورد لعنت و عذاب واقع شده اند و در داستان دوم مسئله شفاعت که خود وهابیها به آن ایراد گرفته اند( که نمی شود به فرد از دنیا رفته درخواست شفاعت داشت و شیعیان را به همین جهت کافر می دانند ) را برایشان اثبات می کند. چون نقل کننده داستان دوم از خود اهل تسنن هستند و ایشان نیز از عایشه نقل کرده است.

دیدگاه ها

با سلام
ظاهر اين عكس كه نشون ميده چيزي روي گنبده كه جوري ساخته شده كه امكان بازشدن داشته باشه و اگر قبر بود به اين صورت نبود. يك حديثي هم هست از زمان يكي از ائمه ميتونيد سرچ كنيد كه نياز به دعاي باران شد و گروهي از مسيحيان چيزي داشتند كه وقتي آن را گشودند از آسمان باران باريد و وقتي مسلمانان جويا شدن گفتند استخوان يكي از پيامبرانه و وقتي آسمان استخوان نبي را ببينه شروع به باريدن ميكنه،در مورد حضرت رسول نيز شايد نبود حيلي بين قبر مطهر و آسمان باعث باران شود،الله اعلم

سلام
من کاری به شیعه سنی ندارم فقط معتقدم دشمنان اهل بیت و علی بن ابی طالب و هرکس خلافت بلافصل ایشان و اولادشون رو قبول نداره و با دشمنانشان دشمن نیست و معتقد به غصب خلافتشان نیست و معتقد به خلافت هر کسی به جز ایشان هست بلاشک کافر و حرامزاده و جهنمی است بلاشک بلاشک بلاشک بلاشک

سلام. من در مورد دوم اشکالی می بینم.
در زمان عایشه، آیا آن گنبد اصلا وجود داشت؟!

سلام

بابا برین خجالت بکشین .الان تموم مشکل دنیا حل شده فقط مونده فهمیدن اینکه اون برامدگی چیه آیا؟؟؟تازه اسمتونم گذاشتین مسلمون.طرف فحش ناموس میده بعد میگه من مسلمونم.واقعا که ابرو هرچی مسلمونو بردین تو این سایتا و فضای مجازی.همینه که جهان سومیم دیگه.پیامبر میگه علم در ثریا باشه مردانی از پارس به ان دست خواهند یافت .حالا شما گیر دادین به برامدگی گنبد پیامبرو به هم فحش میدین .بیچاره ها اینا توطئه اجانبه که دارن با این چیزا سرگرمتون میکنن.برین فکر نون باشین که خربزه آبه.واقعا من موندم با این همه خشک مغز چرا مهدی ظهور نمیکنه که بعید میدونم که همین ادمای خشک مغز اون امامم تکفیر نکنن و رو سرش نریزن واسه کشتنش.خدا درستتون کنه.

برایم مهم نیست چ میگویند ...کافرهستند یا مسلمان ب خدای یکتا و پیامبر امینش توکل میکنم ...همانطور ک اجدادم از ضامن اهو پیروی کردن دوستان با توجه ب سخن امام خامنه ای هرکسی را دید ک میان مسلمانان ندای تفرقه سر میدهد چ شیعه باشد چ سنی وچ....مزدور هست وبا او دشمنی کنید

هشیار که گر وصوصه عقل کنی گوش
آدم صفت از روزی رضوان بدرایی

اونی ک میگه مادر ما مشخص نیست و ما برادرش نیسیم
مادر من کسیه ک پیغمبر اسلام تو بغلش جون داد مادر من کسیه ک قران برای بی گناهیش ایه فرستاد(نور)
و من خیلی خوشحالم ک توی بی عقل با این فکر مریضت برادر من نیسی و بخدا ک برادر برادرتم نیسی
چون اگه بودی میفهمیدی زنان پاک برای مردان پاک هستند و مردان ناپاک برای زنان ناپاک (نور) و تو حتی خدارو قبول نداری ک میفرماید زنان پیغمبر مادران امت هستند (احزاب)
و ای کاش امثال تو بجای تهمت به پیامبر قران میخوندن

هرکس شهادتین بگه مسلمانه وقابل احترام.نباید به هم توهین کنیم.تا دشمن نتونه سو استفاده کنه از تفرقه بین مسلمین

به نظر من غلطه چون هیچ وقت نمیشه یه وهابی قبرش بالاتر از پیامبر باشه

واي بر مااااااا و عذاب آخرتمون! به برادر كشي انداختنمون و ما هم غافلانه از پي در حركت! واي برما كه اگر الان امام زمان ظهور كنه سر همه رو از تن جدا ميكنه و ما دل خوشيم كه ايكاش بياد و ما جزو سربازهاش باشيم! منم شيعه ١٢ امامي هستم ولي خود حضرت علي هم در زمان حياتشون به ابوبكر و عمر و عثمان توهين نكرد چون ياران رسول بودند و بزرگترين علت جلوگيري از نفاق و اينكه اجازه ندن كفار سو استفاده از آب گل آلود بكنن! ما كي هستيم و چه حدي داريم كه الان براي خودمون فتوا ميديم و روي دست رسول اكرم و حضرت علي ميزنيم و نظر ميديم!؟؟؟؟

باسلام به دوستان گرامی
بنظر حقیر بجای اینکه اینهمه وقت صرف سوراخ بالای گنبد پیامبر کنیم بهتر است زمانی صرف این کنیم که پیامبر اکرم چه فرموده و هدف از رسالت ایشان چه بود. آیا غیر از ترویج مکارم اخلاق و تقویت انسانیت در نوع بشر بوده؟ یا فقط کشف دلیل سوراخ روی گنبد بوده؟!!!

ما خودمون دیدیم که دریچه هواکِشه،جنگ سنی و شیعه راه نیندازین

زير اسم پيامبر و ائمه توهين به هم نكنين..يا علي

اصلا موضوع معجزه و توانایی پیامبران وامامان که به اذن خداست نیست
من هم این نظر قبول دارم که اولی هدفدار هستش چون اگر بخوان بمب گذاری کنن از بالا که انجام نمیشه وبا توجه به موضوع بمب گذاری درحرم های شریف امامان ما وتخریب حرم های آن بزرگواران منظور از ساخت چنین چیزی نشون دادن اینه که اگر بمب گذاری حرم معصومین کار اشتباهیه بایدمعجزه هم برای آنها رخ می داد.

همه این حرفها دروغه

سلام به نظر من شما ها همه یک مشت آدم جنگ طلبین ...مسلمون تا از چیزی مطمئن نباشه حرفش نمیزنه چه نسبت دادن ماجرا به وهابیون یا اهل سنت یا معجزه پیامبر (ص) هرچی هست یه سری افراد مثل شما رو خوب در دین و اعتقادش محک میزنه...فعلا اون برجستگی وجود داره و نادانای شما هم مثل اون برجستگی ...

یاخدا چقدر ترسناک میشه اگه اولی باشه خب گنبدو عوض کنن اگه کنده نمیشه

ایکس – شبهه / پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات: خیر؛ این که جنازه‌ای بوده، دروغی هدفدار است.
پس از آن که انگلیس (فراماسون)، شخصی به نام عبدالوهاب را مأمور کرد تا با اتکا به اندیشه‌های ابن تیمیه و احکام سلفی و ...، ریشه اسلام را بخشکانند، بین او که فقط یک شیخی بود و حکومت «ابن سعود» پیوند بر قرار کرد و با این پیوند، وهابیت از قدرت سیاسی و نظامی نیز برخوردار گردید.
اولین اقدام مشترک وهابیت و ابن سعود، حملات وحشتناک و ددمنشانه به شهرهای سرزمین حجاز (عربستان سعودی فعلی) بود. کشتارهایی شبیه آن چه رژیم اشغالگر قدس (اسراییل) در بدو پیدایش در شهرهای فلسطین انجام داد – قتل‌عام‌ها و ترورهایی شبیه آن چه امروزه وهابیت با ماسک سلفی و تکفیری در سوریه، عراق و افغانستان انجام می‌دهد – بچه کشی، نسل کشی و حتی حلال کردن نوامیس مسلمین و به کنیزی گرفتن آنها، شبیه همین فتاوای امروز وهابی‌ها برای تروریست‌های سلفی، تکفیری، القاعده‌ای و طالبانی.
به دنبال این حملات، پس از تسلط به مدینه، در اولین اقدام حرم‌های امامان علیهم‌السلام را در بقیع تخریب کردند و پس از آن قصد تخریب مسجدالنبی (ص) و حرم پیامبر اکرم صلوات الله علیه و آله را نمودند که با مخالفت شدید مسلمانان و از جمله علما و مراجعه شیعه و سنّی و به ویژه آیات عظام در ایران و عراق (نجف اشرف) مواجه شدند.
در چنین شرایطی، مجبور شدند تا از تخریب آن حرم صرف‌نظر کنند، اما برای آن قصه‌ای ساختند تا توجیه کننده‌ی تخریب بقیع باشد. گفتند: شخصی می‌خواست با مواد منفجره این گنبد سبز را منفجر کند که ناگهان صاعقه‌ای زد و او را به گنبد چسباند، آن چنان که به هیچ وجه قابل جدا کردن و کندن جسد نبود، لذا همان‌جا دفنش کردند(؟!) – نتیجه‌‌ی مطلوب آنها از این قصه ساختگی و البته بی‌مزّه، این بود که تخریب حرم‌های شریف در بقیع کار درستی بود، وگرنه به آنها نیز صاعقه می‌زد.
اما واقعیت تاریخی این است که از قدیم روی گنبد ایشان، دریچه‌ای رو به آسمان باز کرده بودند تا هر گاه مدینه مبتلا به بلاهایی چون قحطی، خشکسالی، بیماری‌های همه‌گیر چون طاعون و وبا و ...، می‌شد، آن دریچه را باز کنند و با توسل به ایشان و مرقد مطهر ایشان، دعا کنند تا دفع بلا شود و برکات آسمانی نازل گردد. همان توسلی که امروزه آن را منکر هستند [ولی در عمل متوسل به امریکا، انگلیس و اسراییل هستند]. بالاخره هر کسی به قدرتی که باور دارد متوسل می‌شود.
بر اساس برخی اسناد مورد قبول وهابیت، اولین بار، این کار به دستور عایشه صورت گرفت؛ در این باره «دارمی» که از متقدمان علمای اهل سنت و مورد قبول وهابیت است، با سند معتبر در کتاب خود چنین می‌نویسد: «مردم مدینه دچار قحطی شدیدی شدند؛ از این مشکل به عایشه شکایت بردند؛ او گفت: بالای قبر رسول خدا(ص) از سقف حجره حضرت، دریچه‌ای به سوی آسمان باز کنید تا بین آن و آسمان مانعی نباشد؛ چنین کردند و به حدی باران بارید که گیاهان رویید و شتران چاق شدند؛ آن قدر که پوست آن‌ها از چاقی ترک خورد و به همین سبب آن سال را سال ترک نامیدند».
البته در آن زمان، این حرم و این گنبد بدین شکل نبود، بلکه بقعه‌ای روی قبر بود، اما طبق این سند، دریچه‌ای روی بقعه و رو به آسمان باز کردند و از آن پس نیز در بازسازی‌ها، گنبد را با دریچه ساختند

جالبه واقعا برای نزول رحمت خداوند پنجره لازمه

من باسومی بیشترموافقم

آخه واسه چى براى بمب گذارى بره اون بالا؟؟ معمولا بمب رو تو پى ساختمون ميزارن كه كلا بياد پايين، بعد مگه وهابى ها ديوونه شدن خرابش كنن كى يه جاى سود آور رو خرابش ميكنه آخه؟ اينهمه زائر و توريست
يعنى تو سال ٢٠١٧ يه عاقل تو مسلمونها نيست كه بخواد شايعات الكى رو پايان بده و حرف صحيح بزنه يا صرف در گسترش شايعاته؟؟

عزیز من کسی نگفت خانه کعبه، گفتن گنبد حرم رسول خدا... تازه وهابی ها علنی گفتن اگه مجبور باشیم قبر پیامبر رو هم خراب می کنیم تا جلوی شرک رو بگیریم.. منظور توسل ما شیعیان بوده.. مرگ بر مسخره کنندگان چهارده معصوم پاک از رسول تا مهدی موعود

من نمیخوام نظر بدم؛اما کسای ک میگن این کار عقلانی نیس،کدام یک از معجزات قبل پیامبران عقلانی بوده،اژدها شدن اسا.زنده شدن تیکه های پرنده و ...

اخوی خوبه خودت میگی معجزه.!اول معنیه معجزه رو بفهم بعد نظر بده

اللهم صل علی محمد و آل محمد

در این که وهابی ها کثیف هستن شکی نیست ولی نباید به سنی ها توهین کرد. من خودم شیغه هستم ولی سنی ها رو هم دوست دارم و چون مسلمان هستن. اما وهابی ها اشغالهایی هستن که اسمشونو مسلمان سنی گذاشتن. درواقع اصلا دین ندارن. کافر هستن. در رابطه با برجستگی روی گند نمیدونم کدوم راسته. ولی میتونن تحقیق کنن اما نمیدونم چرا کسی اطلاع دقیقی نمیده. هر دو احتمال میتونه درست باشه

شما ای که سنی هارو خیلی دوست داری این سنی های که تو میگی باقیمانده نسل عمر و ابوبکر عثمان همونایی که تو کوچه جلوی خانوم فاطمه ی زهرا وایستادن پس الکی از سنی ها دفاع نکن

درسته که اونها باقی مانده اون سه نفر هستند«ابوبکر،عمر،عثمان»ولی دلیل براین نمیشه که ما هرچی دوست داشتیم به اونا بگیم شاید اونهایی که الان هستند حتی از اون کار ابوبکر و عثمان و عمر راضی نباشند.البته من شیعه ام

در این که وهابی ها کثیف هستن شکی نیست ولی نباید به سنی ها توهین کرد. من خودم شیغه هستم ولی سنی ها رو هم دوست دارم و چون مسلمان هستن. اما وهابی ها اشغالهایی هستن که اسمشونو مسلمان سنی گذاشتن. درواقع اصلا دین ندارن. کافر هستن. در رابطه با برجستگی روی گند نمیدونم کدوم راسته. ولی میتونن تحقیق کنن ولی نمیدونم چرا کسی اطلاع دقیقی نمیده

بنظر من که دومی جور در نمیاد حالا باز نمیدونم ولی خب معجزات خدا کم نیستن,,,شماها دوستای عزیزم زشته بخاطریه فرضیه اینطور باهم مجادله میکنین,,,,,,,بجای این حرفا هرکی یه صلوات بده که حداقل ثوابی بشه برای اخرتتون

اگه بخواییم به این مورد منطقی نگاه کنیم باید بگم اگه نظریه اولیه درست باشه با منطق جور در نمیاد چون اگه رعدی امده باشه و نتونن خاکسترشو جمع کنن پس نمیتونه به این اندازه کوچیک باشه چون بچه ک میتونه چنین کاری کنه پس واقعا عقلانی نیست نظریه دومم که کلا جور در نمیاد چون همون طر که میدونیم این دوره زمانه هم مهندس های ناب بسیاری داریم هم استادانی که بتونن کاری کنن ک اون پنجره برداشته بشه و برای زیبای گنبد همانند اطرافش درستش کنن پس یا عقل من مشکل داره یا این داستان اگرم میشه منبع مورد اطمینان این داستانو بگین ماهم بریم بخونیم ببینیم واقعا چجوریه؟؟؟

سلام واقعابعضی ادماواقعاکوتاه فکرن که همه چیزواینجوری فکرمیکنن واقعایه معجزه

سنی با وهابی ...خیلی فرق دارد برادران سنی را الوده نکنید

تمامی ائمه ای که بعدازپیامبراکرم به عنوان جانشین پیامبرانتخاب شده بودندتوسط آنحضرت بارهاودرمکانهای مختلف معرفی شده بودند.حالااینکه کسانیکه سخن خداوپیامبرخدارونادیده گرفته وخودشون خلیفه تعیین کردن وباخداوائمه اطهار عداوت کردن آیااینها واقعا''ازنظرشماهامسلمون هستند؟؟؟
بنده که چنین فکری نمی کنم

برادر تو شاید باشند چون ما که مادر تو را نمیشناسیم.ولی به مادر خود اطمینان داریم و مطمئنم که سنی برادرم نیست

احسنت

,اقعا برات متاسفم .... نه سنی نه شیعه نه خدا نه پیامبر(ص) و نه اهل بیت(ع) نسبتی با تو ندارند .... چون شعور و غیرت و آدمیت با تو نسبتی ندارند ....تو کسی هستی که به کسی که فقط فتوا و دستور تمام علمای "شیعه" رو اطاعت کرده متلک ناموسی میندازی واقعا تاسف باری ....چون پدر و "مادرت" ادبت نکردن....

ايول

به نفر بالایی متلک مادر میکی؟یه خورده بیشتر فکر کن ببین مادرت رو درست می شناسی؟

چرا تفرقه ایجاد میکنی برادر. من خودم شیعه هستم و پدر و مادرم سنی اند و تمام نظر هایی که مادرم میکنه برای امام زمان است. سنی مسلمان است اما وهابی دینی است شیطانی
و دست نشانده ی انگلیس

اين برآمدگي پنجره است و خود وهابي ها شايعه اول را درست كرده اند به دو دليل :

1 . اينكه جلوي رحمت الهي و نزول باران را بگيرند و مسئله توسل به حضرت رسول كه با آن مخالفت مي كنند را كم اهميت جلوه داده و مانع توسل مردم شوند .

2 . ثابت كنند كه چون قبور خلفا هم در در اين حرم هست ، آن فرد كذائي دچار صاعقه شده است و آن را با تخريب قبور ائمه بقيع عليهم السلام مقايسه مي كنند .

3 . به تازگي هم مدعي شده اند كه اين برآمدگي جعبه تقسيم برق است نه پنجره .
برآمدگي آن هم براي پوشاندن آن و بستن زنجير به دور آن است !

هیچ اهل سنتی به غیر خدا و رسولش متوسل نمیشوند پدر مادر تو معلوم نیست چه دینی دارند که خودشون مثلا اهل سنتن ولی فرزندشون شیعه

مشکل ما اینه که بعضی از دوستانی که قبل من نظر دادن همه چیز رو میخوان با عقل بسنجن! بعضی چیزا خارج از حیطه ی عقله برادر! و فراموش شده!

با سلام اصلش اینه که وهابی ها می خواستن ضریح پیامبر و خراب کنن که همون بالا خشک میشهیکیشون و میچسبه که هیچ جوری کنده نمیشه و اون رو برای ظاهر گنبد ، رنگ می کنند.

خدا وکیلی این گنبد مال 1500 سال پیشه و اون موقع پنجره باز کردن نه میشه اصلا

اینقدر داستان بسازین تا پیر شین. خوبه والا داستان و افسانه بافیتون خوب برا خنده که میشه خوندش. ازاینکه ما را با این داستان ها شاد میسازید ممنون

بابا بــــــــی خیـــــال! عجب صاعقه ای بوده ها! خداوکیلی جمع کردن یک مشت خاکستر سخت تره یا فرش کردن اون!!! بابا یک کمی هم به عقل خودتون رجوع کنید. حالا اونهایی که این داستان های کودکانه را ساختند باید دید چه هدفی رو دنبال می کنند؟

سلام عزيز،فك كنم آدم ميتونه با كمي تفكر در اتفاقات اطراف خودش و معجزاتي كه خدا به بيامبراش داده به اين واقعيت بي ببره كه همه جي دست خداست و اكه خدا بخواد آدمو ساعقه ميزنه هيج واكه خدا نخواد هيج كس نميتونه مثقالي از زغال اون ملعون رو از رو كنبد باك رسول الله بكنه تا عبرت سايرين بشه

اخر کدوم میتونه باشه زن داییم که ازش پرسیدم گفت :<دومی چون پنجره ی اتاق ان حضرت هستش اینجوری پوشوندنش که به امر خدا ورضایت حضرت بارون بباره> ولی نظر من : < اولی قبرکافر وهابی>

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
4 + 1 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .