«عارف» از فرانسه

يك جوان 21 ساله فرانسوي به نام «عارف» ، به بركت حضور مستمر در برنامه*هاي اتاق پالتاك انگليسي مجمع،* زير نظر اساتيد و كارشناسان محترم، حجج اسلام آقايان دكتر شاملي، دكتر فنايي، دكتر مينايي و دكتر علي مصباح يزدي به مكتب اهل بيت(ع) تشرف يافت.

اين اتفاق در يك روند سه هفته*اي رخ داد و نامبرده از كشور فرانسه به واسطه اينترنت در جلسات سخنراني زنده اين اساتيد شركت و بحث*ها را با جديت دنبال مي*نمود.

او كه سومين فرزند يك خانواده با درآمد متوسط است و به فلسفه و تاريخ علاقه زيادي دارد، گرچه از ابتدا با دين ميانه اي نداشته است، اما بعد از اينكه پاي يك دختر مسلمان متدين به زندگي وي باز مي*شود و وي را با دين و ديانت آشتي مي دهد، به مباحث ديني علاقمند مي*شود. هرچند كه ازدواج با آن دختر هرگز تحقق پيدا نكرد، لكن سرنوشت وي را تغيير داد.

عارف پس از آنكه دانست برنامه پالتاك از سوي يك مؤسسه اسلامي شيعي در قم اجرا مي*شود، با حضور در اتاق، سؤالات خود را به تدريج و تناوب مطرح كرد.

از جمله موضوعات مطرح شده در سؤالات وي مي*توان به اين موارد اشاره كرد:

علم غيب پيامبر اكرم(ص) و ائمه(ع)، تعداد امامان، فضائل اميرالمؤمنين(ع)، چرا حضرت علي(ع) براي بازپس*گيري حق خود با خلفا نجنگيد؟ نخستين كسي كه اسلام آورد كه بود؟ چرا عايشه با علي(ع) جنگيد؟

پس از آنكه كليه پرسش*ها و شبهات اين جوان مطرح شد و براي يكايك آنها پاسخ قانع كننده دريافت كرد، در يك فضاي معنوي با نيت خالصانه و با بر زبان راندن مجدد اعتقاد به يگانگي خدا و رسالت نبي گرامياسلام(ص) و نيز اقرار به ولايت و حقانيت اميرمؤمنان(ع) و فرزندان معصومش به تشيع تشرف پيدا كرد.

وي پس از پايان هر جلسه از طريق ارسال پيام خصوصي كه از ديد ديگر اعضاي اتاق پنهان بود، سؤالاتش را مطرح و پاسخ*هاي مناسب را در همان زمان دريافت مي*كرد و برخي از پاسخ*ها كه نيازمند زمان بيشتري بود، از طريق ايميل ارائه مي*شد.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
3 + 11 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .