ابوالفضل برقعی کیست؟ آیا شیعه بوده و سنی شده است؟

ابوالفضل برقعی کیست؟ آیا شیعه بوده و سنی شده است؟

ابوالفضل برقعي که افراطیّون اهل سنّت برای سوء استفاده از نام او ، وی را آیة الله العظمی می نامند ، از نويسندگان و روحانيون معاصر است (1367ـ 1290 ه ش) که فراز و نشيب بسياري را در زندگي علمي و اعتقادي خود طي نموده است ولی هیچگاه به درجه مرجعیّت نرسید. وي در جواني تندترين کتبها را در دفاع از عقايد شيعه و در رد آراء کسروي مي نوشت ؛ ولی در اواخر عمر نوعی گرایش وهّابی گری پیدا کرد و کتب و متعددي در نقد مذهب تشيّع به رشته ی تحرير در آورد ؛ امَّا هیچگاه اعلام سنّی بودن نکرد ؛ بلکه می گفت: من اسلام بدون مذهب را قبول دارم.
اطّلاعات او از اسلام ، بسیار سطحی است و از نظر متکلّمین شیعه که در اصول دین بحث می کنند ، وي به هیچ وجه متکلّم نبوده ؛ بلکه مثل بسیاری از افراد عادی شیعه و عموم طلّاب آن زمان ، صرفا مقداري اطلاعات در مورد کلام شیعه داشته. متأسفانه این دردی است که حوزه های علمیّه در قرون اخیر مبتلا به آن شده و علم کلام و فلسفه در آن جدّی گرفته نشده است. البته در عصر کنونی این بیماری در حال علاج می باشد ؛ لکن هنوز آثار آن دوره ی رکود باقی است. امثال برقعی نیز از تلفات همین دوری حوزه از علم کلام و فلسفه ی عقلی شیعه می باشد.
ابوالفضل برقعی در نقد اندیشه‌های شیعه كتابی به نام امامت نوشته که افراطیون اهل تسنن برای دفاع از عقاید خود این كتاب را تكثیر و بین دانشجویان شیعه توزیع می‌كنند ؛ که اندیشه‌های وهابیّت در آن موج می زند. وی ظاهراً سفرهایی به عربستان نیز داشته و چند سالی در آنجا بوده و نهایتاً مروج افكار وهابیت شده‌ است ؛ اگر چه علناً هیچگاه اعلام تسنن نکرد. کتابهایی هم که او نوشته نشان می دهند که وی از علم کلام و فلسفه ، که در اصول دین بحث می کنند ، بویی نبرده است. و از این جهت به وهّابیون ضد عقل شباهت فراوانی دارد.
یکی از شاگردان وی سید مهدی هاشمی است كه به اقتضای همان افکار سطحی وهّابی گری و طالبانی ، آیت الله شمس آبادی را در سال 1355 ترور نمود. سید مهدی هاشمی از باند و تشكیلات منتظری بود و با عناصر خارجی نیز ارتباط مستمر داشت و با استفاده از منتظری ، قصد براندازی نظام جمهوری اسلامی را داشت که توطئه ی وی خنثی گشت.
ذیلاً مصاحبه ای از وهّابی شناس معروف ، استاد حسینی قزوینی هم تقدیم حضور می شود که از شبکه ی ماهواره ای سلام پخش شده است. این مطلب از سایت www.valiasr-aj.com نقل می شود که زیر نظر خود استاد حسینی قزوینی فعّالیّت می کند.
« مجری: يکي از شگردهاي اينها (وهابیون) اين است که مي‌گويند: يک‌سري از علماي شيعه، ميل پيدا کرده‌اند به افکار وهابيت و حتي در سايت‌هاي اينترنتي که وجود دارد، اين مسائل را پخش مي‌کنند و شيوع مي‌دهند. حتي بعضي از اين سايت‌ها، کليپ‌هايي از صحبت‌هاي شما را گرفته بودند و در آنجا گفته بودند که جناب‌عالي فرموده بوديد که در عمره سال قبل، يک سري از روحانيوني که أخيرا به عمره رفته بودند، تمايل به وهابيت پيدا کرده‌اند. حتي اسم يک شخصي را به نام آيت الله برقعي بردند که وهابي شده است. خيلي مختصر و مفيد در اين زمينه توضيح بدهيد.
استاد حسيني قزويني:
در شب گذشته، حدود سه ساعت برنامه زنده داشتم که حدود 300 نفر از اهل سنت و وهابيت بودند و همين مسئله را سوال کردند و پاسخ دادم. يک سال قبل در سايت‌هاي فارسي گفتند که آقاي قزويني اعتراف کرده که برخي از طلبه‌ها، وهابي شده‌اند و اخيرا هم در سايت‌هاي عربي و ماهواره‌ها اعلام مي‌کنند.
اين را بنده اعلام مي‌کنم که افتراء و بهتان و دروغ است. بنده در جلسه‌اي که در جمع اساتيد حوزه‌هاي علميه يکي از شهرهاي خراسان داشتم، در آنجا از قول يکي از طلبه‌ها به نام ربّاني نقل کردم که ايشان همچنين چيزي را گفته است و در آنجا تکذيب کردم و گفتم که وهابيت، حرف براي زدن ندارند. حتي من يک ساعت با مفتي اعظم آنها حرف زدم و من قسم خوردم که به خداوندي خدا و به روح پاک امام هشتم! در اين يک ساعت، ايشان، يک کلمه حرف حسابي نداشت. اينها حرفي ندارند که طلبه‌هاي ما تحت تأثير قرار بگيرند. طلبه ما به آنجا مي‌رود و چند شبهه از آنها مي‌شنود و مي‌آيد نزد من و آن شبهات را مطرح مي‌کند. چون ما، خيلي در باغ نيستيم، فکر مي‌کنيم که اين طلبه که شبهات وهابيت را مطرح مي‌کند، حتما وهابي شده است. اين آقايان وهابي‌ها، اين جمله مرا که گفتم ايشان نقل کرده که چند تا از طلبه‌ها تحت تأثير قرار گرفته‌اند را گرفتند و دنباله عرض مرا حذف کردند.
آقايان مي‌توانند در اينترنت در سايت «يوتوب» وارد شوند و در قسمت جستجو بنويسند «اعترافات قزويني» و در اولين يا دومين سطر، به نام مستبصر کليک کنند. در آنجا، 12 کليپ از بنده گذاشته شده و از همان سخنراني‌ها، اين آقايان آمدند به طور خائنانه، يک دقيقه از حرف مرا گرفتند و اول و آخرش را حذف کردند. من از عزيزان تقاضا دارم آن کليپ‌هايي که در موبايل، قابل اجراء است را دانلود کنند و در برابر اين هجمه آقايان، منتشر کنند.
درباره قضيه برقعي هم اجازه بدهيد که در جلسات آينده صحبت کنيم. در يکي از ماهواره‌ها هم هر شب، يکي دو ساعت از ايشان برنامه‌هايي را پخش مي‌کنند. من، هفت هشت مورد درباره آقاي برقعي بعدا عرض خواهم کرد. آقاي سيد ابوالفضل برقعي حدود 40 کتاب در دفاع از شيعه نوشته است. آقايان کتاب عقل و دين آقاي برقعي، جلد 2 را بخوانند که در آنجا، مفصل از عقائد شيعه و امامت ائمه (عليهم السلام) دفاع کرده است. ايشان تحت تأثير برخي از قضايا قرار گرفت و کتاب‌هايي هم بر ضد شيعه نوشت.
من از همين‌جا پيام مي‌دهم به آن کسي که هر شب، ياوه‌سرائي مي‌کند و نسبت به مقدسات شيعه، فحش و ناسزا مي‌دهد، از اين آقا بخواهيد و ببينيد که همين آقاي برقعي، که شما مي‌فرماييد وهابي شده، وصيت‌نامه‌اي که نوشته، آيا در وصيت‌نامه‌‌اش به امامت ائمه (عليهم السلام) اعتراف کرد يا نه؟ از اين آقا سوال کنيد که قبر آقاي برقعي کجاست و کجا دفنش کردند؟ آقاي برقعي در منزل پسرش بود و وصيت کرد به پسرش که مرا حتي المقدور در حرم امامزاده شعيب روستاي کن - در اطراف تهران - دفن کنيد و اگر مانع شدند، هر کجا که خواستيد، دفن کنيد. وقتي وصيت‌نامه را به روحاني محل - حضرت آيت الله حاج شيخ علي اکبر تهراني - بردند، ايشان تحت تأثير قرار گرفت و اعلام کرد که هم خودمان در تشييع جنازه آقاي برقعي شرکت مي‌کنيم و هم در امامزاده، دفنش مي‌کنيم.
از يکي از مسئولين محترم شبکه سلام تقاضا کردم برويد در اين روستا از مردم و کساني که با آقاي برقعي زندگي کردند، مخصوصا از آخر عمر ايشان، فيلم تهيه کنند و پخش شود. حتي مردم کن، در تشييع جنازه ايشان مفصل شرکت کردند. حتي به خاطر اين‌که ايشان از عقيده ضد شيعي خود برگشت، گوسفند کشتند. لذا، اين آقايان اين اشتباه را نکنند و ايشان 80 جلد کتاب نوشته که 40 جلد آن در دفاع از شيعه و 40 جلد آن را بر ضد شيعه نوشته است. چطور شد که شما کتاب‌هاي ضد شيعه ايشان را عَلَم مي‌کنيد، ولي کتاب‌هايي که در دفاع از شيعه است را عَلَم نمي‌کنيد؟
آقايان مسئولين محترم شبکه سلام! بر شما واجب و فرض است که از وصيت‌نامه ايشان و دفن ايشان در حرم امامزاده شعيب (عليه السلام) برويد فيلم‌برداري کنيد. امروز در ماهواره‌ها و سايت‌ها، اين همه آقاي برقعي و آيت الله آيت الله مي‌کنند که ايشان وهابي شده، ايشان در همان زمان که عليه شيعه حرف مي‌زد، مي‌گفت من نه سني هستم و نه شيعه. من اسلام بدون مذهب را قبول دارم. اينها را هم براي مردم بيان کنيد.»
ــ سخن آخر
همواره در طول تاریخ بوده اند شیعیانی که سنّی شده اند و سنّی های که شیعه گشته اند. کما اینکه کفّار یا اهل کتابی ، مسلمان و مسلمانانی کافر یا اهل کتاب شده اند. لذا آمد و رفت این گونه افراد ، دلیلی بر حقّانیّت یا بطلان یک دین یا مذهب نمی شود. به قول امیر المومنین (ع): « إِنَّ دِينَ اللَّهِ لَا يُعْرَفُ بِالرِّجَالِ بَلْ بِآيَةِ الْحَقِّ فَاعْرِفِ الْحَقَّ تَعْرِفْ أَهْلَه ـــــ همانا دین خدا با شخصیّتها شناخته نمی شود ، با بلکه نشانه های حقّ شناخته می شود. پس حقّ را بشناس ، آنگاه اهل حقّ را هم می شناسی» (وسائل‏الشيعة ، ج27 ، ص135)
عمده اختلاف شیعه و سنّی بر سر مساله ی خلافت رسول خداست ؛ که در این باب برای ادّعای حقّانیّت خود دلائلی دارد ، اهل سنّت نیز بر حقّانیّت خود دلائلی اقامه می کند. حال باید دلیل هر دو را دید و عاقلانه و نه متعصّبانه قضاوت نمود. این که برقعی سنّی شد یا تیجانی شیعه شد ، نه حقّانیّت اهل سنّت را ثابت می کند نه حقّانیّت شیعه را ؛ کما اینکه کافر شدن یک مسلمان ، اسلام را زیر سوال نمی برد.

دیدگاه ها

اسلام یعنی شیعه و انقدر مطلب واضح است که با کمترین مطالعه میتوان به ان رسید اما متاسفانه نه حال حاضر بلکه در طول تاریخ بسیاری از بزرگان و فرزندان پیامبر و عابدان بعد از سالها عبادت گمراه شده اند و حتی به کفر رسیدند . شیعیان بزرگترین دشمن شیطانند و بزرگترین مانع در راه شیطان . انقدر که شیطان برای گمراه کردن شیعیان تلاش میکند مطمئنا برای ادیان دیگر نیست . چون اکثریت ادیان از دید قران که کتاب خداست گمراهند و جایشان جهنم . پس کار شیطان در مورد انها راحت و اسان است چون به خودی خود جهنمیند و دلیلی ندارد که شیطان بر روی انها فعالیت زیادی داشته باشد اما شیعیان خاصند و از بین بردن انها و دین انها یعنی از بین رفتن همه ادیان دیگر و به همین خاطر توجه شیطان به شیعه است و در مورد دیگران با اشاره ای قضیه حل است و خطر برای شیطان فقط شیعه است .و تمام افتخار من و تشکرم از خداوند و بزرگترین نعمتش برای خودم را شیعه بودن میدانم و این نعمت هدایت است و خداوند را به خاطر ان شاکرم . والسلام

دیدگاه های آقای برقعی را یکی از دوستانم نقد کرده است که توجه دوستان را به آن جلب می کنم

مقاله تحلیل و نقد دلایل ابوالفضل برقعی درباره قرآن‌بسندگی در هدایت بشر، پژوهشنامه مذاهب اسلامی،بهار و تابستان 1395، صفحه 85-102نویسندگان فریدون محمدی فام ؛ مهدی فرمانیان

لینک مقاله: http://mazaheb.urd.ac.ir/article_42488.html

اگر يك نفر حرف حقي بزند ما بايد تعصب را كنار بگذاريم و درباره ي آن حرف قضاوت كنيم . به قول قرآن دين پذيرفته شده نزد خدا فقط يك دين است و آن هم اسلام است . آيت الله برقعي هم كه طبق قرآن گفته من اسلام منهاي مذهب را قبول دارم . حرف ايشان بسيار هم دلنشين است . امروز ديگر قرن 21 است و مردم همه جور امكاناتي مثل اينترنت دارند و اگر كسي نتواند حقانيت خود را ثابت كند كم كم از بازي خارج ميشود و حرفي براي گفتن ندارد . پس اگر فكر ميكنيد كه آيت الله برقعي اشتباهي مرتكب شده با دليل و مدرك و متن قرآن و سنت رسول خلاف آن را اثبات كنيد . ولي ايشان جداي از اين عقايد و در كل انسان بسيار شريف و وارسته اي بودند . خدايش بيامرزد .

اعوذوباالله من الشيطان الرجيم
بسم الله الرحمن الرحيم
اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم

يا علي دستم بگير، تو دستگير عالمي....

اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم

خدایا همه ما را عاقبت بخیر بفرما
امین

سلام
اگه آیت الله برقعی که شاگرد شیخ عبد الکریم حائری و سید ابوالحسن اصفهانی بوده و تایید اجتهادش توسط بزرگان مرجعیت مثل این دو نفر بوده اطلاعات سطحی از اسلام داشته آدمی مثل قزوینی اصلا هیچ اطلاعاتی از دین ندارد

عزیز من
ایکنه شاگرد امسال حضرتت آیت الله سید ابوالحسن اصفهانی و آیت الله حائری یزدی بوده که دلیل نمیشه هرچیزی بگه درست باشه ؛ شاید در فقه و احکام شاگرد آن بزرگواران بوده
آقای برقعی در علم کلام ضعیف بوده و متکلم متبحری نبوده
و با اظهار نظر بیجا هم راه سعادت خودش رو بسته و هم راه هدایت برخی از خلق الله رو
والسلام

کاملاً معلومه که مطب تون یک طرفه و برعلیه ایشان می باشد اگر بخواهید کسی به حرفتان گوش دهد باید تاحدی بی طرفانه بنویسید

بنام خداوباسلام وعرض ادب- چناکه خیلی ها واقفند دین واعتقادات یک باورقلبی واختیاری محکمی است که بادلایل قوی وباپژوهشهامیشود بدان رسیدو آنراردیاقبولنمود. بنابراین قبول امورومسایل بسیارساده هم بااکراه واجبار نتایج مثبت پایداردرپی نخواهد داشت.روی این اصل تکفیرو تخریب وتحقیر وترورشخصیت افراد بخاطرداشتن نظرات وعقایدمتفاوت ازما منطقی وعقلانی ودرست نیست .اگرنتونیم بادلایل قوی وپرجذبه نظرات دیگران راردکنیم باید بپذیریم.نپذیرفتیم هم طرف رامورداهانت وفحاشی قرارندهیم. سلام برکسانیکه درهرحال حرمت واحترام دیگران وحتی مخالفین رانیزرعایت میکنند./..... ...........................................................................

درود دوستان
من تمام نظرات را خواندم
بزرگترین دشمن انسانها جهل و نادانی است . و صراط مستقیم " پندار صالح ، گفتار صالح و اعمال صالح " است .
ما انسانها باید به یکدیگر احترام بگذاریم ، از بزرگترین دشمن خودمان دوری کنیم ، سعی نمائیم با پالایش نفس خودمان آماده سفر در عالم بعد از این جهان شویم . آنگاه که نفس از تن جدا شود ادامه ی همین زندگیست را تجربه مینماید .
ما در این دنیا و هم بعد این جهان میتوانیم در بهشت زندگی کنیم . بدرود

سلام خدای من مسلمان هستم دین پدرم اسلام شیعه بودهومن هم یک شیعه هستم تورا خدادوستان من و امثال ما خیلی هستیم که خیلی سواد دینی نداریم لطفا باعث سردر گمی ما نشوید خواهشا چرا که در سرای اخرت اگهاشتبه کرده باشید باید جوابگوی ما باشید

این روش درستی نیست که به محض اینکه از عقاید و آراء کسی خوشمان نیامد فورا بگوییم ایشان وهابی است و تمام ...این نشانه کامل عوام فریبی است بجای اینکار بهتراست آراء و نظرات افراد را با دید عقلی و منطقی بررسی کنیم و اگر مغایرتی با عقل و منطق داشت بیان کنیم تا مردم به آگاهی برسند نه اینکه همچنان در جهل بمانند .متاسفانه دلیل جهل و نادانی مسلمانان(اعم ازشیعه وسنی) همین است که به محض شنیدن کلامی که موافق آن نیستند فورا طرف را کافر و مهدورالدم اعلام میکنند یا میگویند فلانی وهابی یا اسراعیلی وووو است و بلافاصله حکم ارتداد صادر میکنند.خب در چنین جامعه ای چگونه باید انتظار رشدوآگاهی و شناخت درست را داشته باشیم؟

جسارت پاسخگویی به سوالات را ندارید و تخریب و تکفیر میکنید.
اصول دین را با عقل باید پذیرفت چطور کسانیکه بصورت موروثی مسلمان هستند و با قوه تعقل از دین روی بر می گردانند با حکم تکفیر و ارتداد سعی در حذف و اعدام آن دارید. فقط به این دلیل که از خروج انسانها از چنبره دینی که توان پاسخگویی ندارد جلوگیری کنید

خداوند کریم در آیات متعدد قران تفرقه رو تقبیح کرده. به عنوان مثال:

كسانى كه دين خود را پراكنده ساختند و فرقه فرقه شدند تو هيچ گونه مسؤول ايشان نيستى كارشان فقط با خداست آنگاه به آنچه انجام مى‏ دادند آگاهشان خواهد كرد (سوره انعام آیه ۱۵۹)به سوی خدا توبه بريد و از او پروا بداريد و نماز را برپا كنيد و از مشركان مباشيد و از کسانی كه دين خود را قطعه قطعه كردند و فرقه فرقه شدند هر حزبى بدانچه پيش آنهاست دلخوش شدند دوری کن (سوره روم آیات 31 و ۳۲)

خداوند در قران کریم میفرماید هرکس جز اسلام دینی برگزیند از وی پذیرفته نیست ولیکن در آیاتی دیگر میفرماید. حتی اگر یهودی و نصرانی یا صابئی باشید اگر به خدا ایمان داشته باشید و اعمال صالح انجام دهید رستگار میشوید. و نیز در آیاتی دیگر از قران میبینیم که ابراهیم ادعا نموده که مسلمان است. و یا یوسف ع میفرماید خدایا مرا مسلمان بمیران . و یا حواریون میگویند ما مسلمانیم. بنابراین اسلام به معنای تسلیم بودن است. و از تمامی این آیات چنین برمیآید که هدف از دین اسلام تسلیم بودن در مقابل خدا و انجام اعمال صالح و خدا پسند است. بنابراین هر عملی که در راستای دین از ما سر میزند میبایست ما را به تسلیم بودن بیشتر در برابر خدا نزدیک سازد و نیز عملی باشد که در جامعه با عنوان عمل صالح از آن یاد میشود.

لذا اعتقاد به اهل بیت علیهم السلام نیز میبایست در همین مسیر باشد. بنابراین اعتقاد به امامت مقصد و هدف نیست بلکه یکی از مسیرهای به سوی هدف است. اما ما نمیتوانیم بگوییم که هر کس به امامت اعتقاد ندارد در راه کج قدم گذاشته و رستگار نخواهد شد. چرا که اصل بلاتحریف اسلام قرآن است و آنگونه که در خود قرآن نیز آمده است کل راههای سعادت در همین قران ذکر شده و همچنین آمده است که قران را برای فهم شما آسان نموده ایم و اصولا نیز باید همینطور باشد چرا که اگر قرار است کتابی بلاتحریف به عنوان راهنمای کل آیندگان باشد باید ساده باشد تا همه بتوانند آن را درک کنند . بنابراین قران به تنهایی نیز میتواند راه را نشان دهد. از سوی دیگر قران تحریف نشده و نخواهد شد. اما فرمایشات ائمه در طول تاریخ 1400 ساله مطمئنا تحریفات زیادی پذیرفته است.

بنابراین کسی که به تنهایی از همین قران تبعیت کند قطعا رستگار است. میماند فرعیاتی همچون نحوه نماز خواندن یا وضو گرفتن یا ... که اساسا فرع هستند و قطعا خدا کسی که عمری عبادتش کرده  به خاطر نحوه وضو گرفتنش محاکمه نخواهد کرد. متاسفانه مشکل اصلی فرقه ها و مذاهب اسلام نیز بر سر همین فرعیات است . بنابراین بیاین سعی کنیم مسلمون باشیم و با تفرقه انداختن بین خودمون باعث خوشحالی دشمنان اسلام و غضب خدا نشیم

برادر عزیز استدلال شما خلاف مدعای خودتان را اثبات می کند
شما استدلال کرده اید که قرآن حق و اصل است و باقی فرع
1-خود قرآن کریم می فرمایدیاایُّها الّذین آمنُوا اطیعُوا الله و اطیعُوا الرّسُول وأُولی الأمر منکُم
2-قران کریم در مورد نبی مکرم اسلام می فرماید
وَمَا يَنطِقُ عَنِ الْهَوَىٰ-إِنْ هُوَ إِلَّا وَحْيٌ يُوحَىٰ"
3- و آیات فراوان دیگر....
حال سوال این است که أُولی الأمر کیست؟
چرا دستورات نبی مکرم اسلام در مورد جانشینی حضرت علی علیه السام را قبول نکردند
بنا بر این مخالفین اهل بیت قرآن را هم قبول ندارد از قرآن هرجایی که به کام دلشان باشد قبول داردند و بس

اولوالامر

همیشه شنیدیم اطیعوالله و اطیعوالرسول و اولوالامر منکم

ولی چرا هیچوقت ادامه اون گفته نمیشه؟ در ادامه خداوند میفرماید و وگر در پیروی اولولامر به اختلاف برخوردید به خدا و پیامبر مراجعه کنید. پس معلومه که اولوالامر  زمان پیامبر هم بودن ودر صورت اختلاف بین حرفشون مردم مجاب بودن به پیامبر مراجعه کنن. و احتمالا عالمانی بودن که پیامبر در استانهای مختلف تعیین کرده بود. اتفاقا قبول موضوع به این شکل لزوم تقلید از مراجع رو توجیه میکنه. چرا که اونا هم عالمان دین هستن. ولی این تقلید در حد فرعیات میتونه باشه نه اصول دین. در حد نحوه انجام واجبات و نه دستکاری اصول اساسی دین.مراجعه به خدا هم که در آیه ذکر شده با توجه به اینکه قران مورد استفاده در کل دوران خواهد بود برای زمان فعلی تعیین شده. چون دسترسی به پیامبر مقدور نیست

باسلام، برادر یا خواهر گرامی، باید خدمتتان عرض کنم برای فهم آیه، باید به تفاسیر و... هم رجوع کرد و شان نزول آنرا دید. حال بر فرض هم که رجوع نکنیم آن چه که شما فرمودین استدلال صحیحی نبود، چون دقیقا می تواند منظور این باشد که ای مومنین اگر اختلاف کردید که آیا باید به اولو الامر یعنی اهل بیت رجوع کنید یا نه، خب بروید از خدا و پیامبرش بپرسید که چه باید کرد؟ آیا باید رجوع بکنیم به اولی الامر یا نه

این دیگه مسلمه که نود درصد اهل سنت هم میدونن حق کجاست وکیه ینی امکان نداره با اینهمه امکانات امروزی حق پیدا نشه الان دگه احتیاج نیست کسی دنبال حق بره حق داره داره خودش داد میزنه اما اینا دارن ازش فرار میکنن مگه میشه کسی که شبانه روز رو مردم یمن بمب میریزه حق باشه مگه امکان داره اونی که داره مردم عراق و سوریه رو به خاک خون میکشه حق باشه مگه میشه حق با اونی باشه که به اسراییل دست دوستی میده اگه اینا حقند پس باید بگیم نعوذ بلاه اصلا علی حق نبوده وبالاتراز اون اصلا پیامبر اسلام حق نبوده وحق کسانی بودند که با رسول خدا میجنگیدند خلاصه با این همه نشونه میشه گف هرگز کسیکه خودشو به خواب زده بیدار نمیشه وسلام

تمام کتب علماء رو باید با دیده ی منطقی دید .یعنی باید دید اولا استدلالات منطقی چیست ثانیا عقل چه می گوید .باید یا خودمان کارشناس باشیم یا از کارشناس بپرسیم برقعی ها چه می گویند و جوابشان چیست .اینکه برقعی منکر کرامات باشد ،دلیل نمی شود کرامتی نیست .فوق می تواند بگوید من چیزی ندیدم .و این به نص قرآن باطل است .عیسی مسیح سلام الله علیه انسان است که به اذن الله شفاء می دهد .عاصف بن برخیا به نص قرآن ،تخت بلقیس را در کمتر از یک چشم بر هم زدن حاضر می کند .اجنه کارهای خارق العاده انجام می دهند .کم لطفی است که منکر کارهای خارق العاده از ولی خدا شویم .

حکایت امثال برقعی و کسروی و... همگی پیامد این است که هرکس ۲ کتاب در حوزه خواند و عمامه‌ای بر سر گذاشت را با القابی همچون آیت الله - حجت الاسلام و... صدا میکنید بدون اینکه صلاحیت شخص در نظر گرفته شود.

تقدس دادن به روحانیان هر دین و مذهبی، باعث انحراف آن دین و مذهب می‌شود چراکه برداشتهای شخصی و طرز فکر این افراد مبنای دین و مذهب قرار می‌گیرد.

کسی که در وجود و امامت امام عصر (عح) شک کنه و این شک رو به دیگران انتقال بدهد از اسلام خارج و مهدورالدم است.

ایشان داعشی شیعه است. انگار داره حکم اعدام جوجه می دهد. هزار رحمت بر خوارج.

داعش هم زاییده همین جهل و به کار نگرفتن عقله که به راحتی هر کسی رو مخالف عقیده خودش دید واجب القتل میدونه
چرا تعقل نمیکنید؟؟؟؟

طبق کدام آیه قرآن و یا حدیث معتبر حکم دادید بزرگوار؟

باسلام
بزرگواران این که یک نفر از راه مستقیم خارج شده و به اسطلاح خودش یه عقاید عجیب و غریب آورده خوب چی رو ثابت میکنه چون روحانی بوده مگه باعث میشه حرفهاش وحی منزل باشه خوب اون هم یه آدم است که متاسفانه از راه مستقیم و صراط حق خارج شده این که دلیل درستی برای اثبات وهابی یا سنی و یا غیره نیست خیلی بی خردانه است که کسی به این جور مسائل استناد کند.

خب

درکتابهای اولش از شیعه دفاع کرده ومثل خیلی ازحوضویان دیگه فقط حرف استاداشو تکرارکرد ولی مهم آخرعمرشه ک عققیده اش چی بوده.درکتابهای آخرعمرش کل مطالبی ک درجولنی نوشته رو بادلیل ردکرده .خودتون فکرکنید وقتی کی کتاب دومش رو درنقد کتاب اولش مینویسد کدام کتای درمورد عقیده اش هست؟؟

درآخر میپرسم ک دلیل به زندان افتادنش چی بود؟؟...اگه مذهبش نه سنی بود نه شیعه واسلام بود پس چرا وباچه دلیلی دولت اونو به زندان انداخت؟؟

توصیه میکنم زندگی نامشو بخونیدکه به قلم خودشه ودرابتدای کتابی ک در

واگه قبرش درامام زاده هست به اختیارخودش نبوده وبرای عوام فریبی اونجا دفن شده والآن هم روحش ازاین قضیه ناراحته

سلام.شما که ادعا می کنید روح مرحوم از دفن در امامزاده ناراحته، بر چه اساسی می فرمایید؟
مگر با ایشان در عالم بعدی ارتباط دارید؟(ادعای محض)
دیگر آنکه فایل صوتی که منتسب به ایشان بود حاوی بعض کلمات رکیک و توهین به عالمی با ذکر نام بود که شنیدن این عبارات ناخوشایند است،اخصوصا از زبان کسی که مردم او را ولو در ظاهر یک مرد دینی میدانند.
خدا عاقبت همه ی ما را ختم به خیر کند.

اولا لابد شما با ارواح ارتباط داری که می گی روحش از این قضیه ناراحته.
ثانیا شما نصف دیگه ی کتاباشو که شیعه بودنش رو می رسونه نگاه نمی کنی و فقط اونطرف قضیه رو دیدی
ثالثا ختم کلام جواب خیلی جالبه اون رو توجه کن و به حاشیه نرو:
این که برقعی سنّی شد یا تیجانی شیعه شد ، نه حقّانیّت اهل سنّت را ثابت می کند نه حقّانیّت شیعه را ؛ کما اینکه کافر شدن یک مسلمان ، اسلام را زیر سوال نمی برد.

افرین و درود خدا بر شما باد

باسلام خدمت عزیزان حکیم عمر خیام می فرمایند قومی متفکرند اندر ره دین .قومی به گمان فتاده در راه یقین.ترسم ازان که بانگ اید روزی .کی بی خبران راه نه ان است ونه این .پس عزیزان چرا به همدیگر خدای ناکرده بی احترامی می کنید به عقاید همدیگر احترام بگذاریدوشخصیت بزرگان دین را زیر سئوال نبریدهر کیش وایین ودینی برای خودش محترم است ایه شریفه می فرماید بهترین شما باتقوا ترین شمااست

کاملا درسته

حتما برید کتاباشو بخونید بدون تعصب فکر کنید بعدشم انتخاب کنید . در ضمن اگه ایشون این حرفا رو نمی زدن خعلی بیشتر مطرح بودن و الان اسمشونو همه ی مردم می دونستن ینی فکر نکنم به خاطر شهرت طلبی این حرفا رو زده باشن .

سلام بر مسلمانان که چه شیعه و چه سنی باهم برادرند.
دوستان یه خواهش دارم اگه شیعه و یا سنی هستید برید و منابع شیعه و سنی رو بدون موضع گیری قبلی برسی کنید و ببینید کدوم بر حق تره کدوم چیزایی داره که خدا و پیامبرش رو اون ها تاکید داشتن[اما از منابع معتبر(بیشنهاد میکنم از عالمان هر مذهب درباره اون تحقیق کنید و به خصوص مباحثه هایی که بین عالمان معروف شیعه و سنیه رو از دست ندید]
به خدا اگه این کار رو نکنید روز قیامت یقتونو میگیرن میگن تو که امکانتش رو داشتی چرا دنبال حق و حقیقت نرفتی.
و یه نکته برای وهابی ها:چطور پیامبری که شما خدتون رو پیرو اون میدوید وقتی تو جنگ اسیری میگرفت با اون به ملایم و مهربانی رفتار میکرد و شما...
دوستان من مذهبم رو تو متن ننوشتم چون مهم نیست شیعم یا سنی مهم اینه که دنبال حقیقت بری و پیداش کنی حتی اگه شک نداری حق با خودته.

پیامبر آمد تاعقل را کامل کند .خرافات را ازبین ببرد یه مفدار منطق را فعال کنبد خواهید دید حق با کیست که این حق حتما در کلام پیامبر بسیار آورده شده و آن جز علی (ع)نیست

حقیقت محض قرآن است .قرآن به پیغمبر در روز غدیر می گوید: فرمانی را که به تو دادیم ابلاغ کن که اگر نکردی رسالتت را انجام نداده ای.به نظر یک انسان فهیم این موضوع باید خیلی مهم باشد خصوصا اینکه بعد از ابلاغ ولایت علی همه صحابه حتی ابوبکر و عمر و عثمان وبقیه به علی تبریک گفته و بیعت کردند.پس از پیامبر چه شد.حال یک سئوال که دلیل بر حقانیت موضوع بالاست .پیامبر ص فرمود :من مات و لم یعرف امام زمانه مات میته جاهلیه .آیا فاطمه زهرا دخت پیامبر امام زمانش را شناخت یا نه.حاشا و کلا و نعوذ باالله که بگوییم نه چرا که متصور نیست برای دخت پیامبر مرگ جاهلیتی. و اگر شناخت که حتما شناخته پس جایگاه ابوبکر و ... چه میشود.آری حقیقتی که اهل سنت از آن گریزانند همین است چرا که هیچ جوابی ندارند.

هرچند من خودم شیعیان را بهتر میدانم تا سنیهای متعصبی که ظلمهای فراوانتری را نسبت به اقلیت شیعه مظلوم در کشورهایشان روا میدارند و در قبال فلسطین منفعلانه عمل میکنند با اینکه فلسطینیها سنی هستند و ایرانی ها و روحانیت حاکمه در ایران شیعه و همچنیین من خودم شاهد بوده ام که در قبال اقلیتهای سنی در ایران بسیار مسامحانه تر از رفتار با شیعیان عربستان سعودی برخورد شده و تمام این وجوه مثبت شیعیان بر میگردد به قهرمان بودن و با درایت بودن سید حسن نصرالله و اقای خامنه ای ای کاش تمام رهبران مسلمان لاقل خامنه ای گونه جهان را میدیدند و تلاششان زدودن این اختلافات پچگانه بین مسلمانان میبود

یهودیها و امتهای دیگر مشغول کشف و تسخیر کائنات و حکومت برجهانند آنگاه شما مشغول دشمنی و ستیز بر علیه هم هستید آن هم بر سر موضوعات بچه گانه فرزندانتان چگونه شما را خواهند بخشید محض رضای خدا بس کنید برای گمراه بودنتان همین بس که حکم زنا را سنگسار میپندارید در حالی که قرآن خدا صد تازیانه مجازات دانسته انگاه بهانه در میکنید و میگویید منظور زنای مفسده است پس لابد ایوب گمان میکرد همسرش مجرد بوده و همچنیین در مورد احکام حرام و حلال بودن غذاها در قرآن و همچنیین عملا آیه 7 سوره ال عمران را نادیده میگیرید هم برادران سنی و هم شیعیان برادر بیاید به قرآن بازگردید و به تمام این برادر کشی ها خاتمه دهید شماها همه مسلمانید عامل بدبختیهایتان تردید داشتن نسبت به قرآن به عنوان کتاب خداست نترسید و انچه که خدا میگوید عمل کنید این چه مسلمانیتیست که در قبال اهانت به پیامبر آزرده تر میشود تا اهانت به عیسی و موسی و حتی خدا همین مجلات غربی به خداوند هم اهانت کرده اند چرا به محمد(ص) بیشتر از خدا تعصب میورزید این نشان نمیدهد که شماها دارید پیغمبر پرست میشوید تا خدا پرست؟

با سلام خدمت تمامی مسلمین و مسلمات
بنده یک مسلمان هستم نه سنی و نه شیعه
اقای پاسخ گو که بدلیل نداشتن ادب در سوال مصطفی به او جواب منطقی ندادی این را به عنوان تذکر در بحث تبلیغ دین از من بپذیر
که جای نشان دادن راه درست و کمک به او برتری خود را برایش ابلاغ کردی و او را بیشتر در چاه فرستادی
و در اینجاست که انسان باطن حقیقی خودش را نمایان میکند.

آخه احمق کجای قرآن حرفی ازمهدی نام مهدی وامامت علی ع زده یکم ذهنتو باز کن.درقرآن آمده که همه مهاجرین وانصار یاران بهشت هستند که خلفای راشدین هم مهاجر وهم اصحاب بودند .به سه دلیل شیعیان کافرند1- توهین به همسر رسول خدا که درقرآن آمده زنان تو ام المومنین هستند2- توهین به اصحاب ویاران رسول3- بدعت دراسلام مانند تغییر اذان که بر قلب حضرت محمد وارد شده است

پاسخ
کاربر گرامی؛ اسلام راستین را از طرز بیان و کلام شما آموختیم. البته بیش از این از امثال شما انتظار نمی رود چراکه مکتبی که شما از آن اسلام را آموختید اینگونه اسلام را به جهانیان معرفی کرده است لذاست که اسلام هراسی در دنیا به وسیله امثال شما که تنها نام اسلام را یدک می کشید در این دوران متاسفانه بسیار زیاد شده است. خدا را شکر می کنیم که دشمنان اهل بیت را کسانی قرار داد که خود هویت واقعی خود را به خوبی به همگان نشان می دهند

ببین این دلیلی که تو گفتی در سوره توبه آیه 100 آمده است.من آخر نفهمیدم تو از برادران اهل سنت هستی یا وهابیت.
خود جناب آقای بخاری میگوید.در روز های جمل یکی از صحابه میخواست در گروه مخالف علی(ع) قرار گیرد ولی یاد سخنی از رسول الله(ص) افتاد که فرمود:گروهی که رئیس آنان یک زن باشد شکست و به ذلت می افتند.کگر جناب بخاری نگفته است که حضرت عمار بن یاسر به شهادت خواهد رسید.مگر جناب مسلم نگفته است پیامبر خدا فرموده:یا علی(ع)منافق تو را دوست نمیدارد و مومن تو را هرگز دشمن نمیداند.
باز هم میتوانی بگویی کسانی که در مقابل امیرالمومین امام علی(ع) واستاده بودند با حق بودند و در بهشت اند.تمام این سخنان من در کتاب صحیحین شما آمده است.
دو راه برای انکار این سخنان داری:
1. علمای خودتان منکر شوید.که در این صوریت از برادران اهل سنت نیستی.
2.یا تعصب به خرج بدی و منکر بشوی.( این راه آسانتر است)
من هم عده ی زیادی از اهل سنت را میشناسم( که البته به گفتار خودشان مثلا سنی اند) که به عقاید ما توهین میکنند.ما هم صحابه پیامبر را دوست میداریم.بهتر است کمی تعصب خود را کنار گذاشته و درمورد اعتقادات شیعیان (واقعی) نه شیعیان افراطی،تحقیق کنید.در ضمن ما شیعیان قسمت چهارم اذان را مستحب میدانیم ولی واجب نمیدانیم.بهتر است که گفته شود. اون ام المومنین که شما میگید چطور مادری بوده که در مقابل سپاه امیرالمومنین امام علی (ع) قرار گرفته است؟ در حالی روایت را از صحیح بخاری برایتان نوشتم.این هم روایت در پایین.

بخاری، صحیح بخاری، شماره حدیث ۴۴۲۵، مصدر الكتاب : موقع وزارة الأوقاف المصرية .عن أبی بَکْرَةَ قال لقد نَفَعَنِی الله بِکَلِمَةٍ سَمِعْتُهَا من رسول اللَّهِ صلى الله علیه وسلم أَیَّامَ الْجَمَلِ بَعْدَ ما کِدْتُ أَنْ أَلْحَقَ بِأَصْحَابِ الْجَمَلِ فَأُقَاتِلَ مَعَهُمْ قال لَمَّا بَلَغَ رَسُولَ اللَّهِ صلى الله علیه وسلم أَنَّ أَهْلَ فَارِسَ قد مَلَّکُوا علیهم بِنْتَ کِسْرَى قال لَنْ یُفْلِحَ قَوْمٌ وَلَّوْا أَمْرَهُمْ امْرَأَةً.

ببخشید دقیقا کجای قرآن نوشته همه ی مهاجر و انصار اهل بهشت اند ؟
آخه چه طور میشه وقتی تو ی جنگ جمل امیر الومنین که قطعا هیچ کسی در این شک نداره که اولین مسلمان عالمه و قطعا از مهاجرین هم محسوب میشه در مقابل عده ای دیگر از همین مهاجر و انصار می ایستد و با آنها میجنگد تا جایی که بعضی از بزرگان همین گروه مثل زبیر کشته میشن . آنوقت هر دو ی اینها وارد بهشت بشوند. چه طور میشه وقتی دو نفر آنقدر با هم دشمنی دارند که به جنگ یک دیگر میروند. هر دو بر حق و درست کار باشند.
اگر یه نگاه درست به قران کرده باشی قران میگه:و من یقتل مومنا متعمدا فجزاوه جهنم خالدا فیها. و هر کس مومنی را متعمدا بکشد جزایش جهنم است.که در آن همواره خواهد بود . لذا بنا به همین آیه ی صریح قرآن هیچ گاه نمیشود. تمام مهاجر و انصار همه اصحاب بهشت باشند . چون آنها در مواردی از قبیل جنگ جمل در مقابل یک دیگر قرار گرفته اند . تا جایی که بعضی از آنها کشته شده اند
در مورد همسران پیامبر نیز هیچ کجا ی قرآن نیامده است. که حتما تمام همسران ایشان اهل بهشت اند .
در حالی که خداوند در باره ی امیر المومنین و خانواده ی ایشان در سوره ی هل اتی وعده بهشت می دهد که البته مورد قبول بزرگان اهل سنت نیز هست.که این سوره مختص ایشان است

من دختری از اهل تشیع هسم،من به حقانیت مذهبم ایمان قلبی دارم،از حرفهای غیرمنطقی اهل سنت اطرافم هیچگاه نترسیدم،جوابشونو همیشه مستقیم و بی تعارف دادم.
هی اهل گمراه،علی حق است فاطمه حق است
شمادارین از سه تا خلیفه ی .. پیروی میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟باخودتون فک کنید
برید تحقیق،از چی میترسید هان؟

چرا انقدر دروغ میگید تو شبکه وصال حق هفته ای چند بار فیلم مصاحبه با برقعی رو پخش میکنن از بس دیدم دیگه حفظ شدم چرا انقدر دروغ میگید اون کاملا بر علیه شیعه حرف میزنهو صراحتا اعلام میکنه که سنی شده و نزدیک دو ساعت درباره سنی شدنش صحبت میکنه در ضمن اون در حوضه علمیه قم مدرک اجتهاد گرفته و مجتهد دینی شما شیعه ها بوده حالا اومده سنی شده شما میگید اطلاعاتش سطحی بوده ؟؟؟ عجب .. باید چیکار کنه که شما قبول کنید بنده خدا دو ساعت نشسته بر علیه شما گفته بازم دارید حرف مفت میزنید

چی میگی برا خودت ما به برقعی چیکار داری ما پیرو اهل بیتیم، ما پیرو امام صادقیم نه برقعی و دیگران برقعی هرچی از دین و شیعه فهمیده خودش میدونه و خداش
مگه ندیدی حدیثی که از امیرالمومنین ع براتون نوشتنو
به قول امیر المومنین (ع): « إِنَّ دِينَ اللَّهِ لَا يُعْرَفُ بِالرِّجَالِ بَلْ بِآيَةِ الْحَقِّ فَاعْرِفِ الْحَقَّ تَعْرِفْ أَهْلَه ـــــ همانا دین خدا با شخصیّتها شناخته نمی شود ، با بلکه نشانه های حقّ شناخته می شود. پس حقّ را بشناس ، آنگاه اهل حقّ را هم می شناسی» (وسائل‏الشيعة ، ج27 ، ص135)
حالا هی خودتونو خسته کنید...

واقعا متاسفم برای نویسنده ی این متن ، آیت الله منتظری از مراجع کم نظیر و بلکه بی نظیر محسوب می شوند . اگر برادر دامادش اشتباهی کرده ربطی به او ندارد
خدامند شما را هدایت کند

ربطش اینه که از اشتباهات برادر دامادش حمایت کرده

حضرت مولوی می فرماید
چون که بی رنگی اسیر رنگ شد موسیی با موسیی در جنگ شد
من از همه ی اینها و وضعیت آموزش و پرورش و دانشگاه ها در ایران به این نتیجه رسیده ام که روحانیت شیعه لیاقت رهبری فکری و فرهنگی مردم ایران را ندارند.

اگر روحانیت شیعہ ندارند دیگہ حتما آنھای کہ فتوی ،نکاح الجہاد ،نکاح الجہاد بالمحارم(مادر و خواھر و دختر)و تازہ نکاح اللواط را صادر کردند ،آل سعود یہود دارند۔لطفا خجالت بکشید

بعدها مشخص می شود حق از باطل !
وقتی که دیگر هیچکداممان فرصتی برای برگشت نداریم.
حوب است انسان حرفی نزند که خداوند عزوجل در قیامت اورابازخواست کند.
خداوند همه را به دین محمد رسول الله (ص ) هدایت کند.

خیلی جالبه وصیت نامه ی طرف که کاملا مشخص میکنه طرف از عقاید ضد شیعیش برگشته و به نوعی توبه کرد باز بعضی از دوستان می خواهند لجبازی را نهادینه کنند.محل دفنش و حتی فیلمش دیگه باید قبول شما باشه که.مثلا قرن 21 و22 و23 هستیم نمیشه که دیگه اخه انصافم خوب چیی هست

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
1 + 5 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .