تروریست‌های وهابی چچنی چگونه سر از سوریه درآوردند؟

با ادامه زنجیره مهاجرت چچنی ها برای ترور در سوریه همچنان عناصر تروریستی با سازماندهی برخی موسسات به این کشور اعزام می‌شوند تا تحت پرچم القاعده با دولت مرکزی سوریه وارد جنگ شوند.

مجله تیدین جمهوری چک که از رسانه‌های معتبر و کثیرالانتشار این کشور است؛ در گزارشی نوشت که بیش از صد نفر از هزاران نفر افراط ‌گرای چچنی که در سوریه حضور دارند، جنایت های زیادی را بر ضد شهروندان این کشور انجام داده‌اند.

این مجله نوشت که تعدادی از سران گروه‌های قاچاق مواد مخدر که از مدت‌ها قبل در سوریه حضور دارند؛ اقدام به عضوگیری از جوانان برای مبارزه در سوریه می‌کنند.

بر اساس این گزارش چچنی‌هایی که در سوریه مبارزه می کنند، ‌وابسته به سازمان تروریستی امارت قفقاز هستند که در روسیه به عنوان یک گروه تروریستی معرفی شده و عیسی اوماروف پسر عموی موولادی اودوگوف رهبر معنوی این سازمان تروریستی نقش مهمی در اعزام جوانان برای اقدامات تروریستی در سوریه ایفا می‌کند.

اوماروف که خود نیز الان در سوریه مستقر است، به دستور اودوگوف مسئول سایت های اینترنتی وابسته به تروریست‌های سوری است.

نشریه کامرسانت نیز به نقل از منابعی از وزارت خارجه روسیه که نام آنها را فاش نکرد، اعلام کرد که تعدادی از پایگاه های تمرین تروریست‌ها در چچن است و آنها بعد از آموزش دیدن عازم سوریه می شود، معین ابو مصعب یکی از سران تروریست‌های چچنی آموزش این عناصر را بر عهده دارد و یگان‌هایی را برای مبارزه با دولت بشار اسد در سوریه ترتیب می‌دهد.

این روزنامه می نویسد که ابو مصعب وهابی شده و الان تبلیغ وهابیت را نیز دنبال می‌کند، وی بیش از صد فرد آموزش دیده تحت امر خود دارد که سالها در جنگهای چریکی در قفقاز شرکت داشتند.

بر اساس این گزارش یکی از عناصری که روند اعزام تروریست‌ها از چچن به سوریه از طریق خاک ترکیه را تسهیل می‌کند، عثمان فرض‌الله است که خود را وزیر خارجه اقلیم جدایی طلب قفقاز می‌داند و همواره بین کشورهای اروپایی در تردد است.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
10 + 10 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .