آیت‌الله صافی‌‌گلپایگانی گفت:فرقه ضاله وهابیت به همه ادیان خیانت می‌کند

فرقه ضاله وهابیت به همه ادیان خیانت می‌کند

آیت‌الله صافی‌‌گلپایگانی گفت: اگر مساله وهابي‌گري همين‌طور پيش برود، امنيت در همه جا به خطر مي‌افتد؛ كساني كه اسلام را دين ترور و خشونت معرفي مي‌كنند، به همه‌ اديان الهي خيانت مي‌كنند.
اين مرجع تقليد در دیدار مدیر و دست‌اندركاران شبكه ماهواره‌ای ولایت با بیان این‌که «اوضاع دنيا، از جنبه‌هاي مختلف در شرايط خاصي قرار دارد» اظهار كرد: امروز مساله عالم غيب و دعوت انبياء با مساله به اصطلاح جامعه مدني كه به دنبال نفي عالم غيب و دعوت انبياء مي‌باشد، در مقابل هم قرار گرفته‌اند.

وي افزود: آن‌ها به دنبال اين هستند كه جامعه مدني منهاي شرايع و هدايت‌هاي انبياء تشكيل شود و اكنون هم متأسفانه اين مساله، برخي از كشورهاي اسلامي را هم مورد تأثير قرار داده است.

این مرجع تقلید ادامه داد: از مسائل مهمي كه امروز با آن مواجه هستيم، ارائه تصوير خشن و وحشتناكي از دين اسلام به دنيا مي‌باشد.

وي با اشاره به این‌که «وهابي‌ها با كارهايي كه در افغانستان، پاكستان، عراق و اخيراً در بحرين و سوريه انجام مي‌دهند؛ معرفي‌كننده‌ چهره نامناسبي از اسلام هستند» یادآور شد: كار به جايي رسيده است كه اگر در بعضي كشورها از شخص مسلماني بپرسند كه چه ديني داري، مي‌ترسد كه بگويد من مسلمانم؛ چرا كه آن‌ها مسلمان را به عنوان تروريست مي‌شناسند.

صافی گلپایگانی تاکید کرد: اگر مساله وهابي‌گري همين‌طور پيش رود، امنيت در همه جا به خطر مي‌افتد؛ كساني كه اسلام را دين ترور و خشونت معرفي مي‌كنند، به همه‌ اديان الهي خيانت مي‌كنند.

وي با بیان این‌که «تمدن و دنياي متمدن فعلي اين فرقه ضالّه را خشن می‌داند و كارهايي که انجام مي‌دهد را نمي‌پذيرد» اظهار كرد: باید سوال کرد که تخريب آثار و مشاهد مشرّفه اسلام كه نشان‌دهنده‌ تاريخ بزرگ اسلام است چه توجيهي دارد؟ در صورتی که امروز مواريث تاريخي و فرهنگي نزد دنيا از اعتبار زيادي برخوردار است؛ اين فرقه گمراه تمام آثار تاريخي اسلام را از بين برده و مي‌برد؛ به طوري كه اگر ما 10هزار سال ديگر بخواهيم بگوييم مثلاً پدر پيامبر اکرم (صلي الله عليه و آله) عبدالله، و جدّش عبدالمطلب، و همسرش خديجه بوده و اين آثار آن‌هاست، ممكن نيست.

صافی گلپایگانی تاکید کرد: كارهايي كه اين عده به نام اسلام انجام مي‌دهند، بسيار خطرناك است؛ حتي از روز اول قرارشان اين بود كه قبة‌الخضراء را هم خراب كنند كه هيچ اثري از نام پيامبر صلوات الله عليه و آله نباشد؛ اين‌ها مردمان بسيار ناداني می‌باشند كه با كل مظاهر تمدن مخالف بودند و هستند، اسلاف اين‌ها همان‌هايي‌ هستند كه راجع به قائلين چرخش زمين به دور آفتاب، فتواي كفر دادند.

وي با اشاره به اين‌که «حرکات وهابیت براي مردم حقيقت‌جو و آرمان‌خواه اصلاً قابل پذيرش نيست» گفت: نيروي پول و كمك استعمار، اين‌ها را نگه داشته است تا به اسلام خیانت كنند؛ نتيجتاً اين كه در مقابل اين هجمه بزرگ و خطرناك ايستادن و روبرو شدن با آن‌ها و معرفي اسلام واقعي، خدمتي بسيار بزرگ و داراي اجر فراواني است.

به گزارش ايسنا به نقل از مركز خبر حوزه، وي در ادامه سخنان خود با تاکید بر تبلیغ علوم اهل بیت (ع)، خطاب به دست‌اندركاران شبكه ماهواره‌ای ولایت، گفت: اقداماتی چون فعالیت‌های شما در اين مواضع مهم و حساس بسيار نافع و مؤثر بوده و هست؛ بايد در همه حال هدف اصلي شما تبليغ اسلام باشد؛ اسلامي كه پيام آن «ما ارسلناك الّا رحمة للعالمين» و رأفت و مهرباني نسبت به همديگر است.

اين مرجع تقليد با تاکید بر این‌که «ولایت، اساس دين اسلام است» افزود: اميرالمومنين عليه السلام بالاترين شخصيت عالم وجود بعد از پيامبر اسلام (ص) است و همه باید بر معرفی هرچه بهتر این امام همام به جهانیان اهتمام داشته باشیم؛ چرا که معرفي حضرت علي (ع) يعني شناخت انسان كامل و عدل مجسم به جهان، و باید اين را براي خود افتخار بدانيم و خدا را به اين نعمت بزرگ شاكر باشيم.

وي ادامه داد: به هر حال برنامه‌هايي مثل فعاليت شبکه ماهواره‌ای ولایت، نشان‌دهنده اين است كه ما زنده‌ايم، حيات داريم و به دنيا اعلام مي‌كنيم كه ما هستيم.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمين حسيني قزويني، مدير شبكه ولايت گزارشي از فعاليت‌هاي اين شبكه ارائه داد.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
11 + 6 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .