انتشار مجدد یک کتاب علیه"ولایت فقیه"درعربستان


در سال 2011 میلادی کتابی تحت عنوان «السعودیة وولایة الفقیه» توسط فردی ناشناخته بنام "أبو أنس عبدالله" – که به نظر می رسد نامی جعلی باشد – در عربستان سعودی تألیف و منتشر شد.

این کتاب که در 206 صفحه منتشر شده، دروغ و افتراء های بسیار زیادی به نظریه "ولایت فقیه" وارد کرده و در کل آن را زیر سؤال برده و این نظریه را "توطئه ای از سوی روحانیون شیعه برای در دست گرفتن قدرت و حکومت" معرفی کرده است.

با نگاهی گذرا و بررسی اجمالی این کتاب به راحتی می توان فهمید که توسط دستگاه اطلاعات و امنیت عربستان سعودی تألیف و منتشر شده است.

در بخشی از این کتاب به شیعیان عربستان که بیشترشان در شهرهای شرقی این کشور زندگی می کنند، اشاره کرده و اعلام می کند که در مجموع 3 درصد از جمعیت 20 میلیونی عربستان را شیعیان تشکیل می دهند. این در حالی است که آماری که اخیرا توسط سازمان های بین المللی منتشر شده نشان می دهد که بین 17 تا 20 درصد از جمعیت عربستان را شیعیان تشکیل می دهند.

در بخش دیگری از این کتاب "انقلاب اسلامی ایران" به رهبری امام خمینی زیر سؤال برده شده و آن را "انقلابی برای اشغال جهان عرب و جهان اسلام" نامیده است!

این کتاب در ادامه "نظریه مهدویت" و "ظهور حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف" را نیز زیر سؤال برده و آن را نیز "توطئه ای از سوی روحانیون شیعه برای در دست گرفتن قدرت و حکومت" دانسته است.

«السعودیة وولایة الفقیه» در بخش دیگری به مقلدان حضرات آیات سید «صادق شیرازی» و سید «محمدتقی مدرسی» در شهرهای "قطیف" و "أحساء" اشاره کرده و آنان را "شیعیانی افراطی که برای دستیابی به قدرت و حکومت تلاش می کنند" نامیده است.

سپس به آغاز مبارزات مسلحانه شیعیان عربستان علیه آل سعود اشاره کرده و به تأسیس جنبش "حزب الله عربستان" – که اخیرا در لیست گروه های تروریستی وزارت کشور سعودی قرار گرفت – می پردازد.

ناگفته نماند، دستگاه امنیتی عربستان سعودی این کتاب را بارها و بارها جدید چاپ کرده و در کشورهای مختلف عربی به صورت رایگان توزیع می کند.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
7 + 3 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .