بهار وهابی در سوریه با عطر شیمیایی

سناریوسازی شیمیایی در سوریه از بیش از یک سال پیش آغاز شده است، این یک سناریوی اسرائیلی به کارگردانی آمریکاست که خطوط قرمز و سبز و زرد برای آنها ترسیم کرده و مانند زمینه‌ها و مقدمه سازی کاولین پاول در سال 2003 در عراق به دنبال اجرای سناریویی مشابه در سوریه است.

بر اساس گزارش روزنامه تشرین سوریه، کمیته تحقیق بین‌المللی در سوریه در واکنش به حمله شیمیایی به بخش‌هایی از این کشور شکل گرفته، اما آمریکا با تهدیدات صریح و ضمنی و بالا پایین رفتن به دنبال تخریب این روند است، این در حالی است که سوری ها همچنان در برابربرگه های آمریکایی ها از اخوانی ها گرفته تا وهابیت، از احتضار محمد مرسی گرفته تا آستانه سرنگونی اردوغان و سوختن برگه مالی، نفتی و گازی بندر بن سلطان در این کشور مقاومت کرده اند.

تروریست ها نیز در این میان با انواع و اقسام سلاح‌ها تجهیز شده و برای انواع کشتار و سر بریدن مردم و خوردن جگر آنها و مثله کردن کشته‌ها آزادی کامل دارند، این اقدامات حتی از فیلم‌های هالیوودی و آموزه های تلمود نیز فراتر رفته و حتی از خط قرمزهای مختلف از جمله سلاح های شمیایی پا را فراتر گذاشته است، چرا که مقدمات اجرای تحقیقات در مورد حملات شیمیایی در خان العسل به وجود آمد و از آنجائیکه آمریکا و اسرائیل از بوی نامطبوع و متعفن این تفکرات متعفن لذت می‌بردند، تروریست‌ها را به تکرار جنایات خود تشویق کردند تا سلاح شمیایی به سلاحی آمریکایی- صهیونیستی- وهابی برای تغییر موازنه قدرت در سوریه تبدیل شود.

شاخص‌های دستیابی تروریست‌ها به سلاح‌های شیمیایی

این مقاله در ادامه به دستیابی تروریست‌ها به سلاح‌های شیمیایی اشاره کرده و نوشت که این موضوع غافلگیر کننده نبود، چرا که آنها از حمایت نامحدود تسلیحاتی و مالی و آموزشی از سوی سازمان های جاسوسی غربی و صهیونیستی و قطری و سعودی و ترکی بهره می‌برند تا جنگی تجاوزکارانه را برای از بین بردن دولت سوریه انجام دهند، آنها در این جنگ از هر کاری از جمله حملات شیمیایی، جهاد نکاح و سایر ابزارها استفاده می کنند تا بتوانند «بهار» وهابی- اخوانی- طالبانی- صهیونیستی را با پرچم‌های القاعده در سوریه ایجاد کنند.

شاخص‌های دستیابی تروریست‌های سوری به سلاح‌های شیمیایی عبارتند از:

- وجود ماسک‌های ضد گاز در مخفیگاه های گروهک‌های تروریستی در بابا عمرو، القصیر و التریمسه و الالیده و سایر مناطق سوریه

- توقیف سلاح‌ها و مهمات شیمیایی متعدد در القصیر بعد از پاکسازی این شهر که منبع ارسال آنها نیز اسرائیل بود.

- آزمایش گازهای سمی بر روی خرگوش ها که تصاویر و فیلم آن از سوی گروهک های تروریست در سوریه منتشر شد و آنها تهدید به استفاده از این روش علیه شهروندان سوری کردند.

- توقیف تعدادی از تروریست‌های جبهه النصره به دست سازمان جاسوسی ترکیه که بمب‌هایی از ماده سمی سارین را در اختیار داشتند، البته تحقیقات از این عده با وجود مطالبه روسیه و دیگر کشورها همچنان مبهم مانده است.

- غارت محتویات کارگاه کلر در حلب که از سوی تروریست‌های سوری و با نظارت کارشناسان ترک ضورت گرفته بود.

- کشف بیش از 200 بشکه مواد شیمیایی مایع در مخفیگاه تروریست‌ها در حومه بانیاس.

البته سوریه همان زمان نسبت به این موضوع هشدار داد، اما آمریکا و هم پیمانان آن اعلام کردند که آنها اهداف انسانی دارند؛ اسرائیل اعلام کرد که این مواد برای انتشار آزادی و دموکراسی در سوریه به این کشور ارسال شده اند.

این مقاله تاکید می کند هنگامی که ارتش سوریه عملیات بی‌سابقه ای را در میدان جنگ انجام داده و تروریست را در چندین نقطه به عقب راند؛ زمان موعود برای آغاز جنایت شیمیایی فرا رسید و دو موشک با گاز سارین به خان العسلی شلیک شد که ارتش عربی سوریه آن را از تروریست‌ها باز پس گرفته و به ساکنان اصلی آن تحویل داده بود، این حمله تغییر خطرناک در روند حوادث سوریه بود و عمق بی‌اخلاقی و اقدامات غیر انسانی و ورشکستگی نظامی تروریست‌ها و حامیان آن را نشان داد، سوریه نسبت به این حمله شیمیایی به شورای امنیت شکایت کرد و 18 ساعت بعد از انجام آن خواستار تشکیل کمیته تحقیقات برای بررسی این جنایت شد، اما تجاوزطلبان و حامیان تروریسم به دنبال بر هم زدن برگه ها و اتهام‌زنی به سوریه بودند، در این روند سستی کردند و به دنبال اعزام کمیته‌ای برآمدند که زمینه ساز دخالت نظامی در سوریه باشند، یعنی همان کاری که در عراق در سال 2003 انجام داده بودند.

این اقدام باعث تشویق تروریست‌ها به تکرار اقدام خود شد و بعد از نزدیک به یک ماه از سهل انگاری و سستی و بعد از افزایش مهمات و توان تروریست‌ها تجاوز به خان العسل بار دیگر با بیش از 10 هزار تروریست تکرار شد. نجات پیدا کنندگان از این حادثه از جمله پزشکان نجات یافته می‌کوشند که این اقدام برای از بین بردن نشانه‌های جنایت شیمیایی در خان العسل بود. البته دولت سوریه تدابیری در این راستا اندیشیده بود و دلایل و مستنداتی را در این مورد جمع کرده بود که روس‌ها از طریق آنها به شورای امنیت فشار وارد کردند تا کمیته تحقیقی برای این کار تشکیل شده و اتهام و دروغ‌پردازی های آمریکایی را فاش کند.

کمیته تحقیق سازمان ملل و مأموریت شکست آن

دیپلماسی سوریه با مهارت خود موفق شد توافقنامه همکاری با سازمان ملل متحد برای تبدیل شدن کمیته این سازمان به کمیته تحقیق برای انجام مأموریت خاص و زمانبندی شده بررسی درباره حمله شیمایی به این کشور تبدیل کند، دیپلماسی دمشق در این راستا بر چند نکته متمرکز شده است.

- دولت سوریه از سلاح‌های شمیایی حتی در صورت وجود آن در نزد خود نیز استفاده نکرده و نخواهد کرد.

- دولت سوریه از چیزی نمی‌ترسد، بلکه می‌خواهد جهان همه چیز را بداند.

- دولت سوریه سعی دارد بهانه‌های دروغین و فریب‌های موجود را از دست آمریکا خارج کند و برگه‌های تهدید و اتهام زنی را از واشنگتن بگیرد.

- سوریه می خواهد رسوایی تمام کسانی که در تجهیز کردن گروه های تروریستی سوری به سلاح‌های شیمیایی دست داشته‌اند را بر ملا کند.

این کمیته در 20 آگوست جاری وارد دمشق شده و قبل از اینکه فعالیت‌های خود را در این کشور آغاز کند، بار دیگر در پی عملیات ارتش سوریه علیه تروریست‌ها در منطقه الغوطه شرقی بار دیگر سناریوی استفاده از سلاح‌های شیمیایی از سوی گروهک‌های تروریستی تکرار شد.

اهداف تروریست‌ها در استفاده از سلاح شیمایی

این سناریو مبتنی بر تحقق چند هدف مشخص است که به تعدادی از آنها اشاره می‌شود.

1- اتاق عملیاتی وجود دارد که چراغ سبز استفاده از موشک‌های تولید داخل و تجهیز آنها به سلاح‌های شیمیایی را داده است، این موضوع از سوی ماهواره‌های روسیه رصد شده و به صورت موازی در پی این اقدام رسانه‌های حامی تروریست های سوری و ائتلاف دوحه شانتاژ تبلیغاتی خود را در این راستا آغاز کرده و خواستار مداخله نظامی و ایجاد منطقه پرواز ممنوع و ... شدند.

2- اهداف مستقیم از استفاده از این سلاح‌های شیماییی در ابتدا توقف عملیات ارتش سوریه است که خط مستحکم تروریست‌ها در جوبر را شکسته و به پایان عملیات نظامی خود در برزه و قابون نزدیک شده و به سمت منطقه الغوطة شرقی نیز در حرکت بود، مناطق زملکا و عربین و کفربطنا و عین ترما نیز در آستانه آزاد سازی به دست ارتش سوریه بود. از سوی دیگر گروه‌های حامی غرب به دنبال به شکست کشاندن مأموریت گروه تحقیق سازمان ملل برآمده و سعی کردند آنها را در مناطقی وارد کنند که بر سر آن با دولت سوریه توافق حاصل نشده بود تا این فرصت را به تروریست‌ها بدهند که نیروهای خود را بار دیگر تجمیع کنند.

3- در این زمینه برخی شاخص‌ها رصد شده که مهم ترین آنها عبارتند از:
الف: رصد ارتباطات گروه‌های ترویستی قبل از استفاده از سلاح شیمایی با هدف توقف عملیات ارتش سوریه بوده است، چرا که تروریست ها تنها با سلاح شیمایی می توانستند این کار را انجام دهند، تلویزیون سوریه برخی از این تماس را در برنامه‌ای با عنوان "باد زرد" پخش کرد.

ب: رصد ارتباطات گروه‌های تروریستی نشان می دهد که به برخی از عناصر این گروه‌ها دستور داده شده تا قبل از انجام حمله شیمیایی منطقه را ترک کنند.

ج: تصاویر و فیلم های موجود شبکه‌های ضد سوری قبل از آغاز این حمله آماده شده بود که البته رسوایی نیز برای این شبکه‌ها به بار آورد.

4- سوال مهم این است که آیا دولت سوریه می تواند در حضور گروه تحقیق بین‌المللی از سلاح‌های شیمیایی استفاده کند؟ آیا ارتش عربی سوریه می‌تواند سلاح شیمیایی را در شرایطی استفاده کند که خودش پیشروی می کند و جز سلاح‌های تاکتیکی استفاده نمی‌کند. علاوه بر تمام اینها دولت سوریه به علت مسایل اخلاقی و قانونی و انسانی و همچنین سیاسی و میدانی از سلاح های شیمیایی استفاده نمی‌کند.

5- تحولات 24 آگوست در مورد ورود ارتش به جوبر نشان داد که برخی نظامیان ارتش سوریه دچار مسمومیت ناشی از گازهای سمی و شیمیایی شدند و برای دومین بار کارگاهی را نیز حاوی مواد شیمیایی و بمب‌ها و بشکه ها و ماسک‌های ضد شیمیایی و همچنین تجهیزات مربوط به ساخت سلاح‌های شیمایی را ضبط کردند که ساخت عربستان سعودی و قطر و آمریکا بود، حال این سوال مطرح است که آیا می‌توان سلاح‌های شیمایی بسیار خطرناک مربوط به این کشورها را از عربستان یا ترکیه یا قطر و یا آمریکا وارد سوریه کرد و افراد استفاده کننده را برای آماده کردن این سلاح‌ها آموزش داد، بدون اینکه سازمان‌های جاسوسی این کشورها در جریان این امر باشند؟

این مقاله در پایان تاکید می‌کند که موضوعی که ثابت است و نمی‌توان آن را با دروغ پردازی ها و اتهام‌زنی ها مخفی کرد، این است که هر تحقیق جدی می‌تواند تمام زوایایی این تروریسم را از نوک پا تا فرق سر شناسایی کرده و عاملان این تجاوز و حامیان آن نیز این موضوع را می‌دانند، اما آنها به دنبال تحقیقات جدی نیستند، بلکه می‌خواهند با تشدید فضای سیاسی و اتهام‌زنی ها و تهدیدات این فضا را آلوده کنند. آمریکا به دنبال ایجاد فضای تشدید رسانه‌ای و سیاسی و نظامی است تا عوارض ناشی از استفاده تروریست ها از سلاح های شمیایی را از بین ببرد و نوعی از فضای تشدید آمیز را آغاز کند که بتواند فضای کنونی درگیری‌ها را بر اساس طرح دمپسی و دیکته‌های وی تغییر دهد.

اما واقعیت و معادلات منطقه‌ای نشان می‌دهد که تهدید به دخالت نظامی در سوریه با مصوبه شورای امنیت غیر ممکن است و حمله به سوریه بدون اجازه شورای امنیت نیز به احتمال بیشتر غیرممکن به نظر می رسد، چون در این صورت این تجاوز دیگر مشروع نیست و قطعا قدم زدن در آتش جهنم است، چرا که هر اقدام اجرایی در راستای این تهدیدات محدود نخواهد بود و به جایی کشیده خواهد شد که آنها نیز تمایلی به آن ندارند و انتظار آن را نمی‌کشند.

این مقاله در پایان تاکید می‌کند که سوریه همچنان قوی است و قوی باقی خواهد ماند و کسانی که دنبال بازی با امنیت و ثبات آن از خارج هستند، بدانند که در ماجراجویی وارد شده‌اند که امنیت آنها و امنیت جهان را در معرض خطر قرار می‌دهد.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
4 + 2 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .