اعلام شدن تعداد تکفیری های خارجی در سوریه

موسسه "واشنگتن برای مطالعات خاور نزدیک" از وجود حداقل 20 هزار نفر از افراد مسلح غیر سوریه از 50 کشور جهان سخن گفته و در گزارش خود گفته است که 10٪ از این تعداد از اروپا، امریکا و استرالیا به سوریه آمدند.
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

موسسه آمریکایی " واشنگتن برای مطالعات خاور نزدیک"، روز شنبه 21-9-2013 طی گزارشی اعلام کرد، به دنبال بررسی و تحقیقاتی که این موسسه در در رابطه با حضور افراد بیگانه در سوریه انجام داده، مشخص گردید، که در حدود 20 هزار عضو وابسته به القاعده از 50 کشور جهان در سوریه حضوری فعال دارند.

العربیه در ادامه این گزارش اضافه کرد: « اعضای القاعده حاضر در سوریه در طرز تفکر و عملکرد خود با مخالفان سوری کاملا در تضاد هستند به طوری که مردم سوریه این تشکل های تندرو را به عنوان دشمن مخالفان سوری پس از بشار اسد، به شمار می آورند.»

مخالفان سوری می گویند، تاکنون اطلاع دقیقی از شمار افراد مسلح خارجی در سوریه در دست ندارند، اما اطلاعات ضد و نقیضی در رسانه ها منتشر شده که حضور فعال آنها در مناطق مختلف سوریه به خصوص در حومه حلب را ثابت می کند. هفته گذشته در شهر "اعزار" واقع در حومه حلب درگیری شدیدی میان ارتش آزاد سوریه و این افراد که اغلب به القاعده وابسته اند به وقوع پیوست.

موسسه "واشنگتن برای مطالعات خاور نزدیک" از وجود حداقل 20 هزار نفر از افراد مسلح غیر سوریه از 50 کشور جهان سخن گفته و در گزارش خود گفته است که 10٪ از این تعداد از اروپا، امریکا و استرالیا به سوریه آمدند.

وزیر کشور فرانسه نیز هفته گذشته اظهار داشت که حدود 130 شهروند فرانسوی یا مقیم فرانسه در حال حاضر در سوریه هستند و در کنار مخالفان سوری فعالیت می کنند. بریتانیا نیز گفته است که تعداد 150 بریتانیانی به ترکیه سفر کردند تا پس از ورود به خاک سوریه به کمک مخالفان سوری بپیوندند. همچنین وزارت کشور تونس نیز اعلام کرده که حدود 800 تن از شهروندانش در سوریه هستند.

در پایان این گزارش نیز به تعداد اعضای گروه تکفیری "امارت اسلامی شام و عراق" اشاره شده و آمده است:« طبق این گزارش تنها اعضای "امارت اسلامی شام وعراق" در سوریه حدود 10 هزار نفر هستند.»

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
13 + 2 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .