توهين بي‌سابقۀ مفتي سعودي به ايرانيان

مفتي کل عربستان سعودي براي کمک به مسؤولان اين کشور در فرار از مسؤوليت حوادث مراسم حج، با بيان اظهاراتي توهين آميز عليه جمهوري اسلامي ايران، مدعي شد که حوادث و مسائل به وجود آمده در مراسم حج طي 30 سال گذشته تقصير ايراني‌ها است!ale sheikh3آل شیخ.jpg

"عبدالعزيز بن عبدالله آل‌الشيخ" مفتي کل عربستان که رئيس هيئت علماي ارشد سعودي و رئيس کميته دائمي مطالعات علمي و فتوا در اين کشور است، مسؤوليت حوادث حج طي دهه‌هاي اخير را به گردن ايراني‌ها انداخت و مدعي شد: "نظام ايران از 30 سال گذشته تعامل بدي با حج دارد."

وي در مصاحبه تلفني با روزنامه سعودي "عکاظ" در اقدامي بي سابقه با توهين آشکار به ايرانيان گفت: "آنان نجس و دشمنان بيت الله الحرام و پيامبر خدا صل الله عليه و سلم هستند."

درحاليکه مسؤولان سعودي با مانع تراشي و خودداري از تن دادن به شروط ايران مانع حضور حجاج ايراني در مراسم حج امسال شده اند، اين مفتي وهابي سعودي مدعي شد: آنان ادعا مي کنند که از شرکت در حج منع شده‌اند، درحاليکه دروغ مي‌گويند، دولت (سعودي) مانع حج آنها نشده، و درحال برگزاري اين مراسم است".

مفتي کل عربستان سعودي پس از فاجعه منا و شهادت هزاران نفر از حجاج، مدعي شده بود که مسؤولان سعودي در آن حادثه بي تقصير هستند.

ادعاهاي جديد مفتي کل عربستان درحالي است که، فتواها و اظهارات قبلي وي درزمينه‌هاي مختلف همواره با اعتراض علما مواجه شده، و در بيشتر موارد نيز به سوژه‌اي براي تمسخر در رسانه‌ها و شبکه‌هاي اجتماعي تبديل شده است.

در يکي از اين موارد، اظهارات وي عليه انقلابها در کشورهاي عربي، با انتقادهاي شديدي همراه شد به صورتيکه عضو دبيرخانه کل مجمع عربي اسلامي براي حمايت از مقاومت تأکيد کرد، فتواي مفتي سعودي درباره انقلابهاي عربي در هيچ شرايطي با رويکرد اسلام همخواني ندارد.

آل الشيخ همچنين بارها به صورت علني اعلام کرده است که جشن ميلاد پيامبر (ص) را حرام و بدعت مي داند.

مفتي وهابي عربستان، چند سال قبل هم در يک برنامه زنده تلويزيوني، شيعيان را "غير مسلمان" ناميد و کمک به شيعيان را حتي در راه مبارزه با رژيم صهيونيستي، ناروا دانست.

آل الشيخ هيچگاه در سخنرانيهايش مواضع افراطي و نژادپرستانه و تکفيري خود را پنهان نمي کند، به صورتيکه يک بار به صورت علني اعلام کرده بود: "امت اسلامي بايد با تشيع که عقيده مسلمانان را هدف قرار داده، مقابله کند".

دیدگاه ها

منظورش از نجاست دهنش بوده است. سوءبرداشت نشود.

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
3 + 3 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .