حمایت مالی آل سعود از سلفیان عامل اصلی حملات به شیعیان مصر است

"الکریمه" ضمن اعلام مخالفت شدید خود با حملات سلفیان مصر برعلیه شیعیان این کشور، در سخنانی اظهار داشت: شهروندان شیعه نیز با دیگر مذاهب برابرند، و اسلام مردم را در عقاید دینی خود آزاد گذاشته است، وی در ادامه اعتراف می کند:شیعه در طول تاریخ همواره مورد ظلم واقع شده است و شیعیان باید به درگاه الهی دعا کنند تا آنها را یاری کند
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

به گزارش «شیعه نیوز»، شیخ "احمد الکریمه" استاد فقه تطبیقی دانشگاه "الازهر" ضمن اعلام مخالفت شدید خود با حملات سلفیان مصر برعلیه شیعیان این کشور، در سخنانی اظهار داشت: شهروندان شیعه نیز با دیگر مذاهب برابرند، و اسلام مردم را در عقاید دینی خود آزاد گذاشته است.

وی در ادامه ی سخنان خود افزود: کمک همه جانبه ی سعودی از سلفیان باعث حملات مکرر آنها به مذهب شیعه است، همانگونه که همین سلفیان به الازهر به دلیل دفاع از تشیع و تدریس فقه شیعی به عنوان یکی از مذاهب اسلامی حمله می کنند.

"احمد الکریمه" سپس به فتوای تاریخی شیخ "محمود شلتوت" استاد بزرگ دانشگاه "الازهر" استناد می جوید و می افزاید: شیخ "شلتوت" نیز به مذهب شیعه اعتراف نموده و در یکی از فتواهای خود نوشته: همانا مذهب جعفری،معروف به مذهب شیعه دوازده امامی، مذهبی است که تعبّد(اعتقاد و پیروی) به آن، مانند سایر مذاهب، شرعا جایز است. بنابراین بر مسلمانان سزاور است که به این مطلب اگاه شوند، و از تعصّب بیجا به مذاهب خاص پرهیز کنند.

"الکریمه در پایان سخنان خود می گوید: شیعه در طول تاریخ همواره مورد ظلم واقع شده است و شیعیان باید به درگاه الهی دعا کنند تا آنها را یاری کند.

گفتنی است این استاد دانشگاه الازهر چندی پیش، در یک نوار ویدئویی و در گفتگو با رسانه" منی الشاذلی" بر نابودی اسلام به دست وهابیت ناخودآگاه گریسته و در اشاره به شیوخ وهابی، گفته بود: اسلام زیر قدمهای برده داری فکری و تعصب مذهبی در حال نابودی است.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
2 + 0 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .