توسعه جدید مسجد مکی و نقش عربستان و امارات در آن

با وجود آنکه مسجد مکی اعلام کرده است که برای توسعه جدید مسجد مکی نیاز به کمک های مردمی دارد ولی اخبار رسیده حاکی از ان است که پول توسعه مسجد مکی زاهدان از دو کشور عربستان سعودی و امارات تامین خواهد شد و موضوع دادن شماره حساب به مردم فقط یک ظاهر سازی می باشد!.

در حالیکه مولوی عبدالحمید بازسازی و توسعه قسمت قدیمی مسجد مکی را در دستور کار قرار داده است اخبار رسیده حاکیست که عربستان و امارات دو کشور حامی وهابیت در منطقه در روند توسعه جدید مسجد مکی نقش بسزایی خواهند داشت .

به گزارش زاهدان پرس با وجود آنکه مسجد مکی اعلام کرده است که برای توسعه جدید مسجد مکی نیاز به کمک های مردمی دارد ولی اخبار رسیده حاکی از ان است که پول توسعه مسجد مکی زاهدان از دو کشور عربستان سعودی و امارات تامین خواهد شد و موضوع دادن شماره حساب به مردم فقط یک ظاهر سازی می باشد!.

در همین باره مشرق نوشت : مسئولین مجتمع مکی زاهدان با توجه به قدمت 52 ساله ساختمان مسجد طی یکسال گشته موضوع گسترش بنای آن را مطرح کرده و با تامین منابع مالی داخلی و برخی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بخصوص عربستان سعودی و امارات متحده عربی، نسبت به خرید منازل و مغازه‌های اطراف آن با قیمت بالاتر از قیمت واقعی اقدام کرده‌اند.

به گفته یکی از مسئولین مسجد مکی زاهدان طی روزهای آینده نقشه جدید این مسجد که در عربستان تهیه شده برای اجرایی شدن پروژه که مجوز ساخت آن توسط شهرداری زاهدان صادر شده به کشور ارسال می شود.
لازم به ذکر است از سالها قبل مسایل مالی مسجد مکی زاهدان مورد شبهه و سوال یوده است بطوریکه این موضوع در میان عوام نیز بسیار مطرح می شود .

همچنین مسایل مالی مسجد مکی زاهدان که یک مرکز مذهبی پرحاشبه و سیاسی محسوب می شود هیچگاه شفاف نبوده است و این موضوع باعث حرف و حدیث های فراوانی نیز در میان مردم زاهدان شده است .

در همین حال هیچگاه مسئولین مسجد مکی نیز حاضر به پاسخگویی شفاف به این موضوع به مردم و رسانه ها نشده و درباره مسایل مالی این نهاد نزدیک به اصلاح طلبان افراطی هیچگاه به صورت مستند شفاف سازی نشده است.

گفتنی است قبل از این زاهدان پرس فاش کرده بود که تعدادای از مدارس وهابی در استان سیستان و بلوچستان که با نام پوششی مدارس دینی اهل سنت فعالیت می کنند و از طریق دلارهای نفتی وهابیون بعضی از کشورهای عربی منطقه تغذیه می شوند اخیرا با پوشش گرفتن پول از تجار بلوچ حاضر در دوبی به صورت غیر مستقیم از وهابیون اماراتی پول دریافت کرده اند .

این در حالیست که این مدارس دینی وهابی مروج سلفی گری در استان بوده و ارتباط علمی نزدیکی با بعضی از مدارس دینی وهابی مطرح در پاکستان دارند.

در این میان ناظران سیاسی معتقدند علت بوجودن آمدن جریانات تروریستی همچون گروهک جندالله وجود جنین مدارس و محتوای آموزشی نزدیک به آموزه های وهابیت در اینگونه مدارس بوده و تاثیر پذیر تعدادی از اساتید بعضی از مدارس دینی اهل سنت از اساتید مدارس وهابی در پاکستان نیز از دیگر عوامل شکل گرفتن جریان وهابی در میان بعضی از طلاب اهل سنت این استان بوده است .

گفتنی است که بحث قانون نظارت بر مدارس دینی اهل سنت همچنان در سیستان و بلوچستان اجرا نمی شود .

در همین حال چندی قبل جوان آنلاین فاش کرد که حاکم امارات متحده عربی در سفر اخیر خود به کشور عربستان سعودی موافقت خود را با فعالیت تبلیغی وهابیون در این کشور اعلام نموده است.

بر پایه این گزارش نامبرده ضمن موافقت با فعالیت تبلیغی این افراد در کشور متبوع خود ، نیمی از مخارج گروههای تبلیغی وهابیون که به کشور ایران اعزام می شوند را نیز تقبل نموده است.

گفتنی است وی در بازگشت به کشورش دستور داده تا پایگاهی جهت فعالیت های فرقه وهابیون در شهر العین ابوظبی دایر گردد.

هدف از تأسیس این پایگاه تبلیغ فرقه ضاله وهابیت برای ایرانیان است که به امارات سفر می کند.

دیدگاه ها

به شما دي منافقها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
10 + 0 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .