ایندیپندنت: عربستان امپراطوری شر و تروریسم است

روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» از حمایت انگلیس و کشورهای غربی از حاکمان عربستان انتقاد کرده و رژیم آل سعود را دیکتاتورهای وهابی نامیده است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «العهد»، روزنامه «ایندیپندنت» انگلیس از حمایت لندن و کشورهای غربی از حاکمان عربستان انتقاد کرده است.

این روزنامه در گزارشی به عنوان «چرا از دیکتاتور های وهابی حمایت می‌کنیم» تأکید کرده است که حاکمان عربستانی با کارگران خارجی مانند برده و با غیر مسلمانان با تحقیر رفتار می کنند.

در ادامه این گزارش آمده است که با وجود اینکه زنان عربستانی به کندی به برخی از حقوق خود دست می یابند اما در پایان کار شرایط زن سعودی رقت انگیز است و همه نشانه های خشونت خانگی در حق این زنان پنهان می شود.

همچنین نظام قضایی عربستان نیز در برابر هیچ چیزی جوابگو نیست و تنها سیاست اشد مجازات را دنبال می کند و حکومت نیز اقدام به جاسوسی علیه شهروندان خود می کند. با کارگران خارجی،غیر مسلمانان و مسلمانان غیر سنی نیز با تحقیر برخورد میشود و همه اینها نگاه ها را به سوی این حاکمان دیکتاتور منعطف می کند.

این روزنامه همچنین به سرعت انتشار اندیشه وهابیت در مناطق مختلف اشاره کرده و یادآور می شود که وهابی ها از بخش های مختلفی از لحاظ مالی حمایت می شوند و دامنه نفوذشان در هند،بنگلادش،کنیا،مصر و تعدادی از کشورهای غربی افزایش می یابد.

وهابی ها از اقدامات افراد تندرو و متعصب حمایت می کنند و در برخی موارد نیز از اقدامات تروریستی که منجر به خشونت می شود استقبال می کنند.

در سال 2002 روزنامه «واشنگتن پست» به نقل از یک کارشناس در وزارت جنگ آمریکا گزارش داد که عربستان در سطوح مختلف فعالیت های تروریستی حضور دارد و بسیاری از اقدامات تروریستی را برنامه ریزی و یا حمایت مالی می کند.

با این وجود ممکن است نفت نقش اساسی در رابطه غرب با عربستان و سکوت کشورهای غربی در برابر امپراطوری شر و تروریسم بازی کند.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
12 + 0 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .