افشای فعالیت‌های تروریستی وهابیت در قلب اروپا

پیشروی فعالیت سلفی‌های افراطی و سوء استفاده از مساجد و مراکز تجمع مسلمانان در سایه حمایت کشورهای حوزه خلیج فارس نگرانی شدید مجامع اروپایی را برانگیخت.

پیشروی فعالیت سلفی‌های افراطی و سوء استفاده از مساجد و مراکز تجمع مسلمانان در سایه حمایت کشورهای حوزه خلیج فارس نگرانی شدید مجامع اروپایی را برانگیخت.

به گزارش شیعه نیوز به نقل از جهان، وهابیون اروپا در جدیدترین اقدامات خود مساجد و مراکز اسلامی مسلمانان را به عنوان جایگاهی برای برگزاری نشست و هم‌اندیشی انتخاب کرده‌اند، تا جایی که این امر موجب افزایش حساسیت مجامع اروپایی نسبت به مسلمانان و به ویژه مراکز تجمع آنان شده است.

گروه‌های سلفی و یا به عبارت دیگر وهابی‌ها که اروپایی‌ها خاستگاه آنان را عربستان سعودی و سردمدار آن را اسامه بن لادن می دانند، اخیرا نگرانی شدید کشورهای اروپایی به ویژه دانمارک، ایتالیا، آلمان، انگلیس و اسپانیا را برانگیخته‌اند.

برخی از منابع خبری اروپایی اعلام کردند: در پی شدت گرفتن فعالیت وهابی‌ها در اروپا و کنترل شدید برخی مساجد و مراکز تجمع مسلمانان، تعدادی از این افراد از جمله گروه هماهنگ کننده اقدامات تروریستی و انتحاری در عراق دستگیر شدند.

مجامع اروپایی همچنین با اشاره به این که پس از دستگیری این افراد اطلاعات بسیار مهمی از شیوه فعالیت آنان بدست آمده است، اظهار کردند: افراد مذکور پس از دستگیری به حمایت مالی کشورهای حوزه خلیج فارس به ویژه عربستان سعودی، امارات، قطر، برخی از موسسات مالی رسمی و خصوصی و برخی از علمای سلفی این کشورها اعتراف کردند.
همچنین مقدار زیادی مواد جهت ساخت مواد منفجره تی ای تی بی و مقدار زیادی اسلحه در مساجد محل تجمع وهابی‌ها در دانمارک کشف شد.

گروه‌های دستگیر شده یک گروه از چهار گروه فعال وهابی‌ها و عاملان انفجارهای لندن در جولای 2005 به شمار می‌‌آیند.

درپی این امر و همراه با تشدید پدیده اسلام هراسی در اروپا، بسیاری از کشورهای اروپایی کنترل شدید خود بر مساجد و مراکز تجمع مسلمانان را آغاز کرده اند.

از سوی دیگر بسیاری از مجامع اسلامی بزرگ جهان، ضمن محکوم کردن فعالیت وهابی‌ها، خواستار ریشه کن کردن این افراد شده و اعلام کردند: فعالیت وهابی‌ها که اکنون پای خود را از منطقه خاورمیانه فراتر نهاده و در اروپا آغاز به کارکرده به تخریب چهره مسلمانان در جهان انجامیده و آنان را در فشار بیشتری از سوی غیر مسلمانان قرار خواهد داد.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
6 + 8 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .