آیت الله صافی گلپایگانی تخریب آثار اسلامی، خیانت بزرگ آل سعود و وهابیت به اسلام

تخریب آثار اسلامی، خیانت بزرگ آل سعود و وهابیت به اسلام
آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار با اعضای کنگره مرحوم عبدالجلیل قزوینی رازی، گفت: تخریب آثار اسلامی، خیانت بزرگ آل سعود و وهابیت به اسلام است که پشتوانه بزرگ تاریخ را از بین بردند.

به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل های قرآنی کشور«اتقان نیوز»،آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار با اعضای کنگره مرحوم عبدالجلیل قزوینی رازی، گفت: امیدوارم زحماتی که در این رشته‌های ولایی، و به جهت بسط و توسعه فرهنگ و مکتب اهل بیت (ع) و معارف آن بزرگواران می‌کشید مورد قبول خداوند قرار گیرد.

وی ادامه داد: کار شما، بسیار با اهمیت است ما احتیاج زیادی داریم که کتاب‌های بزرگ روایی تحقیق بیشتری شود و مؤلفان بزرگوار آن را به مردم معرفی کنیم چرا که هویت و سابقه دینی و ولایئ ما همین‌هاست.

آیت الله صافی گلپایگانی ادامه داد: الحمدلله به واسطه همین بزرگان و آثار آنهاست که می‌توانیم خودمان را در دنیا به علم و فضل و کمال و ادب در رشته‌های مختلف علمی معرفی نماییم.

آیت الله صافی گلپایگانی افزود: باید بزرگان از دانشمندان اسلامی را به دنیای امروز و مردم خودمان معرفی کنیم چرا که اینها خودشناسی است.

وی بیان داشت: در واقع هر کدام از اینها اگر مغفول عنه شوند، می‌شود گفت که بخش مهمی از هویت شیعه مخفی شده و مجهول مانده است.

وی ادامه داد: مرحوم عبدالجلیل قزوینی رازی یکی از بزرگان مدافع راستین مکتب اهل بیت علیهم السلام بود، که کتاب نقض(2) از آثار خوب و مهمی است که در آن شرایط حمله‌ها و تهاجم به مکتب اهل بیت و ولایت ائمه طاهرین صلوات الله علیهم اجمعین توسط ایشان نوشته شده است، که وظیفه امروز ما ترویج و اشاعه مکتب فکری وی و امثال ایشان است.

آیت الله صافی گلپایگانی افزود: البته در طول تاریخ تشیع، نواصب به شیعیان تهمت‌های زیادی زده و می‌زنند که همه تکرار گذشته‌هاست، تهمت‌هایی که نواصب به شیعه می‌زنند تکرار حرف‌های خودشان است. الان هزار سال است که شیعه می‌گوید قرآن ما همین است که همه مسلمانان از روی آن تلاوت می‌کنند، می‌گویند نه، شیعه قرآنی دیگر دارد. تهمت‌هایی که اینها به شیعه می‌زنند، همه واهی و بی‌اساس است. ملا رحمة الله هندی صاحب کتاب اظهار الحق با اینکه عالم سنی است ولی در این کتاب از شیعه و بزرگان آن دفاع می‌کند که شیعه قائل به عدم تحریف قرآن هستند.

وی با اشاره به خیانت‌های آل سعود و وهابیت به اسلام، گفت: اصلاً دعوایی که ما الان با سعودی‌ها داریم در حقیقت دعوای مذهب نیست بلکه دعوای تاریخ است. به آنها اعتراض داریم، و می‌گوییم چرا شما تاریخ اسلام را از بین بردید، نه از جهت اینکه ما شیعه اهل بیت هستیم – که البته این مقام والایی است- بلکه می‌گوییم چرا شما پشتوانه تاریخ اسلام را از بین بردید؟ چرا آثار بزرگ اسلامی را تخریب کردید؟ قطعاً این جنایت بزرگ لکه ننگی بر دامان آنهاست.

آیت الله صافی گلپایگانی افزود: به هر صورت برنامه هایی که شما دنبال می‌کنید واقعاً مورد تقدیر و تجلیل است. باید کاری کنیم که کل حوزه مثل این کتاب نقض را با تعلیقاتش بخوانند. اگر هر طلبه‌ای از اول تا آخر این کتاب را بخواند اطلاعات بسیار خوبی پیدا می‌کند و طلبه فاضلی می‌شود.

وی ادامه داد: باید آثار سلف را به حوزه و مردم معرفی کنیم تا معلوم شود که چه سوابقی داشته‌ایم. باید در همه رشته‌ها تلاش کرد تا آثار این بزرگان مجهول نماند.تحلیل شما از بزرگان ری، کار بسیار مهمی است. به خصوص که مرقد منور حضرت عبد العظیم الحسنی علیه السلام در آن شهر قرار دارد و در کنار این مضجع نورانی باید چنین برنامه‌های علمی و حدیثی و نورانی برگزار شود.

آیت الله صافی گلپایگانی افزود: اوضاع شهر ری خیلی تعجب‌آور بود؛ شهری که در زمان‌های بسیار قدیم هم شیعه در آن بوده‌اند و هم سنی، و سنی‌ها شیعه را تضعیف می‌کردند. پیداست که تعمد داشتند تا شیعه را متهم کنند که مردم نزدیک اینها نشوند. به همین خاطر آن عالم سنی کتاب می‌نویسد به نام فضائح الروافض و قصدش این است که مردم را بترساند تا نزدیک شیعه نشود چرا که می دانستند شیعه حق را می‌گوید و بطلان آنها را آشکار می‌سازد.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
10 + 8 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .