بررسی جديدترين روش تبليغي وهابيت :

استاد حسيني قزويني

موضوع بحث، جديدترين روش تبليغي وهابيت است.

در رابطه با بحث وهابيت، اگر بخواهم در يك جمله عرض كنم، با توجه به امكانات مالي و نيرويي كه امروز در اختيارات وهابيت است، از يك پيچيدگي ويژه‌اي برخوردارند كه شايد قوي‌ترين مراكز فرهنگي، حتي مسيحيت هم مانند اينها، يكّه‌تاز ميدان نيستند.

حدود 4 سال قبل كه به مكه مكرمه مشرف شدم، از مركز فرهنگي وهابيت، رابطة العالم الإسلامية كه عزيزاني كه وارد مكه مي‌شوند، از مدينه منوره، در همان ابتداء، يك كاخ سفيدي درست كرده‌اند كه تابلوي رابطة العالم الإسلامية را روي آن نصب كرده‌اند و من حدود 7 ساعت از اين مركز ديدن كردم و بخش‌هاي مختلف اين مركز را از نزديك ديدم و با روش‌هاي تبليغي اينها و بروشورها و نشريات و كتاب‌هايي كه چاپ كرده بودند را از نزديك ديدم. خلاصه اينكه مركز رابطة العالم الإسلامية، مانند دفتر تبليغات اسلامي و سازمان تبليغات اسلامي ما است؛ با اين تفاوت كه اينها مركز فرهنگي هستند، ولي در سازمان ملل متحد، عضو مراقب دارند و در سازمان يونسكو و يونيسف، عضو رسمي دارند. يكي از مسئولين اينها مي‌گفت: «هيچ كشوري نيست كه ما در آنجا، دفتر و نمايندگي نداشته باشيم».حوزه فعاليت‌شان، از كارهاي فرهنگي تا رسيدگي به ايتام و مستمندان و تأسيس بيمارستان و كمك دارويي به بيماران و غيره است.

عزيزان همه مي‌دانند كه روش تبليغي امروز با دوران‌هاي گذشته، تفاوت زيادي دارد. در گذشته كه چاپ اختراع شد، براي انتقال فرهنگ از نقطه‌اي به نقطه ديگر و از نسلي به نسل ديگر، از نشريه، روزنامه و كتاب استفاده مي‌شد. ولي امروز، با توجه به امكانات مدرني مانند فضاي سايبري و اينترنت و ماهواره و پيام كوتاه كه در اختيار بشر قرار گرفته است، مخالفين و دشمنان ما، حداكثر استفاده را از اين ظرفيت‌هاي موجود انجام مي‌دهند.

آمار تبليغي وهابيت

در آمارهاي موجود، در سايت www.isl.org.uk اعلام شده است كه 40 هزار سايت وهابي، به صورت شبانه‌روز، مشغول فعاليت عليه شيعه است. كافي است كه شما مراجعه كنيد به سايت فيصل نور : www.fnoor.com كه توسط يكي از وهابيون عربستان سعودي اداره مي‌شود و مشهور است كه پشتيباني مالي آن را، آقاي امير نايف، وليعهد فعلي عربستان سعودي بر عهده دارد. در اين سايت، بيش از 40 هزار عنوان كتاب و مقاله ضد شيعي وجود دارد و مي‌شود گفت كه اين سايت، مادربزرگ تمام سايت‌هاي وهابي است و كمتر سايت وهابي است كه با اين سايت، لينك نشده باشد يا مطالب علمي را از اينجا تغذيه نكند. هم‌چنين سايت‌هاي فارسي مانند سني نيوز و سني آنلاين و اسلام تكست كه سايت‌هاي فارسي است و عمدتا مطالب تند ضد شيعي و فحاشي و اهانت را به صورت گسترده، عليه شيعه منتشر مي‌كنند.

در خبرهايي كه در هفته گذشته در سايت‌هاي خبري آمد، گفته شد كه يكي از پژوهشگران كانادايي اعلام كرد: «از هر 2 سايت اسلامي، يكي سايت متعلق به وهابي‌ها است». حتي اينها در حال پشت سر گذاشتن حوزه فرهنگي إخوان المسلمين هستند.

من در مسافرتي كه قبل از عيد به كشورهاي آلمان و هلند داشتم و فرصت خوبي بود براي استفاده از سايت‌هاي اينترنتي و دوستان خوبي هم در آنجا به ما كمك مي‌كردند، يكي از چيزهايي كه در فضاي سايبري و اينترنتي برايم خيلي عجيب بود، در رابطه با حضرت مهدي (أرواحنا لتراب مقدمه الفداء) به عنوان موعود، يك و نيم ميليون صفحه مطلب در اينترنت وجود دارد، ولي در رابطه با اين‌كه مسيح، موعود است و مصلح كل و منجي، 18 ميليون صفحه مطلب در اينترنت وجود دارد. شايد اين آمار، به ظاهر ساده باشد، ولي اگر مقداري دقت كنيم، مي‌بينيم كه اينها از اين امكانات امروز، چقدر استفاده مي‌كنند و ما چقدر استفاده مي‌كنيم.

اين مطالب را مي‌توانيد در سايت دانشگاه امير كبير مشاهده كنيد.

فعاليت در شبكه‌هاي ماهواره‌اي

در حال حاضر، از 1800 شبكه ماهواره‌اي كه در منطقه، فعال هستند، حدود 300 شبكه ماهواره‌اي، فقط عليه أهل بيت (عليهم السلام) برنامه‌ريزي و برنامه‌سازي مي‌كنند.

شايد شنيدن اينها، ساده باشد و آمار گفتن و آمار دادن و آمار شنيدن، سهل باشد، ولي شما ببينيد كه آنها از نظر مسائل تبليغي و فرهنگي در چه نقطه‌اي هستند و ما در چه نقطه‌اي هستيم؟ نهايت كاري كه اتحاديه تلويزيون‌هاي اسلامي توانسته است انجام بدهد، اين بود كه حدود 2 هفته قبل همايشي در تهران داشتند و توانستند 182 راديو و تلويزيون محلي را جمع كنند.

در بعضي از ماهواره‌ها، به هواي دفاع از ولايت و تشيع، به فحاشي عليه أهل سنت و جسارت به مقدسات أهل سنت هجوم آورده‌اند كه نتيجه‌اش، جز فتنه، چيز ديگري نبوده است. با اين‌كه همه شنيديم كه در كنگره آمريكا، سال 2009 ميلادي را رسما به عنوان سال اختلاف شيعه و سني اعلام كردند و براي اين، بودجه‌هاي ويژه‌اي اختصاص دادند. ما فراموش نكرده‌ايم كه در آغاز إشغال كشور عراق، در تمام روزنامه‌ها منتشر شد و اگر اشتباه نكنم، در تاريخ 20 يا 19 اسفند 1384 در روزنامه كيهان نوشته بود: «نظاميان آمريكايي در عراق، يك جوان سيد و معمم نوراني را دستگير كرده بودند كه او، همان مهدي موعود است و مدت‌ها او را در زندان شكنجه مي‌كردند تا اعتراف كند او مهدي است». بعد از آن‌كه متوجه شدند پدر و مادر آن مهدي موعود، اين‌چنين ويژگي‌هايي دارد و پدر و مادر اين شخص هم كسي ديگر هستند، نا اميد شدند و از او تعهد گرفتند كه اگر محل إختفاء مهدي موعود را پيدا كرد، به نظاميان آمريكايي گزارش بدهد. هم‌چنين رئيس جمهور سابق آمريكا، آقاي ‌بوش، يك هيئت علمي، متشكل از مسلمانان و مسيحيان و نظريه‌پردازان كاخ سفيد را معين كرد تا تحقيقي درباره حضرت مهدي (أرواحنا لتراب مقدمه الفداء) بكنند و نتيجه تحقيق را به ايشان گزارش كنند. اين بيانيه در رسانه‌هاي داخلي هم منتشر شد، ولي اين‌كه نتيجه‌اش چه شد، خبري نشد؟

در 17 ماه رمضان امسال، يك طلبه جاهل و نادان در لندن، جشن وفات عايشه را برگزار كرد و حرف‌هاي تند و نادرست و خلاف شرع را مطرح كرد و حتي كار به جايي رسيد كه مراجع عظام تقليد و مقام معظم رهبري موضع گرفتند و بيش از 90 نفر از علماء بزرگ شيعه در عربستان سعودي، در منطقه شرقيه و ائمه جمعه و جماعات و رؤساي حوزه‌هاي علميه محكوم كردند و همين محكوميت‌ها، در روزنامه رسمي عربستان سعودي به نام الرياض چاپ شد. در تحريك اين‌گونه افراد كه زمينه فتنه دارند، بعيد نيست كه وهابي‌ها سرمايه‌گذاري كرده باشند و اين‌گونه افراد را شناسائي بكنند و بودجه و امكانات در اختيار آنها قرار بدهند تا حرفي بزنند و جهان اسلام را بر هم بزنند. بعد از ماه رمضان هم به بهانه اهانت به أم المؤمنين عايشه، حدود 19 شبكه ماهواره‌اي وهابيت، به صورت يكنواخت و همزمان، عليه شيعه برنامه داشتند. أخيراً هم برخي از شبكه‌هاي وهابيت، مانند شبكه وصال و شبكه صفا كه براي خود من هم ديدن يك دقيقه از برنامه‌هاي‌شان، قابل تحمل نبود، نسبت به مراجع عظام تقليد، ركيك‌ترين و وقيح‌ترين عبارات را كه حتي أراذل و أوباش هم به كار نمي‌برند، به كار مي‌بردند و نسبت به ائمه (عليهم السلام) جسارت‌هاي وقيحانه و نسبت به حرم مطهر ائمه (عليهم السلام)، اهانت‌ها و جسارت‌هاي وقيحي انجام مي‌شد. به قول يكي از آقايان: «بي‌حيائي هم حدّي دارد، ولي اين آقايان، بي‌حيائي را از حدّ گذراندند»؛ مخصوصا در ماه مبارك رمضان امسال، شبكه‌هاي المستقلة، حافظ، صفا، ناس، الرحمة، الحكمة، الخليجية و الصحة، بي‌حيائي را از حدّ گذراندند. البته اينها يك توطئه‌اي است و ما از پشت پرده آن خبر نداريم و چون اين شبكه‌ها در كشور مصر و از طريق نايل ست پخش مي‌شد، در هفته گذشته، دولت مصر از پخش اين شبكه‌ها جلوگيري كرد؛ از جمله اين شبكه‌ها، شبكه صفا و شبكه وصال بود كه در ميان اين شبكه‌ها، در بي‌حيائي، يك سر و گردن بيشتر از بقيه بودند.

عربستان سعودي اعلام كرد كه در أيام حج امسال، يك شبكه راديويي را به 8 زبان زنده دنيا راه اندازي مي‌كند تا حجاج بيت ا... الحرام بتوانند از اين راديو، حدأكثر استفاده معارفي را داشته باشند.

نكته جالبي كه در بعضي از سايت‌هاي خبري آمد، اين است كه اينها رسما إعلام كردند: «شبكه‌هاي ماهواره‌اي شيعه، خطرناك‌تر از بمب هسته‌اي و بمب أتمي است». چون اينها مي‌دانند كه شبكه‌هايي مانند شبكه الكوثر كه شخصيت‌هايي مانند آيت ا... كوراني يا سيد كمال حيدري در آنجا صحبت مي‌كنند يا در شبكه أهل البيت و هم‌چنين شبكه ولايت، اين صحبت‌ها مانند بمب أتم منفجر مي‌شود و أفكار جوانان وهابي را بيدار مي‌كند.

موج بيداري جوانان أهل سنت و وهابيت و گرايش به مذهب شيعه

با توجه به اطلاعات گسترده‌اي كه بنده دارم و معمولاً اين خبرهايي اينترنتي و ماهواره‌اي را در أسرع وقت يا خودم دنبال مي‌كنم يا به وسيله دوستان داخلي و خارجي به دست بنده مي‌رسد، در يك جمله بگويم: «در اين 15 قرن، تاكنون سابقه نداشته است كه رويكرد جوانان وهابي و أهل سنت به طرف مذهب شيعه، مانند قرن حاضر باشد» و در هر هفته، 10، 20 نفر يا در بعضي از هفته‌ها، بيش از 30 نفر به بنده مراجعه مي‌كنند و رسماً به مذهب أهل بيت (عليهم السلام) كشيده مي‌شوند. در همين امسال، موارد متعددي داشتيم كه جوانان مسيحي به قم آمدند و خدا اين توفيق را داد كه به دست ما، مسلمان و شيعه شدند و برگشتند.

در حدود 40 روز، يك آقايي از لندن آمده بود و 25 سال، مبلّغ بهائي بود و تحت تأثير صحبت‌هاي ما در ماهواره قرار گرفت و تصميم گرفت توبه كند و به مذهب أهل بيت (عليهم السلام) و شيعه گرايش پيدا كند.

برخورد ما با أهل سنت

با اين تبليغات گسترده‌اي كه وهابي‌ها دارند، در خيلي از جاها، نتيجه‌اي معكوس داده است. ظاهرا أبو بصير است كه خدمت امام صادق (عليه السلام) مي‌رسد و عرض مي‌كند:

ما با أهل سنت چگونه برخورد كنيم؟ حضرت مي‌فرمايد: شما، امام داريد و ملترم هستيد از او تبعيت كنيد. گفت: بله. حضرت فرمود: من كه امام شما هستم و شما به من إقتداء كرده‌ايد، تعامل من با أهل سنت اين‌گونه است كه اگر مريض بشوند، به عيادت‌شان مي‌روم و اگر از دنيا بروند، به تشييع جنازه‌شان مي‌روم و اگر در محكمه‌اي از من بخواهند كه شهادتي را عليه يا له بدهم، مي‌روم و ... .

لذا ما بارها گفته‌ايم كه حتي اگر ائمه (عليهم السلام) به ما توصيه نمي‌كردند كه با أهل سنت، به صورت مؤدبانه برخورد كنيد و مراجع عظام تقليد ما هم چيزي نگويند و فقط ما باشيم و عقل خودمان، از اهانت و سبّ و ناسزا، چه نتيجه‌اي عايد شيعه مي‌شود؟ آيا جز گريزان شدنِ حتي جوانان ما از مذهب، نتيجه ديگري دارد؟ وقتي جوان شيعه مي‌بيند من روحاني شيعه، فحش مي‌دهم و اهانت مي‌كنم و مي‌خواهم با فحش و اهانت، حرفم را به كرسي بنشانم، با خودش مي‌گويد كه اگر ما حرف براي زدن داشتيم و اين روحاني حرف براي زدن داشت، چرا فحش مي‌دهد و توهين مي‌كند؟! فحش و توهين و ناسزا، حرف كسي است كه حرفي براي زدن ندارد! اين به ضرر شيعه و جوانان ما است! اما بعضي از عزيزان، اين‌گونه اهانت، فحش و ناسزا در شبكه‌هاي جهاني مي‌دهند كه ميليون‌ها بيننده دارد و ما نمي‌دانيم دليل‌شان چيست؟!

انتشار مطالب ضد شيعي از علماء شيعي

يكي از روش‌هاي جديد تبليغ وهابيت، انتشار مطالب ضد شيعي از علماء شيعي است و در اين 2 ، 3 دهه أخير، يلي روي اين مسئله، سرمايه‌گذاري كرده‌اند. شما اگر برنامه‌هاي شبكه‌هاي وهابي صفا و وصال و نور را به مدت يك هفته دنبال كنيد، مي‌بينيد كه يكي از حساس‌ترين مطالب‌شان، اين است كه بعضي از علماء شيعه، عليه شيعه حرف زده‌اند. مثلا روي دكتر موسي موسوي، نوه مرحوم سيد أبو الحسن اصفهاني (ره) سرمايه‌گذاري‌هاي زيادي در سايت‌ها و ماهواره‌ها و كتاب‌هاي‌شان كرده‌اند. ايشان كتابي نوشت به نام الشيعة و التصحيح و خود حضرت آيت ا... العظمي سبحاني براي من نقل مي‌كرد و مي‌گفت: «من خودم از راديو شنيدم كه صدام مي‌گفت: اگر اين 8 سال جنگ ما عليه ايران، هيچ فايده‌اي نداشت جز اين‌كه اين كتاب توسط يك مرجع زاده نوشته شد، براي ما كافي است». اين كتاب، از اول تا آخرش، جز فحش و جسارت به شيعه و مقدسات به شيعه، چيز ديگري ندارد. وهابيت هم از اين دكتر موسي موسوي، بت ساخته‌اند. يكي از مراجع عظام تقليد كه شايد راضي نباشند نام‌شان را ببرم و در ميان حوزويان، به قداست و تقوا و ولايت، إشتهار دارد، به من مي‌گفت: «من فراموش نمي‌كنم كه همين موسي موسوي، در زمان شاه، شراب‌خواري و زناكاري ايشان و رفتن به كاباره‌ها و نزديكي‌اش با ستاره‌هاي سينمايي، نقل مطالب روزنامه‌ها بود». حتي ايشان به بعضي از رقاصه‌هاي مشهور كه با هم بودند، چِكْ داده بود و از ايران فرار كرد و چكش هم برگشت خورد و در روزنامه‌ها هم منتشر شد. يكي از آقايان هم گفته بود: «حتما ايشان مي‌دانست پولي كه به اينها مي‌دهد، حرام است، لذا، چك بلا محل صادر كرده بود». هم‌چنين مي‌گفت: «ايشان با هويدا، نخست وزير شاه هم ديدار داشت و سر او را كلاه گذاشت و مبلغ هنگفتي از او گرفت و فرار كرد». حالا ببينيد كه وهابي‌ها، امروز از اين شخص، يك هاله‌اي از قداست در اطراف او كشيده‌اند و به عنوان يك روشنفكر شيعه معرفي مي‌كنند كه: «وقتي متوجه شد مذهب شيعه، مذهب منحرفي است، كتابي نوشته به نام الشيعة و التصحيح».ايشان، تقريبا 7 ، 8 سال قبل، بر اثر شرب خمر زياد، در عربستان سعودي مبتلا به سرطان و به درك واصل شد. من با عموها و پسرعموهاي او كه در مشهد هستند، مرتبط هستم و برادران و خواهران او در تهران هستند و مي‌گفتند: «ما خجالت مي‌كشيديم كه در تهران، براي او يك مجلس بگيريم و اين مايه ننگ خانواده ما بود». حضرت آيت ا... العظمي سبحاني در مقدمه كتاب شيعه پاسخ مي‌دهد نوشته است كه همين كتاب ايشان، فقط در يك سال، با 10 ميليون تيراژ چاپ شد و در كشورهاي اسلامي منتشر شد.

الان اينها از سيد أبو الفضل برقعي، يك بت ساخته‌اند و او را، آيت ا... العظمي معرفي مي‌كنند كه از اساتيد برجسته حوزه علميه قم بود. هر روز نوارهاي ايشان در مورد اهانت به مقدسات شيعه و اهانت به مراجع عظام تقليد و به مسخره گرفتن زيارت ائمه (عليهم السلام) را در شبكه نور، مرتباً پخش مي‌كنند و شبكه‌هاي عربي هم با زيرنويس عربي پخش مي‌كنند. با اين‌كه سوابق ايشان كاملا واضح و روشن است. بله، ايشان در حوزه علميه بودند و در زمان حضرت آيت ا... العظمي بروجردي (ره) بود و كتاب رسائل و مكاسب تدريس مي‌كردند و به خاطر جسارتي كه در مسجد امام (ره) نسبت به حضرت آيت ا... العظمي بروجردي كردند و جسارت وقيحي نسبت به ايشان كردند، جوانان و مردم قم ريختند و ايشان را از قم بيرون كردند و ايشان به تهران رفت و در مسجد وزير دفتر كه مادر مصدق آن را ساخته بود، مدتي آنجا بود و آنجا هم به اهانت‌هايش ادامه داد و شيعيان او را هم از آنجا بيرون كردند. كتاب منهاج السنة إبن تيمية، از قرن هفتم تا الان، يك ترجمه فارسي دارد كه آن هم به قلم ايشان نوشته شده است. چند سال پيش كه به مكه مشرف شده بوديم، وقتي وارد بيت ا... الحرام مي‌شديم، اين قفسه‌هاي كوچكي را كه قرآن در آن مي‌گذارند، مي‌ديديم كه يكي در ميان، يك قرآن گذاشته‌اند و يك ترجمه منهاج السنة إبن تيمية به قلم سيد أبو الفضل برقعي گذاشته‌اند؛ اين واقعا مايه ننگ است. البته ايشان حدود 70 تأليف مخطوط و مطبوع دارد و از اين تعداد، حدود 30 كتاب را به نفع شيعه نوشته و 40 كتاب را عليه شيعه نوشته است. ولي ايشان در آخر عمر، از اين جسارت‌هايش پشيمان شد؛ ولي پشيماني فايده‌اي ندارد:

وَ لَيْسَتِ التَّوْبَةُ لِلَّذِينَ يَعْمَلُونَ السَّيِّئَاتِ حَتَّى إِذَا حَضَرَ أَحَدَهُمُ الْمَوْتُ قَالَ إِنِّي تُبْتُ الْآَنَ وَ لَا الَّذِينَ يَمُوتُونَ وَ هُمْ كُفَّارٌ أُولَئِكَ أَعْتَدْنَا لَهُمْ عَذَابًا أَلِيمًا

سوره نساء/آيه18

يكي از دوستان نزديك ايشان، جناب آقاي حسيني ورجاني براي خود من نقل مي‌كرد و مي‌گفت: «در همان بيماري كه از دنيا رفت، ما به عيادت او رفته بوديم و ايشان وصيت‌نامه‌اش را براي ما خواند و گفت من شيعي هستم و معتقد به امامت و عصمت 12 امام هستم و اشتباه كرده بودم». وقتي ايشان را از تهران بيرون كردند، به روستاي كن در اطراف تهران رفت و در منزل پسرش زندگي مي‌كرد و وصيت كرد: «اگر شيعيان اجازه دادند، جنازه مرا در امام‌زاده شعيب (عليه السلام) دفن كنيد تا شايد ايشان مرا شفاعت كنند و خداوند از گناه من بگذرد».

الان، جسارتي كه عليه شيعه يا تخريب أفكار جوانان، توسط نوارهاي ايشان انجام مي‌گيرد، در كمتر صحبتي و در كمتر سخنراني مي‌بينم انجام شده باشد. البته آقاي عثمان الخميس آن چهره وهابي تند و تكفيري كه همه او را مي‌شناسند كه تندي‌ها و اهانت‌هاي او و آقاي عرعور و آقاي ملازاده هم به نفع شيعه است و قطعا شيعيان را در عقائدشان راسخ‌تر مي‌كند. لذا، يكي از چيزهايي كه ما بايد روي آن حساس باشيم و حوزه علميه هم روي آن سرمايه‌گذاري بكند و همايش‌هاي مختلف بگذارد، شناساندن چهره‌هايي مانند سيد أبو الفضل برقعي است كه امروز اينها را به عنوان چهره‌هاي شيعي معرفي مي‌كنند كه فلان شخص، شيعي بوده و به سني شده و اين حرف‌ها را مي‌زند. يا اگر جايي مي‌بينند كه چهره شيعي پيدا نمي‌كنند، چهره‌سازي مي‌كنند. مثلا كتاب‌هاي متعددي در عربستان سعودي چاپ شده است به نام حضرت آيت ا... العظمي سبحاني و علامه عسگري (ره). حضرت آيت ا... العظمي سبحاني در نامه‌اي كه به دكتر قرضاوي نوشت، فرمود: «آيا اطلاع داريد كه در عربستان سعودي و امارات، روزي نمي‌گذرد مگر اين‌كه رساله‌اي يا كتابي يا مقاله‌اي عليه شيعه نوشته مي‌شود و متأسفانه همگي، تكرار مكررات و تهمت‌هاي واهي است كه ده‌ها بار پاسخ آنها داده شده است. ... ، آنان حتي به اين حدّ إكتفاء نكرده و كتاب‌هايي در نقد شيعه، به نام علماء شيعه چاپ و منتشر مي‌كنند. حتي كتابي به نام اين‌جانب و كتابي به نام مرحوم علامه عسگري (ره) چاپ و منتشر كرده‌اند و هر دو نفر را مبلغ وهابيت و منتقد تشيع معرفي كرده‌اند». يعني اينها در اين‌كه از چهره‌هاي مشهور شيعه، عليه شيعه چهره‌سازي كنند، هيچ إبائي ندارند. حتي در اوائل سال، يكي از عزيزان از افغانستان به من زنگ زد و گفت: «در اينجا يك كتابي نوشته‌اند از قول شما كه قزويني سني شده و عليه شيعه، كتابي نوشته و جزوه‌اي منتشر كرده‌اند». من هم گفتم: «اگر صداي حضرت آيت ا... العظمي سبحاني و علامه عسگري (ره) به جهانيان نمي‌رسد و محدود است، بنده به بركت أهل بيت (عليهم السلام) در ماهواره‌هاي شيعي و وهابي، حضوري فعال داريم و در شبكه المستقلة و نور و سلام و ولايت، كمتر هفته‌اي است كه برنامه‌اي عليه وهابيت در دفاع از شيعه نداشته باشيم». اينها تا اين اندازه دنبال اين هستند كه مطالبي را از شيعه، عليه شيعه درست كنند. يا مثلا كتاب لله، ثم للتاريخ را كه ترجمه كرده‌اند به نام أهل بيت از خود دفاع مي‌كنند، عربستان سعودي با تيراژهاي ميليوني چاپ كرد و در تمام كشورهاي اسلامي منتشر كردند. يكي از علماء بزرگوار قطيف، در مكه مكرمه، در بعثه مقام معظم رهبري در ديداري كه با ما داشتند و گفتند: «در منطقه قطيف و أحصاء، اين كتاب را داخل كاميون گذاشته بودند و در ميان جوانان شيعه پخش مي‌كردند و هر جا كه صف نانوايي يا غيره مي‌ديدند، مي‌آوردند و به صورت رايگان در اختيار آنها قرار مي‌دادند». در كويت، 100 هزار نسخه از اين كتاب را چاپ كردند و در ميان مردم منتشر كردند و يكي از علماء برجسته شيعه كويت، آقاي مُهري، رسماً به دولت كويت اخطار دارد: «اگر جلوي انتشار اين كتاب را نگيريد، كويت، به لبنان دوم مبدّل خواهد شد». آنها هم جلوي نشر اين كتاب را گرفتند. نويسنده اين كتاب را هم جناب حضرت آيت ا... سيد حسين موسوي از مراجع بزرگ شيعه در نجف اشرف معرفي مي‌كنند و ايشان مدتي در آنجا تدريس مي‌كرد و شبهاتي داشت و خدمت حضرت آيت ا... العظمي خوئي (ره) و حضرت آيت ا... العظمي صدر (ره) و ديگران رفت و شبهات او را جواب ندادند و برگشت سني و وهابي شد. چهره‌اي را كه نه خداوند هم‌چنين فردي را آفريده و نه ميكائيل براي او روزي مقدر كرده و نه عزرائيل هم‌چنين فردي را قبض روح كرده و نه آسمان بر سر او سايه افكنده و كره زمين، سنگيني او را درك كرده، امروز از ايشان به نام آيت ا... سيد حسين موسوي، بت ساخته‌اند و كتابش را در تيراژ ميليوني چاپ و در كشورهاي اسلامي منتشر كردند. البته كتاب‌هايي در ردّ اين كتاب نوشته شد و يكي از بهترين كتاب‌ها، توسط يكي از علماء برجسته عربستان سعودي به نام شيخ علي آل محسن نوشته شد كه فارغ التحصيل حوزه علميه قم است و اين كتاب، لله، ثم للحقيقة نام دارد و كتاب برگزيده سال و كتاب برگزيده سال ولايت انتخاب شد و به حق هم از ميان حدود 15 كتابي كه جواب به اين كتاب داده شده است، اين كتاب، بهترين كتاب است. اين كتاب در سايت‌ها مختلف هم آمده است.

يك فيلمي از حضرت آيت ا... العظمي سيستاني درست كرده‌اند كه وقتي من اين فيلم را ديدم، من معتقدم تعابيري كه به كار برده‌اند، حتي اراذل و اوباش خياباني هم اين‌چنين تعابيري را نسبت به همديگر به كار نمي‌برند كه اينها نسبت به مراجع شيعه به كار مي‌برند.

در پاكستان، 3 ميليون طلبه وهابي، براي نشر فرهنگ وهابيت دوره مي‌بينند.

در افغانستان، 11 هزار مدرسه در سال 1383 براي وهابي‌ها ساخته‌اند كه 70 هزار طلبه وهابي، فقط در افغانستان دوره مي‌بينند.

قبلا يك‌سري از طلبه‌هاي أهل سنت يا معلمين را از استان‌هاي شرقي و جنوبي به مدينه منوره مي‌بردند و در دانشگاه اسلامي مدينه، آموزش مي‌دادند و من با خيلي از اين دوره ديده‌ها، از نزديك آشنا هستم و وقتي ديدند كه رفتن اينها به عربستان سعودي، مسئله‌ساز شده است و بعضي از اينها هم لو رفت و براي‌شان مشكل‌ساز شد، أخيراً عربستان سعودي براي اينها در امارات، مدرسه علميه‌اي با گنجايش 12 هزار طلبه ساخته است! كه مرتباً جوانان را از ايران، پاكستان، افغانستان و تاجيكستان به امارات مي‌برند و دوره‌هايي را به آنها آموزش مي‌دهند و يك ريش وهابي هم براي‌شان درست مي‌كنند و پول‌هاي كلاني در اختيارشان قرار مي‌دهند و اينها را براي تبليغ، به شهرها و روستاها مي‌فرستند.

خلاصه اين‌كه دوستان!

اسلام به ذات خود ندارد عيبي هر عيب كه هست، از مسلماني ماست

آبادي ميخانه، ز ويراني ماست جمعيت كفر، از پريشاني ماست

««« و السلام عليكم و رحمة الله و بركاته »»»

دکتر سيد محمد حسيني قزويني

دیدگاه ها

بسيار سپاس گذارم ازخدمات وروشن گري هاي شما .

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
3 + 0 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .