آیةالله مکارم مد ظله : وهابیت بلایی برای جهان اسلام شده است

آیت‌الله ‌مکارم‌شیرازی با محکوم کردن ‌ترور گروهی از شیعیان در پاکستان:
چرا مجامع جهانی در برابر جنایات وهابیت مهر سکوت بر لب نهاده‌اند‌
خبرگزاری فارس: یکی از مراجع تقلید قم با اشاره به جنایات اخیر پاکستان گفت: ریشه همه اینها از وهابیت سرچشمه می‌گیرد که بلایی برای جهان اسلام شده است و چهره اسلام را مخدوش کرده و علمای جهان اسلام باید برای آن فکری کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از دفتر آیت‌الله مکارم‌شیرازی، این مرجع تقلید در ابتدای درس خارج فقه خود با اشاره به حادثه تلخی که بار دیگر در پاکستان اتفاق افتاد، گفت: از پاکستان خبر رسیده که گروهی از سپاه منفور صحابه جلوی اتوبوسی از شیعیان اهل بیت (ع) را گرفتند و مسافران آن را به رگبار بستند و مرد و زن و کودک را به قتل رساندند.

وی گفت: این مورد قبلا هم اتفاق افتاده و باز هم تکرار شد، اینها به چه دین و مذهبی پایبندند که به این صورت بیگناهان را می‌کشند.

آیت‌الله مکارم شیرازی ریشه اینگونه جنایت‌ها را وهابیت دانست و افزود: ریشه همه اینها از وهابیت سرچشمه می‌گیرد که بلایی برای جهان اسلام شده است و چهره اسلام را مخدوش کرده و علمای جهان اسلام باید برای آن فکری کنند.

وی افزود: ما به دولت پاکستان ایراد داریم که چرا نمی‌تواند امنیت شهروندان خودش را تأمین کند و به این صورت بی‌رحمانه افراد را به خاک و خون می‌کشند. از این گذشته چرا مجامع جهانی اعتراضی نمی‌کنند و فشار نمی‌آورند و مهر سکوت بر لب نهاده‌اند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه اگر یک نفر از خودشان کشته شود، صدایشان در عالم بلند می‌شود و تمام رسانه‌ها را پر می‌کنند، افزود: شیعیان بی‌گناه را از اتوبوس پیاده می‌کنند و به گلوله می‌بندند و آب از آب هم تکان نمی‌خورد. این چه برنامه جهانی است؟

آیت‌الله مکارم شیرازی ضمن محکومیت شدید این عمل تصریح کرد: با برادران پاکستانی چه شیعه و چه غیر شیعه، آنهایی که در راه اسلام هستند همدردی می‌کنیم و از دولت پاکستان و مجامع جهانی می‌خواهیم که جلوی این جنایات که در عالم سابقه نداشته را بگیرند و ریشه این گروه که منشأ این همه جنایات بی‌سابقه شده، را از جهان بکنند.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
2 + 2 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .