آیه الله صافی وهابیت بزرگ‌ترین خیانت‌ها را به اسلام کرده است

وهابیت بزرگ‌ترین خیانت‌ها را به اسلام کرده است

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه مسئله وهابیت ضرر زیادی به اسلام وارد کرده است، بیان داشت: مبلغان ما باید بگویند که مکتب اهل بیت (ع) با اعمال و خشونت‌ها و ترورهای این‌ها مخالف است، خیانتی که این‌ها به اسلام کرده‌، بد‌ترین و بزرگ‌ترین خیانت‌هاست.

به گزارش خبرگزاری اهل‎بیت(ع) ـ ابنا ـ « آیت الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی» در دیدار "حجت الاسلام واعظی"، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی با وی، با بیان اینکه مسئله تبلیغ صور مختلفی دارد، یادآور شد: مبلغ باید به همه آن‌ها آگاه باشد و مسائل مختلف تبلیغ را بداند، مخصوصا در شرایط زمان ما باید کاملا مجهز باشد.

وی با اشاره به اینکه مبلغ باید تکلم به مقتضای حال داشته باشد و همه جا هر مطلبی را نگوید، تصریح کرد: مبلغ باید به مستمع نگاه کند و به اقتضای او سخن بگوید که اگر این‌طور نباشد، در برخی مواقع دین زیر سؤال می‌رود.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر اینکه خوب حرف‌زدن مانند حرف خوب‌زدن مهم است، اظهار داشت: برای مبلغ دو چیز بسیار مهم است یکی تسلط بر آیات قرآن کریم و مفاهیم آن و دیگری تسلط بر روایات ائمه (ع).

قرآن و روایات سرمایه مهمی برای تبلیغ دین است

وی ادامه داد: اگر یک مبلغ بر قرآن و روایات تسلط زیادی داشته باشد مثلا هزار روایت حفظ داشته باشد، عرصه سخن و تبلیغ و معرفی مذهب بیشتر برایش باز می‌شود؛ آیات قرآن و روایات اهل بیت (ع) حتی آنهایی که توسط اهل سنت نقل شده، سرمایه مهمی برای کسی است که می‌خواهد به تبلیغ دین بپردازد چرا که بیانات اهل بیت طوری است که اگر کافر هم بشنود روی او تأثیر می‌گذارد.

آیت الله صافی اظهار داشت: مبلغ باید به دعاهایی که از امامان (ع) نقل شده است آگاهی داشته باشد، این‌ها سرمایه‌های بسیار عظیمی است برای شخصی که می‌خواهد تبلیغ کند.

وی در ادامه بیان داشت: یکی از نکات مهم دیگر این است که شما باید در هر زمانی مثل محرم، ماه رمضان، فاطمیه و... یک برنامه و هدف خاص داشته باشید و بگوئید در این دهه مثلا چه مطلب مهمی و نقاط ضعفی باید تذکر داده شود تا جامعه اصلاح شود، اگر همه اهداف متحد الشکل باشد‌ بیشتر تأثیر می‌گذارد.

شناختن و دانستن تاریخ فرقه‌ها بسیار مهم است

آیت الله صافی افزود: برای مثال این فرقه‌های زیادی که در دنیا پیدا شده است را بشناسید و تاریخ آن‌ها را بدانید، نامه‌ای اخیرا به من نوشته بودند که در آن نام فرقه‌ای آمده بود که بنده تا به حال آن را نشنیده بودم؛ شناختن و دانستن تاریخ فرقه‌ها بسیار مهم است و باید دانست که مثلا برای شناخت بهایی‌ها چه کتاب‌هایی را مطالعه کنیم و یا چه کتاب‌هایی در رد آن‌ها نوشته شده است.

وی ادامه داد: یا همین مسئله وهابیت که ضرر زیادی به اسلام وارد کرده است را باید مبلغان ما بگویند که مکتب اهل بیت (ع) با اعمال و خشونت‌ها و ترورهای این‌ها مخالف است، خیانتی که این‌ها به اسلام کرده‌ و اسلام عزیز را خشن معرفی کرده‌اند، بد‌ترین و بزرگ‌ترین خیانت‌هاست....

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
6 + 9 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .