استاد طبسی: حذیفی منکر رسول الله(ص) و خارج از اسلام است

حجت الاسلام و المسلمین طبسی گفت: الحذیفی که بر منبر مسجد رسول الله به ناحق به فرزند او حضرت مهدی(عج) گستاخی و جسارت می کند بداند که به صریح فتاوی علمای اهل سنت منکر رسول الله(ص) و از اسلام خارج است.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت‏(ع) ـ ابنا ـ «حجت الاسلام و المسلمین نجم الدین طبسی» در واکنش به اظهارات سخیف امام جمعه مدینه گفت: الحذیفی که بر منبر مسجد رسول الله به ناحق به فرزند او حضرت مهدی(عج) گستاخی و جسارت می کند بداند که به صریح فتاوی علمای اهل سنت منکر رسول الله(ص) و از اسلام خارج است.

وی که امروز شنبه با خبرنگار ابنا گفتگو می کرد افزود: همانگونه که قرآن فرمود "و اذا خاطبهم الجاهلون قالوا سلاما"، الحذیفی کمتر از این است که مراجع، علمای شیعه یا حوزه های علمیه پاسخگوی هتاکی های وی باشند.

این استاد عقاید اسلامی ادامه داد: او جیره خوار و پیرو گروهک تکفیری است که دستشان به نمایندگی از صهیونیست ها آلوده به خون مسلمین اعم از شیعه و سنی است.

طبسی گفت: او خلف و پس مانده "ابن تیمیه ای" است که "هیثمی" در مورد او گفت که "خدا او را به خود واگذار و گمراه، کر، کور و ذلیلش کرده است" و "عبدالکافی سبکی" او از دایره مسلمین خارج شده دانسته و به گفته "ابن حجر عسقلانی"، جماعتی او را منافق خواندند.

استاد عالی حوزه علمیه قم با بیان اینکه شان منبر پیامبر اعظم(ص) بسیار بالاتر از آن است که انسان های ذلیلی چون الحذیفی بر آن جلوس کنند ادامه داد: قرار گرفتن او بر چوب ها و اعوادی در مسجد النبی(ص) و توهین وی به امام زمان(عج) و سایر مقدسات اسلامی برای امت اسلام تازگی ندارد چون اسلاف او بر همین چوب ها به علی ابن ابیطالب(ع) توهین کردند و ایشان را تارک الصلاة خواندند و امام حسین(ع) را خارجی نامیدند.

طبسی در حالی که به شدت منقلب شده بود اضافه کرد:مروان حکم، حجاج ثقفی، بسر بن ارطاة، مسرف بن عقبه، خالد بن عبدالله قصری و مغیره بن شعبه و دهها نفر نظایر این اشخاص اسلاف حذیفی هستند که بر این منابر مقدس به اهل بیت(ع) توهین کردند ما از این حذیفی مفلوک توقعی غیر از این نداریم زیرا او همان کسی است که به گفته مطلعین دچار مفسده های زیادی از جمله شراب خواری است که با ظاهر سازی اسلامی مرتکب می شود.

وی با انتقاد شدید از حاکمان عربستانی افزود: تعجب و شگفتی ما از حکومتی است که خود را در صف متمدنین، بی طرف یا فوق گروه گرایی و تحزب می داند و مدعی حوار الوطنی و حوار الحوارات(گفت و گوی تمدن ها) است و از حاکمان عربستان می پرسیم که چنین حکومتی چگونه روی این افراد واپس گرا سرمایه گذاری کرده یا لااقل اجازه منبر رفتن و خطبه جمعه را به او می دهد.

طبسی تصریح کرد: حکام عربستان چگونه اجازه می دهند در مسجد النبی(ص) که مأوای میلیون ها مسلمان از طوایف گوناگون است به میلیون ها شهروند شیعه سعودی که در مناطق مختلف این کشور از جمله قطیف، احصا، دمام، خبر و مدینه ساکن هستند، توهین کند.

وی با طرح این پرسش که شاید حکومت عربستان عقل سیاسی و دینی خود را از دست داده باشد افزود: شکست های پی در پی آنان در مصر، تونس، بحرین، فلسطین، یمن و تظاهرات هزاران نفر بر ضد وهابیت در عربستان قدرت تفکر و فهم واقع را از اَنان گرفته است.

طبسی اضافه کرد: الحذیفی سخیف که خواسته های بر حق شهروندان اهالی قطیف و عوامیه را تحریک یک کشور بیگانه می خواند بهتر است به فکر چاره جویی نتایج شوم اشغال بحرین توسط حکامی که از آنان دفاع و آنان را ولی امر خود می خواند باشد.

وی گفت: الحذیفی و اربابانش که مدعی هستند شیعه قطیف در وضعیت خوبی است بهتر است سری به زندان ها بزند و از حال کسانی که بیش از 15 سال است بدون محاکمه در سیاهچال های وهابیت به سر می برند با خبر شود و یا از حال خانواده هایی که از اولیات زندگی محروم هستند بپرسد و یا از مساجد و حسینیه هایی که با استبداد وهابیت به تعطیلی کشیده شده اند بازدیدی کنند و یا کسانی که به جرم بیان حقایق دستگیر و زندانی شدند.

طبسی با بیان اینکه تنها یک جمله الحذیفی خوب است ادامه داد: تقاضای دخالت سازمان کنفرانس اسلامی برای جلوگیری از اعمال منافی دین اسلام تنها پیشنهاد عاقلانه او بوده که حتما مقصودش بحرین بود که باید بگوییم که جانا سخن از زبان ما می گویی و معتقدیم که باید هر چه سریعتر جلوی هتک حرمت، تجاوز به اعراض و نوامیس مسلمانان بحرین توسط اشغالگران سعودی گرفته شود.

وی در پایان گفت: او باید پاسخگوی جنایات لشگر وهابی در عوامیه و کشتار مسلمین در ماههای حرام باشد و البته بداند حرکت سریع مگس نشانه پایان عمر اوست.

خاطر نشان می شود که امام جمعه وهابی مدینه در سخنانی توهین آمیز در خطبه های جمعه گذشته در مدینه، شیعیان را خارج از اسلام خواند و بدون اشاره به تبعیض‏های نظام عربستان که شیعیان در آن حتی از اقامه نماز جماعت هم محروم هستند اظهار داشت: "شیعیان از حقوق کاملی در عربستان برخوردار هستند و نعمت های زیادی از این دولت دریافت کرده‏اند".

حذیفی در خطبه‏هایی که در مسجد النبی(ص) ایراد کرد با رافضی خواندن شیعیان و در اظهاراتی اهانت‏آمیز گفت: "شیعیان، رافضی و خارج از اسلام هستند و اهل بیت پیامبر(ص) از آنان برائت می‏جویند".

وی با انکار ضمنی امام زمان(عج) ـ که مورد اجماع تمامی طوایف اسلامی است ـ با لحن تمسخرآمیزی افزود: "شیعیان اگر اگر به دنبال ولایت «ابن الحسن العسکری» یا همان اباصالح مورد ادعایشان بپردازند، بهتر است نزد وی بروند".

حذیفی با تکرار اتهامات واهی علیه جمهوری اسلامی ایران بدون ذکر نام کشورمان گفت: "کشور بیگانه‏ای که جوانان را به آشوب دعوت کرده است بهتر است به اصلاح ملت و جامعه خود بپردازد. علمای امت اسلام هم باید آشوب‏های رخ داده در عربستان را محکوم کنند".

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
10 + 3 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .