آیت‌الله ‌خوش نویس: تاریخ وهابیت با خونریزی آمیخته شده است

آیت‌الله ‌خوش نویس:
تاریخ وهابیت با خونریزی آمیخته شده است
استاد حوزه علمیه قم، وهابیون عقاید خود را با تهدید و ارعاب به مردم ارائه می‌كنند، گفت: تاریخ وهابیت سراسر با خون و كشتار آمیخته شده است.

به گزارش آینده روشن، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، آیت‌الله جعفرالهادی خوش نویس در دوازدهمین نشست از سلسله نشست‌های گفتمان عقاید و اندیشه‌ها كه با عنوان «وهابیت و بنای بر قبور» در مدرسه فیضیه قم برگزار شد، با اشاره به ضرورت بررسی اختلافات بین شیعه، اهل سنت و وهابیون اظهار داشت: یكی از مسائل مورد اختلاف كه به دلیل آن وهابیون اقدام به تخریب قبور ائمه بقیع كرده‌اند مسئله بلند كردن قبر نسبت به زمین است و آن ها به این دلیل دست به تخریب قبور ائمه بقیع كرده‌اند.

وی تصریح كرد: حتی آن ها كار را به جایی رساندند كه می‌خواستند بارگاه پیامبر اكرم (ص) تخریب كنند كه این اقدام با تهدید حكومت شیعی ایران و حكومت سنی عثمانی متوقف شد.

استاد حوزه علمیه قم با بیان این كه در مكتب تشیع قبرها به صورت صاف ساخته می‌شود، گفت: این در حالی است كه اهل سنت قبرهای خود را به صورت كوهان شتر می‌ساختند و این رسم نیز نشئت گرفته از زمان جاهلیت است.

وی با بیان این كه وهابیون عقاید خود را با تهدید و ارعاب به مردم ارائه می‌كنند، گفت: تاریخ وهابیت سراسر با خون و كشتار آمیخته شده است.

آیت‌الله خوش نویس با بیان این كه وهابیون با جهالت و گمراهی راه حق را گم كرده‌اند، تصریح كرد: در دین مبین اسلام بر تعظیم شخصیت‌های اسلامی و حفظ قبور اولیا سفارش بسیاری شده است.

وی با اشاره به این كه انبیا و اولیای الهی از بزرگترین و بارزترین نشانه‌های دین هستند، تاكید كرد: یكی از نشانه‌های توجه به انبیا و اولیای الهی و حفظ و بزرگداشت آن ها توجه به قبور این بزرگان است.

استاد حوزه با اشاره به این كه وهابیون قسم‌ خورده‌اند تا حرم‌های اهل بیت را با خاك یكسان كنند، اضافه كرد: وجود بارگاه و حرم به هیچ وجه جای اشكال نیست، چرا كه این اماكن محلی برای عبادت بندگان خداست.

وی به تخریب حرم امامین عسكریین (ع) در سامرا اشاره كرد و اظهار داشت: حرم این دو امام بزرگوار با همت مردم در حال بازسازی است و شیعه برای حفظ عقیده خود از جان و مال خود می‌گذرد.
مرجع : سايت خبری آينده روشن

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
7 + 3 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .